Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ko aizvest no LV braucot ciemos

 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Čau!
Pēc mēneša braukšu ciemos pie drauga un viņa vecākiem uz Vāciju, redzēšu viņus pirmo reizi, attiecīgi vajag kaut ko, ko aizvest kā "ciemakukuli". Jau esmu izdomājusi, ka būs kaut kas no Lāču saldumiem, Laimas, varbūt Rāmkalnu, Latvijas Balzāma konfektes un tamlīdzīgi saldumi, bet es neesmu pārliecināta vai tikai saldumi ir adekvāti, jo nezinu, cik daudz tos ēd viņa vecāki. Nepazīstu viņus tādā ziņā nemaz, taču zinu, ka abi vecāki ir sportiski pat savos 50+ gados, tāpēc šis saldumu variants nedaudz mulsina - varbūt tādi vispār netiek lietoti. Bet ko citu var aizvest? Draugam noteikti nevēlos tā skaidri jautāt to :-D Un tā kā ciemošos tur veselu mēnesi, tad gribu, lai tas ir kas vairāk un jaukāks par konfekšu kasti..
Varbūt kādai ir foršas idejas galvā?
09.06.2018 18:51 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Tropical, ja rimi nav, tad pameklē tieši lāču produkcijas veikalā.
15.06.2018 18:17 |
 
Reitings 91
Reģ: 17.03.2017
Pati ļoti drīz braukšu pie sava mīļotā ciemos un iepazīšos gan ar vecākiem, gan draugiem, citiem radiem un brāli ar tā sievu. Viena no lietām, ko vēlos aizvest ir tie Lāču graudzdiņi, kuri man pašai patīk. Taču kur tādus Rīgā var iegādāties? Kāda ir manījusi?


Manam vīrietim garšo asas, pikantas lietas un laiku pa laikam alus, tad nu būs kā reiz. :-D Pagaidām esmu iegādājusies tikai Maigums zefīrus tajās skaistajās kastītēs un Prozita konfekšu kasti. Vēl vedīšu mazo balzāmu, kādus magnētiņus, varbūt mazās paciņas ar vāverītēm, serenādēm un vēlos aizvest dekoru, tik vēl nezinu kādu. Manam mīļotajam garšo tumšā šokolāde, taču viņa mammai un brālim nedrīkst daudz cukura veselības dēļ...
Nezinu kā tās dāvanas tad sapakot, jo domāju vajag viņa mammai/tētim un brālim/tā sievai kaut kā atsevišķi.
12.06.2018 11:51 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Vāciešiem tiešām nav tik spēcīga tā dāvināšanas kultūra kā mums, tāpat arī dāvanām tērē ļoti mazas summas (izņēmums ir vecāku dāvanas bērniem). Bet tad, ja paliktu pie drauga vecākiem, noteikti kaut ko nopirktu, vienkārši skatītos, lai dāvana nav pārlieku liela un dārga, lai neradītu saņēmējam neērtības sajūtu. Man vāciešu paziņas jau laicīgi saka, lai neko nevedu un netērēju naudu. :-D
12.06.2018 02:24 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
akjelcikvar - nu, man, piemēram, draugs katru reizi atbraucot atpakaļ uz Latviju kaut ko atved. Tagad jau viņš zina, kas no tā, ko ir atvedis, man ļoti garšo un to tad ved. Bet, braucot iepazīties ar sava drauga/draudzenes vecākiem, manuprāt, ir pieņemts tomēr kaut ko aizvest, vismaz mums Latvijā. Nu, ja viņiem nav, tad paskaidrošu, ka mēs tā darām :-D
12.06.2018 00:16 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Akjelcikvar, nedaudz jocīga esi, ciemakukulis tev sveša lieta?
11.06.2018 23:28 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
kas tā vispār par tieksmi kaut ko vest. atgādina Poļe Čuģes :D
11.06.2018 22:47 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
interesanti, mēs, ja pie mums atbrauktu amerikānis, gaidītu, ka viņš kokakolu un košļeni atvestu?:)
11.06.2018 22:46 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
neko. vai no viņiem gaidītu vācijas desiņu izlasi un sociāldemokrātu uzlīmi?
11.06.2018 22:36 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Vēl foršs latviešu lietu veikals ir pie Lido Vērmanīša, ejot pa Tērbatas ielu
RIIJA tas veikals saucas.
11.06.2018 22:16 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Es dāvanu meklētu veikalā "Mūsmājas", tur gan pārtika, gan kosmētikas līdzekļi, gan drēbes, gan viss kas cits. Ir Rīga Plazā un Vecrīgā. Vēl foršs latviešu lietu veikals ir pie Lido Vērmanīša, ejot pa Tērbatas ielu. Tur nedaudz dārgāks sortiments. Abos veikalos gaumīgas lietas, nav kā tās mežģīņu briesmīgās sveces. :D Tāpat arī Laimas konfektes nepirktu, izvēlētos skaistāk iesaiņotas + manuprāt, garšīgākas (ja negaršos, tad vismaz izskatīsies labi).
Statistikai par Laimu, manējiem ārzemniekiem negaršo, tiesa, viņiem gandrīz nekas negaršo no Latvijas pārtikas.
11.06.2018 22:13 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Es uzskatu, ka gaumes ir tik dažādas, ka tu nekad nevarēsi uzminēt to, kas cilvēkiem patiks. Es viennozīmīgi pirktu tikai kaut ko ēdamu, jo ko darīt ar briesmīgu cakainu sveici vai šalli? Ielikt skapī? Protams, varbūt tieši kādam patiks tā svece vai šalle, bet, manuprāt, ēdiens un balzāms ir praktiskāk. To vismaz var uzlikt uz galda un kaut vai jūs kopā to apēdīsiet/izdzersiet, ja negaršos, to vismaz kad tu neredzi var izmest ārā. Manuprāt, galvenais, ka tu būsi kaut ko atvedusi, jo tas radīs daudz labāku iespaidu par tevi nekā, ja tu atbrauktu bez nekā. Ne jau cilvēki par tevi padomās kaut ko sliktu, ja tu atvedīsu kaut ko, kas viņiem negaršo. Ne jau Laimas šokolāde radīs sliktu priekšstatu par tevi vai Latviju, manuprāt, svarīgākais, ka tu būsi atvedusi kaut kādu dāvanu no sevis, jo varēs redzēt, ka tu tomēr esi par drauga vecākiem piedomājusi.
Plus par Latvijas balzamu gan nepiekrītu, jo es zinu, oa daudziem ārzemniekiem garšo balzams, tieši upeņu. Sava drauga tētim es vienmēr no Latvijas atvedu balzama pudeli.
11.06.2018 22:04 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Vācieši, kurus man ir nācies satikt (vecumā 50+) jūsmo par kaņepju eļļu/sviestu, labām tējām, smiltsērkšķu, pīlādžu konfektēm un noteikti ne vietējiem saldumiem (Laimas un Pūres ražojumi nu noteikti nav tas, ko vestu kur citur, izņemot Baltkrieviju). Vācieši tomēr ir daudz labāk situēti un ļoti daudzas lietas pagaršojuši, tāpēc es meklētu ko īpašu, neredzētu, lai arī tad, ja nav lielākais pasaules gardums, spētu pārsteigt.
11.06.2018 13:26 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Man jau liekas nevajag baigi iespringt un pārspīlēt. Pati saki ka ir sportiski cilvēki, diez vai viņiem izraisīs sajūsmu pilns grozs ar 10 veidu saldumiem, labākajā gadījumā nogaršos šo to un varbūt pat ne visu, katrā ziņā, diez vai izrīs visu ko būsi savedusi.
Kaut ko simboliski aizved un viss, lai būtu pieklājīgi. Man patiesībā arī būtu neērti ja dēla draudzene kuru 1reizi redzu, atvestu veselu grozu ar uzkodām, kas nu jānogaršo visas un jātēlo ka garšo :D
Vienreiz ex mammai aizvedu tos laima zefīrus šokolādē, negaršoja draugs pats apēda :D
11.06.2018 13:16 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Esmu Rietumeiropā jau daudzus gadus un latviešu produkciju esmu notestējusi uz daudzām nācijām. :-D
Ko es noteikti nevestu:
- Laimas šokolādi un konfektes. Te runas par šokolādi, kas palikusi balta un garšo lēti, nav bez pamata. Nu Laimas šokolāde tiešām garšo šausmīgi, ja salīdzina ar kvalitatīvu šokolādi, kas nopērkama, piemēram, Benelux. Ārzemniekiem negaršo Laimas šokolāde. Nu vienīgi ķīniešiem līdz šim tā ir likusies ok.
- Visādas sedziņas, koka izstrādājumus, šalles ar Latvijas ornamentiem. Cilvēkiem, kuri nav bijuši Latvijā, tas neko neizteiks un labākā gadījumā plauktā krās putekļus. Nu nav tā, ka Latvijas zīmes pasaulē pazīst kā Kanādas kļavu sīrupu.
- Zefīru. Esmu mēģinājusi uz dažādām nācijām, nevienam nav garšojis.
- Šprotes. Nu vispār nevaru iedomāties, kā var kaut ko tādu vest vīrieša vecākiem.
- Visādas sveces utt.
- Balzamu. Teiksim tā, ārpus Austrumeiropas tas daudziem izraisa sliktu dūšu.
Es nopirktu kādu lux šokolādi un dārgāku cepumu kasti. Te pareizi teica, ka vāciešiem nepatiks pārspīlēti un dārgi ciema kukuļi. Ja tu iztērē daudz naudas, tas rada viņiem neērtības sajūtu un izjūtu, ka tagad viņi tev ir parādā. Nav pieņemts dāvināt lielas un dārgas lietas pat uz dzimšanas dienu.
11.06.2018 12:51 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Tā kā te ir arī citas cosmietes, kas iedvesmojas latviskajās dāvanās.. padalīšos ar neseno atklājumu. Skaisti lakati ar mūsu zīmēm un rakstiņiem :) Lieliska dāvana sievietei, kam patīk zīda šallītes un lakatiņi :)
http://www.karelsshop.com
10.06.2018 18:00 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Man Laimas saldumi asociējās ar bērnību. Vismaz tās klasiskās končas.. diemžēl vairs tās negaršo kā agrāk.

Nevis kvalitāte ir mainījusies, bet agrāk nebija pieejas citiem saldumiem, tāpēc Laimas saldumi likās labi. Tagad, kad ir ar ko salīdzināt, Laimas šķiet sliktāki.
Tāpat kā baltkrievu un krievu saldumi ir vēl sliktāki par mūsējiem-konfektes ar cukura pomādes pildījumiem.
10.06.2018 17:23 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Paldies, meitenes! Nedaudz vairāk skaidrības un ideju.
freya nomierināji :-D, ka nu varbūt tiešām, nav jau visam jāgaršo, noteikti kaut kas būs arī labs un ēdams.
Ja ir vēl ieteikumi ar kādiem mazāk populāriem LV našķiem, tad droši varat ieteikt (arī ne našķus, bet ko taustāmu, citām reizēm). (l)
10.06.2018 14:33 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Tiešām Lāču.
10.06.2018 14:07 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
rupjmaizes trifeles, laikam Laima ražoja

Laimai tādas neesmu manījusi, taču Lāču maizes ražotās rupjmaizes trifeles man ļoti garšo.
10.06.2018 14:04 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Man atkal Pūres trifeles liekas ļoti negaršīgas.
--
Vienu reizi esmu pagaršojusi tādas rupjmaizes trifeles, laikam Laima ražoja, tās bija labas.
--
Tā cakainā svece man liekas briesmīga. Gan jau arā nemestu, nodedzinātu, bet nepatiktu.
10.06.2018 13:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)