Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai teikt par algas pielikumu?

 
Reitings 273
Reģ: 03.12.2015
Ja jums tagad pēkšņi paaugstinātu algu par vairākiem simtiem, vai jūs to teiktu savai otrai pusītei?
Ar mani tā ir noticis, un tagad domāju, teikt vai nē. Ne jau ka man būtu kas slēpjams, bet tomēr minstinos...
Liekas, ja pateikšu, ka tagad alga lielāka, tad otrs arī sāks rēķināties ar to lielāko summu, un tāpat jau viss tiks iztērēts, un labuma nekāda. Bet, ja neteiktu, tad varētu dzīvot kā līdz šim, un visu lieko naudiņu krāt, un līdz ar to paveikt lielākas lietas. Piemēram, sakrāt sapņu ceļojumam vai apmaksāt ātrāk kredītu. Citādi diez vai 'liekie' simti tiks novirzīti kredīta apmaksai vai pendantiski tiks krāti ceļojumam. Lielāka iespējamība, ka tiks vienkārši notriektsikdienas sadzīvē.
Ko jūs domājat par šādu stratēģiju?
06.03.2017 16:10 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
ziemiga, kā atrisinājās jautājums? :)
16.04.2017 23:24 |
 
10 gadi
Reitings 554
Reģ: 30.08.2010
Ja ir kaut mazākās aizdomas, ka vīrietis varētu neveselīgi uztvert, ka sivietes ienākumi pārsniedz viņējos, tad, manuprāt, vienīgais pareizais veids kā nostādīt šīs lietas ir neuzdot jautājumus par otra ienākumiem vispār.
10.03.2017 21:26 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Nu nezinu, liekas dīvaini speciāli nestāstīt!
Bet mums ir tā, ka katra nauda ir katra paša darīšana pēc visu kopējo vajadzīgo tēriņu apmaksas - rēķini, pārtika. Es noteikti informētu, ka ir algas pielikums (zinot mani, es piezvanītu jau pēc 2 min no pielikuma brīža :D), bet tā arī pateiktu, ka visu papildus naudu krāšu un netērēšu ikdienas lietām, un, ticiet vai nē, nekāds skandāls nebūtu :D Vēl pateiktu, ka esmu gudra un malacis, jo tagad ātrāk varēsim sakārt un pats vēl izdomātu, kā piepelnīties, lai būtu nauda, ko nolikt.
Arī es pelnu vairāk par savu vīrieti, un mūsu attiecības tas neietekmē pilnīgi nekā.
10.03.2017 12:56 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Partneriem pavisam noteikti nav jāzina vienam otra alga, bet vīrs jau it kā ir cita kategorija...
10.03.2017 12:51 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Ejot est arpus majas, maksa vins. Visadas citadas izklaides, reizem uzsaucu ari es pati, nevis gaidu tikai no viriesa.
Joprojam neredzu nevienu iemeslu kapec abiem butu jazin konkrets otra algas lielums ja jebkura gadijuma katrs savu rekinu dalu nomaksaa, sadzives lietas perk abi pec vajadzibas, izklaides un abpusejas lutinasanas ir tapat.
09.03.2017 10:00 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Man neviens mans partneris nav zinajis manas algas lielumu. Kautka nekad nav skitis, ka otram tas vispar jazin. Tapat man neinterese otra algas lielums. Katrs samaksa savu dalu rekinus, partiku perk kaa viens taa otrs, kaa kuru reizi. Ja gaidams lielaks pirkums/maksajums, tiek izrekinats cik ilga laika varetu iekrat.
09.03.2017 09:56 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Rowan, varbūtības ir ļoti daudz, pa lielam tas būtu autorei jācenšas noskaidrot, kas ir uznācis viņas vīram un kāpēc ir čīkstulis.
08.03.2017 22:48 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Ja mineetais viirietis buutu mans viirietis, vinjam buutu jaabuut man pateiciigam, ka es vispaar esmu ar vinju kopaa. Uz restoraaniem un celjojumos es dotos viena, nevis izmaksaatu kaut ko viirishkjim.
Bet taa bij tikai liriskaa atkaape. Es nebuuut kopaa ar taadu, ar kuru, kopaa izejot, man buutu jaapmaksaa puse reekjina :-D Nozheelojami.
Neklausies tachu foruma sveetaas govis. Nekas Tev vinjam nav jaasaka, ja neveelies, un par savu naudu nav jaatskaitaas.
08.03.2017 22:44 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Nezinu, mums ģimenē viss ir kopīgs un arī, ja man jāizmaksā tā kafejnīca/kino, nezinu - man vispār nav žēl, parasts maksājums, kas neietekmē to, vai es jūtos sievišķīgi vai nē :-D:-)
Es tad labāk novērtēju rītus, kad ļauj ilgāk pagulēt, ir uztaisīts kāds pārsteigums, u.tt!
Ne jau nauda dara priecīgu/laimīgu/sievišķīgu, bet gan attieksme/izturēšanās/uzmanība.
p.s. tas par naudu ir vispārināti, tas nenozīmē, ka man viņu nevajag vai pietiek ar mazumiņu, bet dažkārt brokastīs pienestas olas sirsniņformā ir 3x jaukāk par garāmejot nopirktu puķi...
08.03.2017 22:40 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Ledussirds, protams, jebkuru situāciju var pagriezt tā, lai viens vai otrs izskatās pēc pilnīga kretīna. A varbūt vīram uznācis noguruma periods, nekur iet negribas, bet sieva visu laiku čīkst - aizved mani tur, aizved tur. Ok, aizved. Pie kases vienmēr plikšķina acis - tu tak vīrietis, lai gan braukt pati gribēja un pelna tikpat vai mazliet vairāk. Sieva pieprasa lutināšanu, a vīram rozā briļļu periods beidzies, sāk besīt tā čīkstēšana, par restorānu naudu labprātāk iegādātos kaut ko sev tīkamu...
.
Nu nevar pēc pāris rindiņām izspriest, ka viens tajā situācijā ir labs, bet otrs - nekam nederīgs čīkstulis.
08.03.2017 22:38 |
 
Reitings 229
Reģ: 10.02.2014
Laikam esmu ļoti liberāla. Ja es pelnītu vairāk man nebūtu nekādu problēmu vairāk maksāt par randiņiem un ceļojumiem no "savas" naudas. Kāpēc vīrietim jātērē, piemēram, 30% no algas uz randiņiem kamēr es, pelnot vairāk, tērēju kādu 5% vai mazāk? Esmu bijusi kopā ar vīrieti, kas ir krietni situētāks par mani, un viņš arī vairāk izmaksāja (bet es arī kaut kad uzstāju). Kad biju kopā ar vīrieti, kurš pelnīja mazāk, jo vēl studēja, es daudz vairāk izmaksāju.
Man liekas pilnīgi loģiski, ka Tavs vīrs mazāk maksā par lietām, ja Tu pelni vairāk. Apprecoties taču "kas mans ir Tavs". Es būtu ļoti sāpināta, ja man vīrs man neteiktu par algas pielikumu un naudu slēptu krājkontos, jo domātu, ka es iztērētu... ja runa būtu par draugu es vēl saprastu, bet vīrs! Nesaprotu.
08.03.2017 22:34 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Jēzus, Rowan, kāda pilnībā sievietes nodrošināšana?! Autore taču skaidri izteica savu sāpi - par iziešanu ar vīru divatā, izklaidēm, ka kopš viņai lielāka alga, vīrs viņu nekur neved un ja ved, tad uzstāj, ka viņai par to būs jāmaksā, jo viņa taču tagad pelna vairāk. Burtiski katru reizi (cik var noprast no autores rakstītā) bāž to viņai degunā. Kā arī autore rakstīja, ka līdz brīdim, kad viņai nebija lielāka alga, šādi komentāri nebija.
Saku godīgi, ja man tāds vecis būtu pie sāniem (bet šāda iespējamība ir tuvu nullei), ar konkrētiem izteicieniem, viņš visticamāk viens sēdētu mājās un es par savu lielo algu ietu uz restorāniem viena.
Pa lielam man vienalga kā katrs dzīvo un ko dara, kā sevi uztur, vai kas viņus uztur, noteikti zinu kā es negribētu un nevarētu dzīvot.
Un nepiekrītu, ka otru izmainīt nevar, ja divi cilvēki dzīvo kopā, viņi viens otram pielāgojas, pieslīpējas, tātad tomēr mainās.
08.03.2017 22:26 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Nu, v35 taču nespēj paiet garām kādai naudas tēmai, neiekomentējot, ka pelna daudzus, daudzus tūkstošus mēnesī, kā jau visi "normāli vīrieši". Un, ja kāds nepelna, viņš ir nenobriedis puišelis. :-D
08.03.2017 22:25 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
*vēlme pelnīt vairāk ir katra DNS.
Ar to biju domājusi, ka cilvēkam nekad nav gana naudas.
08.03.2017 22:07 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Nu nevajag, lūdzu :-D Pelnīt vairāk ir jebkura normāla un saprātīga cilvēka DNS. Ikdienas raizes, esošie darba pienākumi, varbūt pa kādam hobijam - tas viss aizņem parastā human being pilnu dienu. Nu nav visiem iespējas un gribasspēka pat domāt par to, ka vajadzētu pelnīt vairāk, kur nu vēl to vienkārši darīt. Pietam, cilvēku ierobežo pieredze, izglītība, tā kā "pelnīt vairāk" ir vienkārši mega klišejiski nodrāzta frāze, kuru izmanto visi, kam nav slinkums un pietrūkst bišķi pelēko šūniņu, lai saprastu, ka ne VISIEM un pat ne LIELĀKAJAI DAĻAI tas ir variants. :-D
08.03.2017 22:06 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Ledussirds, jā, izlasīju gan. Nesaskatu tur sāpīgu uztveršanu vai zema pašvērtējuma problēmas. Vienkārši acīmredzot nav no tiem vīriešiem, kuri vēlas vieni paši pilnībā nodrošināt sievieti. Ir dažādi cilvēki, otru neizmainīsi. Diez vai pēkšņi vienā dienā tāds kļuva.
08.03.2017 21:50 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
ar apziņu vai gribēšanu pelnīt vairāk pietiek, lai to arī dabūtu gatavu

Ir runa par prioritātēm. Ja konkrētajam cilvēkam pelnīt vairāk būs pietiekami augsta prioritāte (svarīgākais dzīvē vai vismaz TOP3), viņš to arī paveiks. Ja būs jāaizbildinās, ka draugi/tusiņi ir svarīgāki, tad arī rezultāta nebūs.
08.03.2017 19:48 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Man atkal patīk tie nodrāztie "Kādēļ viņš nepelna vairāk, ja jau viņam tas un šits?". Nu sorry, bet ja reiz tā naudas pelnīšana būtu tik vienkārša, mēs visi peldētos naudā un nevienam nebūtu finansiālas problēmas. Jā, kādu haltūru šur un tur var teju ikviens piemeklēt, bet nevajag tak pūderēt te smadzenes nabaga cilvēkiem un likt ticēt tam, ka ar apziņu vai gribēšanu pelnīt vairāk pietiek, lai to arī dabūtu gatavu. :-D
08.03.2017 16:36 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nelasīju visu tēmu, lielākoties tikai pieteikumu. Es paziņotu par algas pilikumu, bet pateiktu, ka to pielikumu neizmantošu, bet gan krāšu priekš nākotnes vai neatliekamiem gadījumiem.
08.03.2017 16:23 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Rowan, tu uzmanīgi izlasīji visus komentārus?! Ja ne, te speciāli izkopēju, lai pamatotu kāpēc uzskatu, ka vīrietis ir čīkstulis:
Man gribētos, lai viņš mani kaut kur aizved, izmaksā, bet esmu saņēmusi tekstu, ka, jā, varam braukt, bet lai es maksāju, jo man taču vairāk naudas.
-
Bet, jo lielāka man alga kļūst, jo mazāk viņš izmaksā, mazāk kaut ko man nopērk. Tas viss tāpēc, ka man taču pašai ir nauda.
-
Kopš man ir lielāka alga, viņš ne vienmēr samaksā pie kases to kafejnīcas rēķinu tieši ar vārdiem, ka man tagad ir vairāk naudas, līdz ar to es varu vairāk maksāt.
08.03.2017 16:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits