Ko iesākt?

 
10 gadi
Reitings 93
Reģ: 09.03.2014
Labrīt/labdien/ labvakar vai kad Jūs šo lasat. :-)
Lieta tāda, ka nezinu ko īsti iesākt.
Man ir 21 gads, universitātē atzīmes ir teicamas un attiecības ar ģimeni ir labas, bet nesaprotu ko iesākt, lai liktu saprast vecākiem, ka man arī ir citas intereses, izņemot sēdēšanu mājās.
Dzīvoju laukos un te nav ko īsti darīt, vecāki arī negrib mani nekur laist, jo uzskata, ka nav labi "blandīties" apkārt. :-D
Nekad neesmu devusi viņiem iemeslu man neuzticēties, bet liekas, ka viņi vēlās, lai es tikai sēžu mājās. Bieži nekur netieku, kamēr mani draugi šajā vecumā bauda dzīvi un vecāki viņiem neko nesaka.
Kā likt vecākiem "palaist grožus vaļīgāk" ? man taču ir pietiekams vecums, lai varētu izklaidēs.:-/
19.07.2017 00:04 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Tas cieši saistīts ar izglītību, stingrāka režīma ģimenēs bērni vairāk saniedz iglītības jomā un tad var daŗīt ko grib, iespējams pēc tam viņiem ir pateicīgi par to un izlgītības jomā ir citiem priekšā tas ir tāds fakts labi zināms, ja nu tas nav laupījis pa daudz jaunības laiku un rīcības brīvību, tad atkal tas nes līdzi ko negatīvu, tā pilnīgi bez sekām nepaliek nekas! Man pieņemsim ir otrādāk, nekad nekādā vecumā arī 6,7 gados no vecākiem nav bijuši liegumi par kaut ko negribu vai nedrīkstētu,(ne tā kad viss atļauts, vairāk atgādinājums lai uzmanās bez aizturēšanas). No 7gadiem mani vairs neviens uz Rīgu uz skolu neveda lai aŗī vajadzēja braukt ar vilcienu, citreiz ar vienu, citreiz kad uz otru dzīvesvietu tad ar pārsēšanos divos vilcienos - mājās pēc skolas un tas vakarā arī ziemā, u.c lietas! Ir savi+- arī palielai brīvībai un kādi faktori spēlē lomu arī manā dzīvē, dziļi negribas izlūst kapēc, bet ir.
19.07.2017 09:26 |
 
Reitings 174
Reģ: 05.06.2017
Nu nez, pat ja arī vecāki maksā par studijām un autori uztur, tas, manuprāt, nav nekāds arguments tam, ka meitene netiek no mājām ārā. Autore jau neraksta, ka prasītu vecākiem naudu saviem tusiņiem! Runa iet par to, ka viņu vienkārši nekur nelaiž! Cilvēks pat netiek nekur ar draugiem pastaigā aiziet vai ar teltīm, piemēram, pie dabas palikt. Ne jau visām izklaidēm vajag naudu!
19.07.2017 16:52 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Varbūt sāc pamazītēm ar to, ka iesaisties kādās jauniešu organizācijās, vai pati kaut ko rīko un arī vecāki lēnītēm tos grožus atlaidīs, redzot, ka viņu mazais bērns ir uzņēmīgs, sociāls un no pareizā ceļa nenoies :)
19.07.2017 17:15 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu, piedid, bet kas maksā, tas arī pasūta mūziku. Ļauj minēt - dzīvo pie māsas par brīvu un tavus ikdienas tēriņus, studiju maksu sedz vecāki. Ja gribi dzīvot kā pieaudzis cilvēks, tad kopā ar labo (tusiņi, brīvība) ir jāņem arī sliktais - rēķini, pilna atbildība par savu dzīvi.

No vienas puses es in general piekrītu, ka tas, kas maksā, pasūta mūziku, no otras puses, ja māsa un vecāki nesaprot, ka jaunam, pilngadīgam cilvēkam ir arī savas intereses, vajadzības un vēlmes, un viņš negrib dirnēt mājās, tad tie nav radi! Tie ir sponsori! Un lai pēc tam nebrīnās, ka vecumdienās bērns pret viņiem attiecas tāpat. "Es noteikšu, kurā pansionātā tu dzīvosi, kādu ārstu apmeklēsi, kuras firmas makaronus ēdīsi un cik bieži iesi ārā".
Diskusijas autorei ieteiktu pēc iespējas ātrāk izvākties no vecāku mājas un sākt patstāvīgu dzīvi. Labs bija arī Zinas tantes ieteikums, personīgi es tādā veidā vidusskolā tiku ārā no mājām - atradu sev visādas izglītojošas nodarbes galvaspilsētā, tā kā viss bija izglītības, pieredzes un CV vārdā, mani nevarēja nepalaist.
19.07.2017 17:42 |
 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Wtf es no mājas izvācos 18 gadu dzimšanas dienā un neko nenožēloju :-D
19.07.2017 17:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits