Mājas iegāde, ja neesam precējušies!

 
Reitings 255
Reģ: 28.05.2013
Sveikas! Vai var būt sarežģījumi, ja pērk kopīgu māju, bet abi cilvēki nav precējušies?
- Māju pērk draugs, bet māja uz mana vārda?
- kredīta pirmajai iemaksai lielāko daļu naudas dodu es!
- ja māju nopērkam tagad, bet precamies, piemēram, nākamgad? Kā ir,nākotnē, mazums, ja nu kas notiek! Uz māju tiesības ir abiem? Vai tas ir jānorāda laulības līgumā? Līgumā norādām, ka uz mājokli tiesības abiem, bet īpašumā viņš tad vienalga skaitīsies man? !
20.05.2018 09:44 |
 
Reitings 149
Reģ: 29.01.2009
Dažām te tādi komentāri par šo situāciju, ka man kā juristam mati ceļas stāvus :D silti ieteicams vērsties pie jurista un šos jautājumus uzdot profesionālim.
22.05.2018 21:07 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Restless++++
Lētākais variants ir "sarakstīties" dzimtsarakstu birojā paātrinātā kārtā.
Ieguvumi-
1) viss ko iegādājas laulības laikā ir laulāto kopējā manta neatkarīgi no tā, uz kura vārda noformēts. Šķiršanās gadījumā dala uz pusēm, ja vien nav bijis laulību līgumā cita atruna vai kāda no pusēm labprātīgi atsakās no savas daļas. Ja laulība nav noslēgta, tad īpašums pieder tam, uz kura vārda īpašums noformēts. Ja aizdosi naudu, pat ja ar līgumu, šķiršanās gadījumā viņš tev atdos tavu iemaksāto summu un dzīvos tur viens. To, ka tu tur kaut ko remontē vai ieguldi- to otra puse var atspēkot ar savu ieguldījumu un to, ka tevis dēļ arī amortizācijas maksājumi lielāki (tu to māju nolieto, deldē parketu, utt). Līdz ar to vari atpakaļ nedabūt neko.
2) ja gadās tas, ko neviens negaida, tad mantotājs ir otrs laulātais un aizgājēja bērni. Ja laulība nav noslēgta, tad manto aizgājēja bērni, bet ja tādu nav- augšupējie radi, t.i., aizgājēja vecāki. Līdz ar to neviens līgums, pat ne testaments, negarantēs autorei aizsardzību šādā situācijā.
Vienu lietu gan nesaprotu, kāpēc ņemt hipotēku uz 30 gadiem ar cilvēku, ko negribi precēt? Ja pirms 4 gadiem atraidīji ierosinājumu, kāpēc meklējat kopēju mājokli? Īrējiet! Lētas mājas parasti ir ar nopietniem slēptiem defektiem/ trūkumiem.
23.05.2018 18:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits