Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Labas sekmes

 
Reitings 5
Reģ: 15.04.2017
Šodienas atzīmes iespaidā sanāca aizdomāties par to kā ir citām. Kādas jums bija atzīmes universitātē? Cik labi mācījāties? Vienkārši pati studēju neklātienē plus pilnas slodzes darbs, cīnos ar studijām kā varu, bet, piemēram, šodien par darbu, kur ieliku pūles saņēmu 4. It kā jau pati vainīga, ka strādāju, jo mazāk laika studijām sanāk, bet tāpat stulbi. Negribēju pabeigt augstskolu bez darba pieredzes, bet jau ar normālu darbu un labu atalgojumu. Patreizējā man tikai vidusskolas sertifikātu skatījās. Kā Jums vispār? darbos uz kuriem esat gājušas skatās atestātu?
17.03.2018 20:38 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu... Nezinu, ko tu studē, gan programmas, gan priekšmeti, gan pasniedzēji mēdz būt dažādi, bet nu pieliekot pūles un reāli ieguldot darbu 4 nav bijis.
17.03.2018 20:44 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10492
Reģ: 29.01.2009
Mācījos virs vidējā, bet budžetā nebiju. Nekur nav atestāts prasīts.
17.03.2018 20:45 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Bijušas visādas atzīmes, ne vienmēr arī ieguldītais darbs sakritis ar vērtējumu. Par vieglprātību arī ir saņemts vairāk, bet nu tas tikai normāli, ka ne viss vienlīdz ideāli sanāk. Ne jau tas 4 liks darba devējam apšaubīt, ka tavs diploms nav vērts vai kā citādāk.
17.03.2018 20:51 |
 
Reitings 408
Reģ: 21.12.2017
Skolas laikā mācījos vidēji ar pūlēm "vekot" pāris priekšmetus, var teikt biju stabila vidējā. Studējot, viss likās ļoti viegli, pat tie priekšmeti, kuri skolas laikā sagādāja galvassāpes. Biju budžetā un paralēli strādāju.
Bet, par tavu problēmu runājot, man ir bijis līdzīgi, kad rakstīju referātu, ieguldot sirdi un dvēseli, saņēmu 7. Daudz ir atkarīgs no pasniedzēja un kā ir saprasts uzdevums.
17.03.2018 20:55 |
 
Reitings 202
Reģ: 25.06.2012
Man darbā atestātu (sekmju izrakstu) neskatījās un nejautāja, kādas bija sekmes. Izšķirošais bija manas citas prasmes, intervija, valodu zināšanas, vispārīgi mērķi un uzskati. Neesmu arī dzirdējusi, ka kaut kur prasa atzīmes.
17.03.2018 20:56 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man sekmes arī nav skatījušies, bet dzirdēts par gadījumiem, kad ir prasījuši (reti, bet gadās).
.
Ar švakām sekmēm maģistratūrā budžetā neņems, ārzemēs studēt neņems, pie tam, ja mācības ir tāda mocība, gribas jautāt - vai tiesām izvēlēta pareizā studiju programma?
17.03.2018 21:10 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Nekad studijās neesmu pielikusi daudz pūles, kaut kā viegli tam visam izgāju cauri, neiespringstot, bet atzīmes gan bija stipri virs 4.Tas par bakalauru, bet arī maģistros nekas nav mainījies, pat jāsaka,ka visam vēl ''vieglāk'' var iet cauri.
Atzīmes neviens nav prasījis.
17.03.2018 21:38 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Sekmes man vēl neviens nav prasījis. Augstskolā atzīmes ir virs vidējā. Bet es neko nedaru pavirši. Studēju budžetā klātienē, darba dienu vakaros un strādāju pilnas slodzes darbu. Bakalaurā bija līdzīgi.
17.03.2018 21:51 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Vai tiešām jēga studēt, ja knapi velk uz 4?
17.03.2018 22:43 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Nav jau teikts, ka vienmēr ir 4 un visur.
20.03.2018 17:59 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Es tagad esmu darba meklejumos - man jau divreiz prasits nosutits ari diploma pielikumu -sekmes klat. Bet ieprieks, senak, kad mekleju darbu, nebija nekas tads..
20.03.2018 23:38 |
 
Reitings 169
Reģ: 23.02.2018
Mana pieredze - pietiek tikai ar diploma kopiju, sekmju izrakstu uzreiz atmet kā nevajadzīgu.
20.03.2018 23:40 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Un es uzskatu, ka ir jega macities, ja ari " tikai velk" uz 4. Reizem cits " tikai noraksta uz 9" , cits "tikai noperk darbu 9", cits "tikai smuki pasmaidija pasniedzejai uz 9" utt. Atzimem, manuprat, nav lielas nozimes, pat tad, ja vesels prieksmets krit ara, jo galu gala visa profesija nav viens vienigs prieksmets vai viena vieniga tema (nu, protams, ja kimikim ir nesekmiga kimija, tad ir citadi).
20.03.2018 23:40 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
sekmju izrakstu uzreiz atmet kā nevajadzīgu
To Tu trāpīgi pateici. Tas pierāda to, ka darba devējiem nemaz NAV vajadzīgs kvalificēts darbaspēks. Galvenais ir ievērot vispārpieņemtās formalitātes.
21.03.2018 00:46 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Universitātē sekmes bija stipri virs vidējā, ne tikai tādēļ, ka man bija svarīgi noturēties budžetā, bet arī tādēļ, ka man vienkārši patika mācīties un vispār nepatīk darīt lietas pa pusei. Uzskatu, ja studē, tad studē un tiešām lasi un apgūsti zināšanas, kas tev tiek piedāvātas. Un, jā, es arī strādāju, pie tam divos darbos. Viegli nebija, tas gan. Sekmju izrakstu neviens darba devējs, protams, nav pētījis, bet to, vai esmu kaut ko iemācījusies vai vienkārši izvilkusi puslīdz sakarīgu atzīmi var just. Jo bija arī tādi priekšmeti, kas man tiešām neinteresēja un kuriem neredzēju saistību ar savu jomu. Piemēram, B daļas psiholoģija - biju uz pāris lekcijām, iekalu gala testam un dabūju 9. Bet zināšanas apakšā tur bija visai niecīgas. Ieteiktu nekoncentrēties uz atzīmēm, tie ir tikai cipari, kas nevienam īsti neinteresē, tā vietā pievērst uzmanību, vai tu tiešām kaut ko iemācies. Neredze jēgu peldēt cauri studijām (neatkarīgi no vērtējuma ballēs), tā arī īsti neko neapgūstot, tad tiešām labāk strādāt pilnu laiku un netērēt naudu un pūles diplomam. Bez zināšanām tas ir tikai papīra gabals un to darba devēji gan pamanīs.
21.03.2018 08:36 |
 
Reitings 1605
Reģ: 26.01.2016
Piemēram, B daļas psiholoģija - biju uz pāris lekcijām, iekalu gala testam un dabūju 9

Šo es neatbalstu..uzskatu, ka ir jāizprot, nevis jāiekaļ no galvas. Bijušā klases biedrene ieņēma galvā, ka grib būt ārste un bioloģijai un ķīmijai visu vielu kāla no galvas, kad kādu vārdu aizmirsa, visa doma pazuda un nevarēja vairs atbildēt uz jaut. Ārstus pabeidza, kontakts nav bijis sen, nezinu, vai arī ārstos mācoties kāla visu no galvas..:-|
*
Es strādāju un studēju nepilna laika klātienē, bija brīžiem grūtāk, laika trūkums, mācījos virs vidējā. Beidzu a-skolu kā viena no labākajām.
Līdzšinējās darba vietas nav skatījušās sekmes. Es vienmēr centos un sliktu atzīmi nesaņēmu nevienu reizi, ir bijusi sliktāka atzīme kā būtu bijis vajadzīgs, bet pasniedzējai bija nepatika pret mani. Cilvēks nespēja uzņemt konstruktīvu kritiku.
21.03.2018 09:29 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Rosèy Nu, bet tieši to jau es mēģinu pateikt - nav jēgas no atzīmes, ja tur apakšā nav atbilstošu zināšanu, tāpēc nav nepieciešams satraukties par to, vai saņem 4 vai 9, bet gan par to, vai tu vispār kaut ko māki un saproti. :-D Pie tam - tas tikai man liekas problemātiski, ka es varu dabūt 9, apmeklējot 2 lekcijas no vesela universitātes līmeņa kursa un iekaļot pāris definīcijas testam? :-D Atzīmes ir bulšits, bet zināšanas un izpratne - tā ir tā svarīgākā daļa.
21.03.2018 10:37 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Atzīmes bija labas. Izcilniece un teicamniece nebiju, bet atzīmes bija pietiekoši labas, lai visus 5 studiju gadus izturētu rotāciju un noturētos budžeta grupā.
Man nevienā darba vietā nav prasīts uzrādīt pat izglītības diplomus, kur nu vēl sekmju izrakstus.
Taču neuzskatu, ka atzīmes neko nepasaka par konkrētā indivīda zināšanām. Vismaz manā kursā nevienam 4nieku karalim sliktās atzīmes nebija saliktas nejaušības dēļ. Šiem cilvēkiem arī reālās zināšanas bija ļoti, ļoti švakas. Būtu mana teikšana, es tādiem diplomu nedotu :-| Bet, protams, arī diploms pilns ar 10niekiem neliecina par zināšanām, ja tas sasniegts iekalšanas rezultātā bez izpratnes.
21.03.2018 10:49 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Man vienmēr ir veicies ar labām sekmēm bez piepūles un zubrīšanās. Augstskolā pārsvarā atzīmes bija ļoti labas, jo lielākā daļa priekšmetu tiešām interesēja un padevās. Bija atsevišķi priekšmeti (eksaktie, protams), kas riebās. Tajos īpaši neiespringu, dabūju 4 un aizmirsu uzreiz.
Atzīmju izraksts nekad nevienu nav interesējis.
21.03.2018 11:17 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
To Tu trāpīgi pateici. Tas pierāda to, ka darba devējiem nemaz NAV vajadzīgs kvalificēts darbaspēks. Galvenais ir ievērot vispārpieņemtās formalitātes.

Atzīmes neatspoguļo īsti patieso ainu vienmēr - normāls darba devējs pat apskatoties tās, tomēr vērtēs pārbaudes laikā, ne tagad skatīsies, kāpēc tu definīcijas iekali uz 4, bet Anniņa uz 7. That's not the point. Viņa ar to 4 varbūt ir vairāk izpratusi un pēc tam vairāk arī atceras no visa, kā tā otra. Tas noteikti nevar būt baigais vienīgais rādītājs. Tāpēc jau ir pārbaudes laiki. Tā kā īdēšana kārtējo reizi nevietā.
21.03.2018 11:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits