Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Telpaugi Jūsmājās

 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Bija man nesen diskusija par elektrotehniku un nu pienācis laiks telpaugiem. Kādas puķes tad dzīvo pie Jums?
Skatos, citiem visi balkoni sakarināti ar dažādām vasaras puķēm, pilnas palodzes ar visādiem podiem, citam atkal nekā.
Man mājās ir naudas koks un vēl kaut kāda puķīte, kas dikti skaisti un ilgi ziedēja bet nezinu nosaukumu, tagad jau nobeidzās, tāpēc gribu ko jaunu. Šad tad pie tirgus tantiņām pa eiro nopērku pušķīšus, lai pašai prieks!
* * *
Gribētos kaut kā atdzīvināt mājokli, galvenais, lai ilgi zied un varbūt nebūtu ļoti bieži jālaista, jo man parasti visas puķes nobeidzās dēļ tā, ka pārleju. Kaktusus nepiedāvājiet! :-D
Domāju nopirkt trīs mākslīgās orhidejas, ko ielikt vāzē, šķiet, skaisti varētu izskatīties pie citiem rotājumiem, kas tur atrodas, bet variet pateikt, kādās cenās pārdod orhidejas? Kaut kad Rimčikā redzēju, ja nemaldos, pa pieciem eiro, bet neesmu skatījusies, vai vēl pārdodās. Citos puķu veikalos jau cenas ir 10 eiro un vairāk - tik dārgu negribu.
27.06.2017 19:31 |
 
Reitings 213
Reģ: 13.04.2016
Depo ir orhidejas zem 4 eiro.
Man ir dažas no Depo jau 2 gadus. Skaisti zied uz palodzes.
27.06.2017 19:33 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Man ir
1) Spatifīla, vairākus gadus gaidīju, kad šī beidzot uzziedēs. Tagad ir kupla un zied arī skaisti, turklāt, īpašas pūles nevajag
2) Citronkociņš. Audzēts no sēklas. Visgrūtāk nomēdējamais augs manā praksē. Ir bijis nokaltēts, ir bijis nosaldēts, ir bijis pilns ar bruņutīm, bet vienalga beigās atkopjas un aug griezdamies
3) Liela dracēna, 3 zari, gandrīz līdz griestiem. Kaķa lielākais kārdinājums. Arī ļoti viegli kopjama
.
Agrāk bija vairāk. Tagad vairs nav tik daudz, efeju atdevu, jo nemācēju tās pīckas pa visu palodzi savaldīt, istabas bērzs pats nomira. Arī gribētu ko jaunu iegādāties.
27.06.2017 19:36 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Citronkoks arī nav slikta ideja, nebiju aizdomājusies, pat ļoti patiktu, bet jādomā, kur tādu zvēru likt! Viņš ir paliels un kā ar augļiem? Cik ilgi viņš auga, līdz var nosaukt par koku? Varbūt kāda zina, kādas cenas ir veikalos? Esmu redzējusi ap 40 eiro, tas arī būtu par sālītu, bet, ja varu izaudzēt pati, tad tā ir vislielākā bauda.
27.06.2017 19:41 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Man ir 4 kaktusi, jo patīk ļoti. Ir mirte, kas mani nogurdinājusi ar savu kaprīzumu, jo te šai par sausu un lapas birst, te par mitru, te nez no kurienes piemetas kaut kādi kukaiņi. Ir mārtiņroze, kas manā skatījumā visvieglāk kopjama.
27.06.2017 19:46 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 31.03.2009
Mājas augi ir mana vājība, man ir:
līdakas aste (sansivērija laikam),
spatifila - dievinu,
hlorofīti (dažādi),
aloe,
orhideja,
fikusi (2 veidu),
vīra uzdāvināts augs ar lielām saknēm un kulplu augšu (nezinu nosaukumu, bet smux),
vēl bija heddera (english ivy?), tagad mēģinu iesakņot.
dracēna
vēl gribu chineese evergreen un philodendronu un vēl pāris (l)
27.06.2017 19:57 |
 
Reitings 1602
Reģ: 29.04.2017
Klīvija - viņai ļoti patīk vieta, kur atrodas, aug kupla un zied 3-4 x gadā.
Orhidejas. Daudz.
Ziemassvētku kaktuss.
Amariļļi. Arī daudz.
Draugs ar nodomu dzīvoklī uzlika šauras palodzes, nevarēšu baigi aizrauties, jo tagad visas palodzes ir pārkrautas. Labprāt gribētu kaut ko palmveidīgu.
27.06.2017 22:08 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
man ir vairaakas orhidejas, ljoti patiik ..
bonsai kocinjsh, kas 3 gadu laikaa ir ir izaudzis 3x lielaaks
novembrii draugs uzdaavinaaja ziemassveetku zvaigzni - vinja man liidz kaadam martam ziedeeja un veel tagad ir ar zaljaam lapaam :D
paaris mazo kaktusinju :)
27.06.2017 22:23 |
 
Reitings 623
Reģ: 16.10.2013
Eiforbijs(1.65m) ,ļoti viegli kopt,praktiski nav jākopj:-D

Dracēna,manai netipiski citām ļoti patīk mitrums,nedēļā par 4x varu laistīt. Pēc Jāņu brīvdienām galīgi lapiņas bij nolaidusi,aplēju un uzreiz uz augšu:-D
Pāris orhidejas,bet tagad viņām miega periods :-( ,nekāda skaistuma.
Dažas mini kalanhojas+sukulenti
Uz lodžijām ir kastes: dālijas+begonijas+pelargonijas+lobēlijas+balzamīnes+ vēl daudzas:-D. Tāds parastais standarts ziedošajiem balkoniem:-D
Uzskaitot liekas daudz,taču istabas nemaz neliekas džungļotas:-D Labprāt vēl kādu orhideju(Maximā ,starpcitu, tagad 2kātīgajām ir akcija pa 4eur),palmiņu,citruskoku..
Ļoti gribu Monsteru(l)
27.06.2017 22:39 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es esmu īsts puķu iznīcinātājs, man ļoti slikti aug puķes. Esmu iznīcinājusi 2 kaktusus, bet mans neiznīcināmais monstrs-augs ir alveja! Tā tik "dzemdē" jaunus stādus, kurus man žēl izmest, bet nav kur likt. Tāpēc pareklamēšos te - ja kādai Rīgā interesē alvejas stāds, uzrakstiet man privāti, padalīšos, protams, par brīvu, tikai pakaļ jāatbrauc!
Pašlaik man vēl ir:
- 2 mazi kaktusiņi;
- dracēna, kas nīkuļo;
- Alpu vijolīte, kas man besī, bet toties ļoti bieži zied;
- kafijkoks, kas arī nīkuļoja, bet kaut kā atdzīvināju, tagad tāds veselīgs, skaists.
27.06.2017 22:45 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 31.03.2009
es gribu bansai koku (l)
27.06.2017 23:12 |
 
10 gadi
Reitings 2654
Reģ: 29.01.2009
Daenerys1
Es labprāt kādu paņemtu, bet uz rudens pusi, jo pa vasaru braucu prom.
27.06.2017 23:22 |
 
Reitings 220
Reģ: 24.08.2016
Man pēdējā laikā trakums uz telpaugiem un balkona augiem. :D
Uz palodzēm dzīvo 8 orhidejas - felenopši, dažas zied, visām pārējām cītīgi aug ziedkāti. Vēl 3 orhidejas, ko uz vasaru uzticēja draudzene. Man liekas, ka ar orhidejām apstāšos tad, kad uz palodzes vairs nebūs brīvas vietas.. :-/
Tad vēl ir 3 alpu vijolītes, no kurām divas ir izliktas uz balkona. :D
Uz balkona kastē aug petūnijas, kas superīgi smaržo. Un tad vēl ķiršu tomātiņi aug un mētras. (l)
27.06.2017 23:23 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
IceCream, turēšu pie vārda! :-)
27.06.2017 23:25 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Ciest nevaru ņemšanos ap istabaugiem:-D Protams, tieši tāpēc man ir veseli pieci, no kuriem pašas pirkta ir tikai mini neļķīte podiņā pa eiro ar kapeikām :-D Pārējais ir sadāvināts - Ziemassvētku kaktuss (Šlumbergera), roze podiņā, vēl kaut kāds ziedošais kaktuss (kurš ne reizi nav ziedējis un besī) un vēl kaut kāda puķe, kuru iesmērēja vīra mamma.
Es aizmirstu puķes laistīt, man tās vispār nav vajadzīgas dzīves telpā, tāpēc reizēm maniem istabaugiem ir cīņa par izdzīvošanu. Kaktusiem nekas, bet roze ar velnsviņzin puķi gan ir mirušas un augšāmcēlušās neskaitāmas reizes.
Pagātnē ir arī pāris permanenti beigti augi - falenopsis, kaktuss, divas podiņrozes un vēl kaut kas nenosakāms.
Savā ziņā apskaužu cilvēkus, kuriem ir interese un pacietība uz augkopību, jo no malas paskatoties jau ir tīri glīti.
27.06.2017 23:46 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man līdzīgi kā delusion, gandrīz visi augi ir dāvināti un nepatīk ar tiem ņemties. (t)
27.06.2017 23:48 |
 
Reitings 171
Reģ: 21.04.2014
Gribu savu guļamistabu padarīt par džungļiem, bet pagaidām man visas puķes vēl pavisam maziņas (l) šobrīd audzēju zāmiju, divus dažādus sukulentus, orhideju, divas dažādas efejas, dracēnu, divas alvejas, viena izskatās, ka ilgi nedzīvos, bet otra pati tikai dažu mēnešu veca un ir jau divi bērniņi. No laukiem atvedu meža papardi (nezinu vai viņa man augs istabā podā, bet viena lapa jau liela un otra arī sāk veidoties). Darbā nočiepu monsteras kātiņu ar gaisa saknēm, turēju ūdenī kādu laiku, bet svētdien iestādīju podā un tagad katru dienu skatos vai jau aug :D Vēl ir dārza piparmētra, kas aug zvērīgi ātri un smaržo ikreiz, kad kaut mazliet pakustina (l) un tīteņveida puķe, kurai nezinu nosaukumu, ar zaļi raibām lapām un tā ir vienkārši neiznīcināma!!
.
Vēl es plānoju iegādāties kādu palmveidīgu augu vai gumijkoku, baltu ziemassvētku kaktusu, kallu, strelīciju ... un vispār esmu pamanījusi, ka katru reizi veikalos, vispirms eju pie puķēm skatīties vai tur nav kaut kas interesants uz atlaidēm, depo vispār mani nevar laist, jo gribas savākt un vest mājas visas tās nocenotās, pusdzīvās puķes un dot tām otru iespēju :'-(
Kāda varbūt var ieteikt puķes, kurām nevajag daudz gaismas?
27.06.2017 23:59 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Tabaka, Tev trūkst vēl tikai kaktusi. :-D
28.06.2017 00:10 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Man ir dracēna - ar to viss ļoti vienkārši, ik pa laikam kārtīgi jāaplaista, un tā tikai aug, vēl ir 6 orhidejas un to paveidi, viena no tām ļoti smuki smaržo, kad zied. (l) Naudas koks, sukulents, viena dārza puķīte ar samtainām lapām, kurai nezinu nosaukumu. :-D Un vēl man ir viena, kurai nezinu nosaukumu, bet labprāt uzzinātu, varbūt kāda zina, kā šo sauc? Ļoti bieži ir atrodama ziedu veikalos, bet kaut kā aizmirstu pavaicāt par to, kad tur esmu. (t) Šī ar rozā ziediņiem, lapas tādas pabiezas, gumijotas.

Ja šobrīd tas būtu aktuāli, es sapirktos sukulentus, saliktu vienā šķīvī to miksējumu vai arī kaut kā izdomātu interjerā iesaistīt vairākus mazus sukulentus.
Un vēl iegādātos kādus trīs dažādus milzu augus, ko nolikt istabas stūrī, lai tur smuki izskatās. :-D
28.06.2017 07:29 |
 
Reitings 815
Reģ: 29.01.2009
Profesore,
Spatifīla, vairākus gadus gaidīju, kad šī beidzot uzziedēs. Tagad ir kupla un zied arī skaisti, turklāt, īpašas pūles nevajag

padalies ar noslēpumu, kā Tu viņu kop?:) Man arī ir spatifīla, kad uzdāvināja bija smuka un ziedoša, tagad izskatās nepārāk apmierināta pie manis. :D
28.06.2017 08:02 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Tā kā es tikai pirms pāris mēnešiem ieguvu savu mājokli ar brīvām palodzēm un plauktiem, tad esmu tikai aizpildīšanas procesā. :D
Manā mājā dzīvo:
Kaktusi (pagaidām ir trīs, un man ļoti patīk)
Sukulents
Dracēna
Kalanhojas (manuprāt, ilgi zied un ļoti viegli kopjamas. Manējās zied bez pārtraukuma)
Kalateja (ar to gan no sākuma jāpacīnās, kamēr tā atrod savu ideālo vietu mājoklī)
Ciklamēna (manējā īsā laika posmā zied jau otro reizi)
Alvejas (tām pie manis ļoti patīk, jo, līdz ko veikalā mazu nopērku, drīz vien sāk ziedēt)
28.06.2017 09:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits