Padomi suņa aprūpē

 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Sveiki!
Gatavojos ņemt no patversmes sunīti. Iepriekš suņi man nav bijuši un internetā informācija ir krasi atšķirīga. Suņu dāma ir brieduma gados (7gadi) un ar manāmu lieko svaru. Tā kā iepriekšējā saimniece bija pensionāre un suns gulēja dīvānā un ēda, ko vien deva, tad rezultāts ir redzams. Visādi citādi sunītei nekādas veselības problēmas pagaidām nav. Gribu padomus, kā vislabāk sabalansēt suņa ēdienkarti, lai liekais svars samazinātos. Ar ko labāk savu jauno draudzeni barot?
28.07.2017 21:19 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Paldies, Daenerys1 par izsmeļošajām atbildēm(l)
29.07.2017 11:54 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Dodiet sunim jēlu gaļu. Kādas vēl sausās. Visas tās diētiskās barības svaru ātri nomet, bet tikko sāk normāli barot, svars nāk atpakaļ ātri un ar uzviju. Dabīgi barojot, atkritīs problēmas arī ar dzeltenajiem zobiem. Suns kaulus graužot un plēšot no tiem nost gaļu, perfekti tos notīra.
29.07.2017 18:39 |
 
Reitings 78
Reģ: 29.07.2017
Ja grauzīs normāla izmēra sauso - tas zobiem arī nāks par labu.
Par kauliem - rūpīgi jāskatās kādus dod, ja nē, tad jānorezervē kāds simtiņš, lai saķērušos kaulus iztīrītu :)
30.07.2017 09:25 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Par kauliem - rūpīgi jāskatās kādus dod, ja nē, tad jānorezervē kāds simtiņš, lai saķērušos kaulus iztīrītu

Man par to arī bail.
30.07.2017 09:33 |
 
Reitings 78
Reģ: 29.07.2017
Es piekrītu Daenerys1 par bezgraudu barībām. Par normālām cenām var dabūt Belecando ( Acana jau krietni dārgāka sanāk uz kg, Applaws ir zaudējis savu kvalitāti). Nu ja naudiņas nav žēl - Orijen!!
No bezgraudu variantiem vēl - Josera ( daži veidi).
Viss atkarīgs, kur tu dzīvo, jāzin īstās vietas, kur visu var nopirkt pieņemamās cenās.
Kad zobi būs savesti kārtībā, droši var dot liesus gardumus ilgi graužamus, kuri tīrīs zobus. Ja sunim patīk spēlēties - ir speciālas rotaļlietas zobiem. Un pērkot barību, jāskatās lai granula nav maza, Belecando bezgraudu variantiem ir paliela granula, Acanai ir arī labas granulas.
30.07.2017 10:04 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Dodiet sunim jēlu gaļu.

Neapvainojies, bet es reizēm tikai pabrīnos par Taviem ieteikumiem. Mans draugs vienu savu šķirnes suni ar jēlu gaļu aizlaida pie dieviem, sačakarēja zarnas.
30.07.2017 13:35 |
 
Reitings 560
Reģ: 19.06.2010
Cik suņu, tik viedokļu un pieeju, tā pat kā ar cilvēkiem :) es savas šķirnes suņa zarnas sačakarēju ar visiem Royal šmojal, tērēju mēnesī naudu vairāk uz pārtiku sunim, nekā sev. Tagad dodu tikai jēlu gaļu, spalva spīd un laistās un analīzes ir mainījušās kā diena pret nakti.
30.07.2017 15:23 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Kā reāli izpaužas jēlas gaļas došana kā vienīgo ēdienu? Tad jau katru dienu uz tirgu jāiet....
30.07.2017 15:32 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Man šķiet, tas atkarīgs no šķirnes un individuāli no paša suņa. Es pamatā dodu sauso suņu barību, bet arī biezpienu, gaļu, vēl šo to, ko pati kādā stadijā gatavojot varu iedot no putras, sautējuma, rīsiem un tā. Un viss bijis kārtībā. Kaulus gan nedodu, var mazie, asi iedurties kaklā, mutē, neriskēju. Saldumi arī netiek doti, pat ja ir ciemiņi. Tad vēl pērku zoo veikalos tādas smirdīgas trahejas vai vēl ko citu, ko kādreiz pagrauzt, lai zobi tīrās un var padarboties.
30.07.2017 16:43 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Siers vēl kā našķis garšo.
30.07.2017 16:47 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Nezinu, kas tie par invalīdiem, kas no gaļas mirst. Normālu suni jāņem. Man kucēni no 3 nedēļu vecuma jēlu gaļu ēd. Sunim ir normāli ēst jēlu gaļu, iekšas un kaulus grauzt. Tas ir SUNS viņš ir plēsējs, viss viņa organisms ir radīts jēlu produktu pārstrādei. Un lai cik lieli nebūtu sausās barības gabali, viņi saķep ap zobiem. Pamēğini notīrīt zobus ar sakaltušu rupjmaizi. Zobu problēmas ir ļoti tipiska problēma sauso barību ēdājiem. Un ja mutē uz zobakmens vairojas baktērijas un suns tās visu laiku rij, tad nebrīnamies, ka sāk arī slimot.
Un nav katru dienu nekur jābrauc. Man, piemēram, suņiem ir 250l saldētava, reizi 3 mēnešos salieku pilnu un tad tik ņemu ārā. Ja ir viens suns, mierīgi var iztikt arī parasto saldētavu. Jāzin, protams, ko un cik dot. Mazliet jāizglītojas, ne tikai jānopērk maiss un jāpagrābj rītu un vakaru no tā pāris sauju krekeru.
Šobrīd, sakarā ar to, ka saldētava uzaudzējusi baiso ledus kārtu un kauc pēc kausēšanas, suņi no rīta ēd sauso Acana un vakarā kādu gaļu vai kaulu, kas palikuši. Atvainojos, bet šitā krāmējuši no gaļas man viņi nekad nav. Skaitās ļoti laba barība, bet vien 60 grami dienā, liek suņiem 1 čupas dienā sākt krāmēt 3. Tas vien parāda, ka suņi to mēslu nespēj pārstrādāt, liekas ka ārā iznāk vairāk, kā iet iekšā.
Pēc raw metodes baroju nu jau 2.5 gadus un problēmu nav bijis. Ne kādi kauli sprūduši, plīsuši vai dūrušies, ne kādas vēderu problēmas un arī vecākajiem suņiem zobi tīri un elpa pēc sprāgoņa nesmird. Liekā svara nav, ļoti viegli noturēt formu. Kakas mazas, reti (gadās arī 1x 2 dienās) un nesmird, kā no sausās, ko ļoooti izjūt, kad mājās ir kucēnu metiens. Un suņi izsmatās lieliski
30.07.2017 21:38 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009

Re kur viens no maniem dīvaini ēdošajiem, kas jēlu gaļu no 3 nedēļu vecuma ēd.
30.07.2017 21:48 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man ir bijis ne viens vien suns - visiem pamatā tika dota jēla gaļa. Plusā arī cita veida barība papildus. Un novēroju arī to, ka spalva bija spīdīga, zobi ideālā kārtībā, laba veselība un stipri kauli. Par kauliem - nedodu vistas kaulus, jo viņi drūp asām lauskām.
30.07.2017 21:59 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu, es nestrīdēšos ar audzētāju, zinu, ka drauga brāļa sunim jau gadus 8 ir raw barošana, bet personīgi es šo barošanas veidu neizvēlos/neizvēlēšos, esmu par to runājusi ar vairākiem vetārstiem, un viņi neiesaka jau pieminētās iespējamās zarnu problēmas dēļ. Manam sunim gan sausā barība veido ap 30% no visas ēdienkartes.
30.07.2017 22:18 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Gribi pateikšu kāpēc vetārsti neiesaka? Jo viņi PILNĪGI NEKO nezin par cita veida barošanu, kā vien sauso un konservus. Es reiz, naivi domādama, pajautāju kaut ko, neko nesaprotot no dabīgas barošanas. Viņiem to neviens nemāca. Iemāca, ka suņi ēd suņu barību, kaķi kaķu barību un laba ir tā, kas sponsorē, maksā procentus. Ieej klīnikā un pajautā ieteikumus brendam, 99% ieteiks to, ko paši tirgo, pārsvarā tādas sliktas kvalitātes barības, kā royal canin, science plan, specific, dažās arī josera. Es varu pamatot kāpēc sunim uzturā sirdis un aknas vajadzīgas, bet reti kurš vetārsts spēs pateikt ar ko šie produkti ir neatkārtojami. Zinu vien, ka dr.Pētersone pati savus suņus pēc raw baro.
Un es dodu arī vistu kaulus. Jēli tie ir vieni no vismīkstākajiem un vieglāk sagremojamajiem. 6 nedēļu vecumā, kad visi zobi izauguši, kucēniem dodu vistu spārnus, šķinķus un kājas. Lielākās kļūdas, ko cilvēki pieļauj attiecībā uz kauliem - dod par retu, par mazu sunim, bez gaļas, termiski apstrādātus, par daudz. Tipiski visi fb video ar suņiem, kam kauls kaklā iesprūdis ir lieli suņi, kam iedot kauls nedaudz lielāks par viņa degungalu un vēl pliks un termiski apstrādāts. Suņa instinkts ir plēst un rīt, viņš nekožļās tik mazu kauliņu! Un ja suns visu laiku sauso un konservus ēd, viņš vispār kožļāt un grauzt neprot. Noliec priekšā jēra lāpstiņu un viņš viņu laiza, nesaprot, ka ar kājām jāpietur un ar zobiem jāplēš.
31.07.2017 05:50 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pardon, ar vistu kauliem biju domājusi tieši gatavotas vistas kaulus, nevis jēlas vistas kaulus.
31.07.2017 06:00 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Mans vetārsts, pie kura eju un kam uzticas, vispār tirgo tikai ārstniecisko barību, to jau veseliem nemaz nedrīkst. Cik esmu viņam jautājusi par baībām, viņš man vienmēr ir teicis, lai baroju ar kādu no grain free - nesaucot konkrētus brendus, un viņam grain free nemaz nav.
Interesanti ir tas, ka viņš mani iedrošināja kaķi barot ne tikai ar jēlu gaļu, bet arī ar jēlām zivīm, piemēram, baltās zivs fileju, retu reizi - sarkanās zivs fileju, un vienam kaķim aizliedza dot sauso barību vispār dzīvē. Kad jautāju, kā ir ar jēlas gaļas došanu suņiem, teica, ka jāvāra, lai nekairinātu zarnas.
Kaulus dodu sunim, vārītus, lielus, liellopa, ne plikus. Vistu kaulus nedošu. Nezinu, kas notiek, ja kaulus dod par maz, bet esmu redzējusi, kas notiek, ja dod par daudz. :-D
31.07.2017 09:42 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Bet vai suņu ēšana neatšķiras no šķirnes? Taksis ir mednieks, neatkarīgi vai tiek audzināts kā istabas sunītis, vai arī trenkā lopus pa mežu. Viņam ir stiprs žoklis un stipras, lielas ķepas, iedomājos, ka ar liellopa kaulu viņš mierīgi tiek galā. Mana sunīte ir vairāk kā porcelāna lellīte, mazām ķepiņām un mazu purniņu, vai tāda jēla kaula dīrāšana viņai vispār būs pa spēkam... Un nepārmetiet man, lūdzu, es tiešām par suņiem zinu ļoti maz. Man visi jūsu viedokļi ir vērtīgi un sniedz vismaz kaut kādas zināšanas.
31.07.2017 09:52 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Un Harmony - kādu tieši gaļu tu pērc sunīšiem? Sirdis un aknas arī tikai vistu?
31.07.2017 09:56 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Vistas kaulus tiešām dot nevar, sunītim no kauliem ieplaisāja kunģī sieniņas, likās, ka jau gals klāt, atkopās gan... bet atkal otra galējība, mamma sāka dot putras paštaisītās, kas ir par treknu viņai, rīsu putru ar visu laiku nevar dot, jo tad vēders ciets sunim var palikt. Bet lai izdodas!!! (l)
31.07.2017 10:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits