Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Erasmus+

 
Reitings 51
Reģ: 10.04.2015
Sveikas,
Nākamgad plānoju braukt pieredzes apmaiņā, izmantojot Erasmus+ sniegtās iespējas.
Padalaties ar savu pieredzi, ieteikumiem, atmiņām un emocijām. ;)
24.11.2016 17:55 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Padalaties ar savu pieredzi, ieteikumiem, atmiņām un emocijām.

Ierauj divus litrus vīna un zajebisj būs! :)
24.11.2016 17:57 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Uz kuru valsti plāno laist? :)
24.11.2016 18:12 |
 
Reitings 51
Reģ: 10.04.2015
Luksemburga :)
24.11.2016 18:47 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Kāda atšķirība starp erasmus un erasmus+?
24.11.2016 19:44 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
leillu, erasmu+ senāk bija EVS (european voluntary service) - domāts visiem, erasmus - studentiem.
24.11.2016 19:48 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Skaidrs, es esmu bijusi tikai erasmus.
24.11.2016 19:48 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Man iet nu jau 2. Erasmus periods, pirmo reizi biju Grieķjijā - tur tīrākais čils, jo mana studiju joma tur nav diez ko attīstīta, ļoti zemā līmenī, bet man patika - foršie laikapstākļi, pus gads gandrīz tikai atpūtai, ceļošanai apkārt, nekā nedarīšanai - kāpēc gan ne? :)
:)
Tagad esmu Čehijā, nu jau studijās darāmā ir vairāk, bet šeit man patīk labāk nekā Grieķijā - daudz jaunu cilvēku iepazīti, uzlabojusies angļu valoda ievērojami (par to vislielākais prieks :) ), tā pati ceļošana apkārt fantastiska, dažādi tripiņi, jā, esmu paspējusi arī jau iemīlēties (l) Bet kur tad nu bez tā :D
:)
Tā kā noteikti iesaki doties un izbaudīt! :) Domāju un ceru, ka šis nav mans pēdējais Erasmus :-P
24.11.2016 20:10 |
 
Reitings 64
Reģ: 25.10.2016
Solo_, oooo, es februārī dodos uz Prāgu ar Erasmus! Vēl esmu kopmītņu meklējumos (mana universitāte nenodrošina), varbūt es Tev varu uzrakstīt privāti un pajautāt šo to? :)
24.11.2016 21:42 |
 
Reitings 438
Reģ: 04.05.2013
erasmus pieredzes var būt ļoooooooti dažādas. zinu cilvēkus, kam bija grūtības iejusties un kas aizbrauca mājās, zinu tādus, kas nenolika eksāmenus un dabūja atdot visu naudu, ir cilvēki, kas brauc ballēties, iegūt jaunus iespaidus, ir kas brauc tikai mācīties, ir, kas mēģina apprecēties :)
man visu laiku bija par maz naudas un negribējās mācīties, jo jutos kā atvaļinājumā. trāpijos ļoti slikti organizētā universitātē un ar visām papīru kārtošanām gandrīz sirma paliku.
bet tā kopumā bija ļoti forši, mēģināšu braukt vēlreiz. tā ir neatņemama pieredze :)
24.11.2016 21:47 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Es gan braucu ne no Latvijas, braucu viena, bija ideāli! (l) Tik ideāli, ka atpakaļ nemaz neaizbraucu un paliku tur dzīvot :-D šobrīd gan esmu atpakaļ Latvijā, vismaz pagaidām :)
.
Tāka izbaudi savu laiku - lielākā daļa studentu ir ļoti draudzīgi un atvērti, un tie, kas ir Erasmusā, jo vairāk. Foršas ballītes, jauni iespaidi un paziņas.. Ir forši! :-)
.
Es gan 1. reizi dzirdu par default variantu, ka nauda jāatdod atpakaļ. Es toreiz nepabeidzu semestri dažādu apstākļu dēļ, iesākumā, pirms braucu, man samaksāja 70 - 80% (ja nemaldos) no stipendijas kopsummas semestra garumā, un pārējo summu pārskaitītu pēc eksāmenu nokārtošanas. Tā kā atpakaļ neaizbraucu, kā arī eksāmenus nekārtoju, aizsūtīju e-pastu savai universitātei ar visu info. Man atbildēja, ka viss ok, tik tas, ka man nevar pārskaitīt atlikušo summu, ja man nav attaisnojoša iemesla. Toreiz, lai turpinātu studijas un dzīvi valstī, vajadzēja papīrus no manas skolas, kur būtu arī info, ka neesmu pabeigusi semestri, tādēļ man bija ārsta zīme, kādēļ nevarēju pabeigt semestri. Man ieskaitīja atlikušo summu kgan to es vispār pat negaidīju. Bet nu kā jau minēju, es ne no Latvijas braucu, tādēļ nezinu, kā te tas notiek :)
24.11.2016 22:09 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Biju pusgadu Spānijā, nu jau 6 (!) gadus atpakaļ :-O Šausmas, cik ātri laiks lido.. Bet... tas bija perfekts laiks pusgada garumā... Ne tikai ballītes, bet arī mācības, jauni cilvēki, draugi no visas pasaules, emocijas, neatkarība, ceļošana un vēl, un vēl (l) ERASMUSā biju tikai 1x, bet pieļauju, ka ja brauktu otrreiz, vairs nebūtu tā.. Tas bija īstais laiks, biju īstajā vietā, laikā un ar īstajiem cilvēkiem un jā, tieši tā apziņa, ka tā ir pirmā reize, nu vienvārdsakot, kolosāli.. tikai vislabākās emocijas.. bet tagad atceroties to laiku, šķiet, ka tas tik sen ir bijis un īstenībā ne ar mani .. bet kopumā varu teikt, ka tas bija viens no labākajiem periodiem manā dzīvē..
24.11.2016 22:18 |
 
Reitings 80
Reģ: 12.06.2014
Sisley
Agrāk, ja brauca Erasmusā, bija pofig, vai nokārto visus eksāmenus vai nē, bet, tā kā daudzi studenti to sāka ļaunprātīgi izmantot, tagad līgumā ir iekļauts punkts, ka ir jācenšas dabūt visus KP (ja ir vismaz puse iegūti, ir ok, ja nav neviens eksāmens kārtots, ir jāatgriež visa stipendija).
Zinu čali, kas mācījās manā fakultātē pirms pāris gadiem un pieteicās Erasmusā uz Norvēģiju, lai saņemtu lielāko stipendiju (agrāk deva pie vai pat virs 1000 eiro, ja brauca uz Ziemeļvalstīm). Norvēģijā viņš bija tikai 2 dienas, lai iegrieztos universitātē un dabūtu papīru, ka ir atbraucis, bet tā īstenībā visu naudu izmantoja, pusgadu ceļojot apkārt.
24.11.2016 22:51 |
 
Reitings 294
Reģ: 02.01.2014
Esmu braukusi Erasmusā 2x, bet abas reizes biju tad, kad kursa biedriem LV ir prakses laiks.
Teiksim tā, ka lai vai kā ir gājis, noteikti nenožēloju, jo dievinu ceļot un zināju, ka tā būs iespēja arī kaut kur aizbraukt + stipendija man bija lielāka nekā tgd pelnu te LV strādājot :D
Pirmo reizi aizbraucu uz Šauļiem. Zinu, ka tā bija vasara uz 2mēn, savā dz/d pat varēju atbraukt mājās uz LV, lai nosvinētu kopā ar savējiem :) tur gan viss bija tā diezgan nesakārtoti, tpc mazliet raustījos ar braukšanu kkur vēlreiz. Kopumā jau protams forši apceļot kaut to pašu kaimiņzemi un iepazīt vairāk braļukas.
Tad saņēmos un pieteicos braukt arī uz Čehiju, kas arī bija prakses laiks. Salīdzināt to galīgi nevarēja, jo Čehijā visiem tik ļoti interesēja tas, ka mēs tur esam, gribēja zināt kā mums tur patīk, ko esam redzējušas, kur aizvest. Galvenā sieviete bija tik ļoti super, ka dabūjām pat izbraukt ar motorlaivu, kvadracikliem un redzēt Čehijas superīgo dabu un kalnus, nekad dzīvē nebūtu domājusi, ka tur ir tik ļoti pasakaini skaisti. Bija arī studentiem daudz organizētu pasākumu, tāpēc nekad nebija garlaicīgi, varējām apmeklēt arī kkādus pulciņus (volejbols, basketbols, angļu un čehu valodas kursi u.c), lai gan ar lekcijām nebija nekāds sakars.
Noteikti šo laiku nenožēloju un varu atcerēties tikai un vienīgi ar smaidu sejā.
Braucu kopā ar kursabiedreni, ja būtu jābrauc vienai, tad no sākuma 100%, ka būtu daudz grūtāk, uznāca arī mirkļi, kad saskumu pēc mājām un draugiem, bet tuvākie pat ciemos varēja atbraukt un paspēju pabūt ne tikai Čehijā, bet arī Austrijā un Ungārijā, esot tur. Ja tgd būtu tāda iespēja, tad es ilgi nedomājot to izmantotu. :)
24.11.2016 23:09 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Liva Liva - jā, droši raksti! :)
25.11.2016 12:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits