Porche notriec gājējus Jūrmalā

 
Reitings 157
Reģ: 08.09.2015
Hei!
Šodien iegāju Delfos palasīt ziņas un ieraudzīju šausmīgu video, kur Jūrmalā mašīna notriec cilvēkus uz gājēju pārejas.
http://www.delfi.lv/aculiecinieks/news/sabiedriba/video-jurmala-porsche-dzips-liela-atruma-uz-parejas-notriec-divus-viriesus.d?id=48312615
Komentāros viedokļi ir ļoti atšķirīgi, dažiem liekas, ka vainīgi ir tie cilvēki, kuri šķērso ceļu. Kā jums liekas, vai vainīga ir sieviete pie stūres? Vai tomēr gājēji? It kā jau varēja paskatīties, ka mašīna tuvojas, un pagaidīt, kamēr tā apstāsies un ļaus pāriet pāri..
16.12.2016 23:55 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10502
Reģ: 29.01.2009
Drausmīgs video. Protams,ka vainīga autovadītāja, jautājums paliek vairs tikai par soda samērīgumu.
17.12.2016 11:52 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Skatoties pēc bremzēšanas ceļa , nemaz tā sieviete tik ātri neskrēja, kā izskatās, jo bremzēšanas ceļš 50km/h ir 14 metri.
Piekrītu Beibe.Marta pr toem gājējiem. Vini pai sev vai vecaki ir ieaudzinājui : mašīna nav tramvajs apbrauks, gājjam vienmēr priekšroka ( rindā pēc zārka )... Un šitāda tipa murgus.
Būtu paskatījušies pa labi un kreisi nekas tāds nenotiktu.
Turklāt iespējams, ka video ir tapis pēcpusdienā, kad saule ir acu audstumā ( vadītājai ) un iespīdēja tieši acī. Ne vienmēr vainīgs vadītājs.
17.12.2016 12:10 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Nevienmēr vainīgs telefons
17.12.2016 12:10 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
uh, ar mašīnām un gājējiem, ir baigi traki.. vietās, kur man pēc likuma kā gājējam ir priekšroka, droši eju, piemēram, pie pagriezieniem, veikalu stāvvietās utml, bet tajā pašā laikā, sēžot pie stūres arī ievēroju to kā šoferis - gājējiem ir priekšroka!
un, esot informēta, ka man ir priekšroka, kā gājējs vienmēr pārliecinos, vai ir droši iet, arī pie veikaliem, mašīnām priekšā nelienu, bet kā šoferis, kopš esmu rīgā, dažreiz mati ceļas stāvus, kas notiek uz ielām. pilnīgs bizdings.. cilvēkiem piiilnīgi pie dirsas, ka viņš šlāfē pa brauktuves vidu un kavē visu satiksmi. krēslas laikā uz ielām VISPĀR nevar redzēt! gandrīz opi sanāca notriekt, jo neviena paša atstarotāja, turklāt biju apstājusies pirms gājēju pārejas, kamēr pāri gāja citi, pēkšņi no kreisās puses opis melnās drēbēs, tumšu cepuri izlien ārā.
ļoti biedējošas arī ir vietas, kur ir regulējama gājēju pārēja ar luksoforu. daudzi iet pāri, kamēr ir gājējam sarkanais, bet mašīnas uz 60 brauc.
laimes spēle uz ielām. tāpat kā gājēji mēdz būt briesmīgi, tāpat šoferi. un par mūsu ceļiem vispār nerunāsim......
17.12.2016 12:17 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Vispār uzskatu, ka šādos negadījumos iesaistītajiem abiem ir jāuzņemas vaina. Gan gajējam, gan vadītājam. Nav tikai autovadītajam jāskatās uz ceļa un jāanalizē situācija, kas notiek.
Es nazinu man jau bērnībā mācīja: pirms šķērso ceļu paskaties uz abam pusēm!
17.12.2016 12:20 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Gan kā šoferis, gan gājējs un bijusī ratu stūmēja.
Gājēju pārēja ir tas pats kas - dod ceļu. Redzi pārēju, piebremzē, pārliecinies, ka neviens negrasās iet pāri (pat pēdējā sekundē). Tad kad ar mašīnu lien iekšā krustojumā, tad taču ar pārliecinies vai viss droši.

Būtu paskatījušies pa labi un kreisi nekas tāds nenotiktu.
Turklāt iespējams, ka video ir tapis pēcpusdienā, kad saule ir acu audstumā ( vadītājai ) un iespīdēja tieši acī. Ne vienmēr vainīgs vadītājs.

A kur vadītāja skatījās? Iespīdēja acī - cik ilgi tad spīdēja? Šeit ir vainīgs ir tikai vadītājs. Novākt no ceļa uz mūžīgiem laikiem.
Gājējus, kas močī pāri ielas vidū neskatoties, arī nost no ceļa.
Un par mātēm kuras uz pārejas visupirms izstumj ratus
a kā savādāk? :D:D
Brauc pa ielu, redzi pāreju - pārliecinies, ka nav neviena, kas varētu izdomāt iet pāri. Ja stāv, APSTĀJIES. Nav gājējam jāgaida, kad viņu kāds palaidīs.
Dzīvoju Portugālē un tur tādu problēmu nebija. Kā pietuvojos pie gājēju pārejaas - momentā mašīna mierā. Stāvēju ielas vidū, gaidīju, kad varēšu pāriet droši pāri - mašīna apstājas un palaiž pāri. Un visi priecīgi.
.
Ja tie kas sēž aiz dzelžiem nezin ko nesadomātos un nenestos, skatītos uz ceļa un novērtētu adekvāti situācijas ne tikai sev priekšā, bet arī gar ceļu, viss būtu okei. (Tumsa un atstarotāji ir cits stāsts).
17.12.2016 12:27 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Nu dotajaa video vainiiga ir automashiina.Peec noteikumiem tak ir jaabrauc lenak pie gajeju parejas.Un zinot cik gaajeji pie mums ir neprognozeeejami,to jadara ir noteikti.Pie mums diemzheel gan gaajeeji,gan ritenbrauceeji,gan autovaditaaji ir neuzmaniigi.Un tas kaut kaa ir jaamaina.
17.12.2016 12:34 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
ārprāc, ieraudzīju un nepatīkami..protams vaina autovadītājai.Tak ar kādu ātrumu viņa triecās vispār un pirms gājēju pārejas vienmēr ir lēnāk jābrauc...
17.12.2016 12:36 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Nav gājējam jāgaida, kad viņu kāds palaidīs.

Unikāli! Dur tik pāri, gan jau apstāsies!
17.12.2016 12:39 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
+ mašīna brauc pa kreiso pusi, gājēji jau bija šķērsojuši pusi no ielas, un viņi tur iet mierīgā solīti - nu kā varēja viņus neredzēt? Deguns viedtālrunī vai prātiņš mājā palicis.
17.12.2016 12:40 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Bet tā ir dzīvojamā zona un tur ar tādu ātrumu braukt nedrīkst. Pilnīgi baiss tas video, kā tie cilvēki tur aizlidoja. Vadītājs vienozīmigi vainīgs.
17.12.2016 12:41 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Rīgā nesen esot novēroju, tur ir pārejas ar gaismām kur skaita laiku. Un cilvēki sāk iet pāri jau tad kad vel sekundes 5-10 deg viņiem sarkanais. Tādus lai triec nost, paši vainīgi.
17.12.2016 12:42 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Unikāli! Dur tik pāri, gan jau apstāsies!

Izlasi visu, nevis vienu teikumu. Runa iet par pāreju. PĀREJU, kur gājējam ir PRIEKŠROKA.
Brauc pa ielu, redzi pāreju - pārliecinies, ka nav neviena, kas varētu izdomāt iet pāri. Ja stāv, APSTĀJIES. Nav gājējam jāgaida, kad viņu kāds palaidīs.

Tad kad brauc pa ceļu, arī duries pie dodiet ceļu pāri, jo pa galveno ceļu braucošais pats vainīgs, ka nepaskatījās un nepārliecinājās, ka viņu palaidīs?
17.12.2016 12:42 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Kur skatījās tur skatījās, kad saule spīd acīs un ja vēl atspīd no ceļa redzamība ir tāda pati kā tumsā. Gjējs vienkārši ir neredzams un ieraugi tikai pēdējā brīdī. Tāpēc jāskatās ir abiem. Kā jau rakstīju, ja puišibūtu paskatījušies, viņi būtu redzējuši mašīnu kura tuvojās un nebūtu izgājuši uz ceļa. Kā dara Portugālē, tā viņi tur dara. Bjalostokā piemēram policija ķer gājējus : šķērso viņi pie sarkanās vai zaļās gaismas un visi stāv un gaida kad iedeksies zaļais.neviens neiet pāri lai gan ceļš ir brīvs.
17.12.2016 12:42 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Zīle
Nu paskatījās, mašīna vēl tālu. Vadītājam jāredz un attiecīgi jāreaģē. A, ja neredzi, tad liec priekšā saulesargu vai ar skatu spogulī bremzē un tinies malā. Nav ko ar aizvērtām acīm braukt, neko neredzot.
17.12.2016 12:45 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Un cilvēki sāk iet pāri jau tad kad vel sekundes 5-10 deg viņiem sarkanais.

Bjalostokā piemēram policija ķer gājējus : šķērso viņi pie sarkanās vai zaļās gaismas un visi stāv un gaida kad iedeksies zaļais.neviens neiet pāri lai gan ceļš ir brīvs.

Šo es saprotu un piekrītu. Centrā pie Maķīša arī paķer.
17.12.2016 12:47 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Te tev nav Portugāle. Es gan esmu godīga braucēja, bet pati esmu redzējusi brīnumus kuri pēdējā brīdī brauc pār pāreju kaut sarkanais deg. Es gan arī kā gājēja esmu loti uzmanīga tpu tpu tpu. Nekad nepaļaušos uz autovadītāju, pati sevi sargāju. Un ir nācies draudzenes bebi stumt, es NEKAD ratus neizstumju uz pārejas kaut mašinu tuvumā nav, apstājos, četrreiz pārliecinos un tad eju. Ir kaudze tādu kuras stumj tos nabaga ratus uz ceļa kaut mašīnas vel brauc. Es par tiem gadījumiem runāju. Māmuķis laikam domā,ka tā liks braucējam apstāties. HA! Sargi sevi pats un Dievs tevi sargās.
17.12.2016 12:47 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Izlasi visu, nevis vienu teikumu. Runa iet par pāreju. PĀREJU, kur gājējam ir PRIEKŠROKA.

Kapēc tu vēlies ar mani kasīties? Es lieliski zinu, ka gājējiem ir priekšroka. Bet nu nevar, savas drosības dēļ, vienkārši iet pāri jebkrā brīdī jo tev ir priekšroka. Tiešām grūti pagaidīt kad tās automašīnas piebremzē?
17.12.2016 12:52 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.01.2009
Mute palika vaļā, skatoties video. Neregulējama gājēju pāreja, nav gājējam jāgaida, kad viņu kāds palaidīs, turklāt gāja mierīgā solī, nevis kaut kur izskrēja no krūmiem. Catana jau labi paskaidroja, šoreiz ir pilnīgi absurdi runāt, vai vadītāja ir vainīga.
17.12.2016 12:52 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Nu un, ka nav Portugāle - tas nozīmē, ka labos prakses piemērus nevar pārņemt? Es arī nelecu uz ceļa un pagaidīšu to zaļo nevis skriešu pāri. Vienkārši tracina, ka šoferi ir sadomājušies nez ko, ka gājēji paši ir vainīgi arī brīžos, kad gājējiem ir priekšroja. Man vecāki vienmēr ir mācījuši normāli iet pāri ielai. Bet arī tētis, kas ir instruktors, lasa lekcijas, ka man kā šoferim ir jāredz VISS ceļš un jāparedz visas situācijas. Ja man kā gājējam nebūtu jāstāv un jāgaida tas drošais brīdis, jo redz gājēju pāreja var arī nebūt, situācija tieši tāda pati, es domāju, ka lecēju būtu daudz mazāk.
Tāpat kā nogriežoties pa labi vai pa kreisi, gājējam ir priekšroka. Likums no 2000 gadiem, a neviens to neievēro.
17.12.2016 12:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits