Aiziešana no darba

 
Reitings 475
Reģ: 03.03.2011
Sveikas meitenes, varbūt, ir kāda, kas ir pieredzējusi šajā jomā,
Ir tā, ka esmu uzņēmumā nostrādājusi 3 gadus un tagad vēlos iet prom, bet darba devējs negrib dot abpusèjo vienošanos... Man viņa ir vajadzīga, lai tiktu bezdarbniekos uzreiz, nevis gaidīt vēl 4 mēnešus, pastrādāt ir grūti palicis dēļ konstantām sāpēm mugurā, jo darbs ir sēdoš un nav atļauts pat galvu pagrozīt... Kāda var ieteikt kā lai dabū to abpusējo? :-O
13.12.2016 11:47 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
DD ir tiesība neparakstīt abpusēju vienošanos tā pat kā autorei ir tiesības saņemt kompensāciju, ja ir tāda iespēja.

Gribu redzēt, kā viņai piešķirs to kompensāciju... vienkārši liekas mazliet smieklīgi, ka dēļ tā, ka DD nevēlas parakstīt apbusējo vienošanos, ņemot vērā, ka darba ņēmēja vēlas aiziet pēc pašas vēlēšanās, tagad jau tiek plānots kā nu viņu izčakarēt. Sviests, bērnudārzs.
13.12.2016 14:18 |
 
Reitings 475
Reģ: 03.03.2011
Dolls, vispār, jau jebkurā gadījumā DD ir jāizmaksā pēdējā darba dienā gan atvaļinājuma nauda, gan alga, nevis tikai, ja pēc 114.panta. Un, ja tu palasītu diskusiju, nevis tikai mēģinātu šeit gudri sprēgāt, tad zinātu, ka kopš darba gaitas uzsākšanas ir parādījusies vesela virkne ar veselības problēmām, bet par abpusējo es tikai painteresējos, jo gribējās darbu šajā kompānijā pabeigt uz labas nots, bet darba devējs izlēmis ir savādāk
13.12.2016 14:24 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Kad runā par atlaišanu "pēc panta", sarunvalodā ar to tiek domāts Krimināllikuma pants.
No DD puses atteikšanās parakstīt līgumu par abpusējo vienošanos nav darbinieka čakarēšana, tāpat kā darbiniekam pierādīt arodslimības esamību (ja tāda tiešām ir) nav čakarēšana, tās ir viņa tiesības.
13.12.2016 14:25 |
 
Reitings 475
Reģ: 03.03.2011
Dr, tu izlasīji,vispār, ko es šeit rakstīju? Es tēmā uzrakstīju, ka ir palicis grūti veikt darba pienākumus, jo pasliktinājusies veselība. Ja tu esi dirsā līdēja pēc dabas un ar atvērtu muti skaties uz saviem darba devējiem, kuri tevi neciena, tās jau ir Tavas problēmas. Es šeit vērsos, lai uzzinātu vai kāda ir sastapusies ar ko tādu, un mēs jau otrajā tēmas lapā noskaidrojām visu ar manu zvanu VDI, atslābsti. Vai arī tu esi kāda no mana dara devējām un baidies, ka es pie ārodārsta iešu?
13.12.2016 14:30 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
bet par abpusējo es tikai painteresējos, jo gribējās darbu šajā kompānijā pabeigt uz labas nots, bet darba devējs izlēmis ir savādāk

Arī aiziešana prom no darba pēc pašas vēlēšanās, manuprāt, nozīmē darbu pabeigt uz labas nots. Kāda jēga vispār no tās paša vēlēšanās, ja visi tagad gribēs to abpusējo vienošanos?
Interesanti sanāk, ka, ja darbiniekam tā izdevīgi, tad vajag to abpusējo vienošanos, bet, ja darba devējam tā būtu izdevīgi, bet darba ņēmējam nebūtu, tad gan nebūtu godīgi.
13.12.2016 14:30 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
DD uzreiz pēdējā darba dienā ir jāizmaksā alga, neizmantotais atvaļinājums u.c. izmaksas, ja līgumā tādas atrunāts, kā arī gramatvedībai ir jānokārto visu info uz VID, gan arī .

vai tad tas jebkurā gadījumā nebūtu jānokārto?
13.12.2016 14:33 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Un, ja tu palasītu diskusiju, nevis tikai mēģinātu šeit gudri sprēgāt

autorei forša attieksme pret visiem, kas viņu neglauda pa spalviņai :-D Izskatās, ka vienīgā, kas te sprēgā esi tu. Varbūt mugura un rokas no vecuma sāp, ne no darba specifikas? :-D
13.12.2016 14:35 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Arī aiziešana prom no darba pēc pašas vēlēšanās, manuprāt, nozīmē darbu pabeigt uz labas nots. Kāda jēga vispār no tās paša vēlēšanās, ja visi tagad gribēs to abpusējo vienošanos?

kā tieši izpaužas labā nots un kas ir slikts abpusējā vienošanās?
13.12.2016 14:38 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Bingo, Annie. Man izskatās, ka šī neaudzinātā mamzele vienkārši ir nolēmusi, ka ja reiz DD nespēlē pēc viņas noteikumiem, tad tagad ies pie ĢĀ un taisīs lielos sūdus darba devējam. Tu esi smieklīga, meitene! Sākumā dabū to atzinumu un pierādi to, ka tavas muguras un kā tur vēl sāpes ir tādēļ, ka DD vainīgs, jo īpaši ņemot vērā to, ka tu pati savas maiņas izvēlies un aizvietoji visus, kurus slinkums nebija, lai nopelnītu ekstra, un DD rūpējas par pārtraukumiem darba laikā utt. Good luck, zoss! :-D
13.12.2016 14:38 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Minesu tu esi Raivis tapec tada TUPA:-D:-D:-D:-D
13.12.2016 14:41 |
 
Reitings 475
Reģ: 03.03.2011
Wow :-D:-D:-D Ja nemāk lasīt, tad jau vairs neiemācīs
13.12.2016 14:55 |
 
Reitings 413
Reģ: 29.05.2016
vai tad tas jebkurā gadījumā nebūtu jānokārto?

Jebkurā gadījumā, bet...
100.pantā DD sagatavoties tam ir vesels mēnesis (arī atrast citu cilvēku vietā), kamēr atsrādā, bet uz abpusējo uzreiz, tas ir, kaut vai šodien, ja abpusējā vienošanās šodiena ir kā pēdējā darba diena.
Un noteikti ir arī līgumā kaut kas, kāpēc DD negrib abpusējo. Vai kāds vispār līgumus lasa??? Tad arī saprastu, kāpēc tā.
13.12.2016 14:59 |
 
Reitings 413
Reģ: 29.05.2016
Jāskrien uz eglīti. Vakarā iemetīšu, kādus civilizētus padomus, nevis DD čakarēšanas variantus. Arī DD tos 3 gadus ir devis Tev darbu!
13.12.2016 15:02 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pag pag, nav te vergi! Veselus 3 gadus autore izpalidzeja DD ar savu darbuk, faktiski vinai jasaka paldies. Es ta uztveru savus papaklpjumus, kada verdezene buco kajas ka vispart kads DD vinu panemis, katram, jau savs,tikai nemaci autorei verga domasanu!
13.12.2016 15:34 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
kā tieši izpaužas labā nots un kas ir slikts abpusējā vienošanās?

Autore uzskata, ka DD pienākums ir parakstīt to abpusējo vienošanos, citādi viņš ir slikts. Abpusēja vienošanās nav nekas slikts, bet te ir skaidrs, ka meitene nemāk runāt ar vadību un vienoties. Un, ja nevar, tad nevar. Galu galā viņu neatlaiž. Tātad, ja vēlas, tad lai arī raksta atlūgumu un pārtrauc darba attiecības.
13.12.2016 16:12 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Esi mēģināju runāt? Vienkārši runāt.
Cilvēciski ir jāskaidro situācija un ar katru darba devēju ir iespējams sarunāt šo abpusējo vienošanos.
Man arī viena darba vieta nedeva. Kamēr konkrēti neizrunāju savu vajadzību un vēlmi no pretīmnākoša darba devēja, jautājot, kas viņiem ir vajadzīgs, lai mēs spētu vienoties.
Galu galā 3 gadu laikā būtu bijis jāatrod kā sarunāties ar savu priekšniecību.
13.12.2016 16:17 |
 
Reitings 475
Reģ: 03.03.2011
Es nesaprotu,kas tā par modi uzreiz sākt mācīt kādu? Es lūdzu padomu tām,kuras ir ar ko līdzīgu sastapušās.
Protams,ka es runāju ar priekšniecību, ne jau es no galvas izdomāju,ka Abpusējo vienošanos viņi nedod, jo ir pārak daudz darbinieku. Es nostrādāju 3 gadus šeit un,kad uzņēmumam vajadzēja,lai nāk viņiem pretī, tad es izpalīdzēju,bet šeit pat nevar aiziet normāli prom, lai nebūtu 3 mēneši badā jāmirst, līdz saņem to bezdarbnieka pabalstu. Darba devējam no tā,ka viņš iedod abpusējo nekas nemainās, es nestrādāju tur ne mēnesi,ne divus, bet veselus 3 gadus!
13.12.2016 16:43 |
 
Reitings 9
Reģ: 29.04.2013
Varu padalīties ar pozitīvu pieredzi līdzīgā situācijā.
Izlēmu beigt darba attiecības, jo jutu, ka esmu sevi izsmēlusi attiecīgajā darba vietā, man tur vairs nebija nekādu izaugsmes iespēju, nedz arī kas cits (atskaitot kolēģus), kas man radītu vēlmi uzkavēties.
Uzņēmums, kurā strādāju, bija/ir liels, ar tikpat lielu kadru maiņu un trūkumu.
Protams, ka vēlējos aiziet pēc abpusējas vienošanās.
Zināju, ka ar tiešo vadītāju spēšu vienoties, arī nozares atbildīgais piekrita, bet problēmas radās ar personāldaļu, kur bija nepieciešama galīgā piekrišana (3.paraksts).
Personāldaļā pateica, ka dēļ tā, ka ir tik liels darbinieku trūkums, viņi nevienam nedodot abpusēju vienošanos. Manuprāt, muļķīga atruna. Tāpēc izvērtās diez gan plaša diskusija. :-D
Pateicu, ka tā nav mana vaina, ka nav kas strādā un ka man nav jāaizpilda visas trūkstošās vietas. Pateicu arī to, ka vairs nespēju savienot darbu ar studijām, ka man "it kā" ir nenokārtoti parādi un, ka "labprāt" atgriezīšos šajā darbā vasarā, kad ar visu būšu tikusi gala. Tā kā par parādu kārtošanu ir jāmaksā, tad man ļoti vajadzētu naudiņu saņemt uzreiz nevis pēc 3 mēnešiem.
Iespējams, ka zvaigznes kaut kā īpaši sakrita, bet man izdevās ar viņiem vienoties.
Varbūt par iemeslu tam bija tas, ka iesniegumā lūdzu, lai mani atbrīvo no darba mēnesi pēc iesnieguma iesniegšanas. Pluss bija arī tas, ka jau biju atradusi jaunu darbinieku, kurš vēlējās nākt manā vietā. Līdz ar to darba devējam nebija ko zaudēt.
Ieteiktu aiziet un vēlreiz visu izrunāt. Ja tavā gadījumā tas ko dos, varbūt atrast kādu cilvēku tavā vietā. Pateikt par veselības problēmām, par to, ka var gadīties, ka ik pa laikam būs jāņem slimības lapa, kas darba devējam nebūs izdevīgi. Pasaki, ka veselības dēļ nauda ir nepieciešama uzreiz un ka tad, kad būsi kārtīgi atveseļojusies, atgriezīsies. Pieļauju, ka nopietnāk viss izskatītos tad, ja varētu uzrādīt arī ārsta izziņu.
Tā teikt, uzspied uz jūtām (ja tādas ir). Mēģini visu panākt cilvēcīgi izrunājoties!
13.12.2016 16:43 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Vairāki varianti, ko vari darīt:
1) piedāvā darba devējam izvēli - aiziesi pēc pašas vēlēšanās šodien vai pēc mēneša, ja parakstīs abpusējo vienošanos,
2) painteresējies pie ārsta, vai vari saņemt rakstisku apstiprinājumu, ka veselības problēmas radušās darbā. Ar to var iet uz vdi un lūgt veikt pārbaudi darba vietā. DD būs jāveic pasākumi, kas samazina nelabvēlīgo ietekmi uz veselību (ērtāks krēsls, savādāks darba- atpūtas režīms, utml).
3) ja DD pilnīgs cūka, dari visu iespējamo, lai tevi atlaiž pēc panta-nepietiekamas prasmes nolīgtā darba veikšanai. Labums tāds, ka, saņemsi gan bezdarbnieka pabalstu uzreiz, gan arī atlaišanas pabalstu vienas algas apmērā.
13.12.2016 17:07 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Nu tik drausmīga attieksme un manieres autorei, ka man pat gribas novēlēt, lai viņai to apbusējo neiedod. Varbūt miršana badā iemācīs kā ar cilvēkiem sarunāties. Nav brīnums, ka DD nevēlas viņai neko dot! Drošvien tur arī gāja ar tādu pašu attieksmi.. tādu arī dabūja! :D
13.12.2016 17:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits