Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kompliments no šefpavāra

 
Reitings 5
Reģ: 23.03.2016
Labdien!
Vakar ar ģimeni bijām Rīgā (bārs-restorāns) un gribējām bārā pasūtīt tikai kafiju un balzāmu, viss ok, apkalpošana izcila un te viesmīle atnesa mums kūciņu, pateica ka tās esot kompliments no šefpavāra (jo mēs kūciņu nebijām pasūtījuši).
Nu viss briesmīgi labi, bet kad atnesa rēķinu, tad izrādījās, ka par šefpavāra komplimentu mums bija jāmaksā!
Jautājums: tā dara restorāni un vai tas ir pareizi ka viņi rēķinam klāt pieskaitīja "šefpavāra komplimentu"? Nākamreiz jāatsakās??? :D
16.05.2017 09:35 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
cik nu mani ir komplimentējuši, tie našķi un dzerieni nekad nav pieskaitīti rēķinam :D
16.05.2017 10:19 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Es arī ko tādu pirmo reizi dzirdu, ka prasa samaksu! Varbūt, ka, rakstot rēķinu, viesmīle aizmirsa, ka tas bija kā kompliments, un tādēļ pierēķināja klāt? (t)
16.05.2017 10:22 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Pirmo reizi ko tādu dzirdu.
Vienreiz gan Vecrīgā pie rēķina bija summa par to, ka skanēja dzīvā mūzika, tas ari bija wtf
16.05.2017 10:22 |
 
Reitings 738
Reģ: 06.09.2013
Nē,tādām lietām jābūt bezmaksas
16.05.2017 10:25 |
 
Reitings 560
Reģ: 19.06.2010
Tam būtu jābūt bez maksas. Es gan laikam neklusētu un pajautātu, kādēļ kompliments ir ieskaitīts rēķinā.
Interesanti, kurā restorānā, tas bija :)
16.05.2017 11:19 |
 
Reitings 196
Reģ: 27.09.2016
Tas nav ok. Tad jau tik pat labi viņi būtu varējuši atnest savus dārgākos ēdienus un dzērienus, kā komplimentu, lai pēc tam ieliktu čekā un uzpelnītos uz klientiem. Iespējams, ka tiešām viesmīle kaut ko sajauca.
16.05.2017 11:27 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Kompliments ir bez maksas. Iespējams, Tev čeku izdrukāja persona, kas nebija informēta, ka kūciņa ir kompliments. Es ietu kasīties - ne tāpēc, ka man naudas žēl, bet gan principa pēc, jo labā restorānā vai kafejnīcā pie labas apkalpošanas piedienas arī korekti sastādīts rēķins ar korektām summām. Mani kā finanšu cilvēku šausmīgi kaitina kļūdas rēķinos.
-
Man tā līdzīgi bija vienā bārā, atnāku, viesmīle saka, ka ir laimīgā stunda. Pasūtīju dzērienus 2x, sanāk 4 kokteiļi. Rēķinā sarēķina kā 4 dzērienus. Kasījos, kas tā par laimīgo stundu - laimīgā stunda man vai viņiem??? Rēķinu izlaboja, atvainojās un atnesa "sāpju" šotiņu. :-D
16.05.2017 11:57 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Cerams, ka neklusējāt un arī pateicāt?
Es kad strādāju restorānā arī mēdzu uzsaukt bieži kādu Hot drinku vai arī kko no uzkodām, desertiem.
Ar domu, ka atstās vairāk čajās un jā bija tādi, kas vispār neko neatstāja, laikam uzskatīja, ka ir vienkārši to penījuši:-D. Bet tādu kļūdu kā pieskaitīt pie rēķina gan nav man sanācis.
Vēl ļoti daudz sanāca ņemt nost no rēķina, jo cilvēkiem patīk sūdzēties par visu, tikai tas nebija Lv.
16.05.2017 13:05 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Es pēdējā laikā vispār čajas neatstāju, jo viesmīlim alga ir un tā tējas nauda nav nekāds mans pienākums. Būtu bagātāka, gan jau atstātu :-D
Par komplimentu - ir bijis kkāds surprise no šefpavāra un nekad nav nācies par to maksāt. Vai nu tur kkas sajuka vai jūs apčakarēja. Kas par restorānu tas bija?
16.05.2017 13:13 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Nu, ja tas nav pašu pasūtīts, par to nav jāmaksā! Kas par svietsu, baigi labā prakse restorānam, piepelnās :D ir sanjemti vairāki komplimenti no šefa, vienreiz pat superīga otrā ēdiena porcija milzu izmēros :D bet logiski, ka jāmaksā nebija
Es noteikti noskaidrotu kāpēc rēkinā ir tas, ko neesmu pasūtījusi ( nu par 1€ neietu laikam kasīties, bet deserts noteikti maksāja vairāk)
16.05.2017 13:20 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Nē, visi komplimenti ir bezmaksas, loģiski.
Un neklusētu, pajautātu, kāpēc kompliments jeb manis nepasūtītais ir ieskaitīts rēķinā. Es maksāju tikai par to, ko izvēlējos pati. Tieši tik vienkārši.
Ok, ja tas būtu kāds eiro, tad visticamāk, neko neteicu, bet pieļauju, ka maksāja vairāk. Un galu galā - kompliments bija mazs vai normāla deserta izmērā?
16.05.2017 13:22 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Par tējas naudām vispār tāds strīdīgs jautājums. Tie, kas strādā vai ir strādājuši apkalpojošā sfērā saprot viens otru un atstāj to tējas naudiņu, neatstātu tikai tad, ja tiešam viss būtu zem katras kritikas. Bet tā ja ej ēst uz restorānu, tad ir arī jāpadomā vai viesmīlim atstāsi, jo no viesmīļa var būt daudz, kas atkarīgs ne tikai pasniegt ēdienu. Viņš veido atmosfēru, pieskata, lai viss būtu kārtībā, var sarunāt ar šefpavāriem, lai uztaisa īpaši, ātrāk vai, lai klāt pieliek vairāk. Tas pats arī kā atnest to par ko Tev nebūs jāmaksā. Plus, ja nāksi otru reizi uz to pašu vietu, tad ticu, ka viesmīlis Tevi ar smaidu sagaidīs un apkalpos kā vajag.
Viesmīlis priecāsies arī par tiem pašiem 2 eur, diemžēl viesmīļa alga sastāv puse no nostrādātajām h un puse ir tās tējas naudas.
16.05.2017 13:26 |
 
Reitings 129
Reģ: 21.07.2010
Heeey,
Lūdzu palīdzam bakalaura tapšanā
aizpildām nelielu aptaujas anketu
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScbVhMp79vkEjDt9FaVLB3AEI2FSDCUu9VMB5i6U7gytELtfQ/viewform#responses
16.05.2017 13:29 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Ir cilvēki kas saņem tikpat cik viesmīļi un bez tējas naudām. Esmu strādājusi par viesmīli un nekad mana atieksme nebija savādaka/sliktāka/labāka pret tējas naudas neatstājējiem. Protams, patīkami to saņemt, bet nedusmojos, ja kāds to neatstāja.
16.05.2017 13:30 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Par komplimentu - es pajautātu uzreiz, kāda sakara pēc man ir klāt ierēķināts tas, ko neesmu pasūtījusi.
Bet par dzeramnaudu - nekad neesmu sapratusi argumentu, ka viesmīļi atceras. Nu jo es nekur tik bieži neeju vis, lai mani iegaumētu. Ja iestādē mani atceras pēc 2-3 mēnešiem (un es tur neko neesmu demolējusi vai tmalīdzīgi), tad tur viesmīlim tik un tā darba ilgi vairs nebūs, jo ir pārāk maz apmeklētāju.
16.05.2017 13:41 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Ja ir patīkami un forši cilvēki ar ko Tu iesaisties sarunās, tad viņš atcerēsies. Tas ir domāts tiem, kas nāk bieži, nevis vienreiz aizgāja un otru reizi pēc gada.
Varbūt šeit Lv ir savādāk un kienti arī ir savādāki, rakstu pēc savas pieredzes nestrādājot Lv.
16.05.2017 13:46 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Ir cilvēki kas saņem tikpat cik viesmīļi un bez tējas naudām.

Loģiski, ka ir. Ir arī cilvēki, kas saņem mazāk nekā viesmīļi, bet būtībā, ja tu ej uz restorānu, ir ļoti pieklājīgi atstāt dzeramnaudu. Tā nenonāk tikai pie viesmīļa vien, bet arī pavāriem (nu protams ne visos restorānos). Viesmīlis no tās naudas dzīvo un būtībā, pamatalga viesmīlim ir ļoti maza, lielu daļu no algas viņš iegūst dzeramnaudās.
Esmu strādājusi par viesmīli un nekad mana atieksme nebija savādaka/sliktāka/labāka pret tējas naudas neatstājējiem. Protams, patīkami to saņemt, bet nedusmojos, ja kāds to neatstāja.

Tu strādāji par viesmīli restorānā vai arī tomēr kafejnīcā?
16.05.2017 13:47 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Restorānā.
16.05.2017 13:58 |
 
Reitings 185
Reģ: 16.03.2015
Pati labu laiku strādāju par viesmīli restorānā. Komplimenti vienmēr ir par brīvu, tāpēc jau kompliments. Visdrīzāk tā ir neuzmanības kļūda, jo ja arī kompliments, sistēmā to tāpat "izsit". Vajadzēja vienkārši pateikt viesmīlim to, 99% ka būtu izņēmuši no rēķina ārā to summu.
Runājot par dzeramnaudām... Nu viesmīļu alga ir smieklīga, reti kurā restorānā ir kas mazliet vairāk par minimālo algu. Ņemot vērā tās stundas un slodzi, tas ir izsmiekls, jo tas tomēr ir darbs ar cilvēkiem un jābūt laipnam un atsaucīgam pat pret pēdējo kretīnu, kurš tev izēd smadzenes ar karoti. Taču šī skopā alga tiek uzlikta speciāli - kā motivācija, lai no viesmīļu puses būtu serviss par kuru tad viņam arī atstāj dzeramnaudu. Galu galā uz restorāniem mēs ejam ne tikai paēst, bet lielākoties izbaudīt atmosfēru un servisu (kas rēķinā netiek iekļauts). Vienkārši paēst var arī Lido.
16.05.2017 14:04 |
 
Reitings 145
Reģ: 21.09.2015
Es agraak straadaaju Londonaa par viesmiili vienaa no Jamie Oliver restoraaniem.
Teikshu atklaati, ja man nebutu daudz dzeramnaudu es tur aatri vien izputeetu .
Man bija kontrakts ar ''0'' stundaam, taatad man darba grafiks bija atkariigs no kompaanijas labajaam/sliktajaam dienaam.
Citreiz man nedeeljaa sanaaca labi ja 20h (pilna slodze) , reti kad bija paari 35h. Un pateicoties dzeramnaudaam , man sanaaca normaala alga.
Plus, kompaanija atvelk 15% no taviem ienaakumiem biznesam katras dienas beigaas.
Piemeram, ja es pa dienu iekaseeju £1000 kompaanijai, tad vinji atvilks no manaam dzeramnaudaam 15% , ja es neesmu pietiekoshi daudz dzeramnaudas uztaisiijusi tad tas tiktu atvilkts no naakaamaas dienas dzeramnaudaam ( taam kas ir uz kartes) .
Un ja meenesha beigaas tev nav to dzeramnaudu, tad vini var atvilkt no algas. Baigi debiila sisteema, bet taa vinji dara daudzaas vietaas UK..
16.05.2017 14:05 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits