Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Atalgojums darba sludinājumos

 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
http://apollo.tvnet.lv/zinas/vairums-latvijas-iedzivotaju-atbalsta-algas-apmera-noradisanu-darba-sludinajuma/806732
Lielākā daļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka algas norādīšanai darba sludinājumā jābūt obligātai, liecina darba portāla «CV Market» veiktā aptauja.

Interesanti kāds ir jūsu viedoklis šajā jautājumā. Vai jūs arī uzskatāt ka darba sludinājumos jābūt norādītiem konkrētiem cipariem, nevis jābūt frāzei "piedāvājam konkurētspējīgu atalgojumu"?
13.09.2017 23:19 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
:-D tas apzīmējums "konkurētspējīgs" jānomaina uz neierobežots.
17.09.2017 14:17 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Atvainojos par pilnīgu offtopiku ar saviem kapeņu stāstiņiem.
17.09.2017 13:06 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Tad vēl rēcīgs gadījums bija pašā sākumā, kur daļa mana vaina ir, jo rūpīgi neizgūglēju to uzņēmumu pirms sūtīt cv, bet stāsts tāds, ka cv.lv, šķiet, joprojām darbiniekus vairākās jomās meklē uzņēmums, kurš Ukrainā atzīts par nelegālu online kazino uzņēmumu (viņiem un Krievijā tie neesot legāli, cik toreiz sapratu no lasītā, bet tur viss bija smalki, uzņēmums sevi pieteica kā it uzņēmumu), kurš sponsorē teroristisko DNR (tur bijusi tiesa, daudz raksti par to, protesti pret to uzņēmumu utt). Par to bija arī kaut kur gadu vai divus vecs raksts db.lv, ka šāds uzņēmums ieies Latvijas tirgū un DP kaut ko tur komentēja, vairs jau precīzi neatceros. Aizsūtīju cv, uzaicināja uz interviju, atteicu. Pēc tam, protams, rūpīgāk skatījos, uz ko pieteicos, tas tāds sākums.
17.09.2017 13:04 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Vēl kaut kas briesmīgs ir, ka daudziem dd liekas normāli nodarbināt cilvēkus bez līguma pirmajās darba nedēļās, bet vēl trakāk, ka kāds piekrīt :o man sāk šķist, ka es jau te stāstu tik daudz ne pa tēmu šausmu stāstus, bet kaut kā sanāca pa darba meklēšanas periodiem uzrauties uz visādiem piedāvājumiem, jo aktīvi meklēju. Man manā jomā - jurisprudencē - piedāvāja nedēļu pastaigāt uz darbu un "paskatīties, kāda atmosfēra" bez līguma. Bet nu tas bija tajā pašā intervijā, kur man jautāja, cik gadus uz priekšu neplānoju bērnus, tā kā vairs nebrīnījos.
17.09.2017 12:58 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Piekrītu, ka zemāka alga pārbaudes laikā ir ok, bet, manuprāt, winterra runāja par to, ka arī pēc pārbaudes laika tā alga nav ierakstīta līgumā kā konkrēts skaitlis, bet gan minēts kaut kas tamlīdzīgs kā - tik un tik procenti no pārdošanas utt, kas, aptaujājot darbiniekus, ir retums. Tātad nav korekti kaut kādu tādu algu norādīt, bet gan tā arī norādīt, piemēram, minimālā + procenti no tā, tā un tā. Vismaz es tā sapratu.
17.09.2017 12:53 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Winterra, paldies, tagad sapratu :-D
Pārbaudes laikā maksāt mazāk ir ierasta prakse tad, ja darbinieki salīdzinoši nepieredzējuši - tad parasti dod iespēju sevi pierādīt pārbaudes laikā un pēc tiem 3 mēnešiem sāk maksāt lielāku algu. Mana pārbaudes laika un pēcpārbaudes laika alga atšķīrās par 25%.
17.09.2017 12:00 |
 
Reitings 255
Reģ: 18.02.2016
Manuprāt, visi tie teksti par algu kā komercnoslēpumu utml ir bullshits. Tāpat arī neviens negribēs maksāt vairāk, kā te apdziedāts. Ja grib piesaistīt noteiktu profesionāļu grupu, tad jau piestrādā pie piedāvājuma, lai tādi atsauktos. Kur problēma,redzot, ka pieteikusies konča, pateikt, ka maksās vairāk? Darba devēju ētikas kodekss neļauj? Algas minimumam ir jābūt norādītam, jo tā zināmā mērā ir arī attieksme pret darbinieku.
17.09.2017 11:27 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
haha, freya, nepareizos vārdus izmantoju. bet nu princips tāds, ka apsolīja vienu, realitātē jāstrādā par pusi mazāku algu un to, ko apsolīja es varu mēģināt dabūt kā bonusu tikai pēc ~3 mēnešiem.
17.09.2017 10:09 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
PUSE no tā, ko reāli prasīju, man pašai jānopelna.

Hm.... Man jānopelna visa alga. Vai tad var nopelnīt tikai pusi un otru pusi samaksā tāpat vien?
17.09.2017 09:15 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
alga atkarīga no tavas spējas izkļančāt algu kā kaulējoties latgalītē.

Labs salīdzinājums, bet pēdējo reizi, kad biju Latagalītes tirgu, kaulēties nemaz negribēju, jo bija risks par to dabūt pa ģīmi. :-D
Bet tāds laikam ir tas darba tirgus.

Negribētu to skaļi saukt par "darba tirgu". Jebkurā tirgū, kaut vai naftas vai pat dārzeņu tirgū, ir līdzsvars, kuru veido skaidri saprotams pieprasījuma un piedāvājuma lielums. Bet mums gan viss notiekošais vairāk izskatās pēc spekulācijām. Un vispār ja reiz VID'am tik ļoti patīk cīnīties ar nodokļu nemaksātājiem, viņi var pastimulēt valdības "G" punktu un tādā veidā panākt to, lai pie darba sludinājumiem tiek norādīta arī alga, tā viņiem pašiem būtu vieglāk cīnīties ar nodokļu nemaksātājiem.
17.09.2017 01:41 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Un vispār man nepārāk patīk, ka ir uzņēmumi, kur alga atkarīga no tā, cik paprasi, jo tad sanāk, ka mazāk pašpārliecināti cilvēki pelna mazāk nekā pašpārliecinātāki (jā, kas arī paver iespējas dažāda veida diskriminācijai), kaut arī spējas un darba sniegumi viņiem būtu vienādas. Man labāk patīk, ja viss ir caurspīdīgs un tu zini skaidri, kas tev jāizdara, lai iegūtu lielāku algu, ja ir kaut kādi novērtējumi utt, nevis, ka alga atkarīga no tavas spējas izkļančāt algu kā kaulējoties latgalītē. Bet tāds laikam ir tas darba tirgus.
17.09.2017 01:22 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es vēl esmu sapratusi, ka daudzi darba devēji nemaz nelasa cv. Man liels pārsteigums bija, kad pieteicos vienā bankā uz vienu vakanci, mani telefonsarunā paaicina uz otru vakanci, norādot, ka tas ir kaut kas līdzīgs pirmajai, bet par atšķirībām neko nepasakot, atnākot, izrādījās, ka angļu valoda jābūt kā dzimtajai (kas pirmajā nebija), bet man cv rakstīts pa līmeņiem ar skaidrojumiem mana angļu valoda un tur nebūt nav c2 līmenis ierakstīts. Kad uzzināju, ka visa saskarsme, ne tikai sarunvalodas, bet arī terminoloģija, būs angliski, jo jākontaktējas tieši ar ārzemju klientiem, es pati intervijā pateicu, ka nebūšu piemērotākais kandidāts un aizgāju, jo sapratu, ka tagad nevēlos uzņemties ko tādu. Man tāds jautājums, ar kuru galu tad īsti strādā tie cilvēki, kas izskatīja manu cv un aicināja uz pārrunām, un sēdēja man pretī ar izprintētu cv, kur skaidri atrunāts angļu valodas līmenis, kas nav viņu vakancei atbilstošs?
Nu un beigu beigās jau man vispār apnīk, ka intervijās jautā visu to pašu, kas norādīts cv un motivācijas vēstulē vai vēl labāk pat nezina, kas tur vispār ir norādīts un mans stāstījums ir jaunums.
Tā kā es domāju, ka nekādus ciparus ar summām cv neviens īpaši neuztvertu.
17.09.2017 01:17 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
oj.. šis temats ir ļoti interesants. no savas puses varu pateikt, ka darba meklētāji, kuri norāda savā cv vēlamo atalgojumu, ir lieliski! bet skarbā realitāte ir tā, ka strādāt gribētāju ir pilns, bet LABU strādāt gribētāju ir nereāli maz. kādās tik intervijās nav pabūts nu jau.. 57days lieliski pateica, ka visvairāk jau novērtē to, tā motivācijas vēstule ir uzrakstīta. es piekrītu, ka būtu jānorāda bruto, bet tajā pašā laikā vairāk patīk variants, ka cv ir norādīts vēlamais atalgojums, kas arī ietaupa daudz laika. ja sludinājumā ir norādīts sākuma atalgojums, bet potenciālais darbinieks gribētu vairāk un neatsūta savu cv tikai tāpēc, ka atšķirās par pāris desmitiem eur, kas beigās parādās pēc 3 mēnešiem, arī žēl, ka palaista garām iespēja. bet paklausoties, ko stāsta citi cilvēki, dažbrīd mati ceļas stāvus no tām šausmām, kas darās daudzās vietās.
man vēl aizvien dusmas ir par lielisko bta atlasi, bļin. lai kā centos spiest ārā, CIK reāli piedāvā atalgojumā, lai kā man sacīja tikai `ja mēs nespētu piedāvāt šādu atalgojumu, mēs neaicinātu uz interviju.` maitasgabali :D beigās redz izrādās, ka TAS, KO VIŅI NOTEIKTI VAR PIEDĀVĀT, man pašai no zila gaisa jāatrod! PUSE no tā, ko reāli prasīju, man pašai jānopelna. un kad aprunājos ar darbiniekiem, izrādās, ka par to var sapņot tik pēc pārbaudes laika. un vadītāja, kad pateicu, ka man piedāvāja citur tik, cik viņi nemaksās man, pateica, ka es meloju un lai man veicās. un paveicās arī, oj kā paveicās. :D
17.09.2017 00:38 |
 
Reitings 232
Reģ: 21.10.2015
Āa! Atcerējos vēl vienu lietu no maniem darba meklējumiem pirms kāda laika. Darba meklētāju maldināšana! Piemēram, stāv sludinājums ar vienu amata nosaukumu, aprakstu, tu nosūti cv, tev piezvana un pasaka, ka šī īsti tomēr nebūs tāda vakance, bet būs cita (ļoti attālu no sludinājumā minētā).

Šādi bija man. Vēl tagad dusmas!! Tik ļoti priecājos beidzot atrast sev atbilstošu vakanci un tik rūpīgi rakstīju CV un motivācijas vēstuli.. Beigās piezvanīja kkāda fifa un piedāvāja darbu klientu apkalpošanā. Kād pateicu - nē, paldies, tādu vakanci nevēlos izskatīt - nometa klausuli.
Dusmas!!!
16.09.2017 17:17 |
 
Reitings 229
Reģ: 10.02.2014
Nevaru iedomāties nevienu argumentu "par" to, ka algas nerāda."

Uzskatu, ka, ja uzņēmums ir spējīgs maksāt tikai noteiktu summu, tad tā būtu jānorāda. Bet lieli un labi uzņēmumi bieži vien ir elastīgi ar algas noteikšanu. Piemērām, var uz rokas maksāt pāri tūkstotim, bet labprāt ietaupītu un maksātu 800eur. Ja darbs ir stabilā uzņēmumā un tiek meklēts cilvēks ar augstāko izglītību un pieredzi, tad normāli būtu interviju laikā vienoties par algu. Tāpēc arī saprotu darbadevējus, kuri nevēlas algu norādīt. Varbūt pie īpaši izcila kandidāta viņi gatavi maksāt diezgan daudz (ja pretendents pieprasa). Tādā gadījumā nepublicēt algu var pat nākt par labu pretendentam.
Tajā pašā laikā, tas neattiecas uz mazāk kvalificētām profesijām (administratīvie darbinieki, piemēram) un tad jau algu vajadzētu norādīt. Tāpat, kā prakse ārzemēs pierāda, kur par algu vienoties ir ļoti izplatīti, var rasties nevienlīdzīgs atalgojums starp sievietēm un vīriešiem, jo pierādīts, ka vīrieši vairāk uzdrošinās pieprasīt lielas summas.
16.09.2017 17:12 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.01.2017
Piemēram pie sludinājuma dots Imanta bet aizejot uz interviju izrādās ka vakantā vieta tiek piedāvāta Purvciemā.

Tu par ss sludinājumiem? Ja tev būtu kaucik smadzenes tad tu sen zinātu, ka tur nedrīkst skatīties uz norādīto rajonu, bet gan jāskatās uz norādīto adresi + jālasa sludinājums. Nekad nav bijis tā, ka norādītā adrese neatbilstu! Jādomā līdzi nevis tupli jāblenž uz sludinājuma rajonu.
15.09.2017 23:35 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Tas arguments no DD piedāvājot minimālo, neapmaksātas virsstundas utt - tā taču lieliska prakse, ir tik stulbs. Saprotu, ka nepieredzējuši un naivi uzķeras, jo tiek piestāstīts, ka tā ir lieliska iepsēja vispār tur strādāt un gūt pieredzi, bet nu tā ir totāla izmantošana. Labāk to minimālo saņemt atstrādājot savas konkrētas stundas nevis vergot virsstundas un papildus pienākumus kāda uzņēmuma labā, jo tā tak ir "lieliska iespēja" :-D
15.09.2017 23:16 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Eriksons
Ja runa iet par radošo profesiju vakancem, tad es daļēji piekrītu ka alga uzreiz var būt ne tik konkrēta, bet jebkurā gadījumā ir jābūt nosprautam algas minimumam, kurš var būt konkrētā darba vietā un to arī var minēt.
Ok pieņemsim sludinājumā ielieku 500eur algu, atnāk cilvēks kurš var šo darbu paveikt teicami un vēl pat ieteikt inovācijas utt.. loģiski ka šim kandidātam būtu gatavs piedāvāt kaut 1 000eur algu... un atnāk teiksim nelabi smakojošs cilvēks bez pieredzes un sliktām komunikācijas spējām loģiski ka šadam kandidātam nepiedāvātu pat minētos 500eur bet gan minimālo algu ja nebūtu kas totāli strādā. Nu kur loģika noteikt kādu konkrētu algu?

Kas tad Tu esi par vadītāju, kurš ir tik tālu nolaidis uzņēmumu, ka pieļauj domu par to, ka Tev var nākties pieņemt nelabi smaržojošu kandidātu. Ja es būtu Tavā vietā, tad es stipri aizdomātos par šādu situāciju un kad es reāli iebrauktu ka manas vainas dēļ ir izveidojusies tāda problēmu, es bļautu tik ilgi un tik skaļi, ka pats Sātans atnāktu pie manis un palūgtu mani bļaut mazliet klusāk, jo ellē neviens nevarētu mierīgi pagulēt. Un nedzen fufeli, nav tādu amatu, kur vienam maksā minimālo, bet citam 1000.
Domā plašāk.. pirms apmēram gada vienā žurnālā (nepateikšu vairs tieši kurā bet googlē iespējams var atrast) bija raksts par hesburgera reģionālo vadītāji... sāka ar kasieres darbu un īsā laikā celās pa karjeras kāpnēm...

Es tiešām esmu priecīgs par to, ka tu lasi Sīrupu vai Āveni vai kādu citu pseido literatūru, par daudziem rakstiem ir vienkārši samaksāts un tie kalpo kā mārketings un nekas vairāk. Jā tādi gadījumi mēdz būt, bet tie ir daži atsevišķi gadījumi, kuri neatspoguļo kopējo ainu.
15.09.2017 21:23 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Esmu tikai PAR algu norādīšanu. Atceros tos šausmīgos darba meklēšanas laikus, kur būtībā pusi dienas pakās taisoties uz interviju, braucot uz Rīgu un nevis uz strādājamo adresi, bet kur viņiem birojs cauri pusei Rīgas, lai uzzinātu, ka piedāvā nedaudz virs minimālās.
Darba vietā, kur strādāju tagad man arī jautāja, kādu algu vēlētos, pēc visas šīs sāpīgās pieredzes nosaucu mazāk nekā vajadzēja. Darba devējs apžēlojās un līgumā ielika pa 50€ vairāk, bet nu.. Šobrīd alga šī stulbuma dēļ tieši neapmierina.
Patīk sludinājumi, kur algu norāda kaut vai sākot no tik un tik € bruto/neto vai konkrētus ciparus no cik līdz cik. Bail jaunu darbu meklēt tieši šo mokošo interviju dēļ, vienā pat 4h bija jāsēž, jo 4 cilvēkus intervēja uz maiņām.. Un beigās piedāvātu ne to vakanci, uz kuru pieteicos un gandrīz minimālo algo (t)
15.09.2017 20:58 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Un par to vadītāja amatu.. ja tāad neticība.. varam saderēt uz piemēram 100eur... tiekamies un uzrādu uzņēmuma reģistra apliecību uz savu vārdu (parādu pasi) un vari apskatīt lursoftā kad šis uzņēmums dibināts un kurš ir valdes loceklis...

Tā derēšana ir nu tik kabaniska. Eu, davai, netici manai muskuļmasai? Saderam uz 100 eur , tiekamies!
Klau, ja tu būtu liels uzņēmuma vadītājs, tev tiešām būtu problēmas noalgot aukli savam bērnam? (jā, jā, iepriekšējās diskusijas)
15.09.2017 20:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits