São Paulo, Brazīlijā 2015 gadā tika pieņemts likums par barošanu ar krūti publiskās vietās....

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
...varbūt arī Latvijā vajadzētu tādu likumu? Izklausās daudz jēdzīgāk par tiem lēmumiem, ko pēdējā laikā pieņem mūsu valdība.
..
https://www.theguardian.com/world/2015/mar/19/brazil-law-breastfeeding-mothers-fine-sao-paulo
São Paulo is the first city to pass legislation regarding breastfeeding in public. The law will fine any business or organization that prevents women from comfortably nursing in public.
20.02.2017 12:17 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
UVA, neņem pierē. Man liekas, ka te 10 lapu garumā tiek teikts, ka nav jau nekādu problēmu un vainas barot bērnu publiski, tikai tik daudz kā lakatu apliekot, lai tomēr ne tas process, ne pašas krūtis ir redzamas. Liekas diezgan saprātīgi taču, bet nē... :-D:-D:-D
22.02.2017 11:10 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
:D:D Šis jau ne vienas vien lapas garumā ir:
22.02.2017 11:21 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Šis ir interesanti, jo pat tad, ja sieviete nepiesedzas ar lakatu, mazuļa galva aizsedz vairāk, nekā vienai otrai bikini pludmalē. Kas tur šausmīgs?

Tieši tā! Kā tad tā maģiskā piesegšanās strādā? Māte apsedzas ar lakatu, un zīdainis piesūcas krūtij cauri lakatam? Vai arī tomēr tas pretīgais krūtsgals ir uz sekundi jāatkailina, tāpat kā barojot bez lakata? Bērna galva aizsedz krūti, tur nav nekā plikāka par dekoltē. Rodas iespaids, ka ne jau kailumā ir problēma, bet gan bērns jāapsedz, lai nebūtu jāredz, kā pie seksuālās krūts kaut kāds radījums piesūcies un ēd, vai kaut tamlīdzīgs dīvaini slimīgs.
22.02.2017 11:23 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
blablabla :-D
22.02.2017 11:29 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.01.2009
Dr567309 laikam tiešām te galvenais tikai atzīmēties. :-) Ja nevar neko jaunu pateikt... varbūt nevajag? Bet, nē, galvenais tikai atzīmēties un mēģināt kaut ko pierādīt, katru reizi sakot vienu un to pašu. (t) Vizualizācija bildē atbilstoša dažiem diskutētājiem. :-)
.
Jau sen beidzu iedziļināties tēmā, kas sākotnēji bija interesanta, bet Alexxa un Rowan bija labi argumenti pēdējās divās lapās. :-)
22.02.2017 11:42 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Pati esmu nesen tam izgaajusi cauri un nu nesaprotu,kapeec javazajas cilvekos ar bernu,kursh var jebkura bridi sakt bljaut un prasiit eest,kad bez maz vai celja viduu jaanem rokaas un jaasaak barot?

Starp citu, es arī līdz galam nesaprotu, kāpēc visur jābrauc ar bērniem kamēr tie ir tādā vecumā, kas sagādā daudz problēmu. Varbūt vienkārši tiešām neesmu zinoša, jo savu bērnu man nav.

Es personīgi nevazājos, tāpēc nezinu kas šādam procesam piedienas un kas nē ;-)
Man tātad mājās jāsēž pusgadu būtu ar tādu domāšanu, jo mazais ēd ne retāk kā ik pēc 3 stundām.
Man ir mazas krūtis un ap pusgada vecumu tas barošanas režīms visdrīzāk nemainīsies, ja jau 3 mēnešos izmaiņu nav.
22.02.2017 11:50 |
 
Reitings 71
Reģ: 01.07.2014
Es gandrīz ( jēlos komentus, kur sāk par narkomāniem runāt vispār ignorēju) katram varu piekrist, jo jā- ir grūti pabarot bērnu piesedzoties, bet tai pat laikā- jā, citiem tiešām negribētos redzēt kā es baroju bērnu (nevis pretīgi, nē, bet..hm..neērti?), bet tur nav taisnības vienas, tas katram ir individuāli. Šoreiz par to faktu- likumu. Esot tāds likums, kurš aizliedz smēķēt grūtnieces klātbūtnē (labojiet, ja saku nepareizi), bet kurš normāls cilvēks smēķēs blakus grūtniecei? tas, kurš smēķēja pirms likuma, tagad arī smēķēs- tieši tik vienkārši, un neviens likums viņu nemainīs, jo nu neviens nekad nav sodīts( labi, nekad ir skaļi teikts) par to, ir ļoti grūti to nokontrolēt. Tieši tas pats ar publisku barošanu ar krūti- kurš aizrādīja, aizrādīs arī ar visu likumu, jo neviens tāpat viņu par to nesodīs. Tas likums ir bezjēdzīgs. Tur tā sāls.
Un jā, māmiņas, kuras baro bērniņu ar krūti- JŪS ESAT VARONES! ( un es arī biju!) Un tās, kuras atļaujas to ironizēt, tiešām nesaprot, cik tas no sievietes daudz prasa un cik bērniņam ļoti vajadzīgs! :-)
22.02.2017 12:05 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Reina, un ko jaunu pasaki tu? Ak jā, pareizi. Katrā jaunā komentārā piemet jaunu fantazējumu par kaut ko, par krūšu barošanas nīdējām un vēl pašizdomātām problēmām. Ja trūkst uzmanības, tad to var kaut kādos citos veidos arī pameklēt, starp citu. Te tev un tavām kompanjonēm pilnīgi normāli un sakarīgi pasaka, ka nevienam jūsu krūšu barošana netraucē, kamēr vien esat piesegušās, bet nēēē....... meklē kašķi māmuļas :-D:-D:-D
22.02.2017 12:12 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Nesaskatu iemeslu šādā situācijā vēl likt virsū kaut kādu lakatu:
22.02.2017 12:21 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Nezinu, kur jūs esat redzējušas tās mātes, kuras uziet bez maz uz skatuves publiskā vietā, ritīgi izkarina krūti un tad baro. Man vienalga, lai baro. Bērniņam tak jāēd. ko viņiem abiem sēdēt mājās?!
Kanpi var vispār saprast, ka baro, jo drēbes ir tādas, ka neko lieku redzēt nevar. Pati esmu barojusi un bērns ir klāt pie krūts un marles autiņš pāri, ja nu kāds īpaši tomēr tiks traumēts. aaa un apsēdāmies pēc iespējas nostāk. Dažam labam dekoltē lielāks, nekā tas atkailiājums, kas rodas barojot ar krūti.
22.02.2017 13:44 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Savas dzīves laikā esmu redzējusi tikai vienu gadījumu kad sieviete pilnīgi atkailināti baroja bērnu - Alfā, uz soliņa. Nu, man tas netraucēja, jo nestāvēju un virsū neskatījos.
Pati esmu barojusi arī parkā uz soliņa, bet vienmēr vilku tos speciālos džemperīšus un barošanas krūšturi, tā ka nekas tur nav redzams, tik vien fakts, ka bērns ēd. Un, protams, var apsēsties tādā vietā, kur cilvēki bariem apkārt nestaigā.
22.02.2017 13:49 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.01.2009
dr567309, nedod dievs tev bērnus... ;-) Un saukt ironizējot par "māmuļām"... vēl par "mātītēm" nosauc. :-) Drusku nelāgi metas no tādām, bet nu nav ko tādas negatīvas babenes ņemt vērā. :-) Visur un vienmēr kašķēties tev vajag (kas jau daudz kur norādīts...) un visām pudelēm par korķi uzmesties. Nepietiks, kamēr 100x vienā tēmā to pašu nebūsi ierakstījusi (varētu jau rupjāk, bet neesmu tavā līmenī).
.
Par tēmu savu viedokli jau izteicu 'n tās lapas iepriekš un vēlreiz to nedarīšu, bet atvainojos dāmām par tādu kašķīgāku komentāru (man nepatīk, kad diskusijas padara par savstarpēju un personīgu kašķēšanos, bet šī tiešām ir pirmā tēma, kur neizturu, jo sen jau novēroju Dr pamatskolas līmeņa prasto ņemšanos un visur-vēlmi-100x-pārkliegt-citas-ar-savu-domu). :-) Jauku dienu un sev šo tēmu slēdzu! :-)
22.02.2017 14:08 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Tu man te nenovēli bēz bērniem palikt. Skaties, ka pašai nelaime nenotiek ;-);-);-)
22.02.2017 14:15 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Gudrība nāks ar dzīves pieredzi.... Viegli tarkšķēt par situācijām, kas nav piedzīvotas. Tāpēc daudzas (neteikšu, ka visas, lai nesanāk kašķis) sievietes pieaug/nobriest tieši ar bērna piedzimšanu.
22.02.2017 15:50 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Nerea, nu nevajag ;-) Šeit "kašķis" ir tikai par to, ka dažas neredz otru pusi, bet tikai maļ savu, sarunai piedēvējot negatīvu noskaņu. Pietam, te pietiekami daudz mātes ir pašas atzinušas, ka ne pirms bērna, ne pēc bērna neatbalsta pārāk atklātu bērna barošanu publiski. Tādēļ varbūt beidzot kaku bakstīt, jo te to smirdoņu izraisījušas tikai "viedās", nevis otrādi :-) Katram ir savi uzskati, bet nevajag brīnīties par to, ka sensitīvos jautājumos cilvēks saņemt nosodošus skatienus vai komentārus. Ir tomēr lietas, kuras vienkārši ir jāpieņem un jāsaprot. Bet kas nav dots, tas nav.
22.02.2017 15:57 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Nu okei. Man grūti saprast to sašutumu, jo es vispār neesmu tāds cilvēks, kas šausminās par visādiem sīkumiem un par to taisa brēku. Sabiedriskās vietās gadās gan saost nelabas smakas, gan dzirdēt griezīgas balsis, gan redzēt netīrus cilvēkus, bet es par to ilgi nedomāju, eju prom un viss. Arī, ja man autobusā tāds sēž blakus, es varu ciesties entās stundas un neko neteikt. Tāpēc tādas lietas kā krūtsbarošana šķiet vispār nenozīmīgas.
22.02.2017 16:56 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Man jau šķiet, ka tas pat vairāk zemapziņas līmenī - jo tomēr esam ikdienā raduši redzēt krūtis mazliet citādā kontektsā. Es, piemēram, arī nešausminos par barošanu ar krūti, ir tikai dažas reizes redzēts kaut kas pārmērīgs, kas licis aizdomāties - vai pašai tiešām nav neērti? Bet vairāk tomēr mulsina, jo īpaši pēdējā laikā, slavenību apsēstība ar caurspīdīgām kleitām, blūzēm, free the nipple kustība un tas marazms. Nu priekš kam? Priekš kam vajadzīga tā "brīvība" tik lielā un pārspīlētā mērā? Kaut kā visu sasaistot, manuprāt, arī rodas kādi aizspriedumi :-)
22.02.2017 17:04 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Es laikam vispār esmu cilvēks, kas ķermeņu vietā vēlētos redzēt dvēseles. Skan muļķīgi, bet tad mums būtu pilnīgi citi uzskati par skaistumu un tik dabīgs process kā krūts barošana nevienam nešķistu traumējoša, jo krūtis ir domātas bērna barošanai nevis džeku siekalām un dibens ir domāts, atvainojos, kakāšanai, nevis kačašanai un seksīgai gorīšanai. Riebjas laikmets, kurā dzīvoju, bet ko man trakai sapņotājai un romantiķei padarīsi...
22.02.2017 17:11 |
 
Reitings 98
Reģ: 13.12.2014
dr567309, nedod dievs tev bērnus...

varētu jau rupjāk, bet neesmu tavā līmenī

Es, protams, tagad lienu ne savās darīšanās, bet man liekas, ka tu esi zemāk par viņas līmeni. Kā var normāls cilvēks kaut ko tādu novēlēt citam un pozicionēt sevi ka adekvātu un morāli nobriedušu?!.. (t)
22.02.2017 17:23 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Personīgi man tas skats, ka zīdainis ēd pie krūts, liekas ļoti mīļš un aizkustinošs. Cita lieta, ja ēd trīsgadnieks. Tas jau šķiet mazliet dīvaini.
22.02.2017 17:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits