Bakalaura rekordi u.tml.

 
Reitings 490
Reģ: 10.08.2014
Tā kā kursadarbu, bakalauru un maģistru rakstīšanas un nodošanas laiks rit pilnā sparā, nolēmu izveidot saliedējošu diskusiju sprinterēm un maratonistēm. Es, kā pēdējā brīža cilvēks, esmu nomarinējusi vienu darbu, apmēram 40 lpp., šobrīd rakstu, tieši pašlaik pauzīte. Prātoju, vai līdz piektdienai būs. Ir jābūt.
Kā iet tām kas raksta un kādi ir rekordi tām, kuras labākajā studentu stiliņā rakstījušas pēdējā brīža pēdējā brīdī? Lappušu skaits, atzīmes?
21.05.2018 17:31 |
 
Reitings 354
Reģ: 29.12.2013
Bakalaurs tapa mēneša laikā. Likās ļoti sasteigti. Nemācēju tādus darbus rakstīt. Maģistra darbu rakstot, jau biju gudrāka un ne tik egoistiska pret darba vadītāju. Tad apzinājos, ka manai darba vadītājai, kas ir tāda pati perfekcioniste kā es, ir divi mazi bērni mājās; viņa jau tā pa naktīm lasīja un laboja darbus, tāpēc negribējās, lai manējais ir viens no tiem. Drusku jau bija gan, bet pēdējā nedēļā tik gramatikas kļūdas laboju un noformēju.
22.05.2018 00:07 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Bakalaura studijās visādas trakas lietas tika darītas, tagad tuvojos finišam ar maģistru, bet darbu sāku rakstīt jau janvārī, attiecīgi diezgan mierīgā gaisotnē.
Man tādi izaicinājumi vairs nav vajadzīgi, tāpēc darbus un darbības neatlieku. Turklat es cienu savu un citu darbu, lai neliktu pēdējā kādam to visu labot.
22.05.2018 07:08 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Njā, man laikam arī nekādi rekordi nebūs, rakstīju savu bakalauru ar lielākām un mazākām pauzītēm visu pēdējo semestri, regulāri sūtīju vadītājai, lai beigās manējais viņai jau ir zināms un nav jāmokas ar labošanu mums abām, vieglāk bija to visu darīt pakāpeniski. Man arī ir draugi, kas darbu ir uzrakstījuši kkādas nedēļas laikā, no rīta līdz vakaram rakstot, bet nē, ja vajadzētu, gan jau es arī tā varētu, bet man to negribējās.
22.05.2018 09:52 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Nevaru atbildēt par tēmu, jo nemaz nevaru tādu situāciju iedomāties.. Apziņa, ka kaut kas jādara un nevaru slinkot, grauž nost.. 9 mēnešu laikā rakstu jau 3. darbu.. pirmajā semestrī pirmais kursa darbs, otrajā - 2. un tagad, saliekot abus kursa darbus, rakstu kvalifikācijas darbus, bet tāpat ir virkne ko uzlabot... Sakot godīgi, man tā ir pieriebies, ka esmu tuvu sabrukšanai, bet.. mierinu sevi ar to, ka smagākais aiz muguras (ja neskaitīt jūnijā beigās esošo kvalifikācijas darba aizstāvēšanu komisijas priekšā)..
***
Rakstīšanas laikā atradu kompromisu - rakstīju tikai brīvdienās, jo darba dienu vakaros toč to nespēju... protams, bija tādas brīvdienas, kad sāku lasīt interesantu grāmatu un nevarēju atrauties, un tik ļoti negribējās neko darīt, tad nelauzu sevi.. jo zinu sevi, ja es kaut ko negribu darīt pat zinot, ka darbu daudz, tad nedaru, un vēlāk sarauju.. šī taktika man kalpo jau gadiem.. bet, protams, atkarīgs no cilvēka..es sevi pazīstu un tādas "morālās noraušanās" man ir reti, tāpēc ļauju sev atslābināties ik pa reizei
22.05.2018 16:44 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
gluži nesaprotu šo lielīšanos ar slinkumu un saraušanu pēdējā brīdī.

Kāpēc "lielīšanos"? Cilvēks pajautāja konkrēti par "rekordiem" un par to arī bija atbildes. Bet te, cosmo jau viss, kas neatbilst "pareizajiem" standarteim tiek uztverts kā lielīšanās :-)
22.05.2018 17:31 |
 
Reitings 601
Reģ: 14.07.2011
Bakalaura darbs - 50 lpp, no kurām aptuveni 40 "tīrā teksta" (bez ievada, anotācijas, satura u.tml.) - 3 dienās. Bet teksts labu laiku tika veidots manā galvā. Pēc tam bija vēl 3 - 4 dienas, lai kārtīgi sakārtotu atsauces, pielabotu, uzlabotu un iesietu.
22.05.2018 17:32 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Ar bakalaura teorētisko daļu bija sanācis tā, ka nojūdzās dators un pazuda viss, ko biju sarakstījusi. Nācās rakstīt no jauna. Pa lielam, visu sarakstīju apmēram 2 nedēļu laikā+ pārējais laiks līdz nodošanai pagāja labošanās, pielabošanās utt. Mums kā motivācija bija tas, ka bija nevis 1 priekšaizstāvēšana, bet 3..vai pat 4(vairs pat neatceros). Un uz katru bija noteikts, kam jābūt. Tāpēc tā bija motivācija tik ļoti neievilkt to visu. Bet, kā mums teica, ka lappušu skaits neko nenozīmē. Ka pat, jo mazāk lapu, jo labāk. (Protams, ir jābūt minimālajam skaitam.) Jo teksta liešana tikai lappušu skaita pēc nevienam nav vajadzīga, ne tev, ne recenzentam. Lieka makulatūra un lieka tintes un naudas izšķērdēšana. Ir jāparāda, ka tu esi filtrējis to, ko esi meklējis, jo nevajag aizmirst, ka aizstāvēšanā tev var pajautāt jebko. Un, jo vairāk teksta, jo vairāk tev ir jāatceras, jo ir vairāk teksta pa kuru komisijai braukāt ar acīm, lai uzdotu āķīgu jautājumu.:-D Atzīme-9.
Praktiskā daļa tika realizēta tikai aizstāvēšanas dienā. Tikko, kā dabūju produktu rokās, tā devos uz autobusu un uz universitāti uz aizstāvēšanu. Protams, tas, ka tas tika darīts pēdējā mirklī, ietekmēja iznākumu. Par brīnumu, par praktisko daļu atzīme bija 8, kaut gan likās, ka būs 4 vai 5:-D
30.05.2018 15:54 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Paceļu!
Interesē Jūsu bakalaura rakstīšanas rekordi! :D
Jo nu es rakstīju ļoti neregurāli... sāku 3 mēnešus pirms nodošanas, bija periods, kad 2-3 dienas nonstop sēdēju pie darba, tad pāris nedēļas laidu luni, tad atkal piesēdos pa kādām 2 dienām pie darba, atkal laidu luni.. varētu teikt, ka kopā saliekot kādas nepilnas 2 nedēļas varētu būt. Galīgi nelepojos, jo pakāpeniski būtu labāk nerviem, kā arī domas labak raisītos, bet kā ir, tā ir...
16.05.2022 23:11 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Rakstu tagad. Līdzīgi kā tev. Rakstīju neregulāri, bet kad rakstīju, tad noteicu sev limitus. Tagad es rakstu secinājumus, 5 dienas pirms darba nodošanas! :D ah, tie studentu niķi atstāt uz pēdējo brīdi
16.05.2022 23:14 |
 
Reitings 1231
Reģ: 14.01.2022
Pa lielam 48h, viss darbs 70lpp. Ta kā man bija radošā tēma un jau nostrādāts tajā nozarē, tad savilku visu kopā. Uz aistavēšanu bija 8/9, pateicu, ka nestrādāšu šajā nozarē, ielika 8.
Man kaut kā vispār viegli gāja studijas, kaut kur 2,5gadus bija arī stipendija. To deva visiem kam videjā virs 9,1.
17.05.2022 07:27 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
MikaR @ 17.05.2022 07:27
Pa lielam 48h, viss darbs 70lpp. Ta kā man bija radošā tēma un jau nostrādāts tajā nozarē, tad savilku visu kopā. Uz aistavēšanu bija 8/9, pateicu, ka nestrādāšu šajā nozarē, ielika 8.
Man kaut kā vispār viegli gāja studijas, kaut kur 2,5gadus bija arī stipendija. To deva visiem kam videjā virs 9,1.

Darba vadītājs tāpat pielaida? Skaidrs, ka tev bija labs darbs, bet pa kuru laiku vins iepazinas ar to?
17.05.2022 08:11 |
 
Reitings 1231
Reģ: 14.01.2022
Sātana iemiesojums @ 17.05.2022 08:11

Darba vadītājs tāpat pielaida? Skaidrs, ka tev bija labs darbs, bet pa kuru laiku vins iepazinas ar to?

Dienu pirms iesniegšanas viņa iepazinās, es nebiju pedejā, kas iesūtīja. Bet es isniedzu pirmajā dienā, kad atvēra to ienisgšanas termiņu.
Viņa pec tam arī no manis saņēma labi dāvanu izlaidumā par mokām ar mani 😅
17.05.2022 08:35 |
 
10 gadi
Reitings 2611
Reģ: 21.06.2011
Es brīnos kā tieši darbu vadītāji to pieļauj. Nu nevar iepazīties ar darbu dažu stundu laikā un vēl izlabot utt.
Man gan kursa darbam, gan bakalaura darbā bija jābūt laicīgai sadarbībai citādāk varēja nemaz necerēt turpinājumu. Nu nevar izpetīt info., to loģiski salikt un izteikt savas domas 48h laikā. Ja neviens tos darbus nelasa, tad cita runa…
17.05.2022 09:15 |
 
Reitings 1231
Reģ: 14.01.2022
kristiana_i @ 17.05.2022 09:15
Es brīnos kā tieši darbu vadītāji to pieļauj. Nu nevar iepazīties ar darbu dažu stundu laikā un vēl izlabot utt.
Man gan kursa darbam, gan bakalaura darbā bija jābūt laicīgai sadarbībai citādāk varēja nemaz necerēt turpinājumu. Nu nevar izpetīt info., to loģiski salikt un izteikt savas domas 48h laikā. Ja neviens tos darbus nelasa, tad cita runa…

Atkarigs no nozares.. temats jau bija jaizdoma pirma gada beigās.. man radošajā tematā teorija bija viegli savācama un praktiskajā daļā darbi un nodarbibu apraksti, ko es darīju ikdienā, jo strādāju tad nozarē.. plus vēl biju akdemijas spīdeklis, kad bija tā jaaizstāv kaut kur vai jābrauc..
Ja cilveks vispār neiesaistās nekur, tad ir jautajums, par to kā dabuj gatavu un atzīmi..
Kā cilveks es pat uz medicīnas studijām nepretendētu, jo tas nav man un tur nav pieļaujamas kļūdas un gara brīvais lidojums.. un tur nu darbu nevar uzraut pāris dienās…
17.05.2022 09:45 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
es apbrīnoju cilvēkus ar tik gaišu galvu :D es nosūtīju vadītājam dienu pirms melnraksta iesniegšanas, atvainojos, ka nav secinājumu, literatūras, anotācijas, ievada, atsauces nav noformētas...
un tad viņš atbildēja, izbrāķēja daudz ko, tagad laboju un ceru šonakt iesūtīt, lai vismaz pasaka vēl pēdējos štrikus, bet ne uz ko daudz neceru. Vispār nedomāju, ka es jebkurā citā nozarē uzrakstītu labu darbu, vienkārši man tādi darbi nepadodas. Kontroldarbos uc. man ir labas atzīmes, sākot no 7 un uz augšu, bet gara darbi nepadodas kaut vai sit nost.
Parasti es novirzos no temata nejauši vai arī kā man teikuši kursa darbu vadītaji "jūsu darbs tik viegli lasās, trūkst zinātniskuma"" :D un es neko tur nevaru padarīt, jo parasti termini nav nemaz tik daudz, lai piešķirtu zinātniskumu un gudri dirst es arī neprotu
ah, nu es ceru, ka savā bakalaurā dabūšu vismaz 5, jo vadītājs neizklausījās sajūsmā, bet aizstāvēt ļāva, tātad sekmīgi jābūt
17.05.2022 10:13 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
apsveru reāli domu pirms maģistriem izlasīt kādas grāmatas par pētījumu rakstīšanu, jo neviens nav to mums mācījis... zpd bija kā proti tā raksti, uz savu galvu.. kursa darbi - kā proti tā raksti... bakalaurs arī... būtu labi zināt vismaz kaut ko no pētniecības teorijas laikam un arī sākt laicīgi, jo man ir stiķis atlikt uz pēdējo brīdi un tad rakstīt vai nu daudz vai neko :D
17.05.2022 10:15 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Mani arī interesē, kā vadītājs ļauj aizstāvēt darbu, ja nav redzējis to normāli? Jo es, piemēram, regulāri sazinājos ar vadītāju gan sazvanoties, gan arī sarakstoties, viņa koriģēja darbu. Ja es viņai pēdējā brīdī nosūtītu darbu, tad domāju, ka dabūtu pamatīgu sutu. Turklāt tas ir egoistiski, sūtot darbu vadītājam, kuram ir jāsēž, jālabo tas pa naktīm, turklāt ja tas nav vienīgais tāds students. Nenosodu, pati reizēm atlieku līdz pēdējam brīdim, bet ne līdz pašam pēdējam brīdim.
17.05.2022 11:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits