Dzīve uz parāda

 
Reitings 286
Reģ: 29.01.2009
Vai jums ir parādi? Kredīti, aizņēmumi vai da jebkādi parādi.
Pēc diskusijas ar vienu savu autoritāti, tiešām šķiet, ka visi dzīvo uz parāda. Reti kuram nav pilnīgi neviena kredīta.
Agrāk parādu uzskatīja par negodu. Un, pat ja tāds bija, tad darīja visu iespējamo un neiespējamos, lai ātrāk to atgrieztu, novirzīja tam visus līdzekļus.
Bet tagad? Paņem auto kredītā, un nevis visus līdzekļus novirza tā atmaksai, bet vēl ceļojumā aizbrauc un mobilo uz nomaksu paņem.
Ko jūs domājat par šādu tendenci?
16.01.2017 08:16 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
marissa - nu varbūt beigās es pati pārāk emocionāli uztvēru un uztveru citu viedokļus un citreiz tie liekas kā sava viedokļa pozicionēšana kā pašu pareizāko, ka tas nesakrīt ar manējo. :-D Interesanta atklāsme par sevi. Tuklāt vēl cosmo forumā :-D
Lai gan vispārīgi runājot, man šķiet, ka dažkārt ir ļoti smalka robeža starp viedokli un 'pareizo' viedokli. Ar to man diemžēl jāsaskaras katru dienu.. esot mūžīgā kaujā.
17.01.2017 11:10 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Man kredītu nav, nēesmu ņēmusi neko līzingā un ja godīgi, tādu ļoti izdevīgu piedāvājumu redzējusi nēesmu. Tāpat kko pārmaksā. Esmu no krājējiem, ja kko gribu - sakrāšu. Parādă būt nepatīk.
Nedaudz savādāk ar dzīvokli, protams. Bet ņemt kredītu uz 60 gadiem arī ir crazy, manuprāt.
17.01.2017 12:47 |
 
Reitings 226
Reģ: 20.11.2016
Saprotu kredītus lielām lietām, kas maksā daudz - dzīvoklis, mašīna, studijas. Bet kredīti telefoniem, datoriem un ledusskapjiem manā skatījumā ir vienlīdzīgi ar kredītu apģērbam jeb tikpat stulbi.
Biggy dzīvesstils - man tās būtu briesmas.
17.01.2017 14:57 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Vispār sasmējos par kaut kādiem uzskatiem - "negods". Nu tiešām???? jums interesē ko kāds uzskata par negodu?Tad kādi cilvēki jums ir apkārt? Visiem pēc kārtas tak nestāstiet par pirkumiem un to apmaksas veidiem, tad kādā sakarā jākaunējas? Jā, ir super labi, ja ir iekrājumi utt, bet ne jau katrai lietai krāt! Un, ja noklājas kāda paliela tehnika, tad pilnīgi garām ir krāt dažus mēnešus vai tieši iztērēt visu konkrētā mēneša algu, bet nomaksāt, lai tik nav parādā!!
Šaubos, ka vairums atbalstītāju uzskata par OK iet apģērbu/šmotku šopingā ņemot kredītu, bet to pašu TV/veļeni kāpēc ne? Katram alga savādāka. Un par to nav jākaunās un nav jāatskaitās. Tāpat nevienu apzinīgu un skaidri domājošu cilvēku, kas rēķinās ar savām iespējām un tai pat laikā grib baudīt dzīvi šodien, iebildumi nepārliecinās atteikties no kredītu izmantošanas.
17.01.2017 19:49 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Ak, mans dievs.
Lai mūsdienās kāds pirktu (PIRKTU) telefonu ir jābūt absolūtam bezprātim. Vai mijardierim. Ir daudz dažādu telefonu, bet visus vieno viena īpašība - tie būs novecojuši jau pēc pus gada. Nav vairs tie podziņ-svētie laiki, kuros viens telefons spēja kalpot ilgi un laimīgi. Telefona funkcija jau sen nav tikai piezvanīt un uzrakstīt īsziņu. Telefons ir darba atribūtika. Nereti pat pildspalvu tik ļoti nevajag.
Pie mūsdienu atvērtajiem līgumiem - pilnīga muļķība ir krāt telefonam. KRĀT! I drit vai kociņ. :D Krāj operācijām, krāj zobārstam, krāj ceļojumam, krāj sapņu auto, krāj pirmajām iemaksām. Bet ne telefonam! Krāšana ir paradzemajiem un neparedzētiem izdevumiem (pēkšņi nomirst veļasmašīna). Pat auto, vismaz attīstītās valstīs, ņem līzingā. Beidzas garantija - atgriez un brauc ar jaunāku auto AR GARANTIJU. Pirkt īslaicīgas preces un tām iztērēt iekrājumus, manuprāt, ir absolūti nesaimnieciska domāšana.
Kredīti? Piekrītu vienam iepriekšējam komentāram, atvainojos - neatceros lietotājvārdu - tas nav nekāds bubulis. Protams, ja cilvēks pats tam ir nobriedis 9emocionāli, finansiāli utt.)
17.01.2017 20:09 |
 
Reitings 226
Reģ: 20.11.2016
stellaglmr
ja telefonam ir JĀKRĀJ, tad varbūt jāsaprot, ka šis telefons cilvēkam nav pa kabatai un jānopērk kāds lētāks. Starp 800 eur vērto Iphonu un 100 eur vērto telefonu ir daudz alternatīvas, kas maksā, piemēram, 200-300 eur.
Tieši tāpēc, ka telefoni ātri noveco, man liekas stulbums ņemt kredītu lietai, kura, kad tu par viņu beigsi maksāt, būs jau sen "izgājusi no modes" un visdrīzāk jau ar kādiem trūkumiem. Tas tāpat kā ņemt kredītu uz 2 gadiem apakšbiksēm, kas pēc gada jau sen būs novalkātas un visdrīzāk jau stāvēs "uz izmešanu" kategorijā. Un tad ņem nākamās apakšbikses uz kredīta..
17.01.2017 20:18 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Kredīts un līzinga maksājums ir divas dažādas lietas. Telefonus parasti ņem līzingā. Es sev vizuāli nespēju uzīmēt iztēlē cilvēku, kurš ņems Swed/Seb bankā, Ondo/SMS kredītus, privātos aizņēmumus TELEFONAM. Parasti telefoni ir piesiastīti pie sava operātora. Un visiem operātoriem ir atvērtie līgumi (varbūt, ne visiem, bet populārākajiem). Kas nozīmē - lieto telefonu, garantija darbojas, cenā iekļauta apdrošināšana (varbūt, ne visiem), maini pēc pus gada. Mēneša maksājums arī ir mainīgs visādiem modeļiem. Bet krāt... :D
Es tikai vēlējos norādīt, un es saprotu Tevis rakstīto, ka piemērs bija vietā gadus 2-5 atpakaļ. Krāšana nav paredzēta precēm ar garantiju, ar alternatīvām, ar strauju novecošanas termiņu. Bet dažāda veida avārijām. Un avārija mūsdienās var būt jebkas. Bet iztērēt iekrājumus telefona iegādei? AK, tu jel. Nē. Nē. Un vēlreiz - nē. Piemŗs ir galīgi greizi. :/
17.01.2017 20:27 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Atvērtie līgumi (btw, vai tad lmt nav vienīgie, kas tos piedāvā?) un jaunu auto līzingi, mainot auto ik pēc 3 gadiem, arī ir cilvēkiem, kas tos var atļauties. Tas nemaz nav lēti.
17.01.2017 20:28 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Donata - nē, LMT nav vienīgie. ;) Nav lēti, bet vēl dārgāk ir telefonus remontēt. Lieku reizi var ļoti dārgi izmaksāt lēni telefoni, telefoni kuriem vairs nav pieejami atjauninājumi utt. Es, protams, saprotu, nu - visu ko. Bet izmantot iekrājumus telefona iegādei? Iekrājumus! Jēziņ. Cik gan briesmīgi tas Manā galvā izskatās. :/ Telefonu nopērkot, pat tad, ja par krietni lētākām naudiņām, cilvēks pamatīgi pārmaksā. Te jāskatās uz kvalitāti. Un nevis šodien, bet rīt. Es neuzspiežu savu viedokli un nesapņoju, ka manā pagalmā lēkās rozā vienradži. Es tikai izsaku Savu viedokli.
17.01.2017 20:38 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par telefoniem runājot, Iphone ikmēneša maksa ir no 20 līdz 30 euro. Cilvēkiem, kuriem 20-30 euro mēnesī ir summa, kuru atliek krājkontā, par kuras ekonomiju piedomā, taupot ūdeni un elektrību, kas ir vērā ņemama summa, lai izvēlētos starp datoru A un datoru B, vai gultu A un gultu B, tiešām nebūtu jāpērk Iphone. Visticamāk, tāds cilvēks strādā darbā, kurā pilnīgi pietiek ar podziņnokiju un nav jālasa telefonā steidzami e-pasti pa ceļam uz lidostu.
Bet cilvēkam, kuram 20-30 euro ir vidusmēra budžets vienam sestdienas rīta brančam vai ikdienas biznesa pusdienām Restorānā 3, vai brauciens ar Baltic taxi no lidostas uz Juglu, tas telefona ikmēneša maksājums ir piliens jūrā. Neviens mans kolēģis pat neiedomāsies pirkt telefonu no iekrājumiem. :-D
18.01.2017 12:53 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Nav man kreditu un ari paradu kreditsaistibu del nav.
Es saprotu kreditus lieliem pirkumiem t.i. Masina, maja utt.
Atros kreditus neatbalstu, jo tie parasti ieved purva ar augstiem procentiem.
Bet Latvija ta realitate ir kada ir, un biezi cilvekiem nav ari tie 100€.
Paradi un kreditsaistibas ir loti daudziem cilvekiem- bagatiem un nabagiem. Tikai attiecigi limenis atskiras. Isti par negodu to neuzskatu, kamer pastav ari samerigs balanss.
18.01.2017 23:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits