Tām, kuras izīrējušas dzīvokli - nepatīkamā pieredze

 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Sveikas! Aplūkojot apollo.lv ziņās rakstu par to, kā atstāts dzīvoklis, uznāca šermuļi. Vai kādai ir bijusi negatīva pieredze saņemot atpakaļ dzīvokli?
http://apollo.tvnet.lv/zinas/dzivoklis-parize-pec-iziresanas-airbnb-atstats-parklats-ar-urinu-un-atkritumiem/805945
06.09.2017 11:16 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
amsterdama, kas Tev teica, ka to dzīvokli neviens negrib īrēt? Varbūt Meksikanka vienkārši tur nemaz kuru katru negrib laist, izīrēt. Un, manuprāt, dzīvoklis, jebkurš nekustamais īpašums reti kad ir nevajadzīgs, diezgan vieglprātīgi būtu visu pārdot tāpēc vien, ka šobrīd pats neizmanto. Ilgtermiņā jādomā, nevis vienai dienai.
06.09.2017 18:06 |
 
10 gadi
Reitings 554
Reģ: 30.08.2010
Un kā tad būtu laba pārvaldība?

Varbūt pārdot nevajadzīgu dzīvokli, kuru neviens nav gatavs īrēt nevis bez maksas ielaist tajā kaut kādus cilvēkus un pēc tam forumā šausmināties kādi tie izrādījušies negodprātīgi...
06.09.2017 17:59 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Izīrētāja pēc notikušā vērsās pie «AirBnB» – tikai pēc tam, kad par notikušo sāka ziņot franču mediji, kompānija beidzot atbildēja, ka izskatīs viņas kompensācijas pieteikumu.
«AirBnB» piedāvā kompensācijas sistēmu, kurā izīrētāji var atgūt līdz pat 800 tūkstošiem nopietnu bojājumu gadījumā. Dzīvokļa īrniekam pašlaik bloķēta pieeja vietnes pakalpojumiem.
tatad zaudejumus segs. Par parejo, nu ta gadas ka cilveki ir cukas...
06.09.2017 17:58 |
 
10 gadi
Reitings 554
Reģ: 30.08.2010
Tēma ir par īrniekiem un viņu atstāto bardaku. Atvainojos, ja es, par šo rakstot netīšām esmu ierakstījusi topikā "manā īpašumā deklarēti nekad dzīvē nesatikti sveši cilvēki".
06.09.2017 17:55 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Civillikuma 1473.pants - Tiesiska darījuma forma atkarājas no lietas dalībnieku ieskata, izņemot likumā tieši norādītus gadījumus.
Pašlaik likums neparedz obligātu īres līguma apliecināšanu pie zvērināta notāra, tomēr abu līguma pušu intereses tiks pienācīgi aizsargātas, ja līgums tiks slēgts notariālā akta formā.
Saskaņā ar Civilprocesa likuma 400.pantu, pēc notariālā akta formā taisīta līguma pieļaujama saistību bezstrīdus piespiedu izpildīšana. Līdz ar to, ja Jums radīsies domstarpības, viena no līguma pusēm nebūs pildījusi savas saistības un būs jāgriežas tiesā, šādā gadījumā nebūs jāiziet diezgan sarežģīts pierādīšanas process tiesā.
Vēršam arī Jūsu uzmanību, ka tiesā privāts līgums atšķirībā no notariālā akta formas neparedz bezstrīdus piedziņas iespējas.

https://www.latvijasnotars.lv/lv/actual/answers/entry/47/
un velreiz, kamer LV ires tirgu bus bardaks no abam pusem ka irniekiem , ta ari iziretajiem nav ko sudzeties.
06.09.2017 17:55 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
amsterdama
atkritumus komunālajos rēķina pēc dzīvoklī deklarēto cilvēku skaita. Tātad, pat reāli var sanākt kādi finansiāli zaudējumi.
Nu un naaa*** jālien svešā īpašumā?
06.09.2017 17:48 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://m.lvportals.lv/visi/skaidrojumi/260343-dzivesvietas-deklaresana-ir-obligats-pienakums/ s aksim ar Lv likumiem, ja nelauj irnieka deklareties kur visn reali dzivo fatiski tiek parkapts likums. Mums ka PSRS laikos sis ir bubulis, ES valstis atteksme citadak..
2. jabut dzivokim apdrosinatam, jo ja nu kas...
ja izire tad jarekians ar dazadiem cilvekiem. Nepatik riisket, maksa pats komunals un apkuri at ja tur nedzivo.
3. ligums, velams nootariali apstiprinats.
4. drosibas nauda, liguma foto kada stavokli dzivkls nodod irniekam. Tam paredzets pienemsanas , nodosanas akts.
5. jamaksa nodklis ka saimnieciskas darbibas veicejiem.
Tad ari biss bus cikinieka. Diemzel LV ires tirgu ir liels bardaks, un ne irnieki, ne iziretaji nemak visu izdarit ka nakas likuma ietvaros, bet dara uz bui dui..nu tad nnereti ari rezultati ir tadi kadi vini ir...nav ko tad naudet
06.09.2017 17:48 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Es nedomāju īrnieku, bet faktu, ka var piedeklarēties jebkurš.
06.09.2017 17:46 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Un kā tad būtu laba pārvaldība? Katru dienu pārbaudīt, vai nav kāds svešs iedeklarējies? :D
06.09.2017 17:45 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
amsterdama Tev patiktu, ja Tavā īpašumā bez Tavas ziņas būtu deklarējies pilnīgi nepazīstams cilvēks?
06.09.2017 17:43 |
 
Reitings 1153
Reģ: 16.08.2012
Neesmu nabadzīte un vēders arī nesāp. :-D Nav runa par to, ka ciešu no sekām, runa ir par to, ka bez MŪSU ziņas tur kāds ir deklarējies. Kāpēc lai manā īpašumā būtu deklarējusies persona, kuru nepazīstu un nekad neesmu redzējusi? Kā jau es un Meksikanka minēja, problēma ir tajā, ka izdeklarēt nevar tik pat veikli kā piedeklarēt. Tik pat labi es, deklarējoties, varu netīšām sajaukt dzīvokļa numura ciparu un piedeklarēties pie kaimiņiem un ne kaimiņi, ne es to nezinās.
06.09.2017 17:40 |
 
10 gadi
Reitings 554
Reģ: 30.08.2010
> meksikanka
Es izlasīju un sapratu 2 lietas. Pirmkārt, Tu neproti pārvaldīt savu īpašumu, bet vaino tajā valsts radītus netainīgus noteikumus. Otrkārt, Tu vadies no savas revolucionārās pārliecības nevis likuma. Pretējā gadījumā Tu zinātu, ka daļa no komunālajiem (apsaimniekošana) no likuma viedokļa nav nekādi komunālie, bet gan īre, no kuras jāmaksā nodokļi.
Piekrītu, ka tas nav pats taisnīgākais regulējums, bet tāds nu tas šobrīd ir.
06.09.2017 17:09 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Irējām īstermiņā ļoti labus dzīvokļus Viļņā un Varšavā, un patiešām nesatikām īpašniekus, atslēgas iedeva apkopēja pirms, pēc iemetām pastkastē, priekšapmaksa. Atstājām visu ļoti labā stāvoklī.
Bet nu jā cilvēki visādi, tēvam ar īrē ārpus pilsētas mājas daļu un lieki pirkstu nepakustinās nekad
06.09.2017 17:01 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Es nerunāju par Latviju, tāpēc šeit "normāls" līgums skaitās tieši tāds. Tev ir jāatstāj dzīvoklis tieši tāds, kāds bija sākuma. Protams, sienas nav jākrāso, ja tas vēl joprojām ir perfekta stāvokli, bet nu pēc 4 5 vai 6 gadu dzīvošanas diezvai tas ir reāli..
06.09.2017 16:51 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Muļķības. Uzraksti iesniegumu pašvaldībai, ka šādi cilvēki Tavā īpašumā vairs nedzīvo un viss.

Beidz malt riņķī, bet izlasi, ko rakstīju gan es, gan FreshDrop.
kāpēc dzīvokļa īpašniekam vajadzētu par šādu īrnieka rīcību satraukties, ir paša nereģistrēta saimnieciskā darbība un nodokļu nemaksāšana.

Ok, palabošu. Pārdomāju turpmāk izīrēt (kaut gan izīrēt laikam nebija korekts termins, jo par to neko man nemaksāja, ielaidu, lai dzīvo un maksā par komunālajiem) un palūdzu telpas atbrīvot. Rēķini taču tāpat turpina nākt, par atkritumiem u.c. jāmaksā "par galviņām". Ja tur ir reģistrēti vairāki man sveši cilvēki, tad kāpēc man būtu jāmaksā par pliku gaisu?
06.09.2017 16:43 |
 
10 gadi
Reitings 554
Reģ: 30.08.2010
vienu vakaru ieejot Latvija.lv portālā netīši uzgāju, ka dzīvoklī ir deklarētā nepilngadīgā persona

Ak Tu nabadzīte! Kamēr nezināji, viss bija kārtībā, bet tagad vēders sāp kamēr neizdeklarēs. Vai arī es kļūdos un Tu tiešām ciet no kādām negatīvām sekām, ka Tavā īpašumā ir deklarēta nepilngadīga persona?:)
06.09.2017 16:42 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10515
Reģ: 29.01.2009
Kuri normāli īres līgumu paredz praksi atstāt svaigi krāsotas sienas?

Jā, ir zināma tāda situācija, bet ne Latvijā.
06.09.2017 16:40 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Kuri normāli īres līgumu paredz praksi atstāt svaigi krāsotas sienas? Padomā pati, tas taču ir dabiskais nolietojums, tas nav tīšuprāt darīts.. tad jau grīda jāmaina, jo tur ir staigāts, jāpērk jauna sadzīves tehnika, jo tā ir nolietojusies.
--
Bieži vien no deklarētu cilvēku skaita ir arī atkarīgas dažādas apsaimniekošanas izmaksas, protams, mazā pilsētiņā jau skaidrs, visi zina, kas un kur dzīvo, piemēram, es arī esmu deklarēta vēl laukos, bet tur esmu kā mācību prombūtnē, tāpēc, kad kaut ko skaita uz galviņām, es tur neesmu iekļauta.
06.09.2017 16:37 |
 
10 gadi
Reitings 554
Reģ: 30.08.2010
vienīgais nepatīkamais brīdis bija tad, kad uzzināju, ka īrnieki ir deklarējušies manā īpašumā un lai izdeklarētos, tad bija jāsadzen rokā un jāpiespiež to darīt.

Muļķības. Uzraksti iesniegumu pašvaldībai, ka šādi cilvēki Tavā īpašumā vairs nedzīvo un viss.
Vispār uzskatu par absurdu, ka bez īpašnieka piekrišanas un zināšanas var deklarēties svešā īpašumā

Deklarēšanās ideja ir darīt valstij zināmu, kur vajadzības gadījumā konkrēto cilvēku var atrast un, protams, ir tikai loģiski, ja cilvekis norāda adresi, kurā viņš reāli dzīvo. Palabo, ja es kļūdos, bet, manuprāt, vienīgais iemesls, kāpēc dzīvokļa īpašniekam vajadzētu par šādu īrnieka rīcību satraukties, ir paša nereģistrēta saimnieciskā darbība un nodokļu nemaksāšana.
06.09.2017 16:33 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
amsterdama, to mēs maksājām nevis mums maksāja. Tas nav Latvijā un tā te ir visiem dzīvokļiem vai mājām, kā jau minēju iepriekš.
choker, tagad zināšu kāds ir "normāls" īres līgums jo līdz šim būšu sastapusies tikai ar "nenormālajiem", kur tādas lietas tiek norakstītas uz dabisko nolietojumu.
06.09.2017 16:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits