Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Iedomas vai patiesas vēlmes pēc pašapliecināšanās?

 
Reitings 9
Reģ: 08.04.2018
Jau 2 gadus esmu pasīva lasītāja šajā forumā, jo gribu zināt kā dāmam iet Latvijā. Tādēļ brīdinu uzreiz neesmu nekāds trollis, bet uznāca vēlme padiskutēt par šo jautājumu, diemžēl draudzenes man nav liela palīdzība, jo esam ļoti līdzīgās situācijās.
Esam kopā 6 gadus, šobrīd esam Ķīnā jau 4 gadus. Viņa darba specifikas dēļ oil industry Latvijā vai pat Eiropā nav daudz darba piedāvājumi, īpaši tik augstu atalgotu. Šeit viņš saņem 5x vairāk kā mēs saņemtu Eiropā strādājot kopā. Bet ir un paliek viens bet, es nejūtos pašrealizējusies. Man trūkst sajūtas, ka varu iet uz veikalu un galvu nelauzot sev nopirkt visu ko vēlos zinot, ka esmu to nopelnījusi un vēljovairāk biedē, ka ja nu es viņam apnikšu. Jautājumu sev daudz un nekādas izrunāšanās pat īsti nedod atbildes, jo viņs protams saka, ka mums šeit abiem izdevīgāk būt un protams, ka viņam es neapnikšot. Bet īsti jau tam garantijas nav.
Laikam jau tikai kratu sirdi un ceru ka kāda ir līdzīgā situācijā un zinās teikt kā ir pareizāk.. Parasti mēdzu sev pārmest ja gribas nopirkt ko dārgāku, ko gan viņš dara diezgan regulāri. Tāpat nākas aizdomāties kur es būšu pēc 5 vai 10 gadiem? Es protams laiku izmantoju lietderīgi un mācos valodas un dažādi pilnveidoju sevi, bet brīžiem zūd motivācija, jo neredzu kur pielietošu, nav skaidru mērķu. Jāpiebilst, ka plānojam te palikt vēl gadus 5 un tad pārcelsimies kaut kur citur, bet tad man būs jau 36.
10.04.2018 10:14 |
 
Reitings 206
Reģ: 16.06.2011
Strādāt neesi mēģinājusi?
10.04.2018 10:20 |
 
Reitings 9
Reģ: 08.04.2018
Ķīnā lielākajos uzņēmumos latvieši nemaz nevar strādāt, jo Latvija atzīst Tibetu un tādējādi Ķīna izrāda savas antipātijas pret mums. Otrkārt bez vietējās valodas zināšanām praktiski neiespējami dabūt darbu, ja arī dabūtu savā jomā(žurnālistikā) kaut ko tad pelnītu labi ja 1/15 daļu ko pelna draugs un tad par tādu naudu to darīt nav īsti vērts, ja pat atvaļinājumos nevarēsim kopīgi izbraukt no šejienes. Viņš no Austrijas ja kas, tādēļ viņš var strādāt te.
10.04.2018 10:28 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man paziņu lokā vairāki latvieši strādā Ķīnā. Acīmredzot ir iespējams.
10.04.2018 10:42 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Izvēloties dzīvot ar cilvēku, kurš tevi uztur, vienmēr pastāv risks, ka viņš kaut kad kādu iemeslu dēļ var pārtraukt to darīt, it īpaši, ja jūs esat tikai "draugu" statusā. Es teiktu, ka atkāpšanās ceļš ir jāpatur vienmēr... Par pašrealizēšanos runājot - ja ir labas valodu zināšanas, vienmēr var meklēt iespēju tulkot - tas ir darbs, kas darāms attālināti no jebkuras vietas. Un arī žurnālists var strādāt attālināti - ne obligāti jāraksta kaut kas Ķīnas medijiem. Nu, kaut vai uzsāc savu blogu - ja viss aizies veiksmīgi, var pat gadīties, ka pēc tam darbs pats tevi atrod. Jādomā plašāk - it īpaši, ja jums ir kosmopolītisks dzīvesveids. :)
10.04.2018 10:43 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Man arī zināms latvietis, kas oficiāli Ķīnā strādā.
Es uzskatu, ka tu vienkārši negribi strādāt, pat ja būtu tāda iespēja, bet šeit ienācis vienkārši pačīkstēt, saprast, ka tipa tādas iespējas nav, nomierināt sevi, ka nebūs tomēr jāstrādā un dzīvot tālāk. Kāpēc? Jo tava joma ir žurnālistika. Kur vēl atrast pateicīgāku profesiju attālinātam darbam, ko veikt caur internetu? Da kaut vai sāc savu blogu un piesaisti lasītājus par to, ko vēlies rakstīt, ja reiz nav cilvēku, kas ar tevi sadarbotos. Varbūt ar laiku tad kāds tevi ieraudzītu. Bet, protams, tu to nedarīsi, jo nenopelnīsi tik daudz naudas, cik tavs draugs. Jā, loģika, it kā nauda sāks krist vienā momentā pati kaudzēm.
10.04.2018 10:47 |
 
Reitings 206
Reģ: 16.06.2011
Lielākas muļķības sen neesmu lasījusi. Uzreiz pasaki, ka negribi strādāt. Tu kādā Ķīnas ciemā dzīvo??? Man ir trīs draugi, kas strādā Šanhajā bez ķīniešu val. Es strādāju uzņēmumā, kam ir filiāle Beijing, puse no darbiniekiem ir latvieši bez ķīniešu val.
10.04.2018 10:47 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
*ienākusi
10.04.2018 10:48 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nestāsti muļķības, ka tur strādāt nevar. Kas to ir iestāstījis? Un noteikti nesēdētu vienkārši blogu taisīdama, kaut kādu 0,00001 proc veiksmi necerētu, bet darītu kaut ko lietderīgu - meklētu normālu darbu. Kaut vai lai iekrātu naudu.
10.04.2018 10:50 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
jo Latvija atzīst Tibetu un tādējādi Ķīna izrāda savas antipātijas pret mums

Ā. :D ''Of course''.
10.04.2018 10:53 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Ja tev šķiet, ka nav vērts pat mēģināt atrast darbu, ja tev uzreiz nemaksā tik pat, cik tavam vīrietim, tad būs grūti ko ieteikt :-D Daudz attaisnojumu, maz motivācijas.
10.04.2018 10:55 |
 
Reitings 9
Reģ: 08.04.2018
Latvieši var strādat tikai internacionalās kompānijās, bet ne valstij piederošās kompānijās. Internacionālās kompānijas meklē speciālistus savās jomās, ne žurnālistus Ķīnā. Protams esmu mēģinājusi meklēt darbu arī ārpus savas jomas, bet nesekmīgi.
Es jau blogoju un protams daru tādas lietas, kā arī iegūstu papildus sertifikātus savā jomā. Bet godīgi sakot nu nav man vēlmes strādat par mazu naudu otrā pasaules malā, lai tikai otrai pusītei būtu 5x vairāk. Tādēļ dažbrīd varbūt drīzāk tas ir tas mazais aizvainojums par to, ka esam šajā situācijā un viņš to nevēlas mainīt.
Jo pelnot to kripatiņu no viņa algas mēs vēl retāk tiksim uz austriju vai mājam kopā un vai tas būtu tā mana ienesuma budžetā vērts.
10.04.2018 10:57 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Latvieši var strādat tikai internacionalās kompānijās, bet ne valstij piederošās kompānijās. Internacionālās kompānijas meklē speciālistus savās jomās, ne žurnālistus Ķīnā. Protams esmu mēģinājusi meklēt darbu arī ārpus savas jomas, bet nesekmīgi.

Kaut kā slikti meklējas tev. Pat no mājām var, sākumā pa mazām naudām gan, bet strādāt.
Bet godīgi sakot nu nav man vēlmes strādat par mazu naudu otrā pasaules malā, lai tikai otrai pusītei būtu 5x vairāk. Tādēļ dažbrīd varbūt drīzāk tas ir tas mazais aizvainojums par to, ka esam šajā situācijā un viņš to nevēlas mainīt.

Gribi šķirties un braukt atpakaļ?
Jo pelnot to kripatiņu no viņa algas mēs vēl retāk tiksim uz austriju vai mājam kopā un vai tas būtu tā mana ienesuma budžetā vērts.

Nav runa par to, ka nopelni mazāk nekā viņš, bet par to, ka ja nu kas, paliksi pliku dibenu, jo esi gadiem sēdējusi uz vietas un neko nedarījusi.
10.04.2018 11:01 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tā kā pati godīgi saki - gribu lielu piķi un motivācijas tev reālas nav. Tas arī viss.
10.04.2018 11:03 |
 
Reitings 206
Reģ: 16.06.2011
Čīkstule tu esi un viss. Strādāt negribi, no drauga, kurš tevi uztur, vells viņu zina ko gribi... Dīvains, es pat teiktu, kaitinošs bābietis! Nav jau brīnums, ka zemapziņa tev met domas, ka draugs var pamest tevi!
10.04.2018 11:09 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Kā šis
Es protams laiku izmantoju lietderīgi un mācos valodas

iet kopā ar šo
bez vietējās valodas zināšanām praktiski neiespējami dabūt darbu

Kādas valodas vēl mācīties Ķīnā, ja ne ķīniešu? Tāda izdevība praktizēt valodu. 4 gadus dzīvojot Ķīnā kaut ko taču jau vajadzēja apgūt.
10.04.2018 11:09 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Sāc nopietni pievērsties mandarīnu valodai, noderēs, ja kādreiz pārvāksieties kā arī palielinās iespēju tev atrast labu darbu.
10.04.2018 11:11 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Un novērtē vairāk savu draugu, ja tu viņu tikai skaudīsi un gaidīsi, kad tad tu viņam apniksi...ātrāk to sagaidīsi.
10.04.2018 11:12 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Un dzīvo JAU 4 gadus, bet neko no vietējās valodas neesi iemācījusies? Tad kāda raudāšana par to, ka neņem pat kafenē strādāt, cik noprotu.
10.04.2018 11:20 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Šeit viņš saņem 5x vairāk kā mēs saņemtu Eiropā strādājot kopā

Pieņemsim ka Eiropā Jūs abi kopā saņemtu (zinot, ka viņš nestrādās rūpnīcā uz līnijas pa minimālo) vismaz 4000 (normāls ofisa, vai laba speciālista darbs) +2000 (pieņemsim ka Europā žurnālists apmēram tik pelna) =6000 EUR.
Ķīnā viņš nopelna vismaz 30 000 EUR.
ja arī dabūtu savā jomā(žurnālistikā) kaut ko tad pelnītu labi ja 1/15 daļu ko pelna draugs un tad par tādu naudu to darīt nav īsti vērts

Ja darbs Tev piedāvātu 1/15 daļu no tā ko draugs pelna, tad tas ir 30 000 / 15 = 2000 EUR.
Njā....nekas daudz nesanāk - Eskortmeitene bieziem ārzemniekiem noteikti, ka vairāk pelna.
10.04.2018 11:21 |
 
Reitings 9
Reģ: 08.04.2018
Es ļoti novērtēju, bet brīžiem škiet, ka viņš nenovērtē, ka es upurēju savu esošo karjeru un piekritu braukt līdzi. Laikam jau gribēju tikai pačīkstēt, bet man te pamatīgi uzbruka.
Mācos vācu valodu, jo nākotnē kad būs bērni grib lai tā būtu valoda kādā runāsim mājās, tas tik tā, lai neteiktu kapēc nerunāju šobrīd mandarīnu valodā. Un par cik esam vāciešu un britu draugu kompānijās nebūtu nemaz to tik viegli praktizēt.
Un norejiet bet nē, es nestrādātu kafenē, jo piekritu šajā dzīves posmā palīdzēt vīrietim iekrāt. Es esmu savas jomas profesionāle un vēlos sasniegt kaut ko šajā jomā. Esmu mācījusies diennaktīm, pilnveidojusies un jau kaut ko sasniegusi, lai tagad strādātu par oficianti.
Nezinu laikam sagaidu to, ka vīrietis to naudu iekrātu kopīgiem mērķiem, bet šajos gados tas nav noticis.
10.04.2018 11:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits