Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīve ārzemēs-Norvēģija

 
Reitings 133
Reģ: 04.10.2015
Sveiki visiem tiem,kam ir bijis kāds sakars ar Norvēģiju.
Pēc 3mēnešiem plānoju pārvākties uz Norvēģiju,uz cik ilgu laiku nezinu,bet apmēram uz 5iem gadiem. Apsveru domu pat palikt tur uz visiem laikiem..bet ne par to stāsts.
Ko ņemt līdz no Latvijas? Kas būtu tas nepieciešamākais?
Nebraukšu uz "bui dui" ,palikt būs kur,līdz atradīšu savu dzīvesvietu un darbu man arī palīdzēs atrast.
30.11.2017 20:03 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Tu lidosi ar lidmašīnu vai arī ar mašīnu brauksi? Ja ar lidmašīnu, tad sev visnepieciešamākās lietas, noteikti zāles (tās protams te ir dārgas). Par pārējo grūti teikt, te visam cenas ir x3 (ja neskaita apģērbu un sadzīves tehniku).
Mēs šogad ar mašīnu pārcēlāmies un lielāko daļu iedzīves atvedām līdzi, otru daļu vasaras beigas atgādājām.
Kurā galā dzīvosi? Ieteiktu vilnas zeķītes paķert (bez tām es te vairs nevaru) jo ne visi te ir ķerti uz siltumu.
30.11.2017 21:18 |
 
Reitings 133
Reģ: 04.10.2015
Braukšu ar mašīnu,uzskatu to par lelu priekšrocību. Un sākumā dzīvošu Brumunddal ;)
kurā galā dzīvo Tu Wallee ?
30.11.2017 23:37 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Papildināšu Walles teikto par zālēm. Normālas zāles tur vispār nav, termometru normālu paķer līdzi. Tie elektoroniskie galigi šķērsām rāda. Kko pret temperatūru, jo aptiekā piedāvās tikai paracetamolu. Uz NO var aizbraukt nomirt :-D
Trauki un sadzives lietas noperkamas Ikea, ir arī Nille, kur visādi loriņi pa lēto.
Visas papīru lietas notiek ļoti lēni. Daudz ko sūta pa pastu. Pat manam sunim pase tiek sūtita caur pastu.
01.12.2017 00:16 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Jā, noteikti rēķinies ar to, ka sākumā visu dokumentu kārtošana, bankas konta atvēršana utt.prasīs ļoti ilgu laiku.
01.12.2017 07:50 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Kko pret temperatūru, jo aptiekā piedāvās tikai paracetamolu.
Paracetamols arī ir pret temperatūru!
01.12.2017 12:07 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Galīgi nepiekrītu tam , ka būtu jāņem līdzi visu iedzīvi vai , ka tur dod tikai paracetamolu . :-|
Tas jums ir drīzāk tāds kultūršoks , proti , ja citur ir savādāka kārtība , tātad pieņemat , ka uzreiz sliktāk , jo redz nav kā Latvijā vēl padomju tipa termometru , kurus , starpcitu , arī vairs neizlaiž . Elektroniskais termometrs rāda visu pareizi , ja vien māk to lietot atbilstoši instrukcijai . Ja rakstīts , ka tas ir domāts orālai lietošanai , nafiga tu to bāz padusē un tad brīnies ? Un paracetamols ir visefektīvākās zāles pie saaukstēšanās un sāpju noņemšanai , jo tās ir atzītas par nekaitīgākām . Nav kā ar Ibumetīnu , kuru ārzemēs ne tik ļoti slavē , lai gan arī viegli nopērkams . Visas nepieciešamās zāles ir pieejamas , tiem ir tikai citi nosaukumi . Un kāpēc jūs sevi iedomājaties gudrākām par farmaceitiem un ārstiem ? (t) Ja jau šajās zemēs varētu tikai nomirt , tad kā tas sanāk , ka tieši jūsu tik kritizētā ārzemju medicīnas sistēmā cilvēkiem ir labāka veselība , ilgāks dzīves mūžs , nopietnu onko saslimšanu ir mazāk un ārstēšana ir efektīvāka , mazāka mirstība no jebkā , grūtniecības veiksmīgākas un dzemdībās vairs praktiski neviens nemirst ? (t) nu nu |-)
01.12.2017 12:34 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Birokrātija , lai arī ne visās lietās ir ātra , bet sūtīšanas pa pastu un elektroniski ir tieši efektīvāka sistēma . Jo nav jātērē cilvēku resursi tur , kur var izdarīt ātrāk un vieglāk . Pašām tak labāk , ka nav jāstāv rindās , jāatprasās no darba .
Esmu kādu laiciņu padzīvojusi Skandināvijā prakses laikā , lai arī ne vairākus gadus kā Vācijā , lai būtu mega liela pieredze , bet noteikti dzīves kvalitāte tur ir stipri vien augstāka .
01.12.2017 12:38 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ja jau šajās zemēs varētu tikai nomirt , tad kā tas sanāk , ka tieši jūsu tik kritizētā ārzemju medicīnas sistēmā cilvēkiem ir labāka veselība , ilgāks dzīves mūžs , nopietnu onko saslimšanu ir mazāk un ārstēšana ir efektīvāka , mazāka mirstība no jebkā , grūtniecības veiksmīgākas un dzemdībās vairs praktiski neviens nemirst ? nu nu

Paldies, Elzaelza, par komentāru! Gribēju kaut ko līdzīgu rakstīt :-)
01.12.2017 13:01 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Nezinu, es pat nevaru iedomāties, ko tādu īpašu varētu vajadzēt, ko nevar nopirkt šeit. Es atlidoju ar vienu lielo koferi, bet nu man draugam jau bija iedzīve šeit. Kad braucam uz/no Latvijas vedam visādus gardumus. :-D Ko nevar šeit nopirkt. Es vēl mēdzu šādu, tādu iemīļotu kosmētiku nopirkt, ko neesmu šeit atradusi.
01.12.2017 13:41 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
meitene54, es no Tøneberg puses, pavisam dienvidos.
Par tām zālēm es teicu jo mēs tomēr esam pie savām pieraduši un katram mājās ir zāles visādiem dzīves gadījumiem, tad nu iesākumam nav par ļaunu nodrošināties kamēr sanāk te iedzīvoties.
Ja ir darba līgums un dzīvesvieta tad D vai ID numurus + atvērt kontu, ir nokārtot ļoti ātri, man pagāja nedēļa tikai. Trakāk ir ar dokumentiem, piemēram man, laulības apliecību. Padārgs, laikietilpīgs process un to nevar nokārtot te, tas ir jādara Lv, tāpēc labāk laicīgi noskaidrot kādi dokumenti nepieciešami (augstskolu utt) un sakārtot, iztulkot un apstiprināt to visu esot Lv.
Es parasti kosmētikas un vannasistabas lietas iepērku Lv kad esmu jo kaut kā pie tām esmu pieradusi, cenas patīkamākas un šeit vēl neesmu tā visu izpētījusi.
Galīgi nepiekrītu tam , ka būtu jāņem līdzi visu iedzīvi

Nu Tu vari nepiekrist, bet ja cilvēks brauc uz ļoti nenoteiktu laiku, tad savas mantas par skādi nenāks, ja tās vēl ir labā stāvoklī (es šeit nerunāju par mēbelēm). Mums noteikti tas ir ietaupījis naudu, nevajadzēja visādas virtuves un vannasistabas lietas pirkt šeit, kur tas maksā vairāk. Kā zināms, šeit lai noīrētu dzīvokli, prasa 3 mēnešu depozītu + par tekošo mēnesi, kas iesākumā paņem ap 3k.
01.12.2017 15:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits