Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīvot Lv

 
Reitings 61
Reģ: 04.10.2017
Sveicināti!
Latvijā neesmu bijusi ļoti ilgu laiku un būtībā nezinu pašreizējo situāciju. Gribētu zināt vai ir jūtami samazinājies iedzīvotāju skaits un kam būtiski ir cēlušās cenas?
Vai Jūs atbalstītu vietējos ražotājus un pirktu viņu preci?
P.s Ļoti gribu braukt atpakaļ, tikai nezinu vai vispār būtu atbalsts no valdības puses un vai arī paši cilvēki nebūs negatīvi noskaņoti.
08.11.2017 18:53 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Ir cilvēki kas veikskmīgi nodarbojas ar uzņēmējdarbību, neskatoties un visiem nodokļiem un problēmām.
Ir tādi kam neizdodas. Neviens jau ar karotīti nebaros, bet tā jau ir visur.

+
09.11.2017 13:52 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Tas jau atkarīgs no cilvēka.
Vienam viss ir slikti. Citam nav ne vainas. Citam vēl savādāk.
09.11.2017 13:51 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Lietuvieši un igauņi pērk 21.gadsimta tehniku, mēs – vecus tankus par miljoniem

Ar ko tad taisāmies karot ?
Nato un Krievija uztur spriedzi lai bruņojuma industrija varētu pelnīt.
Krievija pārdot energoresursus, ES pērk
Es ražo auto, iekārtas u.c, Krievija pērk.
Pelna gan viens gan otrs, kāda vajadzība karam ?
Tāpat kā US ar ziemeļkoreju taisa cirku un biedē pasauli.
09.11.2017 12:02 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
raven, nu dzīvo laimīga un beidz mēslot visur, kur vien par šo tēmu. :D It kā cilvēkam svarīgs tieši šis aspekts, kas nāk no kasjauns.lv, lai dzīvotu savās mājās, strādātu utt.
09.11.2017 11:27 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Lietuvieši un igauņi pērk 21.gadsimta tehniku, mēs – vecus tankus par miljoniem
http://jauns.lv/raksts/zinas/17752-lietuviesi-un-igauni-perk-21gadsimta-tehniku-mes-vecus-tankus-par-miljoniem
...
Lietuva iegādājusies lietotus bruņutransportierus par 45 vairāk un 29 reizes lētākus nekā Latvija
http://www.protesti.lv/lietuva-iegadasies-lietotus-brunutransportierus-par-45-vairak-un-29-reizes-letak-neka-latvija/
09.11.2017 11:21 |
 
Reitings 30
Reģ: 27.04.2016
No kurienes ideja, ka viss ir slikti?
Mazāk vajag lasīt interneta portālus. Cilvēki vairāk lasa sliktas ziņas un tas ļauj viņiem vairāk nopelnīt. Šī iemesla dēļ arī visi delfi, tvnet u.t.t. publicē daudz negatīvo, bet tā jau tas nav. Ja dzīvo ārzemēs brauc atpakaļ un beidz baidīties. Latvija ir ok.
09.11.2017 10:44 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Ir cilvēki kas veikskmīgi nodarbojas ar uzņēmējdarbību, neskatoties un visiem nodokļiem un problēmām.
Ir tādi kam neizdodas. Neviens jau ar karotīti nebaros, bet tā jau ir visur.
Tagad darba tirgū ir jūtams liels speciālistu un darbinieku trūkums. Protams rietumu algas te izspiest būs grūti, bet dabūt labu ciparu var.
09.11.2017 08:57 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
*pret tevi
Un, ja ļoti gribi atgriezties Latvijā, tad nekādi šķēršļi tam nebūs. Vienmēr ir lielie pasaules labuma meklētāji, kuriem savā dzimtenē viss ir slikti. Un vienmēr ir tādi, kuri dzīvo savā zemē un mēģina to padarīt labāku. :) Tā kā viss atkarīgs no Tavas motivācijas.
09.11.2017 00:04 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Nezinu, cik ļoti ir vērts ņemt vērā negatīvus komentārus internetā, jo liela daļa no tiem ir izlādēšanās pēc smagas dienas un taml., ņemot vērā, ka tas ir anonīmi.
Ja pats esi normāls, laipns cilvēks, tad tā arī izturēsies pret sevi. Nezinu, ar kādiem cilvēkie šeit citiem sanāk saskarties, bet pēdējo gadu laikā esmu iepazinusi daudz jaunus cilvēkus, un visi ir ļoti laipni un sirsnīgi.
09.11.2017 00:02 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Par cenu kapumu jakonsultejas ar industrijas parzinatajiem.

Vēl vairāk cenas ir pacēlušas maukas, tāds pamatīgs pakalpojumu cenu kāpums.

Nu re, ceru, ka tagad ieguvi atbildes uz visiem jautajumiem.
08.11.2017 23:28 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Gribētu zināt vai ir jūtami samazinājies iedzīvotāju skaits un kam būtiski ir cēlušās cenas?

Jā, visur un pat Rīgā ir jūtams iedzīvotāju samazinājums. Cenas ir cēlušās visam.
Vai Jūs atbalstītu vietējos ražotājus un pirktu viņu preci?

Nē, speciāli neatbalstu, perku to kas patīk.
Cenas būtiski ir cēlušās sviestam

Vēl vairāk cenas ir pacēlušas maukas, tāds pamatīgs pakalpojumu cenu kāpums. :-D
08.11.2017 23:14 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Es esmu tikai ~2 gadus atgriezusies, bet nu man konkrēti traucē 1) īres cenas, 2) normālu dzīvokļu trūkums (ja pirkt, tad jāizvēlas starp vecu psrs māju, vai pārcenotu, nekvalitatīvu jauno projektu - trūkst normālu, neglamūra dzīvokļu par vidēju cenu, kuros caur sienām nevarētu dzirdēt, kā kaimiņi elpo), 3) Rīgas un pierīgas krieviskums (mikrorajonos kā Pļavnieki konkrēti, mazliet padomājot, var iedomāties, ka esi Krievijā), kam līdzi velkas urlisms - piemēslotība, alkoholisms, spļaudīšanās uz ielām utt. Tas laikam viss. Ak, jā 4) satiksme Rīgā. Bet tas subjektīvi, jo es iepriekš ārzemēs dzīvoju ne-galvaspilsētās, tur jau ir vēl trakāk.
Es atbalstu vietējos, pērkot piena produktus (pērku Smiltenes piens/Cesvaines piens/Lazdonas piens pienu, krējumu, sviestu - pilnībā izvairos no Food Union grupas un lietuviešu produkcijas, kā arī Rimi un Maximas "brendiem"). Izvēlos šīs firmas arī tad, ja ir divreiz dārgāk. Maizi arī pērkam gandrīz tikai "Lāču" - gan balto, gan saldskābo. Gaļu mēģinu pirkt firmu veikaliņos, bet ne vienmēr sanāk, ar to grēkoju. Arī dārzeņus veikalos cenšos izvēlēties vai nu Latvijas (Mārupes gurķi, piem.) vai arī pirkt nakts tirgū. Šobrīd mana lielākā problēma ir atrast olu ražotājus, kas ir vietējie un nav sprostos turētas.
08.11.2017 23:03 |
 
Reitings 61
Reģ: 04.10.2017
Opā, kā Jūs mani atkodāt! Jā, es tieši tā arī gribēju, ka atbraucot man tiks izritināts sarkanais paklājs un vēl naudu par to iedos, kur nu vēl manā vietā atvērs biznesu. Jap, tieši tā. Un vēl, ka ar stopiem taisos braukt, tā vispār bija pērle.
Ja šādā veidā tiek atbildēts uz maniem ar jautājuma zīmi teikumiem, tad nē paldies, variet velti savu dārgo laiku rakstot netērēt.
Tiem, kas atbildēja uz jautājumiem, paldies, mazs ieskats tika iedots.
08.11.2017 22:44 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Manuprāt, arī cilvēki ir normāli, man nekādas dusmīgās kasieres vai citi dusmīgie darbinieki nav trāpījušies, bet iespējams tāpēc, ka pati izturos civilizēti, saprātīgi un no mušas nepūšu ziloni.

Jāpiekrīt. Novērojums, ja spriestu pēc šejienes, tad gan traks skats varētu būt, jo dzīvē sastaptie pārstāv citu cilvēku grupu, veidu u. c. Tā kā neredzu ko iespringt par šādu punktu. Ja ir vēlme, turklāt jau sen, tikai uz priekšu. :) Tie jau nu būtu dzīves sīkumi.
08.11.2017 22:32 |
 
10 gadi
Reitings 3058
Reģ: 09.10.2009
Protams, viss paliek dārgāks, kur tad ir tā, ka viss paliek tikai lētāks? Man šķiet, ka dzīve Latvijā var būt laba, pat ļoti laba, viss gan atkarīgs no katra paša. Man viss ok, es gan no neviena neko negaidu.
Manuprāt, arī cilvēki ir normāli, man nekādas dusmīgās kasieres vai citi dusmīgie darbinieki nav trāpījušies, bet iespējams tāpēc, ka pati izturos civilizēti, saprātīgi un no mušas nepūšu ziloni.

Pievienojos!
08.11.2017 22:24 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nekādu baigo negatīvismu šeit nekad neesmu sajutusi, procentuāli - tikpat daudz, cik dzīvojot citur.

+
Man gan ir viens paziņa, kurš jau vairākus gadus dzīvo ārzemēs, un, atbraucot uz LV, vienmēr pukst, cik viss LV slikti, cilvēki negatīvi, depresijā, viss slikti. Jāsaka, ka depresīvāku cilvēku par viņu būtu vēl jāpameklē

Nu skatās no savas prizmas uz šiem jautājumiem.
Palasi komentārus un pārgribēsies doties uz Latviju
Mulsina jautājumi "kādu atbalstu tu sagaidi" .. valdība reāli mēģina uzņēmumus iznīcināt. Ko tur runāt par atbalstu, Latvijā jācer, ka nemēģinās iznīcināt.
Bet, ja nopietni, Latvijā nav pirktspējas. Komentāros var arī redzēt, ka nepērk neko vien dēļ patriotisma, lai gan patiesībā neko vairāk par eiropas brāķiem un ķīnas ražojuma atļauties nevar

:D
08.11.2017 22:12 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Turklat būtu labi, ja latvieši uzņēmēji maksātu visus nodokļus un rīkotos godīgi attiecībā pret valsti. Biežāk gan esmu dzirdējusi attieksmi - valdība zog, tad es arī zagšu! Mana zādzība ir mazākos apmēros nekā Lembergam!
08.11.2017 22:06 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Raven, neredzu nekādu pamatotu iemeslu, kāpēc pirkt Latvijā ražotu drēbi par 60 eur vai, piemēram, kaut kādu unikālo dizaina lampu par 120 eur, ja tieši tāda paša vai labākās kvalitātes un dizainiska risinājuma drēbi vai lampu varu nopirkt attiecīgi par lētāku cenu un man tiešām vienalga, vai ražots Ķīnā vai Latvijā. Ja Latvijas uzņēmēji grib, lai viņus pērk, tad vai nu jāpiedāvā lētāka prece vai jābūt tādai kvalitātei vai tādai inovativitātei, lai būtu vērts atstāt to lielo summu. Tam nav sakara ar nespēju nopirkt, bet ar prasmi rīkoties ar naudu, nešķiežot to brenda vārda/lozunga (ražots lv) dēļ. Protams, ja esi miljonārs, var atbalstīt brenda vienkārši tiem ziedojot naudu, bet tā jau būs labā griba.
08.11.2017 22:04 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Šīs diskusijas komentāri lieliska parāda to, cik negatīvi cilvēki mums šeit ir. :-)
Par nodokļiem jāpainteresējas attiecīgajās iestādēs un noteikti ar to saskaries pa lielam tikai tad, kad sāksi darboties.
Cenšos iespēju robežās atbalstīt vietējos ražotājus.
08.11.2017 22:00 |
 
Reitings 737
Reģ: 26.10.2014
Lietas kas pēdējo gadu laikā uzkrītoši mainījušās vai gluži pretēji , joprojām stagnācijā - bieži sastopama pro-krieviska attieksme dažādās publiskās vietās, visnīcās, restorānos, dažādās iestādēs. Veikalos bieži uzrunā krieviski, kaut kādās ikdienišķās lietās uzrunā krieviski tā it kā man būtu pienākums šo valodu saprast un lietot. Ja lūdzu atkārtot latviski vai angliski, atbild: "Davai nevajag kasīties!" Otra lieta kas iekrita acīs - nesamērīgā preču cenu un kvalitātes neatbilstība. Sevišķi mēbelēm un dažādām ar mājas iekārtošanu saistītām lietām, drēbēm un daudzām citām lietām. Kā trešo problēmu varu minēt LV likumdošanu dažos jautājumos kas liekas pilnīgi absurda. Piemēram, pailsētu mēri kas silti iesēdējušies savos krēslos n-tos gadus, VID, kas nodarbojas ar pensionāru ķerstīšanu kas tirgo rokdarbus vai sēnes, tā vietā lai pievērstos lielākām problēmām, ofshoriem, aplokšņu algām un korupcijai. Nesaku ka dzīvojot ārzemēs viss ir jauks un pūkains, bet ir lietas kur LV vēl tāls ceļš ejams. Atgriešanos neplānoju, bet, ja to darītu, nekādu atbalstu no valsts negaidītu. Tā vietā labāk domātu kādas biznesa idejas ar ko nodarboties...
08.11.2017 21:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits