Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bērnu adopcija un viendzimuma pāri

 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Lai nebūtu jāpaceļ vakardienas svētku beztēma, cepju augšā jaunu tēmu. Tātad, vakar uzpeldēja diskusija par bērnu adopciju viendzimuma ģimenēs. Patiesībā es neizprotu šīs bailes par iespēju ļaut viendzimuma pāriem adoptēt bērnus. Jo? Nu kāds ir pamatojums? Vai nav jau gana briesmīgi tas, ka valstī ir vairāk bērnu namu nekā dzīvnieku patversmju? Ka tik liela sabiedrības daļa uzaug bez ģimenes? Bērna adoptēšana heteroseksuālai ģimenei arī ir dikten sarežģīts process. Es tiešām neizprotu šīs bailes no tā, ka bērnam tiktu iespēja izaugt ģimenē.
Vai tiešām bērns izaugs laimīgāks bērnu namā, nekā ar divām mammām vai tētiem?
19.11.2016 13:18 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Neuzskatu to par normālu parādību. Bet ja no diviem ļaunumiem jāizvēlas mazākais, tad droši vien to varētu ļaut. Bet tikai pēc sīkas un smalkas pārbaudes, kurā jāpārliecinās, vai abi šie vecāki vispār saprot ko nozīmē audzināt bērnu, kā tas jādara tieši viņu gadījumā utt. Un šādas ģimenes arī jāpieskata un ik pa laikam jāpārbauda, vai bērniem viss ir ok. (t)
19.11.2016 13:23 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Bet kāpēc jāpieskata? Kas tiem bērniem var notikt?
19.11.2016 13:24 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tas ir tas pats, kas, ja adoptē viens vecāks, tikai dubultā :) Labāk nekā augt bērnunamā. Tikai par to, kā bērnam veidojas uzskati par partnerattiecībām, nemācēšu pateikt, jājautā psihologam.
19.11.2016 13:26 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Neatbalstu!
....
Ja gadījumā tas tiek pieļauts, tad jāveic regulāras, stingras pārbaudes.
Būsim godīgi - tādas attiecības ir pret dabas likumiem, kā rezultātā ja tiek adoptēts bērns tad tas var atstāt nospiedumu uz bērna psihi. Vel izaugs tāds pats kā viņu ''vecāki''...
....
Bērnunami nav tā labākā vieta, tāpēc ir jācenšas darīt visu lai viņu tur justos mīlēti un laimīgi. No valsts būtu vajadzīgi vairāk līdzekļu tam lai varēti individuālāk ar viņiem apieties.
19.11.2016 13:30 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
tādas attiecības ir pret dabas likumiem, kā rezultātā ja tiek adoptēts bērns tad tas var atstāt nospiedumu uz bērna psihi. Vel izaugs tāds pats kā viņu ''vecāki''...

Kas par pasakām. Homofobu savārstījumi bez jebkāda zinātniska pamatojuma. Ja kaut kas atstās nospiedumus bērna psihē, tad tikai homofobu šausmināšanās par viņa ''nenormālajiem'' vecākiem un pastāvīgās 'pārbaudes'.
19.11.2016 13:35 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Inga88
Bet kāpēc jāpieskata? Kas tiem bērniem var notikt?

Neatceros vairs kur lasīju, bet pēc statistikas viendzimumu pāru starpā ir vairāk vardarbības. Bez tam lai arī tas ir mazākais no ļaunumiem, tomēr izpratne par attiecībām veidojas zināmā mērā izkropļota. Un ar tādiem bērniem pietiekoši regulāri būtu jāstrādā psihologam, lai redzētu, kā viņi tiek audzināti utt.
19.11.2016 13:35 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Forši, ka uzsāki šo tēmu, es arī gribēju. Vienīgi negribas kārtējo kašķu tēmu. :-D Visu rītu par šo domāju.
Man pašai nav noformulējies viedoklis par šo tēmu. Ir tā, ka man nav pretenziju pret viendzimuma laulībām un attiecībām, man ir pilnīgi vienalga, ko kurš dara savā guļamistabā. Bet man nav ne socioloģisku, ne medicīnisku datu un informācijas, lai es varētu spriest par to, kā darbojas bērna smadzenes un kā tas ir, kad trīs piecgadīgām draudzenēm - Annai, Marijai un Janai - vienai ir mamma un tētis, otrai ir 2 mammas un trešajai ir 2 tēti. Man tiešām ir grūti iztēloties, kā tas varētu būt. Par gejiem skaidrs, bet par lesbietēm arī nesaprotu, kāpēc jāadoptē, ja var dzemdēt pati.
Es labprātāk uzaugtu ģimenē ar diviem ļoti ļoti mīlošiem tētiem (mammām), nekā bērnunamā. Teikšu godīgi, manā klasiski orientētajā ģimenē arī bija mazāk mīlestības nekā es uzskatu, ka būtu jābūt.
Vakar par to daudz runāju ar savu draugu, viņš sliecas uz to, ka ģimenei jābūt tradicionālai, bet viņa viedoklis nav kategorisks (vismaz cik es pamanīju). Viens no argumentiem, ka nav forši, ja bērns redz kā "geji laizās", uz ko es uzskatu, ka nav arī forši, ja bērns redz, kā laizās tētis un mamma. Buča ir viena lieta, bet nu tāda intensīva sūkšanās, bezmaz vai priekšspēle bērna klātbūtnē man nav pieņemama arī tradicionāli orientētā ģimenē.
19.11.2016 13:35 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Luī tad tu nepiekrīti, ka bērni mācās no vecākiem?
19.11.2016 13:36 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Atbalstu. Adopcija ir nopietns pasākums, kur ļoti izvērtē vecākus, tātad ja divi, viendzimuma vecāki iztur visas pārbaudes, viņi ir tik pat ļoti piemēroti kļūt par vecākiem, kā visi citi.
Tomēr labāk lai bērni dzīvo pie diviem tētiem kuri mīl un rūpējas par bērnu, nekā pie mammas un tēta, kuri dzer, strīdās un nedod dievs vel sit viens otru vai bērnus.
19.11.2016 13:37 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Luī
Nevajag pārspīlēt. Jā, iespēja, ka bērns izaugs homo ir tik pat liela kā normālā ģimenē.
Bet Tev ir greiza izpratne par vārdu "pārbaudes". :) Tas izklausījās traki negatīvi, es gan neredzu tam nekādu pamatu.
19.11.2016 13:39 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Manuprāt, tikai tāpēc, ka cilvēki ir homoseksuāli, nepalielinās iespēja, ka viņi izturēsies pret bērnu sliktāk nekā heteroseksuāli vecāki. Bet, protams, Latvijā vismaz tuvāko gadu laikā nebūtu droši atļaut viendzimuma ģimenēs adoptēt bērnu - ne jau pašu ģimeņu dēļ, bet gan sabiedrības aizspriedumu un naidīgās attieksmes dēļ.
19.11.2016 13:39 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Man viedoklis šajā gadījumā laikam nevienam nav noslēpums. Es uzskatu, ka nav racionālu iemeslu, lai šādu adopciju neļautu. Savukārt tie iemesli, kas tiek piesaukti daudz vairāk vēsta par runātāju un viņa problēmām un nedrošību, nekā objektīviem iemesliem.
Bērnu psiholoģijā attīstības stūrakmens ir "drošā pieķeršanās". Tās ir saites, kuras bērns veido ar pieaugušajiem savā tuvumā. Bērns nav piedzimis at "template" smadzenēs, kurš saka, ka aprūpes personām ir jābūt 2 dzimumu un reproduktīvā vecumā, citādi bērns izaugs kaut kādā veidā traumēts. Par bērnu var pilnvērtīgi rūpēties (un laika gaitā ir rūpējušies) dažādi cilvēki, dažādos modeļos. Tajā skaitā kolektīvi - "ir vajadzīgs ciems, lai uzaudzinātu bērnu". Es domāju, ka adopcijas pamatkritērijam būtu jābūt tam, cik daudz resursu ir ģimenei, nevis vai ģimene ir heteronormatīva. Un ar resursiem es šeit nedomāju tikai naudu, bet arī atbalsta sistēmu, prasmes, izglītību un vērtības.
19.11.2016 13:39 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
ka nav forši, ja bērns redz kā "geji laizās"

Bērniem nav jāredz arī kā laizās mamma ar tēti. Bet bučas starp netradicionāli orientētiem vecākiem bērna priekšā būs nevis ''geji laizās'', bet gan mīlestības un rūpju izpausme starp mīlošiem vecākiem. Un tas arī viss, ko bērns redz - mīlestību.
19.11.2016 13:40 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es domāju, ka secinājumus par to, kā tas kaut ko ietekmē.. varētu izdarīt tikai pēc vairākām paaudzēm.. arī būs lielāks skaits ģimeņu, kurā homoseksuāli pāri adoptējuši bērnus.
Tagad var tikai minēt..
Man jau šķiet, ka ideāli, ja bērnam ir mīloša mamma un mīlošs tētis (kopā).. Bet mūsdienās šādu ģimeņu skaits, šķiet, sarūk
19.11.2016 13:41 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es nepiekrītu tam, ka bērns mācās no vecākiem. Ja es mācītos no saviem vecākiem un ņemtu pierē visu, ko man bērnībā uzspieda, visticamāk, es tagad būtu Maximas kasiere mazpilsētā. Zinu daudz piemērus, kur no alkoholiķu ģimenēm nākuši bērni nedzer pat svētkos, kur no paraugģimenēm nākuši bērni kļūst par vientuļajiem vecākiem, kur no inteliģentām ģimenēm nākuši bērni ir totāli stulbeņi un kretīni, utt. Es pat drīzāk redzu pretēju tendenci, puse manas klases teica "es negribu dzīvot tā kā dzīvo mani vecāki".
19.11.2016 13:43 |
 
10 gadi
Reitings 3146
Reģ: 29.01.2009
Bet tikai pēc sīkas un smalkas pārbaudes, kurā jāpārliecinās, vai abi šie vecāki vispār saprot ko nozīmē audzināt bērnu, kā tas jādara tieši viņu gadījumā utt

Tu domā, ka pāris (sieviete ar vīrieti), kam nekad nav bijuši bērni saprot labāk, ko nozīmē audzināt bērnu? Pēc tavas loģikas adoptēt varētu tikai tādi, kas jau izaudzinājuši savus.
Piekrītu Miss Joker viedoklim. Ja pēc izvērtēšanas, viņi ir atbilstoši adoptēt, tad tikai atbalstu. Bērna psihi noteikti arī var sabojāt tēvs, kas klapē regulāri mammu (vai pašu bērnu), vecāki pļēguro no dienas dienā. Tāpēc neuzskatu, ka 2 tēvi vai 2 mātes to izdarīs vairāk nekā iepriekšminētie gadījumi.
19.11.2016 13:44 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Bērnu psiholoģijā attīstības stūrakmens ir "drošā pieķeršanās".

Klau, kas notiek, ja nav drošās pieķeršanās? Piemēram, bērnunama bērniem? Kā tas atspoguļojas pieauguša cilvēka dzīvē?
19.11.2016 13:46 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Īstenībā jau homoseksuālisms nav pret dabas likumiem, jo daba tos cilvēkus tādus ir izveidojusi, pareizāk sakot, vide, kurā tie dzīvo. No tāda viedokļa arī neauglīgiem cilvēkiem būtu jāaizliedz adoptēt bērni, jo būt neauglīgam heteroseksuālam indivīdam ir pretdabiski.
19.11.2016 13:49 |
 
Moderators
Reitings 3681
Reģ: 13.11.2016
Latvijā nevienam homītim nav aizliegts adoptēt bērnus. Tik gandrīz neviens no viņiem to necenšas darīt. Latvijas avīze par šo jautājumu savulaik bija aptaujājusi gejus. Šamējie teica, ka Latvijas geju aprindās esot izplatīta nabadzība un alkoholisms, tādēļ pat, ja homīšu pāri varētu adoptēt bērnus, vien retais to darītu. Starp citu, arī nelaulāti hetero pāri nevar kopīgi adoptēt bērnu.
19.11.2016 13:50 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Bet Inga arī pieskārās citai interesantai tēmai:
Bērna adoptēšana heteroseksuālai ģimenei arī ir dikten sarežģīts process.

Esmu dzirdējusi no cilvēkiem, kas ir adoptējuši bērnu.. ka viņi labprāt adoptētu vēl bērnus.. ja vien nebūtu jāiet atkal cauri tam murgam ar bāriņtiesu.. Šķiet tajā procedūrā kaut kas īsti nav lāga..
19.11.2016 13:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits