Strīdi

 
Reitings 201
Reģ: 19.06.2012
Sveikas!
Kā jums izdodas risināt strīdus ar saviem vīriešiem?
Mums vienmēr ir bijusi problēma ar šo. Es esmu gatava salīgt un izrunāties, bet viņš skrien kaut kur prom, nerunā dienu, divas, guļ uz dīvāna. Man tas nešķiet normāli. Un vienmēr es salūztu un eju runāt. Ko man iesākt šajā situācijā? Kā iemācīt vīrietim normāli risināt strīdus? Jāpiebilst, ka strīdi visbiežāk iesākas par sīkumiem, es bļauju, viņš uzbļauj kaut ko, bet nu tālākais nerunāšana un gulēšana uz dīvāna, vai skriešana prom nešķiet adekvāta. Visi strīdas, bet pēc pāris stundām jau spēj salabt un samīļoties. Viņš nekad nenāks salabt.
Ko man iesākt?
Ļoti pārdzīvoju. Vakar sastrīdējāmies un neesam runājuši, no rīta arī ignorēja un mierīgi aizbrauca uz darbu, bet es sēžu un raudu, naktī nevarēju pagulēt un ir smagi, jo gaidam šobrīd mazuli un nesaprotu, kā šajā brīdī var pret mani tā izturēties. Negribu arī, ka vēlāk bērnam būs jāpiedzīvo šādi destruktīvi strīdi. Jāpiebilst, ka tad, kad nestrīdamies, viss ir ļoti labi un par mani ļoti rūpējas, bet kā kāds strīds, tā sākas. Nezinu, ko darīt.
28.03.2018 08:36 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Izlasot visus autores komentārus, man ir tikai viens ieteikums- mainies pati pirms viņš paspēj aiziet no tevis uz visiem laikiem.
Tu uzvedies kā kaprīzs bērns, kuram visiem jāizdabā. Bet vairumam cilvēku kaprīzi bērni riebjas un no tādiem cenšas tikt prom.
Ja gribi normālas attiecības, noņem sevi no "troņa". Neesi tu tā īstā, liktenīgā sieviete, kura jānēsā uz rokām un jādievina -dzīve nav filma. Tas ir īsākais ceļš uz šķiršanos- nevienam, arī vīrietim, negribas būt kalpam. Attiecībās ir divi līdzvērtīgi partneri. Tas, ko grib vīrietis ir vienlīdzīgi svarīgi tavām vēlmēm. Lai nokāptu no sava troņa, derīgi būtu vismaz 2-3 mēnešus KATRU dienu vienmēr piekāpties (bez burkšķēšanas) vīrieša vēlmēm un ierosinājumiem. Tas tev atvērs acis, ka neko pārcilvēcisku viņš tev neprasa un arī viņā radīsies vēlme piekāpties tev.
Strīds par divām nedēļas nogalēm ir absurds! Saprastu, ja katru nedēļas nogali abas brīvdienas, bet ja vien 6-8h divreiz mēnesī..tas taču nav nekas!
Izmantot grūtniecību, lai pieprasītu sevišķu attieksmi, ir zemiski. Ja ļoti stipri velk vēderu, lieto Magne B6, liec grūtnieču jostu, utt. Ja grūti nosēdēt mašīnā, taisiet pieturas, izstaigājies, nēsā kompresijas zeķes.
Kad piedzims bērns un pirmos mēnešus būsi neizgulējusies, ar tik nestabilu nervu sistēmu vēl sāksi sist savu vīrieti :D
28.03.2018 18:53 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Piederu pie tiem, kuri var pabļaustīties un paaugstināt balsi. Tajā pašā laikā - nekad necenšos iedzelt vai sarunāt muļķības. Sastrīdamies, izbļaujamies (ne jau katrreiz, bet gadās..) un miers. Ātri un nesāpīgi. Man šķiet, ka tā ir krietni vien “veselīgāk” attiecībām par klusu nīšanu katram savā stūrī un dusmīgu lupīšanu vienam uz otru. Kā reiz klusa strīdēšanās ir pieņemta vīramātei - tajā brīdī nav iespējams mājā uzturēties, gaiss vnk pilns ar indi, kaut arī netiek izdvests ne skaļš vārds.
Un par to, ka strīdu pilnīga neesamība liecina par izaugsi - galīgi nepiekrītu. Strīdēties vajag un tas ir veselīgi! Vnk jāiemācās to darīt viegli.
28.03.2018 19:09 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Neons
Ir vēl trešais variants- strīdēties konstruktīvi, t.i., sarunu ceļā.
Piemēram:
- Es gribu divas nedēļas nogales pie saviem radiem.
- Es negribu, man velk vēderu.
- Aizbrauksim vienreiz, ja jutīsies slikti, otrajā nedēļas nogalē paliksim mājās.
Viss. Strīda nav. Nevienam nav jākliedz vai jālūr caur pieri.
28.03.2018 19:15 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
VM, cilvēks ir emocionāla dzīve būtne, nevis ieprogrammēta mašīna uz kompromisa atrašanu vienmēr un visur. Atnāk no darba, kur bija traka diena, nebija paspējis pāest, pa ceļam kaut kāds idiots vēl vairāk pabojāja garastāvokli - ienācā mājā un sieva pateica, kur tu tik vēlu, solīji, ka agrāk ieradīsies. Un, bams, vīrietis norūc - mazums, ko es solīju! Sievai arī slikts noskaņojums - ko uz psiho uzreiz?.. Vīrs - kas tev par daļu, ko piesienies? Liec man mieru!... Sieva apvainojas un nerunā vairākas stundas... Nu un - ta dā. Strīds uz līdzenas vietas ne par ko. Gadās... Un tas nav nenormāli. Vnk cilvēciskais faktors... ;-)
28.03.2018 19:25 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Nu, nu, neona minetais strids jau nu galigi nav norma, manuprat. Liec man mieru, ko piesienies.. tiesam? :D
28.03.2018 19:31 |
 
Reitings 663
Reģ: 01.08.2011
Jau kuro gadu ar baudu lasu Neons komentārus diskusijās. Bļin, tik prātīgi un sakarīgi, prieks lasīt :)
28.03.2018 19:32 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nu, nu, neona minetais strids jau nu galigi nav norma, manuprat. Liec man mieru, ko piesienies.. tiesam?

Vo, vo, murgs sarakstīts, ne strīds. :D
28.03.2018 19:33 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Fiore, nu a kas, neko jau briesmīgu vispār nepateica. To jau arī sauc par bubināšanu, kad viss un visi besī.
28.03.2018 19:34 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Neons
Tā ir saskarsmes kultūra.
Ir cilvēki, kas pie sliktas omas atbild- esmu nogurusi/bija grūta diena/ parunāsim vēlāk, ir cilvēki, kas atbild- ko piesienies, un ir kas atbild- ej dirst, kuce! Katram savs līmenis.
Nesmejieties, Sabīne Berezina talantu šovā izcēlās ar savu ikdienišķo "Ej tu dirst m!"saukli :D
28.03.2018 20:02 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Mans vīrietis ir tāds, kam vajag dienu, divas, lai nomierinātos. Un strīds var būt par neko, es jau esmu aizmirsusi pēc 10 min, bet viņam vajag mūžību, lai visu sagremotu, savukārt es esmu nepacietīga un mani tracina gaidīt. Viņš pats apzinās problēmu, tagad jau arī ir labāk, attiecību sākumā varēja 3 dienas nerunāt :-| Nedomāju, ka tas pilnībā kādreiz mainīsies - viņš tāds vienkārši ir un man jācenšas to pieņemt. Tāpat kā viņam jāpieņem tas, ka nepareizi atveru visus iepakojumus :D Katram savi mīnusi :D
28.03.2018 20:18 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Katram savs līmenis.

Protams, bet, ja vien tā nav kaut kāda galējība (piem., ar lamuvārdiem) - tad tomēr nekas briesmīgs vai nepieņemams/pazemojošs tas, manuprāt, nav. Ne visi vienmēr spēj ieturēt aukstu, nestaricināmu, laipnu manieri. Un labi, ka tā...
Cilvēki, kuri nestrīdās, manā uztverē, ir nepatiesi un ļoti noslēgti. Savas īstās emocijas, trauksmi un pārdzīvojumus mūždien slēpj sakoduši zobus aiz laipnības un nesatricināma miera maskas attiecībās - izgāžot to kaut kur citus (vai uz citiem). Nu nemēdz būt tā, ka cilvēks nekad nav dusmīgs un visu vienmēr var sarunāt! Attiecības ar to arī ir īpašas un ciešas, ka mēs varam un drīkstam būt patiesi tajās (es nerunāju par runāšanu visu, kas ienāk prātā, bet gan par nebaidīšanos atklāt patiesās emocijas otram). Ja dusmīgs - tad dusmīgs, ja piekusis, tad piekusis, ja priecīgs tad priecīgs, ja kaut kas nepatīk, tad nepatīk - un tas viss tiek ietērpts vārdos un attieksmē, kurai nav vienmēr jābūt tādai itkā tu stāvi karaļa priekša un, nedod Dievs, kaut ko ne tā pateiksi...
Frāze "liec man mieru!" nav ne rupja, ne pazemojoša - tā atklāti parāda, ka cilvēks ir uzvilcies un grib pabūt mierā, un negrib nevienu aizvainot tādā stāvoklī. Ne visiem pietiek pacietības 10 reizes paklanīties un atvainoties, ka jūtas slikti un, lai neaizvainotu otru, vai nevarētu atļaut viņam pabūt vienatnē, brīdī, kad gribas saspert visu zibeņos... :-P
Un, lai mani nepārprastu, nē, man nav pieņemami lamuvārdi un pazemojumi, bet vnk neiebilstu pret tiešu tekstu.
28.03.2018 20:20 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Protams, bet, ja vien tā nav kaut kāda galējība (piem., ar lamuvārdiem) - tad tomēr nekas briesmīgs vai nepieņemams/pazemojošs tas, manuprāt, nav. Ne visi vienmēr spēj ieturēt aukstu, nestaricināmu, laipnu manieri. Un labi, ka tā...
Cilvēki, kuri nestrīdās, manā uztverē, ir nepatiesi un ļoti noslēgti. Savas īstās emocijas, trauksmi un pārdzīvojumus mūždien slēpj sakoduši zobus aiz laipnības un nesatricināma miera maskas attiecībās - izgāžot to kaut kur citus (vai uz citiem). Nu nemēdz būt tā, ka cilvēks nekad nav dusmīgs un visu vienmēr var sarunāt! Attiecības ar to arī ir īpašas un ciešas, ka mēs varam un drīkstam būt patiesi tajās (es nerunāju par runāšanu visu, kas ienāk prātā, bet gan par nebaidīšanos atklāt patiesās emocijas otram). Ja dusmīgs - tad dusmīgs, ja piekusis, tad piekusis, ja priecīgs tad priecīgs, ja kaut kas nepatīk, tad nepatīk - un tas viss tiek ietērpts vārdos un attieksmē, kurai nav vienmēr jābūt tādai itkā tu stāvi karaļa priekša un, nedod Dievs, kaut ko ne tā pateiksi...
Frāze "liec man mieru!" nav ne rupja, ne pazemojoša - tā atklāti parāda, ka cilvēks ir uzvilcies un grib pabūt mierā, un negrib nevienu aizvainot tādā stāvoklī. Ne visiem pietiek pacietības 10 reizes paklanīties un atvainoties, ka jūtas slikti un, lai neaizvainotu otru, vai nevarētu atļaut viņam pabūt vienatnē, brīdī, kad gribas saspert visu zibeņos...
Un, lai mani nepārprastu, nē, man nav pieņemami lamuvārdi un pazemojumi, bet vnk neiebilstu pret tiešu tekstu.

:D
28.03.2018 20:28 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Autore var izdrukāt šito un pielikt pie ledusskapja savam vīrietim kā špikeri:

:-D
28.03.2018 20:31 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Dūja a par ko Tu smejies īsti?
28.03.2018 21:36 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Pagaidām, protams, šķiršanos nopietni neapsveru, esmu par to iedomājusies, bet nu mums būs ģimene, un visādi citādi viss ir labi.

Hmm, nu man gan gadās pateikt "es tevi nemīlu", "es šķiršos no tevis", "ienīstu tevi". Neko no tā visa nekad nedomāju, tikai dusmās saku

Jums abiem jāiet pie psihoterapeita, jo nav normāla reakcija ne vienam, ne otram.
Man nav skaidrs, kā savam mīļajam cilvēkam var pateikt tādus vārdus... Vēl mazāk skaidrs, kā ar cilvēku var taisīt bērnu, ja ir pavīdējušas domas par šķiršanos...
Mums arī attiecību sākumā strīdi nerisinājās ātri, man bija tendence noslēgties, bet tās nebija dienas, bet dažas stundas, kamēr kaut kā ar mīļotā cilvēka iedrošināšanu tiku pāri un varēju pateikt, kas uz sirds. Tagad jau pēc 9 gadu kopā būšanas viss ir pieslīpēts un mākam visu atrisināt ātri. Ja kaut kas neapmierina otra rīcībā uzreiz ir jāsaka un jādomā, kā risināt, nevis krāt kamēr sprāgst ar kliegšanu. Strīdi par sīkumiem ir tikai aisberga redzamā daļa un apakšā droši vien slēpjas kaut kāds aizvainojums, kas vienmēr nāk ārā, kad ir iespēja.
28.03.2018 21:56 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Es gan neesmu strīdēšanās attiecību speciāliste un iespējams tas der tikai man, bet man parasti palïdz, ja savas “cīņas” es izvēlos rūpīgi. Resp., pirms sāku iebilst, ieklausos otra plānā un izvērtēju, cik liels “gabals man nokritīs”, ja piekāpšos. Otrs, tīri aprakstītajā situācijā, manuprāt, Tu vienkārši neprecīzi noteici problēmas sakni - cik saprotu, galvenā problēma ir Tavā vēdera “vilkšanā” pie nekustīguma un nejušanās īsti ērti ciemos, nevis pati braukšana pie viņa ģimenes. Tās ir divas pilnïgi dažādas lietas un, godīgi sakot, ja man pateiktu tikai vienu teikuma daļu (par negribēšanu ciemoties pie manas ģimenes), es varētu to uztvert to kā nepatiku pret manu ģimeni. Ja pateiktu, ka būs grūti fiziski izturēt garu braucienu divas nedēļas pēc kārtas (un vēlams ne agresīvi), iznākums varētu būt alternatīvu meklēšana (piem., Tev braukt tikai vienu nedēļu, ar pieturām brauciena laikā).
Man tētis savulaik deva padomu (tas gan bija sakarā ar darbu) - ja ir ļoti lielas dusmas (tiešām lielas), tad pirms savu domu izteikšanas, nogaidīt dienu, precīzāk - pārlaist nakti un runāt nākošajā dienā. Tas palīdz nomierināties un, pie sevis burkšķot, iespējams saredzēt otras puses iespējamo viedokli un saredzēt reālo problēmu.
Bet, nu, cilvēciski dažreiz nesanāk novaldīties, tad var vēlāk atvainoties par to, ko pats varēji citādāk darīt/nedarīt/reaģēt, izskaidrot mierīgāk situāciju no sava skatu punkta un, galvenais, ļaut otram izskaidrot savu nostāju.
28.03.2018 22:33 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Milzīgs pluss Pasadenas viedoklim.
29.03.2018 13:00 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es arī ļoti piekrītu, agrāk bieži visu spļāvu ārā, kas uz mēles, protams, to īpašību pavisam "aizdzīt" nevaru, bet tagad bieži padomāju, ar jauno draugu cenšos nepieļaut tās pašas kļūdas, ko iepriekšējās attiecībās, kad gribas pastrīdēties, padomāju, kas man ir svarīgāks - mans ego vai mūsu attiecības..
29.03.2018 16:31 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Greja-a, pirmais solis - aizver cosmo un nejautā šeit attiecību padomus. Tiešām. Jo atklāsies, ka dzīvē pilnīgi visu dari nepareizi un pilnīgi nekam neesi derīga, un Tavam vīrietim jau sen būtu bijis Tevi jāpamet.
Otrais solis - runā ar savu vīrieti, jo tikai jūs abi zināt jūsu attiecību detaļas. Risiniet situāciju kopā, jo te nelīdzēs ne cosmo, ne interneta portālu rakstos sarakstītas gudrības. Attiecības veido pāris un nevis cilvēki no malas.
Treškārt - kas var būt labāks par izlīgšanas seksu pēc vētraina strīda? (l):-D Es nemaz negribu domāt kāds varētu būt sekss pēc te aprakstītā konstruktīvā strīda:
A: man nepatīk tas un tas;
B: ok, piedāvāju kompromisu X;
A: ok, piekrītu kompromisam X.
Nu kāds tur vairs izlīgšanas sekss? :-D
29.03.2018 19:54 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Treškārt - kas var būt labāks par izlīgšanas seksu pēc vētraina strīda?

Cik mēs visi esam dažādi :-D
29.03.2018 20:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)