Vīrietis - smēķētājs - Jūsu attieksme?

 
Reitings 601
Reģ: 14.07.2011
Man tāds pavisam konkrēts jautājums. Vai Jūs veidotu ilgstošas attiecības ar vīrieti, kurš dienā izsmēķē paciņu - pusotru?
Esmu sākusi ar kādu satikties, dzirstele ir, taču šis faktors manī raisa pārdomas. Domāju - vai esmu dīvaina?
...
Īsumā varu padalīties savos apsvērumos:
1) Protams, veselība.
2) Finanšu izlietojums. Esmu neatkarīga, vīrieša makā neložņāju. Ja cilvēkam, piemēram, ir dārgs hobijs, kam tiek tērēti kaut vai tūkstoši, man nebūtu, ko piebilst. Bet, ja cilvēks tērē 150 - 200 eiro tam, lai ievilktu plaušās darvu... nu, nepatīk man! :D
...
Neesmu psihā nosodītāja, teikusi pagaidām neko neesmu. Arī tad, kad randiņošanas laikā man dažbrīd ir bijis ik pa laikam jāieelpo dūmiņi.
...
Viedokļi?
30.09.2017 14:54 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vai tad vegānisms un veģetārisms ir kas super labs veselībai?

Es uzskatu, ka ir gan, ja ēd ļoti sabalansēti un tiešām piedomā. Nevis ēd no sērijas "jebkurš augs būs OK". Man pagaidām nav nekādas vēlēšanās, motivācijas un iedvesmas šādu dzīvesveidu sākt, bet ticu, ka kādreiz līdz tam izaugšu.
01.10.2017 00:26 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Par vegānismu un veselīgumu ir diezgan lielas šaubas speciālistiem.. :) Bet nu uz šīm slidenajām tēmām arī veidojas dzelžainākās pārliecības parasti :)
01.10.2017 00:30 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Es ik pa laikam redzu, ka vegāni to dzīvesveidu pēc gadiem atmet ļoti slikto analīžu dēļ... Tādēļ manā apziņā tas ir vairāk kā dzīvesveids dzīvnieku aizstāvībai, bet veselībai gan...nu tā...
01.10.2017 00:32 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Arī paziņa, kas strādā ģimenes ārsta praksē, šausminās par vegānu veselības rādītājiem.
01.10.2017 00:33 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Uzskatu, ka to var tikai katrs indivīds uz sevis pārbaudīts. Esmu absolūts visēdājs, bet - visu ar mēru; un man nav un nekad nav bijušas nopietnas veselības problēmas, nekādas hroniskas saslimšanas, nekas tāds. Jā, kādreiz angīna vai gripa, iedzimta slikta redze, bet tas arī viss. Es nezinu, kas būtu ja būtu. Iespējams, man būtu daudz veselīgāka izskata mati un āda, ja es nelietotu gaļu un alkoholu, iespējams, jau būtu nomirusi no plaušu vēža, ja smēķētu. Iespējams, ka ne viens, ne otrs scenārijs man neko nemainītu.
Starp citu, padsmit gados man likās, ka plaušu vēža risks no smēķēšanas un ādas vēža risks no solārija ir fufelis, tas tik tā, cilvēku biedēšanai, un kopumā attiecas tikai uz 0,00...% sabiedrības, tad tagad zinu, ka vīratēvs un vīra vectēvs smēķēja un nomira ar plaušu vēzi. Savu viedokli esmu mainījusi.
01.10.2017 00:34 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu ziniet, es pazīstu cilvēkus, kuri ir visēdāji, nesmēķētāji un alkohola nelietotāji, bet kuriem ir katastrofālas analīzes. Mana manikīre ne dienu nevar izdzīvot bez gaļas, viņai hemoglobīna līmenis esot 5,0 - jo esot kaut kāda slimība, kad dzemdes endometrijs kļūst ļoti biezs, attiecīgi mēnešreizes spēcīgas un zaudē daudz asiņu. Man arī ir bijis zems hemoglobīns, katru dienu ēdot gaļu, bet tas ar laiku pārgāja. Un pretējs piemērs- draudzenes vecmamma mira ar vēzi, nomira arī, mēnesi pirms nāves ar vēža 4.stadiju viņai bija perfektas asins analīzes. Viņas mazmeita ir ārsts.
01.10.2017 00:38 |
 
Reitings 490
Reģ: 10.08.2014
Nikotīna smēķēšana man ir liela mīkla. Emocionāli un ieguvuma ziņā. Es teiktu, ka vairumā gadījumu notiek tā: jaunībā tā ir stila lieta, kas vēlāk pārvēršas nopietnā fiziskā atkarībā. Zinu, zinu, ka ir cilvēki, kas tiešām to izbauda, bet neticu, ka vairākums.
---
Savukārt par zāli un alkoholu: esmu vairākus gadus grozījusies radošajās aprindās un varu teikt, ka bieži vien aiz tā, kas no malas izskatās pēc bezrūpīgas līksmības, slēpjas daudz izmisuma, nepārliecības par sevi, vēlmes pabēgt prom no realitātes. Protams, jaunības dullumā cilvēki tajā atrod daļu skaistuma - alkohols sniedz atvērtību, drosmi, kautrīgajiem palīdz komfortablāk justies sabiedrībā. Bet arī tās, lai arī nav traģēdija, ir problēmas, kas apreibinoties tiek uz mirkli pabīdītas maliņā, bet ne novērstas. Nu, neticu, ka cilvēks pīpē zāli vien tāpēc, lai gūtu prieku. Neslēpšu, ka vados arī pēc personīgās pieredzes, kas ir mērāma vismaz desmitos reižu. Neko vairāk par truluma sajūtu, jutekļu "mīkstumu" un (bet procentiāli maz gadījumos) īsu brīdi jautrības es nejutu.
01.10.2017 00:40 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Althea, nereti ir arī gadījumi, ka analīzes vegāniem ir ok .. viņi lieto paralēli speciālus uztura bagātinātājus.. bet kopā pašsajūta palikusi švaka.. tiek izmeklēti no galvas līdz kājām.. bet vienīgā likumsakarība, ko atrod, ir pasliktinājums kādu laiciņu pēc vegānisma uzsākšanas.
Vai tie cilvēki pāriet atpakaļ uz daudzveidīgāku uzturu? Vairumā gadījumu .. nē :D
01.10.2017 00:40 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Esmu absolūts visēdājs, bet - visu ar mēru; un man nav un nekad nav bijušas nopietnas veselības problēmas, nekādas hroniskas saslimšanas, nekas tāds.

Bet šis variants taču ir vislabākais, vai tad ne tā? :) Ja tev kāds no uzņemtajiem pārtikas produktiem būtu par daudz vai nelabvēlīgs, to tu justu aknes veidā, liekajā svarā, pastāvīgā nespēkā, smadzeņu darbības traucējumos utt. Ja tu jūties un izskaties lieliski, tad neredzu jēgu pāriet uz vegānismu tieši, lai uzlabotu veselību, jo diezgan iespējams, tiktu panākts pretējs efekts.
01.10.2017 00:43 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vakardiena, man savulaik patika smēķēt... tas bija tāds foršs mirklis, kad izrauties no kādas darbības un vnk izbaudīt dažas min dūmiņu.. sakārtot domas utt.
Vai arī gluži otrādi.. satiec cilvēkus citā gaisotne.. socializējies :)
01.10.2017 00:45 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Cormeum, es laikam subjektīvi vairāk pievēršu uzmanību tiem rakstiem vai forumu komentāriem, kuros vegāni veselības dēļ pāriet uz veģetārismu vai pat vispār atpakaļ uz visēdāju statusu, un ne jau bada dēļ, bet veselības šķobīšanās. Statistikas datus gan neesmu skatījusies, tā ka varbūt arī tev ir taisnība ;)
01.10.2017 00:49 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Althea, es neteikšu, ka jūtos un izskatos perfekti. Neteikšu arī, ka slikti, nav man depresijas, aknes vai liekā svara, bet varētu būt labāk. Bet vai es esmu gatava pakārtot visu savu dzīvesveidu eko vegānajam dzīvesveidam, lai iegūtu spīdīgākus matus un -5kg? - Nē. Šobrīd nē.
*
Par alkohola un zāles lietošanu: es lietotājus nenosodu. Tu vari, protams, neko nelietot, lasīt Osho un klausīties meditatīvu mūziku, forši, ka ir cilvēki, kas to prot, bet ne visi ir apveltīti ar tādu gribasspēku, un es saprotu tos cilvēkus, un nereti pašai tā ir, ka pēc stresainas darba nedēļas, kad vienkārši visi savas negācijas ir lādējuši uz tevis, un vienīgais veids tikt galā ar darbu apjomu bija virsstundas, vienīgais, ko gribas piektdienas vakarā, ir vīna glāze/dūms/miega zāļu tablete, kas nu kuram. Būsim atklāti, Latvijā ir diezgan draņķīga situācija, sociālekonomiskā situācija nav spīdoša, algas ir zemas, bet -30 grādu salu ar nepieciešamību pēc apmaksāta apkures, elektrības rēķina un siltiem ziemas zābakiem vēl neviens nav atcēlis, nav kā Itālijā vai Indijā - apnika strādāt, uzvilku šortus un sēžu zem palmas.
Ne velti ziemeļos ir izteiktāks alkoholisms, depresijas un pašnāvību biežums.
01.10.2017 00:52 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Nu ziniet, es pazīstu cilvēkus, kuri ir visēdāji, nesmēķētāji un alkohola nelietotāji, bet kuriem ir katastrofālas analīzes.

Kad es sāku runāt par vegānismu kā apšaubāmu alternatīvu veselības uzlabošanai salīdzinājumā ar visēdājiem, es ar to biju domājusi, ka var ēst veselīgāk un sabalansētāk neatsakoties no dzīvnieku produktiem. Domāju par uzturu, kādu piekopj fitnesa fanāti- vistas, tītara gaļa nevis cūkgaļa, brūnie rīsi nevis baltie rīsi, speciālie makaroni u.tml. Nebiju dzirdējusi, ka vegānisms skaitās veselīgāks nekā ēdienu saraksts, kuru sastāda uztura speciālisti. Ja indivīdam ir laktozes vai gaļas nepanesamība, tas, protams, ir savādāk, bet parasti jau šīs nepanesamības ir jūtamas kaut vai aleŗgijas veidā vai problēmās ar vēdera pūšanos u.c. Ja cilvēkam nav problēmas ar gaļas vai piena produktu pārstrādi, neredzu, kā tas var uzlabot veselību no tā atsakoties?
01.10.2017 01:21 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Ir milzīga atšķirība vai cilvēks iedzer vīnu/uzpīpē zāli piektdienā pēc smagas darba nedēļas vai dara to pilnīgi katru vakaru. Attiecīgi- piektdienas uzpīpētājus vai ''iedzērājus'' nenosodu, ja pat narkoloģijas mēri saka, ka tas ir ok.
01.10.2017 01:39 |
 
Reitings 53
Reģ: 30.09.2017
Par tēmu runājot ;
Domāju, ka ir jāpsver, cik ļoti Tev traucē smēķēšana šobrīd, un kā Tev traucēs tā piemēram, teiksim pēc trim gadiem.
Pirmais ir zināt savu pusi, kas nozīmē to, cik ļoti cigarete būs Tavā dzīvē. Pasīvi smēķēt nu ir nenormāli kaitīgi, ja vēl smēķē dzīvoklī tad vispār auzas. Šajā situācijā tas ietekmēs Tevi un Tavu veselību, kas ir pats svarīgākais.
Otrais ir līdzekļi, ja Tev jau šobrīd ir nesaprašana kā var tērēt 200.eiro priekš cigaretēm, tad iedomājies, ja veidojot kopdzīvi viņam būs nepieciešams pirkt tās katru dienu.
Ir ļoti svarīgi padomāt, ko pati vēlies. Neviens jau Tev nepateiks, kas ir pareizi un, kas nē. :)
Varbūt Tev pašai ir vienkārši jāprunājas ar viņu, par šo “ hobiju “.
Par mani runājot ;
Es pati nebūtu kopā ar smēķētāju, jo man ir astma un es nepanesu dūmu smaku un visu, kas saistīts ar cigaretēm.
01.10.2017 01:44 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Ja būtu jāpāriet nez kādu iemeslu dēļ vegānismā, lielākā barjera būtu pieņemt, ka nekad vairs netiktu ēstas zivis, nu kā lai no zandarta atsakās (l):-D, nē ja zivis jāizlēdz tad tas nerullē:-D, no saldējumiem, gaļām, sieriem u.c vel varētu mēģīnāt, un aŗī iemelsu būtu grūti pamatot.
01.10.2017 02:04 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Benzīnu un cigaretes :-D arī var iedalīt, gan visēdāju gan vegāniskajos! Parastais benzīns vai rapšu, parastās un elektroniskās cigaretes.
01.10.2017 02:53 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Nelasīju visu diskusiju, laikam jau beztēmā aizgājis. Par sākumjautājumu - nepiešķiru pīpēšanai/nepīpēšanai nekādu nozīmi, bet bet reizēm pirmais pat patīk, ir tādi jauki brīži, kad var iziet līdzi "uzpīpēt", tas ir, es pati vispār nepīpēju nekad, bet kaut kur tur, procesā, redzu šarmu. Dūmi, smarža netraucē, pat patīk. Man ģimenē neviens pīpētājs nav, bet attiecības parasti sanāca izveidot ar tādiem.
Par veselību un naudu šajā kontekstā neuztraucos, jo pati bojāju savu veselību un tērēju savu naudu bezjēdzīgi citās lietās, katram savs.
01.10.2017 03:46 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Viena meitene šeit teica, ka, sākot tikties ar smēķētāju, pati sāka smēķēt. Jāsaka, ka tad meitenei vienkārši ir vāja griba. Es gandrīz vienmēr esmu tikusies ar smēķētājiem, bet pati visā mūžā esmu izpīpējusi pāris cigaretes ballīšposmā pirms pieciem gadiem, mani pīpēšana vispār neinteresē.
Par smaržām runājot, man ir ļoti jūtīgs deguns un mani daudz vairāk traucē, ja paiet garām sieviete ar uzbāzīgām smaržām, nevis vīrietis ar cigarešu smaržu.
01.10.2017 04:06 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Noslēpums skapī situācija gan man šķiet skumja, es ar tādu cilvēku neveidotu attiecības. Alkohols un narkotikas (zāle) apreibina un maina cilvēku uzvedību, reakciju, uztveri, un ja to nevar pamanīt, acīmredzot cilvēkam smadzenes jau konstanti atrodas tajā īpašajā stāvoklī, jo īpaši, ja šāds dzīvesveids vairākus gadus. Visdrīzāk tad nemaz neesi viņu redzējusi tiešām skaidrā. Atsevišķi pret visām trim vielām kaut kad ik pa laikam utt man iebildumu nav, bet visam jābūt ar mēru. Pīpēšanu arī īsti neliktu vienā kastē ar alkoholismu un narkomāniju tieši uzvedību izmaiņu dēļ.
01.10.2017 04:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits