Kā?

 
Reitings 6
Reģ: 22.12.2017
Kā sākt novērtēt labās lietas savā dzīvē? Kad es redzu, ka maniem draugiem iet viss labāk kā agrāk, viņi dodas atpūsties, ir bieži kopā ar savām otrajām pusītēm, spēj izskatīties lieliski, un šķiet, ka vienmēr ir labs garastāvoklis, ka nekas slikts nenotiek, man paliek skumji no sevis. Skumji, ka es nenovērtēju ne sevi, ne to, kas notiek apkārt man. Manā dzīvē ir tāds posms, ka viss liekas ļoti drūms. Tāpat paskoties instagramā uz tām meitenēm, viņām arī viss ir ideāli, un man šķiet, ka neesmu nekas. Tāpat ir problēmas ar radiem (brālēni, māsīca), viņi dzīvo netālu, bet ar manu draudzeni viņi visi ir labos draugos, jo viņa dzīvo pie viņu ģimenes,bet es tajā laikā neesmu nekas, un tas viss dēļ tā, ka mūsu ģimene ir nabadzīga. Un nabadzība visu mūžu ir ietekmējusi slikti, jo cilvēki uzskata, ka es neesmu kā citi. Sāku mācīties citā skolā ar stipendiju, un iepirku sev drēbes, lai izskatītos labāk, un tas nedaudz atviegloja manu dzīvi citur. Bet tas neatvieglo manu pašsajūtu. Joprojām esmu zemākā starp citiem. Kā mainīt savu domāšanu? Kā iemīlēt dzīvi?
06.01.2018 18:27 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
JaneDavis!
Tu cilvēka spēju definīcijā uzsver, ka spējīgs cilvēks var kaut ko sasniegt bez sabiedrības līdzdalības. Tu sabiedrību aplūko vienīgi pozitīvā lomā, bet esi izslēgusi būtisku parādību, kad sabiedrība spējīgam cilvēkam traucē, kā dēļ spējīgs cilvēks savas spējas var nerealizēt vispār. Protams, var jau definīcijā iekļaut arī to, ka spējīgam cilvēkam nepieciešams vajadzības gadījumā pretoties sabiedrības spiedienam, taču es tādu definīciju neizmantoju.
..
Kas tiek skaidrots ar "saprātīgs cilvēks"?
Cilvēks ar relatīvi lielām prāta spējām. Spējas var izpausties ne tikai prāta ziņā, bet, piem., mākslā, dziedāšanā, akrobātikā u. tml. Saprātīgs (bet ne katrs spējīgs) cilvēks apzinās savas problēmas un zin pareizo risinājumu.
..
Tad var aizdomāties par to, vai laimes regulācija un regulēta laime ir tiešām patiesa? Jo tā tomēr ir ar prātu filtrēta sajūta, kamēr reālā laime ir izjusta, momentāla, neapzināta, dabīga un strīdīgi, bet reāla.
Te arī ir klupšanas akmenis. Vai Tu esi pierādījusi, ka existē tā saucamā reālā pasaule? Ja tā būtu, tad Tu noteikti būtu saņēmusi vismaz Nobela prēmiju! :) Tur jau tā lieta, ka varam būt droši vienīgi par to, ka visa pasaule ir cilvēka apziņā. Vai tā existē arī ārpus apziņas - to neviens nezin un varbūt nekad arī neuzzinās. Tāpat ir arī ar to laimes sajūtu - jogas meistari var justies pārlaimīgi uz līdzenas vietas. Manis aprakstītais gadījums ir mazliet tuvāk zemei, jo tajā laime tiek izjusta uz savu spēju apzināšanās bāzes. Tiek noignorēta vienīgi nomācošā ikdiena. Pilnībā gan laikam nebūtu labi to noignorēt, jo tā būtu sevis mānīšana.
07.01.2018 18:41 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Manuprāt, laime ir ļoti neobjektīva un no ikdienas reālijām maz atkarīga lieta. Esmu mocījusies ar depresiju, viss dzīvē objektīvi skatoties bija lieliski, bet man gribējās būt beigtai. Kas pie vainas? Ķīmisks disbalanss smadzenēs. Atrisināju to disbalansu, un sāku justies labāk. Pat tad, kad objektīvi viss bija pakaļā, man bija vieglāk saglabāt optimismu.
.
Dopamīnam un seratonīnam un citiem ķīmiskajiem savienojumiem ir lielāka ietekme uz laimi, nekā spējām, naudai un mīlestībai.
.
Manuprāt. Uz Nobela prēmiju nepretendēju, pētījumus neesmu veikusi.
07.01.2018 19:04 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Novērtēt labās lietas ir iespējams tad, kad labas lietas ir. Ja labo lietu nav, vai tās ir minimālas - ar varu kaut kādu novērtēšanu sev neuztiepsi. Un lasot tavus snxx komentārus, man šķiet, ka varbūt tavā dzīvē tā īpaši daudz novērtējamā nav. Es arī uzaugu nabadzīgā ģimenē un neko daudz nenovērtēju, jo nekā daudz jau nebija. Skatoties atpakaļ, novērtēšana nāk tikai ar darbu, ko tu ieguldi novērtējamu lietu sasniegšanā. Kā rakstīji, tu iekļuvi skolā ar stipendiju, un tev tas lika justies labāk, jo varēji iegūt arī lietas, kas tev iepriekš nebija un izmainīt dzīvi uz labo pusi. Izvirzi kādu nākamo mērķi, piemēram, budžetu kādā universitātes programmā, un sāc strādāt pie tā, lai tu nonāktu pie šī mērķa. Neapmierinātība ar savu dzīvi nav tikai nespēja būt pietiekami lamīgai par tām drupačām, kas tev ir. Bieži tā izriet no apzināšanās, ka tas, kas tev ir, nav īpašas novērtēšanas vērts.
07.01.2018 20:08 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
57days
Liela daļa taisnības Tavā komentārā ir, vienīgi, mans subjektīvais viedoklis - tas disbalanss smadzenēs tomēr veidojas arī apkārtējās vides ietekmē un to, cik notrullināti katrs dzīvo. Cik daudz cilvēku izaugot svētkos vairs neizjūt nekādu svētku sajūtu un nostaļģiski atminas par bērnību. Kad viņiem sīkāk pajautā, kur notika tas pārrāvums, nereti atklājas, ka te vienu, te otru, te trešu gadu svētkus kā tādus svinēt neizdevās un vēl nāca klāt citas pieaugušo problēmas, kas beigu beigās palēnām nosita to svinēšanas sajūtu. Un tā rodas stāsts par "laimīgajiem dzērājiem". Jautājums - vai viņiem ir vēl atpakaļceļš?
07.01.2018 20:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits