Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Stambulas konvencija

 
Reitings 228
Reģ: 14.12.2017
Šķiet ļoti interesanti dzirdēt cosmo.lv portālā esošo sieviešu viedokli par Stambulas konvenciju. Nebiju redzējis diskusiju par šo tēmu, bet pat tik īsā brīdī sāku manīt jaunu trendu "vardarbība" un "emocionālā vardarbība".
27.04.2018 12:26 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Ja Jolly-Roger tiešām ir vīrietis, attēls augstāk.

Ko es tadu izdariju? Skiet kads ir apvainojies...Nav saprotams, vai iemesls tam ir mans vards, kurs nav ieklauts starp tiem, kas tevi nem prieksa, vai pats fakts, ka tevi nem prieksa divi vai tris vienlaicigi. Sakot jau ar pirmo viriesa un sievietes iepazisanas minuti, neskatoties uz to, ko virietis stasta, vai virietis sai sievietei stasta par kvantu mehaniku, vai lasa vinai Cellini sonetus, tulkojuma tas nozime - velc nost biksites. Sis zemteksts nav nekads noslepums, vai ne, pensionare, Rudens? :) Un vel, vai tu viriesus sauc par "stipro dzimumu", lai varetu vieglak kadu nomedit?
14.05.2018 12:37 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
"Tas, ka bļauri iet par tālu (daudzās jomās, kur notiek piketi), tas skaidrs. Atstāj tieši pretēju iespaidu, ne cienīšanas, kuru viņi uzskata, ka tagad bez speciālām privilēģijām neciena un tad nu baigi visi domās citādāk."
Cik Dūja ir moderna un PAR dažādiem cilvēkiem un klukstošiem frīkiem Eirovīzijas diskusijā, tik ļoti konservatīva šajā diskusijā.
Haha.
14.05.2018 09:01 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Fiestar
"Tu gribi, lai likums atļauj laulību? Dažās valstīs šis tikai ir apsvērts plāns, kur nu vēl valstī, kas pirms 30 gadiem bija zem krieviem. Ne tikai zinātne nav nostiprināta šajā jautājumā, bet arī sabiedrības paražas."
Cik zinu, neatkarību Igaunijā atguva aptuveni tai pašā laikā, kad Latvijā, bet Igaunijā kopdzīves likums stājas spēkā 2016.g.
Re,palasi https://www.satori.lv/article/igaunijas-pieredze-kopdzives-likuma-pienemsana
14.05.2018 08:48 |
 
Reitings 289
Reģ: 14.08.2017
MarioGetYour, savā dzīvē tādus esmu vienu vai divus sastapusi un gadi man jau sen vairs nav 20:-D. Bet nu es jau pati neesmu bijusi no tām pieticīgākajām, līdz ar to šādi tipāži visdrīzāk nenonāca manā redzes lokā, bet, ja viņi nonāktu un mēģinātu izteikt savu viedokli, es drošivien ļautu viņiem runāt...(t)
14.05.2018 00:39 |
 
Reitings 228
Reģ: 14.12.2017
Rudens, vai tad pirmā reize, kad esi sastapusies ar Balto bruņinieku, kas operējās pēc šāda principa? :-D
04.05.2018 11:12 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Mūsdienās arvien populāraks paliek bērndārznieka arguments, kas der visam - Tu esi pret imigrāciju - rasists. Tu nevēlies, ka Tev un Taviem bērniem mācās geji un lezbietes - homofobs. Kritiski apstrīdi feministu ideoloģiju - droši vien sit un izvaro sievietes. Smadzenes gan mazakas par bērndārznieku - bērndārznieks vismaz uzdod jautājumus.
Diemžēl ar šādu loģiku paspīd pat visnotaļ inteliģenti cilvēki. Vairumam cilvēku svarīgi ir vārdi; doma paliek otrajā plānā, jo tās bieži vien nav.
04.05.2018 04:06 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Fiestar
Nudien nezinu, vai tik slikti savas domas izsaku savā dzimtajā valodā, vai arī Tev galīgi bēdīgi iet ar lasīšanu, ka Tu manu viedokli 'par 50shades jūsmo meitenes un sievietes ar upura sindromu' pārvērti par 'populārs tāpēc, ka tās sievietes, kas to skatās, ir ar upura sindromu' - starp abiem teikumiem un tajos ietverto nozīmi ir pietiekami liela atšķirība, lai man tā paskrietu garām neievērota.
Pie visa cita - ir liela atšķirība starp vārdiem un to nozīmēm 'skatās' un 'jūsmo', turklāt verī spešl for jū uzrakstīju, ka
tas, ka noskatās vai izlasa Greju, nenozīmē, ka par to ir lielajā sajūsmā
.
Nevaru Tev citu vietā atbildēt par to, ko tie ir rakstījuši un ko Tu rakstītajā esi izlasījis.
Diskusiju kultūra Latvijā ļoti klibo - pārāk reti uzduros viedokļrakstam, pat it kā ļoti augsti skolotu cilvēku sacerētu, kurš kādu nepamatoti neaizvainotu.
Jēdzīgu viedokli ir iespējams uzrakstīt, vajag tikai mazliet pamācīties, pacensties un patrenēties.
Bet pietiks man te sapņot - retais normāli izteiktu viedokli pamanīs, un būt caurspīdīgi spokainam pirmsvēlēšanu laika biezumos un brikšņos, ja draud izkrišana no simts gudro galvu saimes, ir riskanti.
.
Jā, labs veids kā runāt par sabiedrības problēmām. Skaidrojumi kā rīkojas sabiedrības vairums (vidējais cilvēks) nekur nav noderīgi 
Jo jebkuri vispārinājumi ir aizvainojoši. Tev pašam arī nepatīk, ja kāda 4.viļņa feministe vispārinoši uzraksta 'vīrieši ir dzimuši izvarotāji'.
.
cilvēki kā Tu sauc mūs par rasistiem, jo mēs pasakam, ka varbūt pret musulmaņiem vajadzētu nedaudz striktāku imigrācijas politiku
Jo tā ir vispārināšana, kas ir aizvainojoša jebkuram - Tev, man, musulmaņiem, kristiešiem, sievietēm, vīriešiem utt.. Ja tiešām ir vēlme risināt un atrisināt imigrācijas politikas problēmas, tad sāc ar sevi un beidz aizvainot cilvēkus viņu ticības izvēlē.
.
apsveicu ar to, ka tik ilgi noturējies nelietot bezjēdzīgus uzdirsienus
Fiestar, man vnk apnika gaidīt, kad Tu nolaidīsies no saviem akadēmiskajiem augstumiem uz zemes un pats no sevis izdomāsi iemācīties lasīt manu (un citu) rakstīto. Vismaz par uzdirsieniem saprati, ka tie ir uzdirsieni. Ar latviešu valodu ikdienišķo un garlaicīgo Tev iet gaužām bēdīgi.
04.05.2018 03:27 |
 
Reitings 470
Reģ: 26.10.2017
Ļauj man iztulkot mūsu nesaskaņas. Vari pateikt, vai es ko nepareizi sapratu:
Es: ja kāds nepiekrīt tam, ko es saku, ielūdzu izskaidrot milīzgo popularitāti, ko ieguvis 50 shades of grey, jo, manuprāt, sievietes vīriešos vēlas to, no kā mēģinājušas tikt vaļā visus šos gadus.
Tu: populārs tāpēc, ka tās sievietes, kas to skatās, ir ar upura sindromu
Es: Nu bet te šajā pašā forumā katra otrā bija uz kino skatīties, nejau visas var būt cietējas vardarbībā (pamatots ar iespaidu no filmu diskusijas)
Tu: pārstāj domāt manā vietā un neliec man vārdus mutē
ko??? Un vēl pašā sākumā, kad runa bija par konvenciju, teici, ka sievietes ir izceltas speciāl, jo ļoti bieži cieš no vardarbības. Ko es tieši mutē ieliku? Tevis pašas teikto/apstiprināto?
>>
4tā viļņa feministes: mēs tiekam apspiestas, patriarhija ir vainīga, paskatieties uz sistemātisko izvarošanu, mazākām algām, seksuālo uzmākšanos. Vīrieši ir dzimuši ļauni, varmākas, izvarotāji, viņiem ir jāmāca kā savaldīt savu patieso dabu. (Es šo neizdomāju, aizej palasi kādu ziņu rakstu)
Es: Nē tā nav, ir daudzi iemesli kāpēc problēmas varētu būt, bet nevar pie tā vainot vīriešus, piemēram....
4tā viļņa feministes: beidz vainot mūs savās problēmās
ok??? Neatceros, ka būtu mēģinājis vainot sievietes pie vīriešu problēmām. Dzimumu lomu maiņa sabiedrībā, uz kuru es atsaucos, jau nav sieviešu vaina, vīrieši paši gribēja ieviest sievietēm tiesības balsot utt.
Ja netaisies pieminēt izņēmumus, tad mācies iztikt bez vispārināšanas.
Ok. Latvijā vidējais cilvēks gadā izdzer 15 litrus alkohola, izņemot, Aivaru Apiņu, Aivaru Bērziņu, Aivaru Bieti, ........ , Zani Zanīti, kas izdzer dahuja vairāk.
Jā, labs veids kā runāt par sabiedrības problēmām. Skaidrojumi kā rīkojas sabiedrības vairums (vidējais cilvēks) nekur nav noderīgi :-)
>>
Un kronis visam:
Ja nav bail, apciemo vīriešus cietumos, kur savu laiku atsēž daļa no tiem, kas tā uzskata
TĀPĒC JAU VIŅI IR FUCKIN CIETUMĀ. CIETUMS IR VIETA, KUR MĒS PIESPIEDU KĀRTĀ IEVIETOJAM TOS, KAS SABIEDRĪBĀ NAV VĒLAMI. what the fuck. Rietumu valstis tiek uzskatītas par attīstītām, JO MUMS NAV SIEVIEŠU IZVAROŠANA TRADĪCIJA. Par ko mēs šeit runājam? Par Rietumiem vai Tuvajiem Austrumiem?
Un skumājais, ka tādi paši cilvēki kā Tu sauc mūs par rasistiem, jo mēs pasakam, ka varbūt pret musulmaņiem vajadzētu nedaudz striktāku imigrācijas politiku, jo viņu vērtības nesakrīt ar RIETUMU SABIEDRĪBAS vērtībām. (Aj sorry, atkal tavā vietā runāju, Tu jau neteici, ka esi 4. viļņa feministe, tikai piekrīti viņu ideoloģijai)
>>
Bet apsveicu ar to, ka tik ilgi noturējies nelietot bezjēdzīgus uzdirsienus. Gan jau bija grūti nenolikt to izvarotāju, varmāku, ļaundari pie vietas. /s
04.05.2018 00:23 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tas, ka visi nedomā tā, ''kā vajag''.
03.05.2018 23:40 |
 
Reitings 289
Reģ: 14.08.2017
akjelcikvar, kas tieši Tevi šobrīd uztrauc šīs diskusijas sakarā?
03.05.2018 23:34 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
bžžžžž! skaidrs? kas te vispār šobrīd notiek, pāris konvencijas šausmekļi un pāris kaut ko mēgina skaidrot
03.05.2018 23:29 |
 
Reitings 289
Reģ: 14.08.2017
MarioGetYour, novērtēju humoru, bet tīri nu jau "piektdienas" vakara izklaidei - vai ir svarīgi ar cik sievietēm bijis sekss, lai izteiktu savu viedokli? Tiešām interesanti:-D:-D:-D
03.05.2018 23:25 |
 
Reitings 289
Reģ: 14.08.2017
Pasadena, nedaudz atvainojos par savu viedokli, kurš pa lielam nesakrīt ar lielāko daļu šīs diskusijas sievišķā dzimuma pārstāvju:-). Tev, protams, ir taisnība - ideālā pasaulē viedoklis, neatkarīgi no dzimuma (+sabiedrības slāņa+ādas krāsas+ienākumu līmeņa+reliģijas+u.t.t.....) būtu norma un, ļoti iespējams, tā ir arī daļa no feminisma pamatkoncepcijām (diemžēl mans viedoklis par feminismu ir pilnīgi nenoformulēts, pareizāk sakot, galīgi nav sanācis iedziļināties, jo cik saprotu, tad lai spētu kaut cik argumentēti diskutēt par feminismu, man būtu nopietni jāpapēti ļoti daudz un dažādi literatūras avoti gadsimta garumā...pagaidām man tas tik aktuāli nav...:-/)
03.05.2018 23:13 |
 
Reitings 228
Reģ: 14.12.2017
03.05.2018 23:13 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Neesmu rakstījusi, ka
Latvijā lielākā daļa sieviešu cieš no vardarbības, ka katrs otrais cilvēks ir ar "upura sindromu"
esi tik laipns, Fiestar, un pārstāj domāt manā vietā un likt tādus vārdus un domas manā mutē, kas nav manējie.
Tā vispārināšana Tev tā ieēdusies, ka Tu pat manu rakstīto vispārini uz 'lielākā daļa' vai 'katrs otrais' - džīzas.
.
pienāk laiks, kad pašiem jāuzņemas atbildība par savām izvēlēm un rīcību, nevis jāvaino kapitālisms vai patriarhija, vai diskriminācija, vai vēl kas. Kaut kad pienāk arī laiks, kad ar savām traumām ir jātiek galā, jātiek no tām vaļā un jāpārstāj tās vainot, jo dzīve ir pilna ar tādām.
Nevaru vien sagaidīt to brīdi, kad Tu no vārdiem ķersies pie darbiem un, piemēram, beigsi vainot tik ļoti Tevi traumējošo 4.viļņa feminismu pie izdomājumiem. Ak, jā, tais laikos bija taču arī vīrieši un pat vēl joprojām tādi tipiņi pastāv, kas traumējas no iepriekšējo paaudžu feminisma 'izdomājumiem'.
.
Es nevienu vīrieti nepazīstu, kas uzskata, ka sievietei ir par daudz tiesību.
Ja nav bail, apciemo vīriešus cietumos, kur savu laiku atsēž daļa no tiem, kas tā uzskata. Iepazīsies tur arī ar tādiem, kas traumējušies pat no iepriekšējo viļņu feminisma. Un ir 21.gs. Latvija, bet, kas šobrīd notiek valstīs, kur sieviešu izvarošana un slepkavošana ir 'tradīcija' un viņu tiesības, kamēr sievietei ir faktiski tikai tiesības turēt muti - eh, labāk netraumēšu Tevi.
.
Sakarā ar vispārināšanu - veicot noteiktu analīzi, piemēram, aptaujas, pētījumus, rezultāts var būt "vidējais cilvēks"(on average). Tas nenozīmē, ka nav izņēmuma gadījumu.
Ja netaisies pieminēt izņēmumus, tad mācies iztikt bez vispārināšanas. Es iztieku.
.
Mana galva nesastāv tikai no subjektīviem viedokļiem, bet ar dažādiem pētījumiem, vai sev uzticamu zinātnieku/intelektuāļu ziņām par faktiem/pētījumiem + sava apziņa + pieredze
Tev tai galvā gan ir miskaste. Kad izbirstēsi tos līdz jumtam aizd*rstos Augeja staļļus un atbrīvosi vietu jaunajam?
03.05.2018 23:05 |
 
Reitings 470
Reģ: 26.10.2017
...vismaz man tas nav tā ka tikai tagad... principā vienmēr, žēl gan, ka tādi tikai 1 no 100 un tas pats ar sievu un 3 bērniem

Jā, puiši mūsdienās ir diezgan nožēlojami :-( Iemesli ir dažādi, bet negribu atkal ieslīgt garā penterī :D
Sabiedrība ir tādā pārmaiņu periodā, sakarā ar kraso attieksmes maiņu dzimumu lomās. Sekas būs sūdīga/nelaimīga ģenerācija (manējā :D), īpaši, ja turpināsim iet šo liberāļu ceļu.
Vecākās foruma dalībnieces ar stabilu ģimeni gan ir izsprukušas no problēmām veiksmīgi :-P:-D
03.05.2018 22:43 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Piedodiet, meitenes, bet šim piekrītu 100%. Neviens mūsu vietā atbildību par mūsu problēmām neuzņemsies, īpaši, ja pašas sev tās radām..

Nesaprotu, par ko Tu atvainojies. Esmu personīgi pamanījusi, ka pat, ja piederi pie viena dzimuma, viedokļi/uzskati/domas/uztvere var atšķirties.
P.S. Esmu šausmīgā feministe un sieviete, bet neatceros, ka būtu kādam pieprasījusi uzņemties atbildību par manām problēmām. Arī starp dažiem vīriešiem ir novērojama visu citu vainošana, UN? Kāds sakars?
03.05.2018 22:29 |
 
Reitings 228
Reģ: 14.12.2017
Ja Jolly-Roger tiešām ir vīrietis, attēls augstāk.
03.05.2018 22:25 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Domāju neviens cilvēks ar veselo saprātu neiebilst pret šīm tiesībām.
Ņemot vērā pēdējā laika komentārus šjā portā tā neliekas. Runājot par 4.viļņa feministēm, jā, ir ekstrēmistu grupas, bet noniecināt feminismu kā tādu, manuprāt, nav vajadzības. Turklāt jāpiezīmē, ka, dzeltenajai presei ļoti patīk sagrozīt notikumus un dažkārt pat “trakās ekstrēmistes” neliekas vairs tik trakas, kad sāk iedziļināties. Es mēģinu pateikt, ka dažreiz ir vērts analizēt konkrētu notikumu/jautājumu, nevis vispārināti uzbrukt feminismam. Runājot par “izdomājumiem”, wage gap dažās valstīs nav nemaz tāds izdomājums un par #MeeToo kampaņa, negribu iedziļināties...
03.05.2018 22:24 |
 
Reitings 228
Reģ: 14.12.2017
03.05.2018 22:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits