Cik tērējat ceļojumiem?

 
Reitings 349
Reģ: 29.06.2010
Cik jums vidēji izmaksā viens ceļojums? Uz cik cilvēkiem? Un apmēram cik tāls ceļojums.
Un cik reizes gadā braucat atpūtas ceļojumos?
Neprasu aiz plikas ziņkārības, bet lai novērtētu savas ieceres. Mums šobrīd ar draugu ir diskusija par šo. Daudz neesam kopā braukuši, bet dažas reizes ir bijušas.
Līdz šim tas ir 1 ceļojums gadā, apmēram uz 10 dienām, Eiropas līmenī, izmaksā ap 2000 eiro. Draugs jau mazliet čortojas, ka dārgi :-P
Bet es viņam ierosinu ieviest ceļojumus 2x gadā. Un otru tādu tālāku, kas droši vien varētu būt jau 3000.
Tātad kopā gadā tie būtu 5000.
Bet, ja pavisam tāls un eksotisks, tad gadā tikai vienu ceļojumu, jo tur tie visi arī aizietu.
Vai, jūsuprāt, 5tk gadā ceļojumiem ir pieņemami?
10.03.2017 07:48 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Vispār pēdeja gada laikā ar vīru izceļojāmies ļoti daudz. 3 reizes Igaunijā, 2 Lietuvā, 5 Zviedrijā (bet tur daudz darba darīšanu), Polija, Austrija, Itālija, Šveice, Lapzeme, Anglija un Vācija. Un pricipā viss maksāja smieklīgi maz. Visas biļetes pirkām laicīgi, daudz draugu dzīvo šajā valstīs, tāpēc bija, kur palikt pa nakti. Arī par viesnīcām nemaksājām daudz. Parasti, braucot ar draugiem, noīrējam dzīvokli, kura summa, sadalot uz visiem, ir ļoti maza.
12.03.2017 11:30 |
 
Reitings 276
Reģ: 05.01.2011
Ceļot var dažādi. Var aizbraukt uz Igauniju un brīvdienās iztērēt 500eur, vai arī nodzīvot Indijā pāris mēnešus par 2000eur. Jautājums ir tiešām - ko un kā gribas. Internetā ir ļoti daudz pieejama informācija par dzīvošanas izmaksām dažādās valstīs dažāda veida ceļotājiem (backpackeriem, zvilnētājiem, sportiskajiem ceļotājiem utt.). Ja gribas iegūt tiešām noderīgu informāciju, iesaku pameklēt interneta plašumos un normālos ceļotāju saitos, jo cosmo diezvai var ņemt par atskaites punktu un ceļošanas bībeli. ;)
12.03.2017 14:59 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Haha, nu tādas princeses Laikam, ciemos esot, arī neizmantojat vanasistabas Bet nu labāk jau ikdienā īrēt 2istabnieku purčikā un celojumā dzīvot 4* viesnīcā.

Irēju lielu četristabu dzīvokli vienā no Rietumeiropas galvaspilsētām pašā centrā. Par dzīvi nesūdzos. Bet saprotu, ka cosmo te visas spriež pēc savas sapratnes un pieredzes. :-)
12.03.2017 17:36 |
 
Reitings 79
Reģ: 11.03.2017
ceļojam vidēji 2 reizes gadā, Eiropa uz diviem cilvēkiem ne vairāk par 1000 eur.
visu savlaicīgi rezervēju.
nezvēlos pieczvaigžņu viesnīcas:)
12.03.2017 19:11 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Saulesbrille, es nemaz gribot nevaru atļauties daudzas reizes gadā ceļot, ja man atvaļinājums ir 4 nedēļas (nedaudz vairāk sanāk laikam), tad man noteikti ir vajadzīga 1 nedēļa, lai aizbrauku apciemot ģimeni uz LV, vismaz 2 nedēļas vienam lielam un tālam ceļojumam, tad paliek tikai 1 nedēļa pāri, kuru izmantoju ārkārtas gadījumiem vai arī, lai paceļotu kaut kur tepat uz Eiropu. Un, otrkārt, tu jau sacepies un sūdzies citu cilvēku vietā, jo tu nesaprotu, ko cilvēki var iegūt no all inclusive ceļojuma - citus tas apmierina un viņi nesaprot, kā tu vari palikt savā bambusa mājiņā. Tu vari ceļot kaut vai 10 reizes gadā uz Āziju un palikt bambusa mājiņā un dalīties ar labierīcībām, bet ne visi cilvēki ir kā tu. Ja man būtu 18 gadu, tad varbūt tas mani apmierinātu, bet man vairāk nav tāds vecums, es labāk iztērēju daudz vairāk par vienu ceļojumu un neknapinos ceļojumā un izbaudu komfortu, tajā pašā laikā es pagūstu apskatīt tikpat daudz cik tu savā bambusa mājiņā. Man dzīvē ir arī citas lietas un ceļošana nav prioritāte vienmēr. Tak jāsaprot, ka tie cilvēki, kas neceļo tik tālu un bieži, varbūt koncentrējas iekrāt naudu mājai vai mašīnai, vai kaut kam citam.
12.03.2017 19:48 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
leillu- Vai tiešām ir grūti izlasīt? Es nenosodu cilvēkus, kas celo 5* viesnīcās vai all inclusive. Es nesapratu tās meitenes, kas sūdzējās, ka ir maz naudinas un par to sanāk tikai 1 celojums gadā, tai pat laikā, gribot tikai 4* viesnīcas un pārvietošanos vien īrētos auto. Es mēgināju ieteikt, kā var izdevīgāk celot, uz ko tika atbildēts, ka tas ir tikai priekš studentiem un vispār ir pretīgi.
12.03.2017 20:22 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Mēgināju dalīties ar pieredzi, ka, manuprāt, ir forši variēt- citreiz 4* viesnīca, citreiz pamēgināt vietējo dzīvesveidu.
12.03.2017 20:26 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Tad labāk izlasi, kā tu izteicies par cilvēkiem, kam patīk all inclusive ceļojumi. Un par kādiem ceļojumsim tu runā? Āzijas valstīm? Citiem cilvēkiem neinteresē Āzijas valstis. Kā tu, piemēram, ASV gribētu padzīvot kā vietejais cilvēks? Ja tu aizbrauktu uz Losandželosu, piemēram, tad neviens tur ar sabiedrisko transportu nebraukā, bet pārsvarā pārvietojas ar automašīnu, līdz ar to īrēta mašīna ir visideālākais variants, savukārt Ņujorkā tikai un vienīgi vislabāk ar metro ir pārvietoties. Un, jā, es arī nenoliegšu, ka uzskatu, ka hosteļi un shared bathrooms ir priekš studentiem, bet tāds man ir uzskats, tas nenozīmē, ka man ir taisnība vai arī, ka tev ir taisnība, jo tev ir pretējs viedoklis.
12.03.2017 22:42 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Man vispār liekas, ka taisnība šajā situācijā nevar būt, jo katram ir savi ieradumi, rocība, vēlmes. Noteikti ir arī 40-gadīgi, kas varbūt īrē dzīvokli Purčikā, bet viņiem gribas paceļot, tāpēc ceļo, kā nu māk, kā var atļauties. Kā mēs citam varam pārmest vispār - tas ir fuj vai tas ir par šiku? Protams, ja sūdzas, ka nekam naudiņas nesanāk, ka lēti ceļot nevar un ka vispār neko pavilkt nevar ikdienā, tad var pārdomāt savus tēriņus un iespējas, bet tā - ceļošana ir neaizmirstama pieredze. Guli krutā viesnīcā vai bambusa būdā - tā ir mūsu pieredze, vienīgā un neatkārtojamā! :)
12.03.2017 23:00 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vispār jau šī diskusija nav "kā ceļot lēti?", šī diskusija ir par tēmu "cik jūs tērējat ceļojumiem un vai jums 5000 eiro gadā šķiet OK?" Tāpēc katrs arī apraksta SAVUS tērēšanas paradumus un pieredzi. Un izmaksas.
12.03.2017 23:12 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Irēju lielu četristabu dzīvokli vienā no Rietumeiropas galvaspilsētām pašā centrā. Par dzīvi nesūdzos. Bet saprotu, ka cosmo te visas spriež pēc savas sapratnes un pieredzes.

Malacis, paspīdēji :D
Par Parīzi vēlējos pateikt, ka ir vērts apskatīties airbnb variantus. Mēs par foršu dzīvokli Le Marais samaksājām to pašu, ko draugi par švaku viesnīcu Monmartrā.
13.03.2017 10:52 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Man parasti viens ceļojums izmaksā 1000€ (pa Eiropu).
Vairāk neceļoju, tas ir parāk dārgi un šobrīd ir citas prioritātes.
13.03.2017 10:55 |
 
Patīk
Reitings 2989
Reģ: 09.08.2016
Vēl neesmu ceļojusi nekur all inclusive, bet priekšā ir viens ceļojums. Daudz lieku naudu ņemt līdzi? Muzejus neplānojam, tikai zvilnēt pludmalē un neko nedarīt. :-D:-D Mani baida, ka tur tajā all inclusive būs vājš piedāvājums, nebūs gāzēts ūdens, normāls ēdiens. :-D:-D
13.03.2017 11:30 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Esmu dažas reizes bijusi all inclusive un jāsaka, ka dikti atkarīgs no viesnīcas. Ja ņem tādu lētu all inclusive variantu, tad pastāv iespēja, ka vīns garšos pēc atšķaidītas vodkas :D 1x man tā gadījās, bet toreiz viesnīca bija tikai naktsmītne, jo visu laiku braukājām riņķī ar īrētu auto, vai devāmies braucienos uz citām salām.
Labāk jau paņemt ekstra naudu līdzi, lai ir, ja nu tomēr kaut kas atgadās, bet tā jau visam vajadzētu būt iekļautam.
13.03.2017 11:40 |
 
Reitings 737
Reģ: 26.10.2014
Ceļojot pa Eiropu all-inclusive galīgi nav vajadzīgs, bet, piemēram, uz Maldīvu salām bez All-Inclusive nebrauktu... jo bieži vien vienīgā ēstuve uz salas ir tas pats viesnīcas restorāns un nekas tur lētāk nesanāk... reāli jāizvērtē alternatīvas kur un ko ēdīsiet un cik tas viss izmaksās... kad braucam slēpot, parasti ņemam arī viesnīcu ar vakariņām, jo pēc garas dienas ir ļoti forši ka nekas nav jāgatavo un jādomā...
13.03.2017 13:04 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Daudz lieku naudu ņemt līdzi? Muzejus neplānojam, tikai zvilnēt pludmalē un neko nedarīt.

Viss atkarīgs no viesnīcas. Ja ir kaut kāds ļoti lēts piedāvājums ar papildus nosacījumiem, tad var būt, ka dzērienu klāsts ir švaks vai arī ēdienreizes tādas viduvējas. Bet tā kopumā, ja nekur neplānojat apkārt doties, tad pa lielam visam vajadzētu būt iekļautam cenā. Visvienkāršākais - ieraksti googlē viesnīcas nosaukumu un valsti, all inclusive feedbacks un iečeko Tripadvisorā vai bookingā, vai jebkur, kur cilvēki dalās ar iespaidiem. būs neliela nojausma, cik labs ir piedavājums.
13.03.2017 13:24 |
 
Reitings 737
Reģ: 26.10.2014
Dažreiz All-Inclusive var nebūt iekļauti alkoholiskie dzērieni, ekspreso kafijas, ēdieni un dzērieni pludmales bārā, room service, ēdieni ārpus noteiktām stundām... atkarīgs no vietas... palasi atsauksmes...
13.03.2017 13:40 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Par viesnīcām jebkurā gadījumā jālasa atsauksmes kaut vai tajā pašā booking'ā. Piemēram, Turcijā All Inclusive neko daudz nenozīmē, piedāvājumā ir iekļauts vienveidīgs ēdiens un (ne vienmēr) vietējais alkohols. Tur labāk skatīties uz Ultra All Inclusive. Sākotnēji var šķist dārgāk, bet, ja vienā viesnīcā plāno pavadīt nedēļu un vairāk, tad diez vai priecāsies redzot to pašu brokastu piedāvājumu piekto dienu pēc kārtas. Par jebkuru vietu labāk kārtīgi palasīt atsauksmes. lai nesanāktu nepatīkami pārsteigumi.
13.03.2017 14:34 |
 
Patīk
Reitings 2989
Reģ: 09.08.2016
Es pačekoju jau caur booking atsauksmes savai All inclusive viesnīcai. It kā nav nekas slikts, vienīgais mīnuss esot bijis tas, ka nedrīkst prom no restorāna/bāra nest uz numuriņu ēdienus un dzērienus. :-D
Vispār nekad neesam ņēmuši All Inclusive, bet tā kā šoreiz ar vīru atpūšamies divatā un plāns ir izgulēties, izsauļoties, izpeldēties, tad šķita tas kā labākais variants. Jo visur kur esmu palikusi gan Latvijā, gan Eiropā, gan arī ASV man ir patikuši brokastu piedāvājumi, vienmēr atrodu sev ko ēdamu no zviedru galda, tik izlepuši neesam neviens. :D Vairāk domāju, ko tur pusdienās un vakariņās piedāvās. :) Brauksim uz Krētu, zvaigznes viesnīcai bija 4. Mazāk nemaz neskatos. :-)
14.03.2017 10:30 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Mc.Queen, kas par viesnīcu? Es arī kā reiz skatos uz Krētu ceļojumu
14.03.2017 10:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits