Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Budžeta plānošana

 
Reitings 273
Reģ: 03.12.2015
Esmu pamanījusi, ka diskusijās par ēdienu, skaistumkopšanu, apģērbu, ēšanu ārpus mājas vai tamlīdzīgām tēmām, meitenes pārsvarā saka, ka nezina precīzi, kādas summas tiek tērētas ne mēneša, ne gada griezumā.
Līdz ar to man radies jautājums, cik daudzas no jums plāno budžetu un cik daudzas vienkārši tērē un nezina, kur kas aiziet.
Es personīgi sastādu budžetu katram mēnesim ar ienākumu un izdevumu ailēm. Pie izdeumiem katrai pozīcijai ir atvēlēta konkrēta summa (piemēram, pārtika mājām, ēšana ārpus māja, komunālie utt.). Protams, kaut kas var pabīdīties un pārbīdīties, rodas kaut kas neparedzēts, bet tad attiecīgi kādai citai pozīcijai apgriežu budžetu, bet tā pa lielam es visu zinu, cik un par ko tērēju.
Pēc tam kaut vai gada beigās var savilkt kopsavilkumu un apskatīties, piemēram, cik procentuāli tērēts ēšanai ārpus mājas un cik ēšanai mājās. Vai jebkuru citu pozīciju. Taisu tabuliņas, grafikus, analizēju.
Īsāk sakot, vai jūs arī plānojat savu budžetu? Vai es vienīgā tāda dīvaina :)
31.10.2016 14:49 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
es uztaisīju ekseļtabulu, bet ilgāk par 2 mēnešiem man šis projekts neaizgāja.
galvā ir sava ekseļtabula ar aptuvenajiem cipariem. zinu, cik aizies defaltā dzīvošanai, cik uzkrājumam, cik drīkstu atļauties sevislutinošiem pirkumiem. un katru nedēļu izņemu skaidrajā summu, ar kuru maksāt par pārtiku, transportu un visādiem niekiem.
31.10.2016 14:52 |
 
10 gadi
Reitings 1696
Reģ: 29.01.2009
Nē, neko neplānoju. T.i. es zinu dažus ciparus - ka, piemēram, šajā menesī man vajadzēs 300 eur jaunajam riepām, zinu, cik būs jāsamaksā kārtējā mēnesī par regulārajām skaistumkopšanas procedūrām vai rēķiniem. Par visu pārējo - parasti plānu nav (protams, kad tiek plānots lielāks ceļojums vai pasākums, tad ir), man nav ne mazākas nojausmas cik pat aptuveni mēs tērējam pārtikai, izklaidēm. Parasti rodas kaut kādas spontānas idejas un tur arī aizet nauda. Es nemēdzu plānot mēnesi uz priekšu, kur es došos un kur ēsīšu vakariņas, tāpēc to būtu grūti prognozēt (t) Tāpat arī ar drēbēm - vienu mēnesi varu nenopirkt neko, bet nākamajā mēnesī sanāks tā, ka man iepatikušies 2 zābaku pāri un vēl viss kas. Eh, nemāku es plānot izdevumus (t)
31.10.2016 15:01 |
 
Reitings 263
Reģ: 20.07.2016
Manā ģimenē daudz nauda aiziet manam hobijam, sportam, skaistumkopšanai,parādam ex, divu auto līzings, hipotekārajam kredītam un mājai. Nekas pāri īsti nepaliek. Paveicies,ka valsts lielāko daļu medikamentu izdevumu sedz manai veselībai :)
31.10.2016 15:04 |
 
Reitings 408
Reģ: 29.09.2015
Man nestrādā tabulas ar atvēlētām summām katrai pozīcijai... 8-), taču no ienākumiem svarīgākais ir veikt obligātos maksājumus, atlikt daļu summu un pārējais - ēdiens, skaistumkopšana, iepirkšanās utt ;-)
31.10.2016 15:06 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Swedbank internetbankā (iespējams arī citās) ir lieliska iespēja sagrupēt un paskatīties kur nauda ir tērēta, tas noder vairāk, ja visur maksā ar karti. Pēc tam var atlasīt kādu periodu vēlies aplūkot (kaut vai vairāku gadu griezumā), pašam bija ļoti interesanti papētīt šādu statistiku.
Pats tā īpaši līdzi nesekoju, šad tad ieeju paskatīties cik un kur esmu notērējis, paskatos cik palicis un "lieko naudu" iemetu krājkontā.
31.10.2016 15:10 |
 
Reitings 520
Reģ: 28.10.2016
Būšu atklāta - naudu saņemu, samaksāju visus rēķinus mēnesi uz priekšu, kas paliek pāri - no tā dzīvoju diezgan brīvi. Galvā gan VIenmēr stāv tas, cik kontā palicis. nav tādas sajūtas "Man tur 400 eiro, nav ko skaitīt", jo 400 eiro arī nav daudz.
Varbūt, kad būs kontā lieki 15-20 000, tad beigšu uztraukties.
31.10.2016 15:16 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Nekādas exceļtabulas netaisu. Samaksāju, kas jāsamaksā, atlieku, kas jāatliek un pārējo tērēju. Draugs tāpat.
31.10.2016 15:26 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
blociņā var ierakstīt no čekiem summas ko pērk
31.10.2016 15:29 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Vajadzētu, tiešām, jo esmu no cilvēkiem, kuriem ienāk alga un mēneša beigās ir tukšums, jo vienkārši nepietiekami plānoju un būšu atklāta - es vienkārši zinu, ka varu tā darīt, jo ēst būs ko, rēķini būs samaksāti un tml.
Bet kādreiz, kad viena pati visu darīju un maksāju, tad uz lapas vienkārši rakstīju pozīcijas - cik, kam, ko un tad aŗī izdevās iekrāt.
Pagaidām ar krāšanu man ir kā citām ar diētu - no nākamā mēneša. Un arī, ja krājkontā naudu ieskaitu, mēneša beigās tāpat jau jālūdz draugam - tātad bezcerīgi :D
31.10.2016 15:35 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Es, tēriņu uzskaitīšanai, izmantoju aplikāciju telefonā - AndroMoney. Šī man patīk vislabāk no visām pieejamajām, izmantoju jau no februāra!Tad var redzēt, kur tēriņus vajag samazināt. Es biju paŗsteigta, kad ieraudzīju cik daudz iztērēju našķiem. Tātad, sāku piedomāt pie to pirkšanas, augumam arī labums :-D
Par krājkontu... Tur ir jāmaksā apkalpošanas maksa?
31.10.2016 15:57 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Kad sàkàm nopietni apsvèrt màjas iegàdi, tad uztaisīju tabulu, kur bija visi ienàkumi un izdevumi pa grupàm sadalīti - pàrtika, izklaide utt... laikam kàdu pusgadu visu rakstīju, bet nu tà kà nekur neizlīda pàrmèrīgas summas, lai domàtu ko mainīt, tad pàrtraucu, apnika arī.
Ja bùtu finansiàlas grūtības, gan jau atkal rakstītu un meklètu , kur var ieekonomèt
31.10.2016 16:11 |
 
Reitings 1603
Reģ: 07.02.2011
Tabulas netaisu. Sākumā ir obligātie maksājumi,noliekam cik jānoliek un pārējo notrallinam,ja visu nesanāk notērēt tad pāri palikušo summu arī atliekam un tā uz riņķi.
31.10.2016 16:32 |
 
Patīk
Reitings 2989
Reģ: 09.08.2016
Neplānoju budžetu. Uzreiz kā atnāk kāds rēķins - samaksāju. Pārējo tērēju. Vēl daļu atlieku krājkontā, mums ģimenē ir 2 krājkonti- viens ir ceļojumiem, otrs ir remontiem, neparedzētiem apstākļiem.
Vīrs maksā par ēšanu ārpus mājas un pērk pārtiku.
31.10.2016 17:00 |
 
Reitings 265
Reģ: 07.12.2009
Man ir tabula, kuru veidoju aptuveni 3-4 mēnešus uz priekšu. Tajā iekļauju visus obligātos maksājumus atevišķās pozīcijās, pozīciju pārtikai, iekrājumiem un tad ir pozīcija "atlikums". Ar šo pozīciju tad arī varu atļauties būt mazliet pārgalvīga, ja sagribas, jo tie ir brīvie līdzekļi. Tādā veidā neiegrābjos rēķinu naudā un varu sekot līdzi saviem izdevumiem.
Mani ļoti apmierina šāda vieda finanšu plānošana, jo tad nav jāstāv stundu un jādomā vai varu pirkt šo un to.
31.10.2016 17:06 |
 
Reitings 265
Reģ: 07.12.2009
nikitinna, parasti par krājkontu lietošanu nav jāmaksā apkalpošanas maksa, tomēr naudu no tiem nevar izņemt uzreiz. Piemēram, Swedbank ļauj izņemt naudu 7 dienas pēc tam, kad esi internetbankā pieteicis naudas izņemšanu, bet, ja vēlies naudu izņemt nekavējoties - maksā procentus. Tomēr par naudas glabāšanu šajā kontā banka Tev maksā procentus no uzkrātās summas, tie procenti gan ir smieklīgi.
31.10.2016 17:10 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Ar budžeta plānošanu TIK traki neaizraujos kā autore, samaksāju rēķinus, atlieku mašīnas "budžetā" naudu (apkopes, soda kvītis,utt) un pāri palikušo summu sadalu vienādi uz katru mēneša nedēļu, to kas paliek pāri mēnēšanas beigās ,parasti, atlieku.
31.10.2016 17:32 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
Parakstos zem fluffy budžeta plānošanas veida. Arī es zinu tādus lielos tēriņus, vienmēr paturu prātā, cik man ir uz konta. Ja konkrētā mēnesī lieli tēriņi nav plānoti, tad uzreiz pēc algas saņemšanas ko atlieku. Bet man nav zināma konkrēta summa, cik mēnesī tērēju pusdienām, kosmētikai, pirkumiem dzīvokļa vajadzībām utt. Vados pēc situācijas.
Bet laikam tieši tāpēc bieži ir mēneši, kad pēdējās dienas pirms algas pusdienas jāņem līdzi no mājām - un nevis tāpēc, ka tā gribētos, bet tāpēc, ka reāli nav naudas jeb, precīzāk, neesmu pareizi saplānojusi tēriņus (s):-D
31.10.2016 17:36 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Man Swedbank internetbankā ir budžeta plānotājs, ko reizi pāris mēnešos apskatu un tādā veidā arī aptuveni zinu, cik un kur iztērēju mēneša griezumā, jo skaidru naudu gandrīz nelietoju. Sańemu algu, uzreiz samaksāju visu, kas maksājams un viss. Tālāk tikai tērēju. Uz krājkontu ir automātiskais maksājums un telefona aplikācijā reizēm paskatos, cik man vēl kontā nauda. Dažreiz ir liels prieks, dažreiz liels šoks:-D Nu neko, man nav pacietības rakstīt kaut ko tabulińās un analizēt.
31.10.2016 17:58 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
es agrak parak daudz tereju, vnk nenormali. taa nauda kusa starp pirkstiem, bet es isti nebiju neko nopirkusi. Tagad kaut kaa ari isti nemaku kraat vai ietaupit, uzskatu ka taa ir slikta ipasiba man.
31.10.2016 18:04 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
santa_m, kkhm tad jau forši. Arī izveidošu tādu kontu, tā būs vieglāk atlikt!
Bet, tad kāds bankai labums no tā?
31.10.2016 18:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits