Antidepresanti

 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Sveikas!
Šī diskusija galīgi nav turpinājums depresijas diskusijai, kurā ilgi un dikti tiek apspriests, vai tā ir slimība vai nav.
Man vajag REĀLUS pieredzes stāstus no tām meitenēm, kas lietojušas antidepresantus (vēlams, īslaicīgi).
Situācija tāda, ka darbā stresa un pārslodzes dēļ radās nopietna trauksme, ķermenis sāk niķoties visos iespējamos veidos, piemetas citas kaites, reizēm lēkmēs sajūta tāda, ka miršu (tagad gn lēkmju mazāk, kā bija agrāk). Vērsos pie ĢĀ, kura man izrakstīja antidepresantus. Ne psihologs, bet ģimenes ārsts. Dzirdēti jau visādi šausmu stāsti. Vienīgais, kāpēc gribu reāli palietot tos trīs mēnešus, kā man rekomendēja, jo ceru, ka mazliet sakārtos galvu. Esmu vispār ļoti trauksmaina, depresīva, nervoza. Ceru, ka varbūt tas padarīs mani mierīgāku, ievirzīs domas mazliet pozitīvākā skatā. Jo, lai gan psihologu apmeklējusi neesmu, depresijas iezīmes mani vajā visu mūžu, bet vienmēr esmu uzskatījusi, ka tie ir mani tarakāni galvā, ģimene arī vienmēr nosodījusi par depresīvo skatu uz dzīvi, līdz ar to skaļi par to neesmu runājusi... Bet varbūt ir laiks? Bet tai pat laikā baidos ļoti no tām blaknēm no AD, ja sākšu lietot. Jo tā tomēr nopietna lieta... daktere gan bilda, ka man izrakstītie AD ir tādi, kas atkarību neizraisa.
Tāpēc lūdzu jūs meitenes padalīties ar saviem pieredzes stāstiem ar AD. Vai palīdzēja un vai / kādas bija blakusparādības. Paldies!
03.05.2018 08:43 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ja vajadzīgas AD, tad var piemeklēt citas, ja šīs izrakstītās nešķiet labas. Aiziet pie psihiatra, viņš būs vairāk informēts nekā ģimenes​ ārsts. BET galvenais būtu sākt kārtot sadzīvi, lai nebūtu jāķeras klāt tabletēm vispār. Laba doma ir par psihoterapiju, vajadzēs gan jau vairāk laika - kaut gan atkarīgs, cik ilgi domā uzsēsties uz zālēm - bet tas vismaz risina cēloni. Zāles ir, kas savā veidā arī ārstē, bet prātīgi ar visu šo, atsauksmes ļoti dažādas. Galvenais, lai tiešām iedod AD, ne kaut ko stiprāku, nu trankviļi, neiroleptiki, tad būs tādas auzas, ka maz neliksies, labāk nesākt pat skatīties tādā virzienā, tie cilvēki aiziet pa pieskari, esmu redzējusi. Viens puisis atmešanas laikā diemžēl neizturēja tās sajūtas. Antidepresants tad vēl ar vismaz kādu cerību, ja nejauc nekādu kokteili klāt.
06.05.2018 13:26 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Duujaa, nerunā par to, ko nezini. :D Es esmu tai posmā lietojusi arī Lexotanil (trankvilizators), un neko, dzīva esmu un pa pieskari aizgājusi arī neesmu. Jau sen neesmu lietojusi, nav man nekādu problēmu šobrīd. Un atmešana nesagādāja nekādas problēmas (ko vispār nozīmē - atmešana? man tas tika izrakstīts ne jau ikdienas lietošanai, bet gan pēc nepieciešamības.. kas nozīmē, ka tā varēja būt 1 vai 2 tabletes mēnesī vai citreiz pat mazāk). Ja lieto tās katru dienu un ilgstoši, tad jā, pieļauju, ka varētu rasties problēmas.
06.05.2018 13:39 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Redzi - pieļauj tikai, bet es labi redzēju. Tā viela rada atkarību, var palasīt, ja neviena pazīstamā nav. Un turklāt tu nezini, kāda citiem ir tieksme uz atkarību (slēptā) un kā viņš varēs to panest un atmest.
06.05.2018 13:42 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Laikam lieki piebilst, ka man arī papildus AD izrakstīja Lexotanil lietošanai pēc nepieciešamības (kad ir panikas lēkmes), ārstei piekodinot, ka ilgstoši lietot nedrīkst.
06.05.2018 13:42 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Oij, lexotanil neiesaku - ārsti tagad katram, kas iečīkstas šito izraksta, bet kādas blaknes un kā viņš strādā - nu tieši iedarbojas, kā ietekmē smadzenes, reti kurš godīgi pastāsta. Sāk ar AD, kas ir nekaitīgāks, ja tā var izteikties. Ne jau uzreiz smago artilēriju. Varu pm sīkāk, jo te noteikti ir cilvēki ar stāžu, kuri lieto sviestainus preperātus un droši zāļu iespaidā stāstīs, ka nekas jau nav un nebūs.
06.05.2018 13:46 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Vēl neizlasīju visu diskusiju, tikai diskusijas sākumu, ko rakstīja diskusijas autore. Antidepresanti ir ilgstošas iedarbības zāles, kas sāk iedarboties pēc 2-3 nedēļām un savu labumu dod ilgstoši lietojot. Ir ģimenes ārsti, kuri var izrakstīt, bet pēc tā, ka tev to izrakstīja ģimenes ārsts un teica lietot 3 mēnešus, piekodināja, ka bez atkarības izraidīšanas, es teiktu, ka tas ir kaut kāds nervostrong veidīgais uz receptes. Varbūt noofen? Vieglas recepšu zāles, ko nav jābaidās lietot.
Antidepresantus lietoju ilgi un joprojām, ir dažāda pieredze bijusi ar dažādām zālēm, bet kopumā atbalstu, tas ir labs atspēriena punkts un pašlaik jūtos daudz labāk nekā iepriekš. Eju pie psihiatra, vairākkārt zāles esmu mainījusi, esmu arī dzīvojusi ilgākus periodus bez.
06.05.2018 14:00 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Ja tev ģimenes ārsts uz vieglu roku izraksta smagākas zāles, tad es teiktu, ka vieglprātīgs ārsts un ieteiktu tāpat griezties pie psihiatra. Tu taču, piemēram, ginekoloğiskas problēmas nerisini pie ģimenes ārsta, bet gan pie ginekologa jeb konkrētā speciālista, kas specializējas tajā jomā.
06.05.2018 14:02 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Izlasīju tālāk. Paroxetine un lexotanil raksta katram otrajam. Paroxetine ir 90.gadu Amerikas top zāles - prozac, kas ir zināmas ar to, ka tika rakstītas ļoti ļoti daudziem. Tās ir vecas zāles, ir blakusparādības, slavenā ir liekais svars. Esmu dzērusi, esmu pieņēmusies svarā, atmetu, esmu tieva.
Katrā ziņā paroxetine pēc 3 mēnešiem neko tev labāku nepadarīs, jālieto ilgstoši.
Lexotanil izraksta trauksmes brīžiem un ārsti to iesaka lietot reti. Esmu dzērusi bieži, bet tas nav labi, jo organisms pierod un tad ar vienu nepietiek, lai būtu efekts, vajag dzert vairākus. Bet panikas lēkmēm ir OK. Parasti iesaka sākt ar pusi tieši tāpēc, ka vēlāk vajag lielāku devu jeb vienu.
06.05.2018 14:06 |
 
Reitings 232
Reģ: 08.04.2018
Dārta, paroxetine nav prozac :)
Es pirms 2 nedēļām sāku lietot Prozac, bet vispārīgi neatbalstu AD lietošanu bez psihoterapeita. Es eju gan pie psihoterapeita, gan lietoju zāles. Esmu tikai pirmajās nedēļās, bet aptuveni pusi no dienām jūtos daudz sliktāk nekā jutos iepriekš, visas manas problēmas liekas 100 reizes trakākas nekā pirms AD lietošanas. Bet tas ir viens no Prozac "efektiem" - pirmās 4-12 nedēļas ir daudz sliktāk nekā pirms zāļu lietošanas. Nav patīkami, ir grūti, bet ciešos. Agrāk gāju uz tikai terapiju bez zālēm un nepalīdzēja.. tagad ir daudz lielākas problēmas un ir vienkārši grūti dzīvot, tāpēc arī piekritu lietot AD. Ceru, ka pēc kāda laiciņa būs viss ok.
07.05.2018 00:15 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
prozac vispār ir fluoksetīns. ko vēl dārta pastāstīs?
07.05.2018 00:22 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Pārbaudīju, tiešām sajaucu paroxetine ar fluoxetine.
Esmu lietojusi abus (tāpēc sajaucās kopējā katlā) , bet svars man bija vairāk ar paroxetine.
Lai nu kā, abas ir vecas zāles.
07.05.2018 07:35 |
 
Reitings 381
Reģ: 15.02.2022
Dartall @ 07.05.2018 07:35
Pārbaudīju, tiešām sajaucu paroxetine ar fluoxetine.
Esmu lietojusi abus (tāpēc sajaucās kopējā katlā) , bet svars man bija vairāk ar paroxetine.
Lai nu kā, abas ir vecas zāles.

Omg es nezinaju , ka fluoxetine blakne ir liekais svars. Es gadus divus dzeru 60ml diena , needu daudz , nedzeru , bet svara pienemos
24.08.2023 14:34 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Man nav pieredzes ar antidepresantiem, bet biju ļoti tuvu tam, ka gandrīz vajadzēja. Iesaku tomēr atrast labu terapeitu, jo šis cilvēks ir ar zināšanām un pieredzi tieši šajā - depresijas, trauksmes un līdzīgu situāciju risinašanā, varēs gan terapiju risināt, lai problēma neieilgst un, ja vajadzīgi medikamenti - tos tad piedāvas. Ģimenes ārsts nebūs tik zinošs un zāles uz pāris mēnešiem tomēr nerisinās problēmu saknē un uz ilgu laiku.
24.08.2023 16:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits