Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Atšķirība starp sociālo lomu un statusu

 
Reitings 161
Reģ: 18.03.2014
Ar ko sociālā loma atšķiras no sociālā statusa?:-)
13.01.2017 14:34 |
 
10 gadi
Reitings 319
Reģ: 17.09.2010
No grāmatas Lails Borns, Nensija Ruso. Psiholoģija. Izturēšanās un tās konteksts. 1. daļa
Sociālais statuss nozīmē cilvēka vietu sociālajā struktūrā, tas ir noteiktā sabiedrībā vai grupā. Iedomājieties pirmos jautājumus , ko viens otram uzdod cilvēki, kas līdz tam nav bijuši pazīstami : "Ar ko Jūs nodarbojaties? Kur dzīvojat? Vai Jums ir bērni". Visi šie jautājumi saistās ar sociālo statusu. Statuss saistās ar tiesībām un pienākumiem, tas nozīmē, ka no viena cilvēka tiek gaidīta izturēšanās, kas atbilst noteiktajam statusam. No vecākiem tiek gaidīts, ka viņi ar atbildības izjūtu audzinās bērnus. No inspektora sagaida, ka viņš taisnīgi novērtēs paveikto. Vienam cilvēkam sabiedrībā var būt daudz lomu un sociālo statusu.
Piemēram, Es (Viktorija) 1) esmu 24 gadus veca, 2) esmu meita, 3) Latviete 4) māsa, 5) studente, 6) draugs, 7) darbinieks utt.
Sociālā loma atspoguļo cilvēkam uzstādītās prasības un izturēšanās veidu, kas atbilst viņa konkrētajam statusam sociālajā struktūrā. Mācību kabinetā , piemēram, sociālajai lomai atbilstošas prasības tiek uzstādītas gan docētāja, gan studenta sociālajam statusam. Vienas ģimenes locekļiem katram ir savs statuss - māte, tēvs, meita, dēls, tēvocis, tante, vecāmāte, vectēvs. Jūsu statusu (meita) nosaka jūsu lomas attiecībā ar citiem ģimenes locekļiem. Tā kā sabiedrība var būt dažādi organizēta, tad katrā sabiedrībā lomas attiecības var izpausties dažādi
13.01.2017 15:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)