kolēģe-pļāpa

 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Ir jāstrādā pārī ar kolēģi, kura ļoti, ļoti daudz runā par personīgām lietām. Ne tikai ar mani, bet arī ar klientiem ar kuriem mums jāstrādā. Principā šie klienti ir līdz šim nezināmi vai mazpazīstami, tāpēc viņas pļurkstēšana ne par tēmu manī rada gan dusmas, gan kaunu par uzņēmumu, jo no malas tas izklausās stulbi un neprofesionāli. Aizrādījusi neesmu, viņa par mani gandrīz 2x vecāka.
Kā šādā gadījumā rīkotos jūs? Vai jums tas traucētu, kristu uz nerviem? Varbūt pārāk saasināti uztveru situāciju?
Un ko jūs kā klients darītu, ja cilvēks, ar kuru kārtojama kāda profesionāla lieta, sāktu runāt personīgas lietas? Novēroju, ka klienti baigi pacietīgi, skatās un klausās, gan reizēm manāni izbrīnīti par notiekošo.
18.04.2018 20:20 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Nezinu gan kādā nozarē tas tieši ir, bet, ja, piemēram, pārdevēja, skanējot preces, paralēli aizrautīgi stāstītu par saviem bērniem, man nebūtu iebildumu. Katrā ziņā labāk tā, nevis, ja pretī sēž cilvēks ar attieksmi priekš kam atvilkies?!...
19.04.2018 13:35 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Arī small talk ir jāprot vest un jā, tā ir laba lieta, ja to prot. Latvijā cilvēki pie tā īsti nav raduši un tas ir būtībā pēdējo ~15 gadu hīts, tāpēc daudzi to neprot darīt, rezultātā viņu small talk ir sanāk daudz neveiklāks pat par "ko atvilkies?" akmens seju (kas gan ir galējība). Piemēram, es nevaru ciest, kad mani profesionālajā vidē sauc par saulīti vai deminutivē manu vārdu; vēl ir dzirdēti tādi vārdi kā "pavadzīmīte", "naudiņa", "līgumiņš". Jūties kā tāds nenozīmīgs cilvēciņš, kuram samaksā bišķiņ naudiņu par maziņu darbiņu un piedāvā slēgt nākamo līgumiņu.
19.04.2018 13:54 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Piemēram, es nevaru ciest, kad mani profesionālajā vidē sauc par saulīti vai deminutivē manu vārdu; vēl ir dzirdēti tādi vārdi kā "pavadzīmīte", "naudiņa", "līgumiņš".

Šis, man šķiet, ir pārāk..man arī riebj, ja mani profesionālajā vidē uzrunā mīļformiņā. FUI. Acīmredzot, šie cilvēki arī nefiltrē ko var un kas nav īpaši pieņemams. Tā vispār ir tāda smalka padarīšana, laikam to pat īsti nevar iemācīties..vai nu ir dabas dots, vai arī nav :-D
19.04.2018 14:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits