Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jautājums par saimniecisko darbību

 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Jautājums finanšu un nodokļu zinātājām\-iem. Ja es sniedzu pakalpojumus un par to man maksā naudu, tad pēc likuma tas skaitās ka saimnieciskā darbība. Pavisam nesen VID paziņoja ka Bitcoin(un citas kriptovalūtas) nav oficiālā nauda. Ja par sniegtiem pakalpojumiem man maksā Bitcoin vai citu kriptovalūtu, tad sanāk ka tā neskaitās ka saimnieciskā darbība? Un kā ir ar Webmoney, Яндекс.Деньги un t.t. ?
25.12.2017 12:15 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Ja par sniegtiem pakalpojumiem man maksā Bitcoin vai citu kriptovalūtu, tad sanāk ka tā neskaitās ka saimnieciskā darbība?

Par saimniecisko darbību uzskata jebkuru darbību, kas vērsta uz preču ražošanu, darbu izpildi, tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu par atlīdzību.
25.12.2017 12:31 |
 
Reitings 737
Reģ: 26.10.2014
Nezinu kā pareizi to definēt, bet par Bitcoin Tev jāmaksā nodokļi tajā brīdī, kad pārvērt digital currency uz conventional currency, piemēram USD vai EUR. PVN par naudas maiņu nav jāmaksā. Ja vēlies vari atrakstīt privāti.
25.12.2017 12:32 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tas ir barters - Tu pakalpojumu maini pret preci. Tādā gadījumā nodokļi nav jāmaksā.
Bet ir viens bet, ja Tu pārdot sev piederošu mantu - bitkoinus - teorētiski Tev ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par gūto peļņu (jeb starpību starp bitkoinu ieguves vērtību un pārdošanas vērtību). Un tad nu man ir interesanti uzzināt, kā VID interpretēs to, kāda ir bitkoinu ieguves vērtība šādā gadījumā.
Bet jā, šobrīd bitkoini ir veids kā nemaksāt nodokļus.
25.12.2017 12:33 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es reiz lasīju rakstu par meiteni, kas tirgoja biksītes (valkātas) attiecīgā produkta entuziastiem.
.
Nu lūk, un viņa ņēma samaksu Amazon dāvanu kartēs (galvenokārt, lai frīki viņu neatrod). Bet varbūt tev arī der līdzīgs veids, kā norēķināties?
25.12.2017 12:35 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Es uzskatu, ka ir jāmaksā, jo nevienā likumā, ko apskatījos, es neredzēju vārdu "nauda". Likums nosauc "ienākumus par saimniecisko darbību". Kriptovalūta ir ienākumi.
Es varu kļūdīties, 2min uzgooglēju, bet mana pirmā doma ir tas, ka jāskatās, kā naudu definē likums, bet naudas definīciju likumā nemaz neatradu, ir ienākumi.
25.12.2017 12:38 |
 
Reitings 52
Reģ: 23.10.2017
Saimnieciskā darbība ir pierādāma ar tās veikšanas regularitāti, nevis naudu.
Algu BTC var pielīdzināt barterim. Ja tu par kompja labošanu saņem ābolu maisu, tad domā, ka tev ir jāieber spainīti un jāstiepj uz vidu atdoties? Bet kad tu šo ābolu maisu pārdod tālāk un saņem naudu, tad gan vids var pieprasīt savu daļu, ja tas notiek regulāri.
Kā viņi to pieprasīs, tads gan ir cits jautājums, jo viņiem jāpierāda, ka tu šo BTC saņēmi par saimniecisko darbību.
25.12.2017 12:43 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Ja arī tagad šis jautājums nav atrisināts pilnībā un ir divdomīgs, tad drīz tas notiks, valsts sev nelaidīs garām ienākumus.
25.12.2017 12:44 |
 
Reitings 737
Reģ: 26.10.2014
Bitkoinu ieguves vērtība tiek noteikta tajā brīdī kad tas nonāk Tavā kontā (cripto wallet), tad kad to pārvērš €, tam var būt cita vērtība, tad arī salīdzinot šīs abas vērtības in aprēķina vai valūtas konvertācija ir ar peļņu vai zaudējumu.
25.12.2017 12:50 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Ja runājam par jūsu barteriem, tad http://ifinanses.lv/raksti/vadiba/ligumi/bartera-darijumi-uznemumu-dzive/5203
Barteri grāmatvedībā
Nereti Latvijā, stāstot par barteri, sastopos ar viedokli, ka tie ir nelegāli darījumi, par kuriem netiek maksāti nodokļi, un dati par tiem uzņēmumu grāmatvedībā neparādās. Reizēm tieši tādu barteri kāds arī meklē, bet tas ir cits stāsts. Visi šajā publikācijā aprakstītie bartera veidi ir normāli, caurredzami darījumi, par kuriem tiek noformēti dokumenti – līgumi, rēķini/pavadzīmes utt., un par kuriem tiek veikti ieraksti uzņēmumu grāmatvedības reģistros.
Divpusēju barterattiecību gadījumā norēķina fakts tiek fiksēts, pusēm parakstot savstarpējo norēķinu ieskaita aktu. Tā tas ir arī daudzpusēja bartera bez starpnieka gadījumā, kamēr veicot darījumus barterbiržu ietvaros ieskaita akta vietā ir konta izraksts. Tādējādi uzņēmuma kontu plānā tiek izveidots atsevišķs konts, kurš tiek izmantots līdzīgi kā bankas/kases konts. Attiecīgi visi pirkumi/pārdevumi tiek grāmatoti tieši tāpat kā parasti, tikai bankas/kases konts tiek aizstāts ar jauno, barterbiržas kontu. Līdz ar to informācija par šiem darījumiem nonāk Valsts ieņēmumu dienestā un attiecīgi tiek aprēķināti un nomaksāti visi nodokļi
****
Es domāju, ka, ja tevi tiešām šis jautājums interesē un ja tu negribi pēc tam saņemt sodus par to, ko neizdarīji saskaņā ar esošiem likumiem, tad jākonsultējas ar labu juristu.
25.12.2017 12:51 |
 
Reitings 737
Reģ: 26.10.2014
Nodokļi jānaksā, bet tikai tad, kad virtuālo naudu pārvērš reālā. Tas viss jau ir atrunāts ES regulās pāris gadus atpakaļ. Tas ka random VIDa darbinieks to nezin ir ļoti iespējams.
25.12.2017 12:55 |
 
Reitings 737
Reģ: 26.10.2014
Xanax Tev tieši bitkoinus maksā, jeb kādu citu kriptonaudu?
25.12.2017 13:00 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Gan jau ka valsts drīz izdomās kā iekasēt nodokli no kriptovalūtas, bet tas atieksies tikai uz tiem kuri pārdodot savus coinus sūtu naudu uz LV bankas kontu, gan pats, gan ar tos ko pazīstu, kuri ar to nodarbojas nevienam nav konti LV bankās uz kuriem tiek sūtīta nauda no pardotās kriptovalūtas.
25.12.2017 13:40 |
 
Reitings 174
Reģ: 16.04.2016
Te VID raksts par bitcoin: http://m.delfi.lv/bizness/article.php?id=49572291
25.12.2017 15:58 |
 
Reitings 507
Reģ: 07.03.2016
vai kāda var dažos vārdos paskaidrot kā strādā bitkoini un kā bitkoinus iegūst?
25.12.2017 17:05 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Xanax Tev tieši bitkoinus maksā, jeb kādu citu kriptonaudu?

Pagaidām nē, vienkārši gribu "izstaustīt" šo tēmu.
Bet ir viens bet, ja Tu pārdot sev piederošu mantu - bitkoinus - teorētiski Tev ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par gūto peļņu (jeb starpību starp bitkoinu ieguves vērtību un pārdošanas vērtību).

par Bitcoin Tev jāmaksā nodokļi tajā brīdī, kad pārvērt digital currency uz conventional currency, piemēram USD vai EUR.

Hm, tad jau izdevīgāk konvertēt Bitcoin'us un maksāt nodokļus tajā valstī, kur nodokļu slogs ir mazāks un tad atkal atgriezt iegūto peļņu Latvijā.
vai kāda var dažos vārdos paskaidrot kā strādā bitkoini un kā bitkoinus iegūst?

Nuuu, pēc fakta Bitcoins ir finanšu instruments(neoficiālais). Iegūsti Bitcoin'us, ej uz Bitcoin'u biržu un maini tos pret reālu naudu/valūtu.
Bitcoin'us vai kādu citu kriptovalūtu iegūstot maininga procesa laikā. Vari nopirkt vairākas datoru videokartes, saskrūvēt/saslēgt viņas kopā un pieslēgt pie datora, ar datora palīdzību tiek palaista speciāla programmatūra, kura liek ar pilnu jaudu darboties videokaršu procesoriem un tādā veidā tiek ģenerēti Bitcoin'i vai kāda cita kriptovalūta.
25.12.2017 21:57 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tikai tās videokartes paliek arvien nepieejamākas un nepieejamākas.
Tev 20% IIN liekas tāds liels nodokļu slogs? :D
25.12.2017 22:01 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Tikai tās videokartes paliek arvien nepieejamākas un nepieejamākas.

Tas gan, pilnīgi piekrītu. Apple_pie mani biedē ka Tu zini tādus sīkumus. Arī esi sākusi nodarboties ar kriptovalūtu mainingu? :-P
Tev 20% IIN liekas tāds liels nodokļu slogs?

Es vienkārši gribētu maksāt mazāk nodokļus. :-D
25.12.2017 22:07 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es mazliet esmu iedziļinājusies, jo draugs jau pusgadu šo visu pēta un ir jau gatavs kopā ar citu draugu ieguldīt šajā pasākumā, saliekot kopā dator. Es tikai par, ja ir iespēja nopelnīt :-D
--
Tas jau saprotams, bet nu sākumā jau paskaties, kā un vai tas vispār nostrādātu. Ja tie ienākumi neregulāri, nekas beigās diži nebūs jāmaksā. :-D
25.12.2017 22:09 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Es mazliet esmu iedziļinājusies, jo draugs jau pusgadu šo visu pēta un ir jau gatavs kopā ar citu draugu ieguldīt šajā pasākumā, saliekot kopā dator.

Ja nu kas, tad Bitcoin'u mainings ir kļuvis ļoti ilgs un elektrību ļoti rijošs pasākums. Tu tur paskaiti čaliem, lai viņi beigās neaiziet "mīnusos". ;-)
25.12.2017 22:16 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
To jau viņi tur arī ir parēķinājuši, kā elektrība ietekmēs profitu :D
25.12.2017 22:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits