Kāzas - 1 vai 2 dienu svinības

 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Sveiki!
Pirms kāda laiciņa es esmu bildināta un nu plānojam ar draugu kāzas. Mēs gribam vienas dienas svinības, bez nakšņošanas, bet balli ar dejām līdz rītam (vismaz nakts vidum).
Protams, ideju gūšanai lasu dažādus materiālus, viedokļus, pieredzes. Un es skatos, ka lielākoties tomēr pāri organizē kāzas ar nakšņošanu (nezinu, vai vēlāk tas pāraug otrās dienas svinības vai vienkārši brokastošana un došanās mājās). Un, ja godīgi, es esmu izbrīnīta, ka lielākoties visiem ir kāzas ar nakšņošana. Pārsvarā kāzas, kurās es esmu bijusi, ir bijušas ar balli, svinībām, bet tā, kā viesi naktī vai no rīta dodas mājup. Bet kā es skatos, šis nav izplatītākais variants – tomēr lielākoties jaunais pāris piedāvā viesiem palikt.
Tāpēc es gribu painteresēties – kā bija Jums? Vienas dienas kāzas ar balli un došanos mājup vai arī ar nakšņošanu?
27.02.2018 15:59 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Uj, piedošanu. Tas mans gans garais komentārs bija domāts paranoid
27.02.2018 16:59 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Man tādas divu dienu kāzas nebija, bet, kad draudzenes un paziņas plānoja kāzas nomaļākā vietā, laukos, viens no argumentiem bija apkārtne (ainava) un tas, ka nebūs citu svinétāju tuvumā. Par divām dienām - varbūt tāpēc, ka tas liekas tā diezgan tradicionāli? Nezinu, tikai minu.
27.02.2018 17:00 |
 
Reitings 30
Reģ: 25.02.2018
Mans ideālais varinants būtu, ka divi apprecās un dodas uzreiz uz lidostu uz ārzemēm medusmēnesī.
27.02.2018 17:08 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Clarity
Nu, manuprāt, nav visiem jāapmaksā transports uz mājām pilsētas teritorijā. Nesmu bijusi nevienās kāzās, kur man apmaksātu transportu uz mājām, ja balle bija Rīgā.
Un mums ir otrādi ar to galvaspilsētu - mums te ļoti patīk un labprāt arī svinētu šos svētkus te.
Un vispār mums kāzas plānojas rudenī, tāpēc tā daba tāpat īsti neštimmētu šajā gadījumā :-D
Bet, ja arī būtu vasarā, es nezinu baigi, vai gribētu ar viesu nakšņošanu.
27.02.2018 17:11 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ta ari var, uzvardu jau var par atvesiku samaksu jauna sieva mainit velak. Respektivi apprecoties taja diena uzvardu nemaina..
27.02.2018 17:11 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Kāzām jābūt vismaz 3 dienas.
Ja nav 3 dienas tad tās nav īstas kāzas un nav j;egas tad precēties.
27.02.2018 17:37 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Kreimene, man arī šādi nosacījumi ir nebūtiski. Iesaku koncentrēties uz savām un līgavaiņa vēlmēm, īpaši jau, ja elementāri praktiskās dabas jautājumi ir nokārtoti (piem., viesi netiek sūtīti mājās nakts melnumā no ‘nekurienes vidus’).
27.02.2018 18:02 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
kreimene.., neiespringsti par to, kā dara pārējie.
Mums bija 2 dienu kāzas, jo tās bija viesu namā ārpus pilsētas un likt viesiem braukt naktī mājās vispār netika apsvērts kā variants. Un, ciktāl atceros, visas kāzas, kurās esam bijuši kā viesi, bija 2 dienu. Taču, ja saņemtu uzaicinājumu uz vienas dienas kāzām, tad respektētu jaunā pāra izvēli.
:-)
Vienīgi jāpiebilst, ka, ja vēlies balli un dejas līdz rīta gaismai, tad gadījumā, ja viesiem jātiek mājās (vienalga, vai tas prasa 10 minūtes vai stundu), tad diez vai daudzi viesi paliks ballēties līdz rītam. Nakšņošana uz vietas dod tādu privilēģiju, ka nogurušākie vienas ģimenes locekļi var doties gulēt agrāk, kamēr izturīgākie ballēt līdz rītam. Ja ģimenei jābrauc mājās, tad visticamāk mājās visa ģimene brauks tad, kad pirmais cilvēks sagribēs mājās. Ja jums kāzu viesu lokā būs ģimenes ar bērniem, tad diez vai šīs ģimenes sagaidīs pat ierasto mičošanas laiku.
27.02.2018 18:49 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Viesu namos/muižās/pilīs svin tāpēc, ka vēlas, lai kāzas atmiņā paliek kā īpašs notikums/piedzīvojums ne tikai pašiem, bet arī viesiem. Ballīte Rīgas restorānā ir vairāk tāds ikdienišķs pasākums- kā dzimšanas diena, izlaidums. Arī fotogrāfijas skaistākas nekurienes vidū, jo nav ziņkārīgu seju vai Vecrīgas bomžu fonā.
27.02.2018 18:56 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
freya
Man tieši otrādi - visās kāzas, kur esmu bijusi, bija bez nakšņošanas. Līgavainis tāpat.
Jā, es saprotu, ka tā var būt privilēģija, bet nu neko darīt - ja vēlēsies braukt projām, lai tad brauc.
Un par bērniem - mums puse draugu ir ar bērniem, bet nu es tomēr domāju, lielākoties visi bērnus atstās mājās.
Kā ir ar viesu namiem? Bērni tiek ņemti arī līdzi un bērni tiek nolikti gulēt un vecāki ballē?
27.02.2018 19:24 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Viesu namos/muižās/pilīs svin tāpēc, ka vēlas, lai kāzas atmiņā paliek kā īpašs notikums/piedzīvojums ne tikai pašiem, bet arī viesiem. Ballīte Rīgas restorānā ir vairāk tāds ikdienišķs pasākums- kā dzimšanas diena, izlaidums. Arī fotogrāfijas skaistākas nekurienes vidū, jo nav ziņkārīgu seju vai Vecrīgas bomžu fonā.

Nu piedodiet, tāda veida vienpusējus viedokļus man pat nepatīkami klausīties. Nu kāds sakars? Tev tā liekas, ka īpašs notikums tas ir tikai, ja svinēts tiek viesu namos/muižās/pilīs. Kapēc gan restorānā svinētas kāzas nevarētu būt īpašs notikums? Galvenais ir kompānija, cilvēki, un kas tajās svinībās notiek.
Un parasti jau bildējot, netiek bildēs iekļautas svešas sejas....
Un vispār - ja tā ir Rīga, vai tas automātiski nozīmē, ka tas ir Rīgas centrā, kur ir bars ļaužu?
Man kkā interesanti.. Rīgā ir milzum daudz restorānu, viesnīcu banketu zāļu, citu banketu zāļu, kur ļoti bieži tiek svinētas kāzas. Vai tiešām 90% cosmo meiteņu kāzas ir svinējušas/svinēs ārpus pilsētas?
27.02.2018 19:31 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Mēs sākumā arī domājām par vienas dienas kāzām, bet aptaujājot sev interesējošos restorānus, sapratām, ka tas sanāk praktiski tādā pašā cenā, kā viesu nams, un ne tur mūziku paņemsi, ne vakara vadītāju, arī dejas līdz rītam nesanāks ( vismaz ne manis apskatītajos restorānos ).
Tā nu beigās bija 2 dienu kāzas ārpus Rīgas un esmu priecīga, ka nepaņēmām restorānu, patika būt pie dabas, tas , ka nav apkārt sveši cilvēki, bija vakara vadītājs, sava mūzika un arī otrā diena bija forša, ar laivām, sportiskām aktivitātēm.
27.02.2018 19:41 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
esmu priecīga, ka nepaņēmām restorānu, patika būt pie dabas, tas , ka nav apkārt sveši cilvēki

Jā, jo piemēram, kad kāzas tiek svinētas restorānā Bibliotēka Nr.1, paparaci ir fantastiska iespēja kadrus paķert, sēžot parkā uz soliņa.
27.02.2018 19:45 |
 
Reitings 17
Reģ: 26.10.2017
Piedod, Kreimene bet tu liecies tā kā iespringusi uz šo jautājumu… Kāzu stress? :-) Tās taču ir jūsu kāzas, par viesiem esat padomājuši, tā kā variet darīt kā jums tīk, un neuztraukties par to, ko darījuši citi. Tu dod priekšroku vienas dienas svinībām Rīgā, Kampanella, Viedā Minka un es vēlējāmies svinēt laukos divas dienas, jo mums tas likās piemērotāk. .. un kas par to? Tas ir personīgās gaumes un iespēju jautājums, un nevajag uzreiz to tvert tik personīgi (kā Minkas komentāru). Neviens jau šeit nesaka, ka 1 dienas kāzas pilsētā ir par matu sliktākas kā 2 dienu kāzas pie dabas.
Jebšu šis jautājums tev ir sasāpējis, jo ir izskanējusi kāda kritika no malas par to, ka tā jau nevar svinēt? Tad ieteiktu to neņemt galvā, jo tā dienā ir jūsējā un jāsvin tā, kā jūs to vēlaties.
Un šādai izvēlei bieži vien ir praktiski iemesli, kā jau Ray minēja, svinēšana labā restorānā Rīgā beigu beigās var izmaksāt vairāk nekā 2 dienas viesu namā laukos. Lielākai daļai pāru tomēr nav neierobežots budžets, un viņi meklē ko un kā labāk/ lētāk. Un, protams. tradīcijas tradīcijas ... :-D
27.02.2018 20:10 |
 
Reitings 17
Reģ: 26.10.2017
Un kāzas pilsētā var būt riktīgi foršas! Vienmēr patikusi šī kāzu reportāža, kas laikam pat bija uz viena žurnāla vāka.
27.02.2018 20:13 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
zanninja
Jā, ir stress. Pagaidām sajūta, ka es neko negribu, organizešanu, visu iespringšanu, plānošanu.. Lasu, ka meitenes tik ļoti tajā visā ir iekšā, visu pārdomā līdz pēdējam sīkumam.. Es nez, tas kaut kā nav priekš manis laikam. Butu nauda, nolīgtu organizētāju :-D Kaut kā gribas visu ātri un bez piepūles saorganizēt, bet saprotu, ka to īsti nevarēs.. Un arī baidos, ka nepaspēsim sakrāt visu naudu.
Gribu tādu jautru, vienkāršu dienu ar draugiem un mīļu, jautru tusiņu līdz naktij/rītam. Negribu visas tradicionālās kāzu padarīšanas, baigi negribu arī "rūgts" svinību laikā :-D
Jā, un viena draudzene, kura arī precēsies šogad (viesu namā ar nakšņošanu), pēc tā, ka es pateicu, ka gribu bez nakšņošanas, tā reaģēja, ka likās, ka tas viņai tā dīvaini. Bet nu tas nav dīvaini - kā jau teicu, ne es ne draugs neesam bijuši kāzās ar nakšņošanu. Un draugs ir bijis daudz kāzās, gandrīz visi viņa draugi ir precējušies..
27.02.2018 21:12 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Un tas, ka vnk svinēsim restorānā pilsētā, nenozīmē jau, ka viss būs pilsētā, pilsētā...
Nē, ceremoniju es gribu izbraukuma, vēlāk viskkur vizināties..
Bet vispār - es esmu pilsētas cilvēks un man ļoti patīk viss - ielas, mājas, pilsētas dzīve :-D
27.02.2018 21:15 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Un par bērniem - mums puse draugu ir ar bērniem, bet nu es tomēr domāju, lielākoties visi bērnus atstās mājās.
Kā ir ar viesu namiem? Bērni tiek ņemti arī līdzi un bērni tiek nolikti gulēt un vecāki ballē?

Tu tikai domā? :D man liekas tāda lieta arī + - jānoskaidro...jo ja tomēr daļa būs tos bērnus paņēmuši, viņi ar tak kaut kur jāliek un jānodarbina.
Visās kāzās kur esmu bijusi, bērni vienmēr ir bijuši, ne visi ņem līdzi, bet kāds jau vienmēr, ne visiem ir iespējas atstāt omai vai auklei. Nākamgad jāiet uz māsicas kāzām, zinu ka savu 3 gadnieci ņemšu līdzi, bet zinu ari ka citi tuvie cilvēki bērnus ņems, nezinu pat liktos dīvaini atstāt mājās, bet šajā gadījuma tas tāpēc ka visi eaam ļoti tuvi un arī bērni parasti visur tiek iesaistīti.
27.02.2018 21:22 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Jāsvin tā kā Tev gribas ,jo tā ir Tava diena. Vispār esmu pamanījusi, kad mēs pārāk domājam kā citi jutīsies mūsu svētkos (vienalga dzimšanas dienas kāzas vai tml.) un nostādām bieži vien viesus pirmajā vietā. Nevar jau arī tā - viss vienalga, galīgi nerūpēties ,lai otram būtu ērti ,labi ,bet nevajag arī ļoti par to iespringt.
Vienmēr būs viedokļi kā vajag rīkot ,kur ,ko likt galdā , bet es arī rīkotu Rīgā ,ja vēlētos Rīgā un netrauktos uz laukiem ,vai arī citu pilsētu ,jo tā citi gribētu.
Ir vietas, kur var gan savu savus dzērienus nest, gan arī muzikantus vest , bet ir noteikta summa par ,kuru ir jābūt pasūtītam ēdienam. Nav tās pašas prestižākās vietas.
27.02.2018 21:36 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Kreimene, Internetā varbūt vari pameklēt kādus kāzu rîkošanas plānus, kuri palīdzēs Tev pašai vizualizēt kā tieši Tavas kāzas izskatīsies un attiecīgi saplānot visu (vai vismaz daļu)? Tas varētu palīdzēt mazināt satraukumu.
27.02.2018 21:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits