Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā mācīt kaķi?

 
Reitings 469
Reģ: 03.07.2012
Paņēmām ar draugu mazu kaķēnu (1,5 mēneši). Ne man, ne viņam līdz šim īpaši liela pieredze ar kaķiem nav. Man radās jautājums - kā pareizi mācīt kaķēnam, ka cilvēkiem nedrīkst kost un skrāpēt? Tagad jau viņš vēl pavisam maziņš, sanāk bužinot un dzīvojoties paķircināt viņu ar roku, ļaut lai mēģina saķert un tā. Pagaidām viņš nevar vēl stipri iekost vai ieskrāpēt, tāpēc jautri tā viņu pakacināt. Bet sāku domāt, ka laikam jau labi nebūtu tā darīt, jo viņš droši vien tad sapratīs, ka rokās var kost un skrāpēt. Negribētos attapties, ka kaķis izaudzis kož un skrāpē cilvēkiem. Tāpēc gribētu zināt, kā jau laicīgi pareizi iemācīt viņam, ka to nedrīkst darīt?
Atvainojos, ja jautājums pārāk muļķīgs, tip, no sērijas - kurš tad to nezina, bet tiešām nav mums iepriekš nekādas pieredzes bijušas ar kaķu audzināšanu.
Varbūt ir vēl kādas lietas, kas būtu jāzina par kaķēnu audzināšanu, ko šobrīd nevaru iedomāties?
17.12.2017 23:27 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Neļauj mēģināt saķert un kost rokā. Vienkārši neļauj, un kaķim ar laiku pašam vajadzētu saprast, ka nedrīkst. Vari viņam tādos brīžos uzpūst, kaķiem tas ļoti nepatīk.
Es ļāvu gandrīz visu, bija žēl sava "bomzīša", un jā - tagad naktī nevaru pat kājas no segas apakšas izvilkt, iet uzbrukumā. Arī ļoti mīl ieķerties rokā un kost no visa spēka, un sāp ļoti.
17.12.2017 23:37 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
1,5 mēnešus vecs vēl ir pavisam bēbis. Mācīt tāda vecuma kaķim nekost un neskrāpēt ir apmēram tas pats, kas mācīt 3 mēnešus vecam zīdainim neraudāt un nečurāt. Nu tāds viņš ir! Ja negribi saskrāpētas rokas, iesaku ar speciālajām kaķu nagu giljotīnām nogriezt nadziņus un tad, kad kaķēns nāk spēlēties, rotaļām izmantot mantiņas, piemēram, tos pušķīšus uz kāta vai rotaļu peles. Ar vecumu tas pāries. Mazliet vecākam kaķim, kādu 5-6 mēnešu vecumā jau var mācīt nekot, viegli saņemot aiz ādas rievas uz skausta vai arī ignorējot kaķi, un/vai rokas vietā iedodot kādu mantu.
17.12.2017 23:45 |
 
Reitings 469
Reģ: 03.07.2012
Daenerys1, tādēļ jau es jautāju. Es jau saprotu, ka tagad viņš tikai spēlējas, nekas traks jau nav, neko sāpīgi pagaidām viņš nevar izdarīt. Bet es nezinu, vai tas viņiem pāriet, vai kaut kad ir jāsāk mācīt, ka rokas un kājas nav nekādas spēļlietiņas. Jo vienkārši iedomājos, ka tā spēlēsies, spēlēsies, kamēr reāli sāks kļūt sāpīgi, bet kaķis nesapratīs, ko dara nepareizi, jo visu laiku taču tā drīkstēja.
17.12.2017 23:52 |
 
Reitings 469
Reģ: 03.07.2012
Es jau saprotu, ka viņš pavisam maziņš bēbītis, nav jau tā, ka gribu viņam uzreiz sazin ko samācīt :D Vienkārši negribas arī kaut ko palaist garām un neiemācīt. Labi, tad pagaidām vēl par šo neuztraukšos, speciāli spēlēties ar roku nedošu, bet, ja nu sanāks, tad nekas traks.
17.12.2017 23:59 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
mācīt kaķēnam, ka cilvēkiem nedrīkst kost un skrāpēt? Tagad jau viņš vēl pavisam maziņš, sanāk bužinot un dzīvojoties paķircināt viņu ar roku

Priekš kam tu to dari? Pati ķircini un negribi, lai kož, bet dara ko? Kaķis ir savvaļas dzīvnieks, kuru cilvēki ir pieradinājuši un neklausīs tevi kā suns. Labāk nekaitini kaķi, lai arī domā, ka spēlējies, tā nespēlējas ar kaķi, tam ir mantiņas un nezinu vēl kādas citas izklaides, bet ja roku bāzīsi ģīmī, loģiski ka kodīs un ar vecumu kaķim būs zajebala tavi izgājieni un skrāpēs un kodīs pa riktīgo, pēc pieredzes saku :-D
18.12.2017 01:45 |
 
Reitings 949
Reģ: 03.02.2016
Es savu kaķi ar roku tā nekaitināju, lai cik tas būtu bijis jautri viņas bērnībā... Jo zināju, ka pēc tam visu mūžu staigāšu saskrāpētām rokām. Spēlējos ar mantiņām dažādām.
Un kaķe neskrāpē rokās. Ja viņai apnīk, ka mīļoju viņu, ar ķepu (ievilktiem nagiem) pastumj manu roku prom. Skrāpē tik ļoti retos gadijumos, kad cilvēks galīgi nesaprot. :-D
18.12.2017 08:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits