Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

São Paulo, Brazīlijā 2015 gadā tika pieņemts likums par barošanu ar krūti publiskās vietās....

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
...varbūt arī Latvijā vajadzētu tādu likumu? Izklausās daudz jēdzīgāk par tiem lēmumiem, ko pēdējā laikā pieņem mūsu valdība.
..
https://www.theguardian.com/world/2015/mar/19/brazil-law-breastfeeding-mothers-fine-sao-paulo
São Paulo is the first city to pass legislation regarding breastfeeding in public. The law will fine any business or organization that prevents women from comfortably nursing in public.
20.02.2017 12:17 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Kamēr pašas sievietes savas krūtis seksualizēs, tikmēr tās sabiedrība tā arī uztvers.

Atkal tikai sievietes vainīgas :D Vīriešiem nekāda sakara ar to nav, vai ne?
25.02.2017 10:22 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Nerea, neviens jau tev neprasa saprast to, kādēļ citiem asociācijas vai izjūtas ir tādas, bet tev citādas. Vieglāk dzīvot būs, ja pieņemsi, ka tā tas vienkārši ir un diezvai mainīsies. Kamēr pašas sievietes savas krūtis seksualizēs, tikmēr tās sabiedrība tā arī uztvers. Un vsjo :)
24.02.2017 14:36 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Man, laikam, viena reize ir bijusi tāda, kad likās riktīgi par traku.
Bijām ciemos un, ēdam no rīta brokastis. Mājas saimniece tiešām milzīgām krūtīm- tur pat pie galda vnk pacēla kreklu un sāka barot savu 1.5 gadus veco meitu. Sēdēja arī mans vīrs un citi
ciemiņi. Nu jā, visi palika uz pauzes.
Bet, pati nekad publiski bērnus neesmu barojusi. Pat savu vecāku klātbūtnē ne.
Aizgāju uz blakus istabu vai, ja ārā, tad nolīdu tā, ka 100% neviens mani neieraudzīs. Jo, mierīgi var saplānot ārā iešanu tā, lai šādas problēmas nerastos.
+ krūtis ir kaut kas ļoti intīms, vismaz priekš manis.
24.02.2017 13:58 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Jau kuro dienu lasu šo diskusiju, un ziniet, nevaru atcerēties nevienu pašu reizi, kad es publiskā vietā būtu redzējusi barošanu ar krūti. Man laikam veicas. Tiešām neatceros. Pagājušajos Ziemassvētkos biju vienā pasākumā ar barojošu māmiņu, viņa aizgāja pabarot uz citu telpu.
Ja godīgi, es nespēju iztēloties, ka kādai sievietei varētu šķist OK barot bērnu publiskā vietā, nepiesedzot krūtis? Really? Man nav bērnu, bet es tiešām ko tādu nespēju iztēloties, ka es tā varētu darīt vai kāda mana draudzene. Galīgi nesaliekas kopā. Savās mājās, savā guļamistabā, OK. Bet publiskā vietā uzskatu, ka vismaz viegla šalle ir jāuzmet virsū.
23.02.2017 23:24 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es nedomāju , ka pie mums vajadzētu pieņemt šo likumu. Par šo tēmu šeit esmu izteikusies 100x , un kļūšana par māti manas domas nav mainījusi. Nu nav tas jāredz visiem, tāpat kā kakaini pamperi nav jamaina sabiedriskās vietās. Nav godīgi , ka es vasaras karstumā nevaru parkā pat oficiāli iedzert alu , bet plikas krūtis drīkst izkārt uz nebēdu.
Es arī negribu pusdienot tur kur pie blakus galdiņa kāda baro savu bērnu ar krūti.
Jā, tā ir fizioloģiska vajadzība , tomēr mums katram ir savas fiz vajadzības , bet tas nenozīmē, ka mēs čurājam kur gribam un kad gribam.
Ja kāda kaut kur baro , manis pēc , pa lielam tas mani neskar, šķiet 3x esmu ar šo saskārusies tiešā veidā ,2x darbā, laipni piedāvāju krēslu un palīgtelpu , kur pabarot bērnu , lai citiem netraucē, tai skaitā arī man. Un 1x pati atstāju iestādi , jo man traucē ēst, kad kādas pupi ir izkārti tieši pretī un nē opcija neskatīties nepastāv , jo tad man galva būtu jamežī pie sava šķīvja. Manas draudzenes arī nekad nav barojusas manā klātbūtnē un pa lielam ir līdzīgās domās kā es.
23.02.2017 11:15 |
 
Reitings 71
Reģ: 01.07.2014
Hmm, nu vispār kad es biju stāvoklī, es arī ar bažām domāju par zīdīšanu vai piena atslaukšanu jo man bija tāda sajūta, ka lai pasaka...Nu, ka es kkada govs ( pat kauns rakstīt). Tādi bija mani tarakāni pirms piedzima meitiņa. Pašlaik es tik ļoti gribētu vēl kādu laiciņu viņu barot pati, jo tas tiešām bija aizkustinoši un tāda tuvības sajūta. Tā lūk.
22.02.2017 23:02 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Jājautā psihologam vai antropologam, no kurienes tās saknes aug. Būtu interesanti uzzināt!

Šis mani arī interesē. Lasu un brīnos - kailas krūtis ir ok, bet zīdainis pie kailas krūts - nav ok, lai gan pat nav redzams, ko viņš tur dara, mēs to vnk zinām. Pilnībā saprotu tās, kam šāda situācija neliekas kā īpaši skaista vai vienkārši ir vienaldzīga, tas man liekas normāli, jo šādam barošanas procesam skaistumu piedod sajūtas, nevis vizuāli tas ir kā īpaši skaists. Taču - tur nav arī nekā tāda, lai teiktu, ka skats ir atbaidošs. Būtu interesanti uzzināt, kādi tarakāni dzīvo to galvās, kam šis šķiet tieši atbaidoši.
22.02.2017 22:03 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Lab, asociācijas ir tādas, kādas ir, bet, kas tur atbaidošs vai nepatīkams, es gan saprast nevaru. Ja jau krūtis skaistās skaistas, zīdainis mīļš, un pa krūti ārā tur arī nekādi sūdi netek, bet gan piens, ko mēs uztveram kā pārtikas produktu (tikai no govs, bet kāda starpība, zīdītājs vien ir) tad kas tur ir atbaidošs? Nākas secināt, ka šāda dažāda uztvere cilvēkiem veidojas kaut kādu man neizprotamu iemeslu iespaidā. Jājautā psihologam vai antropologam, no kurienes tās saknes aug. Būtu interesanti uzzināt!
22.02.2017 21:09 |
 
Reitings 228
Reģ: 29.12.2015
Man bērna barošana ar krūti netraucē, varbūt, ja barotu tieši blakus un ļoti atklāti, nepriecātos, bet principā vienalga. Nevaru nemaz atcereties, ka LV kādreiz būtu redzējusi māti barojot bērnu publiskā vietā, bet varbūt es vienkārši nepamanu. Bet vispār man bērna barošana ar krūti liekas diezgan atbaidošs skats, neko skaistu tur noteikti nesaskatu. Dekoltē gan man liekas skaisti, ja ir skaistas krūtis, un atbalstu pludmalē sauļošanos bez augšiņas.
22.02.2017 19:57 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Kāpēc labāk skatīties uz dekoltē? Kāds ir dekoltē mērķis? Kāpēc dekoltē, kas tiek izrādīts vien lai bezjēdzīgi pievērstu uzmanību ir labāks par pus nosegtu krūti, lai tiktu pabarota maza dzīvībiņa, uzņemtu nepieciešamās vielas un tā? Ja riebj tāds skats, nevajag liekuļot un tad stāvi pretī visiem plikumiem. Mani pat uzvelk šitādas runas, ka redz bērna dēļ krūti atkailināt nedrīkst, bet izmesties dekoltē jo čiepai uzmanības trūkst ir normāli. Tiešām līdz kam esam nodzīvojušies ar visiem tiem skaistuma etaloniem, ka ķermeņa daļas vairs nedrīkst izmantot tam mērķim, kam viņas domātas.
Mans teksts ir adresēts tam, kuras te atbalsta dekoltē, bet ne bērnu barošanu, viss skaidrs ar tām, kuras pamatoja savu izvēli, ka nepatīk jebkādi plikumi.
22.02.2017 19:11 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
fiziska funkcija varbūt arī ir tikai bērnu barošana,lai gan... es varu iztēloties vēl vienu, kas gan darbojas vienīgi, ja krūtis ir pietiekami liela izmēra :-D
22.02.2017 19:00 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Es saprotu, ka var būt nepatika pret skatu, kur baro bērnu ar krūti. Es saprotu, ka tas ir dabiski un bērniņam vajadzīgi, bet man tas noteikti nav patīkams skats. Tāpat tā fotosesija ar krūtsbarojošām sievietēm, kas klejo pa netu - nu man tur nekā skaista neliekas. Tad es labāk skatos uz dekoltē vai peldkostīmu reklāmām.
22.02.2017 18:59 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Visi cilvēki nav vienādi. Kas vienam patīk, tas otram var nepatikt. Tik vienkārši. Kamēr netiek klātienē izteikti rupji aizrādījumi, tikmēr katram cilvēkam tomēr var būt savs viedoklis.
22.02.2017 18:56 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Dibens kakāšainai un krūtis barošanai domātas, nu tāda pērle :-D:-D:-D
22.02.2017 18:54 |
 
Reitings 71
Reģ: 01.07.2014
krūšu vienīgā funkcija ir bērna barošana.

Jā, un uzacu vienīgā funkcija ir aizkavēt sviedru un nokrišņu iekļūšanu acīs, bet sievietes, muļķes, kā trakas koriģē un krāso uzacis, un nagu funkcija ir aizsargāt pirksta virpusē esošos nervus, bet redz, izdomā tos krāsot un vēl, pasarg Dievs, pieaudzēt.. un tādā garā par visu..
Kāpēc mēs, sievietes, pērkam skaistus krūšturus, veicam vingrinājumus, lai krūtis būtu tvirtas???Ja jau vienīgā funkcija ir bērna barošana? Nevajag aiziet galejībās, protams, ka krūtis nav domātas tikai bērnu barošanai, bet arī lai sievieti darītu pievilcīgu, jā, un arī seksīgu SAVAM vīrietim. tas, ka sievietes publisko savu seksapīlu sabiedrībā, ir cita lieta, bet nu nevajag teikt, ka vienīgā krūšu funkcija ir bērnu barošana.
Tik pat labi seksa vienīgā funkcija ir bērnu radīšana un nevajag to publiskot kā kko vulgāru sabiedrībā, jo kā tad mūsu pēctečus radīt?(t)
22.02.2017 18:54 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Nerea..tas gan nav domāts kā uzbrauciens, bet nu ja ar humoru :-) gudriem cilvēkiem tā kā būtu jazina, ka zempaziņu nevar kontrolēt. Pirmo reizi dzirdu kaut ko tik absurdu, ka cilvēku gudrību vai stulbumu nosaka tas, kas veidojies zemapziņā apkārtējās vides iespaidā.. un atliek vien ieiet ziņu portālos, atvērt kādu žurnālu, redzēt reklāmas, filmas - sievietes pašas par sevi tiek parādītas kā seksuāli objekti, tīri fiziski - ar krūtīm priekšgalā. :-)
22.02.2017 18:26 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
te ar gudrumu vai stulbumu nav absolūti nekāda sakara.. Mēs visi esam sabiedrības daļa, kurā dzīvojam, paši to veidojam. Un es nezinu kādā fantāzijā ir jādzīvo, lai noliegto to, ka 9/10 cilvēkiem, krūtis vairāk asociējas ar dekoltē un to seksulālo pusi, nevis bērna barošanu ar krūti. Es jau sāku nogurt no tā atkārtošanas, bet sievietes pa lielam pašas ir pie tā vainīgas. Sakiet paldies visām seksīgajām lee, kardašjanām un tā tālāk. :-)
22.02.2017 18:23 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Absurds līdz kam mēs esam nodzīvojušies...

Piekrītu.
Lai kāds nebūtu pierastais konteksts, bet krūšu vienīgā funkcija ir bērna barošana. Viss pārējais ir atvasināts. Gudriem cilvēkiem tā kā tas būtu jāsaprot un jākontrolē savas asociācijas.
22.02.2017 18:02 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
jo tomēr esam ikdienā raduši redzēt krūtis mazliet citādā kontektsā

Ja sieviete piedāvātu savas krūtis publiskā vietā kā seksuālu objektu, tev būtu vieglāk uz to noskatīties? vai arī tiem citiem, kam rada šausmas tas, ka bērnu baro?:-D Absurds līdz kam mēs esam nodzīvojušies...
Neesmu nevienu pliku krūti redzējusi sakarā ar barošanu...
22.02.2017 17:59 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Personīgi man tas skats, ka zīdainis ēd pie krūts, liekas ļoti mīļš un aizkustinošs. Cita lieta, ja ēd trīsgadnieks. Tas jau šķiet mazliet dīvaini.
22.02.2017 17:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits