Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Taupīgi cilvēki

 
Reitings 349
Reģ: 29.06.2010
Piektdienas vakars, pārnāku no darba, gribas kaut ko... nu kaut ko aizraujošu. Ierosinu draugam kaut kur aiziet, aizbraukt, pasēdēt. Nē, tas maksā naudu un tur būtu jātērējas. Tā nu nekur nedodamies, paliekam un sēžam mājās. Un tā vienmēr.
Draugs ir ļoti mērķtiecīgs un disciplinēts. Bija mērķis sakrāt auto, izdarījām. Tagad krājam dzīvoklim. Bet ar to jau tā krāšana nebeigsies. Pēc tam remonts. Tad vajadzēs vēl to un šito. Un tā visa dzīve stingrā krāšanā? Un nekad nekādu vaļību nevarēsim atļauties :(
Gribēju tik pačīkstēt šovakar :)
25.11.2016 19:39 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Nevajadzēja pirkt auto, ja nekur ar to nebrauc. Uz darbu var aizbraukt ar sabiedrisko/aiziet kājām/braukt ar velo, tas būs ekonomiskāk un ātrāk sakrāsiet dīvānam uz kura sēdēt visu savu brīvo laiku. :-)
29.11.2016 14:13 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Ir ok buut taupiigam, bet sapraata robezaas. Man liekaas, ka taa dziive ir tik iisa, ka maksimaali tomeer jaadziivo sodienai, jaabauda dziivi, lai nav taa, ka peec ntajiem gadiem seedi smalkaa dziivoklii, bet iisti atcereeties nav ko, jo ir dziivots tikai tam.
29.11.2016 13:42 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Esmu taupīga, bet bez dzīves baudīšanas neiztikt! Manuprāt, galvenais ir balanss - izklaides un iekrājumi var iet roku rokā, ja nē, un ja gribās, tad ir jāizskata iespējas kā pelnīt vairāk. :) Iziešana ārpus mājas mums ir must divas, trīs reizes nedēļā, bet tas nenozīmē, ka mēs nevaram palikt mājās, lai izbaudītu vīna un kino vakaru.
29.11.2016 13:18 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
Man tā bija ar bijušo draugu - es nomainīju draugu :D nu labi, mums bija savādāk. Var teikt katrs dzīvojām pa savam. Es sāku čīkstēt, ka mēs nekur neejam utt. Bet viņam arī īsti negribējās...nezinu kā gandrīz 6 gadus tā dzīvoju...kā iesprostota mucā
26.11.2016 15:53 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Iekārtot ligzdiņu ir forši, bet pat vislabākajā ligzdiņā būs skumji ja putniņš nevarēs palidot.
+++
.
Mērķi un nākotnes plānošana ir laba lieta, bet izklausās, ka šajā procesā cilvēki pazaudē sevi un to saikni, kādēļ ir kopā, viens otram. Pat vislabākās lietas nespēs aizstāt tukšumu sirdī, ko veidojusi kāda nepiepildīta un neizdzīvota lieta. Ja 20 EUR ir nauda, kuru nevar mēnesī atlicināt nelielai izklaidei ārpus mājas, tad jāsāk domāt, kā situāciju labot, labāks darbs, papildus darbs, kāds hobijs ar ko nopelnīt šo naudu. Vai gluži vienkārši kā meitenes jau minēja, pagariniet krāšanas termiņu un samaziniet mēnesī atliekamo summu, atlicinot tos 20 EUR kādai kopīgai izklaidei.
26.11.2016 12:55 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Mans vīrs ir krietni taupīgāks par mani, bet es par to tikai priecājos, jo viņš reizēm mani piezemē un ar prātu jau saprotu, ka ir lietas, kuras pilnīgi mierīgi varēju nepirkt. :-)
Bet, ja vīrs vispār atteiktos kaut kur braukt, jo visu laiku jātaupa - es tā nebūtu ar mieru. Mums gan cita galējība - ja braucam kaut kur paēst, es gandrīz nekad nevaru izēst savu porciju (izņemot restorānos), man parasti nav problēmu ar kaut kā atstāšanu uz šķīvja, bet vīrs uzskata, ka ja mēs maksājam, tad ir grēks kaut ko atstāt neapēstu, tad nu reizēm viņš apēd savu + nomoca vēl manu porciju. :-D
26.11.2016 12:39 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ir arī bezmaksas izklaides vai ļoti lētas izklaides, vienkārši vajag viņu pavilkt uz tādām.
Iekārtot ligzdiņu ir forši, bet pat vislabākajā ligzdiņā būs skumji ja putniņš nevarēs palidot.
26.11.2016 12:25 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Katram savas prioritāte, pieļauju, ka viņam tās izklaides nav tik svarīgas un varbūt par negribas iet, tāpēc atrunājas ar it kā naudas taupīšanu.
Un nav teikts, ka visu mūžu krās kaut kam. Es arī kādreiz ļoti taupīju, kad krāju dzīvoklim, jo sava dzīvesvietas esamība man ir pāri visām citām vērtībām. Tagad vairs īpaši netaupu un nekam īsti nekrāju.
26.11.2016 09:11 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Un tā visa dzīve stingrā krāšanā? Un nekad nekādu vaļību nevarēsim atļauties

Nu, ļoti ticams, ka jā.
kad Jums būs savs iekārtots dzīvoklis, Jūs varēsiet pasmaidīt par visiem pazīstamajiem dzīves baudītājiem, kuri īstermiņa baudas dēļ gadiem čakarēsies kredītos dzīvojot

Sataupīsiet dzīvoklim un "ļoti labām mēbelēm", tad nolemsiet sataupīt ļoti labam auto. Tad jau vajadzēs sākt taupīt ļoti labam remontam. Tad jau noteikti sapratīsiet, ka ģimenei ar bērniem dzīvoklis nav īsti piemērots. Sāksiet taupīt zemes gabalam un mājas celtniecībai (vairumam latviešu pienāk vecuma posms, kad gribas celt savu māju). Tad jau būs laiks taupīt jaunam auto, Jānīša un Ieviņas studijām, utml., utjpr.
.
Un tad jūs būsiet pensionāri, cerams, ka tāds Rietumeiropas variants - t.i., tie, kas tusē pa kafūžiem un braukā eksotisko ceļojumos :)
26.11.2016 08:55 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Bet kad tad jus dzivojat/baudat dzivi? Izklausas, ka vecis ir savu iegribu vergs. Un ne, taupigumam ir robezas. Santimp**eji nevienam, mandomat, nepatik.
26.11.2016 07:36 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu man nesagādātu prieku ultradārgs dīvāns, zinot, ka es tā dīvāna dēļ veselu gadu neesmu bijusi izklaidēties. Jūties kā tāds idiots, bail tēju virsū uzliet.
Es arī krāju naudu krājkontā, bet saprāta robežās. Un par lietām runājot, uzskatu, ka lietām jākalpo man, nevis otrādi. Ja kāds pelna pārdesmit tūkstošus mēnesī, var jau krāt vai ņemt kredītā, piemēram, dzīvojamās istabas mēbeļu komplektu pa 50 000, bet uz tādu summu rauties cilvēkam ar 700 eiro algu ir tupi, sinonīmu neatrodu. Ja gribas šikot, jāceļ kvalifikācija un jāmeklē labāk atalgots darbs, nevis jāknapinās. Galu galā arī dzīvokli var nopirkt pa 100 000, nevis pa 200 000, vai mašīnu nopirkt 2013. gada, nevis 2016.
26.11.2016 01:44 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Ir atskiriba starp taupigu un skopu cilveku. Saprotu ja ar finansem ir pasvaki tad logiski medz atkirst restoraani kino teatri un citas extras, bet nu ja naudas ir pietiekami un izmisigi kraaj remontam nu tad liekas ak tas cilveks ir skops. Paris reizu kaut kur aiziet uz kafeinicu vai 1x menesi uz kino diez ko daudz neizmaksaa. Es zinu vien u taadu cilveeku kurs ed tikai un vienigi pasu leetaako uz kacijas maxima pirkto nocenoto partiku ...maksimaali neperk ne drebes ne izklaudejas ,bet suasmigi kraaj..ienaakumi ir stabili un pari 800eiro meenesi,bet neperk ne drebes ne ari kadreiz uz kaadu restoraanu aiziet, ja jaaizdod tad taisa trageediju delj 10 eiro...
26.11.2016 00:55 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Man tada dzive liktos nedaudz skumja.
25.11.2016 23:01 |
 
Reitings 775
Reģ: 21.01.2016
uztaisi tēju termosā un sviestmaizes un aiziet kaut kur pastaigā.
Vispār tā nav slikta ideja :) Ir arī jau dažādi bezmaksas pasākumi.
25.11.2016 22:52 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Tad, kad Jums būs savs iekārtots dzīvoklis, Jūs varēsiet pasmaidīt par visiem pazīstamajiem dzīves baudītājiem, kuri īstermiņa baudas dēļ gadiem čakarēsies kredītos dzīvojot.
Man ar bijušo bija tas pats stāsts, visu laiku īdēja ka vajag krutu dz., nevis sērijveida, tad vajag krutu remontu, tad iekārtot, tad krutu mašīnu, tad kāpēc nebraucam ceļojumos, kāpēc viņai nav kažoks utt. Ja nebūtu visi debīlie tēriņi kurus viņa no manis izčīkstēja, es 5 gadu laikā būtu nomaksājis kredītu un visas problēmas būtu aizmirstas.
Ja jūs esat ģimene, un vienojaties par kaut ko, tad abiem kopā tajos ierakumos jāsēž un jākaro. Ja uzskati, ka mērķi jāmaina tad runājiet.
25.11.2016 22:40 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Man iepriekšējās attiecībās tā bija liela problēma. Viņš ir izteikts taupītājs, krājējs (traukus mazgās mazmazītiņā strūkliņā, sēdēs labāk aukstumā - tik traki), es savukārt drīzāk dzīves baudītāja, bet, protams, ar saprātu. Cenšos katru mēnesi kaut ko atlikt, bet,protams,varētu arī neiet uz kafejnīcām, nepirkt kleitas utt, tad tā summa varētu būt pat divreiz lielāka...Man kaitināja viņa taupīšana uz visu, viņu kaitināja mana tērēšanās. Man liekas,ka šādos jautājumos vismaz kaut cik ir jāsakrīt domām. Tas bija viens no iemesliem, kāpēc izšķīriāmies, es tā domāju...
25.11.2016 22:18 |
 
Reitings 413
Reģ: 29.05.2016
Taupībā nekā slikta nav, kamēr tas apmierina abus un šī tēma ir kopīgi izrunāta. Nezinu, kurš bija šīs taupības iniciators (lai gan te pat nav jāmin), taču lēmuma pieņemšanā piedalījies arī tu. Tajā brīdī gan jau bija izrunāti noteikumi, budžeta tēriņu sadale, cik kurš kopīgi atliek, kuriem abi piekritāt. Ja ir brīdis, kad kādu šis sāk neapmierināt, var taču apsēsties un vēlreiz pārrunāt noteikumus, jo tomēr teikšana ir abiem, ja jau abi pelna un atliek. Ieviesiet vēl vienu pozīciju - atpūta, izklaide.
Un vēl tīri intereses pēc, vai liekat vienādas summas, sadalījums godīgs?
Mani vairāk satrauktu, ka attiecības nav noformētas. Cik gadījumi dzirdēti, ka kopā krāja, bet otrs palicis bez nekā.
25.11.2016 22:09 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ā, palaidu garām. Nu, ja nauda, kura tērēta savam priekam, tiek uzskatīta par "bezjēgā iztērētu", tad jā, nekāda prieka no tā nav. Ja lielāks prieks ir, piemēram, par dīvānu, kura iegādei sūri grūti krāts veselu gadu. Katram savs.
25.11.2016 21:31 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Uzskatu ka but taupigam nav slikta ipasiba un tas cik stingri katrs taupa ir pasa zinja kas norada cik loti velas to kam taupa, sliktak ir tad ja no ta jacies citam cilvekam kuram ir citadaki uzskati...
Bet visa visuma runajot var aru musdienas kopigi atpusties ari pa leeto... piemeram kino nesen 1 dienu bija 1-3 eur pa bileti un perkot popkornu kola naca klat pa briivu.... taspats boulings ari nezinu ka tagad nesu kadu laiku spelejis bet kad vel pedejo rezii biju savacamies vairaki draugi un panemam celinju - nesanaca nemaz tik dargi uz cilveku bija kautkadi nepilni 4 eur no cilveka un pasakums uz 2h ... var kautvai ka jau te mineja panemt termosa siltu teju un nopirkt bulcinjas vai cepumus un teiskim vasara aizbraukt pie juras tasa ri nemaksatu dargi... ir ari visadi koncerti ik pa laikam kuri ir bezmaksas..... tapat teiksim aiziet kppa uz kadu kautvai sporat pasakumu musdienas tas ari nav dargi - iznemot varbut dinamo hokeju.. teiksim florbols cik zinu ieejas biletes simboliski maksaa....
25.11.2016 21:30 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Jā, es zinu, cik tas gadā sanāk. Mums labāk neaizbraukt ceļojumā vai nepirkt pārāk dārgu mašīnu un netaisīt pārāk dārgu remontu, nekā liegt sev ikdienas mazās baudas, kuras gada griezumā nemaz neizmaksā milzīgas summas. Taupot uz pusdienām, dzīvokli nenopirksi, bet veselību gan var sačakarēt uz visu dzīvi. Bet, ja cilvēkam sagādā prieku drastiska taupīšana un katra eiro krāšana, būs grūti viņu pārliecināt par pretējo.
25.11.2016 21:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits