Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

TABU sarunu temati attiecībās

 
Reitings 196
Reģ: 28.06.2012
Sveikas.
Vai uzskatāt, ka divu cilvēku savstarpējās attiecībās ir iespējamas tādas tēmas, par kurām nerunājat, principa pēc?
Jautāju, jo draugs atklāti pateicis, ka ir tēmas, par kurām viņš ar mani nerunās, jo zina, ka tajās mūsu uzskati krasi atšķiras un ja sāksim runāt, tad tas beigsies ar strīdu un kašķi. Jau ilgu laiku nesaprotu, vai tikai man vienīgajai tas liekas nepieņemami? Vai tas ir normāli? :-/
Skaidrības labad jāsaka, ka šis tēmas viņaprāt ir mazsvarīgas. Piemēram, reliģija, netradicionāla seksuālā orientācija, sabiedrības attieksme pret to, bēgļu jautājumi, patriotisms u.c.
Vai jums tas būtu pieņemami, ka vīrietis izdala- par šo es ar tevi runāšu, bet par šo nē? Vai arī es vienkārši sacepos nevietā? :-D
26.01.2018 19:04 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Mums īsti nav TABU tēmu, arī bijušie saprāta robežās ir sen izrunāti.
Man arī nav svarīgi, lai visos jautājumos sakrīt viedoklis. Viedoklim būtu puslīdz jāsakrīt tikai būtiskos un uz mums abiem attiecināmos jautājumos (ģimenes dzīve, bērni, dzīvesvieta u.tml), bet man absolūti nav svarīgi, lai mums sakrīt viedoklis bēgļu u.c. globālu problēmu jautājumos.
Vīram vienīgi nepatīk diskusijas par tēmu "kā būtu, ja būtu", man atkal bieži vien uznāk vēlme par šāda veida lietām padiskutēt.
30.01.2018 20:44 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Domāju, ka ir OK nerunāt par pilnīgi visu.
Mūsu attiecībās es esmu tā nerunātāja, jo daudzās jomās nejūtos tik kompetenta, lai izteiktu savu viedokli, līdz ar to par tām nerunājam.
Taču tas laikam ir nedaudz citādi kā nerunāt tāpēc, ka būs strīds, ja runāsim..
30.01.2018 19:58 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Izrunats ir viss, ari zinam par ex , tacu daleji. Nekad nestastitu intimas dzives aininas, sikumus vai svarigako emocionalo par bijuso viru. Man vins nebija tik slikts lai vinu ar kasdu tagad apspriestu, un ja tas ir sen bijis un izbijis. Turklat ta nav tikia mana dzuve sdala, bet vel kada cilveka kuru mileju. Tiesi tapat ka mani neinterese kas un ka smalkumos bijis manejam ar bijusajam, kadas pozas vai aks tur vel, nu pilnigi neinterese. Ka jau egoistei..
30.01.2018 15:49 |
 
Reitings 67
Reģ: 23.01.2018
kas tas par attiecībām, kur temati par ko būtu jārunā ir tabu temati? es vienmēr ar savu otro pusīti esmu runājusi par visu un tieši tāpēc mums ir tik atklātas un sirsnīgas attiecības. mēs izprotam viens otru.
30.01.2018 15:24 |
 
Reitings 207
Reģ: 04.01.2018
amsterdama, ja tev tas privātums ir tik svarīgs, tad lūdzu - esi tik privāta, cik vien vēlies un saki to arī līdzcilvēkiem. Lietas, kuras man ir lūguši neteikt - nesaku. Bet, ja man pajautā ikdienišķas lietas par manu bijušo un kāpēc mums neizdevās tas un šitas, lietas, kurās es biju iesaistīta - kāpēc es gan par to nevaru pateikt sev svarīgam cilvēkam (otrai pusei, mammai, draudzenei)?
30.01.2018 14:47 |
 
10 gadi
Reitings 554
Reģ: 30.08.2010
kāda velna pēc, lai tas man būtu nepatīkami?
Atbilde saucas privātums! Esi par tādu dzirdējusi? Ja Tev tas nav svarīgs, tas vēl nenozīmē, ka arī citiem ir tieši tāpat. Līdz ar to būtu vietā savu otro pusi laicīgi pabrīdināt -zini, pirms stāsti man kaut ko personīgu par sevi, atceries, ka tas nepaliks starp mums. Ja man tas liksies svarīgi, izstāstīšu puspasaulei.
30.01.2018 14:34 |
 
Reitings 207
Reģ: 04.01.2018
amsterdama - kāda velna pēc, lai tas man būtu nepatīkami? :D
Ja viņam šķiet svarīgi runāt par to ar savu tagadējo, tad kāpēc gan ne?
30.01.2018 13:51 |
 
10 gadi
Reitings 554
Reģ: 30.08.2010
Es gan labprāt uzzinu par bijušajiem un pastāstu par saviem draugam, ja viņš jautā
Un Tev pašai būtu patīkami uzzināt, ka Tavs bijušais ar pašreizējo apspriež, piemēram, Tavas mineta veikšanas prasmes?
30.01.2018 13:42 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Es saprastu, ja nevēlētos pārrunāt tēmas, kuras ietver sevī kādu traumu un/vai, kur vīrietis vēlas paturet pie sevis kādu notikumu.
Manuprāt, par globālām tēmām ir jaizrunājas un pie tam jāsaskan pamatā. Ar cilvēku ar kuru Tu esi kopā katru dienu izdodas pārrunāt kaut ko interesantu, ja jau tik daudz tabu, tad karstākais temats būtu kolēģa nešpetnā rīcība vai sasodītais sastrēgums uz ceļa..?
29.01.2018 18:55 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Mums praktiski 1:1 kā Daenerys1.
Pamatā globālās lietās viedokļi sakrīt, bet ir jautājumi, kur viedokļi atšķiras, bet tas ir tikai normāli, ka katram ir sava nostāja kādā jautājumā.
Nevaru iedomāties, ka būtu kāda tēma par kuru nespētu runāt. Tas šķiet kaut kā bērnišķīgi vai cilvēkam kauns atzīt, ka viņš konkrēto tēmu nepārzina un viņam nav viedokļa.
Un nezināt arī ir labi. Galvenais tad pasaki, ka nezini, nevis lej ūdeni vai taisi drāmu.
29.01.2018 13:06 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
Nerunājam par bijušajām attiecībām, jo uzskatām, ka tā ir pagātne un kas bijis, bijis - tas nav lieki jācilā. nerunājam arī par bērniem, jo vēl negribam tādus. Par visu pārējo varam mierīgi runāt, nav nekādu tabu.
29.01.2018 11:42 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Mēs esam diezgan daudz runājuši par bijušajām attiecībām, nav bijusi sajūta, ka to nevajadzētu pieminēt. Bet varbūt tas ir tāpēc, ka esam kopā jau kopš vidusskolas un abiem pirms šīm attiecībām bijušas tikai pāris īslaicīgas nenopietnas attiecības.
Tabu tēmu mūsu attiecībās nav, zinu tikai, ka draugam nepatīk runāt par vienu lielu nelaimi ģimenē, tāpēc neuzbāžos ar sarunām par to.
29.01.2018 11:38 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Runājam regulāri par politiku, notikumiem pasaulē, ekonomiku, zinātni utt. Neienāktu pat prātā nepieminēt tādas tēmas kā bēgļi un homofobija, jo man ir svarīgi, ka partnera viedoklis sakrīt ar manējo - nevarētu būt kopā ar rasistu vai homofobu.
29.01.2018 10:57 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Jo mazāk tabu jo labāk. Mums ir izrunāts praktiski viss ieskaitot visas attiecības ar bijušajiem.
Pie tam tas bija runāts sen, attiecību sākuma. Nezinu kas ir tie šaumīgie pagātnes noslēpumi, kas varētu sabojāt labas attiecības.
Ja ir mīlestība, tad tā visa vēsture ir galīgi nenozīmīga, kau vai eskortmeitene bijusī.
29.01.2018 09:34 |
 
Reitings 416
Reģ: 02.01.2018
Mums attiecībās nav tādas tēmas, par kurām nedrīkstētu runāt. Abi viens otram uzticamies un stāstam visu, kas ir uz sirds. Protams, par bijušajiem īpaši nerunājam, bet nav tā, ka tā tēma ir aizliegta, vienkārši abi skaidri zinām, ka nav jēgas par to runāt un arī baigā vēlēšanās runāt par iepriekšējām attiecībām nav.
Protams, ir lietas, par kurām mums nav vienādi viedokļi, kas ir tikai normāli, jo negribētu satikt cilvēku, ar kuru man pilnībā viss domās sakristu, bet nu kaut kā esam iemācījušies respektēt tās atšķirības, citreiz ir tā, ka kāds piekāpjas, bet jebkurā gadījumā tas neaiziet tālāk kādā nopietnā strīdu līmenī.
29.01.2018 08:53 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Apdomā, cik bieži ikdienā atbildi uz argumentiem sākot ar vārdiem "man", "mans", "nepieņemu", "nezinu", "nevar", "jo", "es", "uzskatu" - un citi "pašsaglabājošie" vārdi.

Šī laikam ir mana problēma. Es arvien vairāk saprotu to, ka esmu ārprātā egoistiska. Tas mani skumdina... Es nevēlos tāda būt. Gribētos palasīt kādu grāmatu par šādu tēmu, liekas, ka tas palīdzētu sakārtot galvu. Ir ieteikumi?
29.01.2018 08:53 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Manās attiecībās (ar visām dzīvajām būtnēm) nav tabu tēmu. Jo mazāk tabu tēmu, jo grūtāk ievainojamas attiecības. Tavā vietā neuztrauktos par attiecībām, bet par savu personības atspoguļojumu. Nevēlēšanās ar Tevi runāt liecina par nespējubsevi pierādīt kā - stabilu, nosvērtu, lojālu, saprotošu vai piekāpīgu - personību. Ļaunākajā gadījumā visi kopā. Apdomā, cik bieži ikdienā atbildi uz argumentiem sākot ar vārdiem "man", "mans", "nepieņemu", "nezinu", "nevar", "jo", "es", "uzskatu" - un citi "pašsaglabājošie" vārdi. Ir būtiski diskutēt saglabājot savstarpējo cieņu. Mūsdienās to nemāk... Nu, daudzi. Tādēļ, vairums izslēdz diskusiju jau saknē.
1. Meklē līdzīgi domājošu
2. Veic korekcijas sevī
29.01.2018 00:37 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Īsti tabu tēmu nav. Runājam par visu. Piedomājot var arī nesakasīties.. bet to bija jāiemācās, pieņemot arī viņa atšķirīgo viedokli.
Viņam, kā vīrietim, līdz galam nav izprotama mana feministiskā nostāja (lasīt abstrahējoties no šī vārda samocītās slavas). Tāpat arī, piemēram, piesardzība pret austrumu izcelsmes vīriešiem... JO viņš ne saprot kā ir, kad *vajā* ar auto vairākus krustojumus un kā ir, kad tavu viedokli noniecina tādēļ vien, ka esi *skuķis*. Epizodiski stāstiņi, bet tādus vairs necilāju. Jo mani daļēji aizvaino, ka manis stāstītais vien nav gana pietiekams, lai viņš kļūtu mazāk liberāls savos uzskatos .. tomēr to cienu, jo pati daŗītu tieši tāpat :D Viena cilvēka pieredze, lai arī cik tuva, ir anekdotiska - ai arī var būt patiesa :)
29.01.2018 00:16 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Un jā, šobrīd tas viss nonācis tik tālu, ka runājām par ikdienas lietām, savām interesēm (filmas, mūzika, hobiji). Bet man gribas saturīgākas sarunas arī par nopietnākām tēmām.

Tad jau pati zini atbildi un rīcību, kas pašai labāk. :-)
27.01.2018 20:13 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Cepiens vietā.
.
Teiksim tā - ja Tev ir svarīgi ar savu otro pusīti apspriest arī tādas globālas tēmas, kā reliģija, bēgļi utt., bet viņam tas nav svarīgi, tad ir pamats bažām, vai vispār spēsiet uzturēt ilgstošas un mīlošas attiecības.
.
Tuvās un intīmās attiecībās ideāli ir apspriest abiem aktuālus jautājumus pat tad, ja viedokļi atšķiras.
.
Citādi jājautā - jums tās ir attiecības vai tikai kopīga gulta, ēdienreizes, dzīvesvieta, hobiji un vēl šis tas?
.
Katrā ziņā, mans uzskats ir, ka intīmās attiecībās runā par visu, ko abi vēlas, un klusē par visu, ko abi izvēlas neapspriest viens ar otru.
27.01.2018 11:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits