Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vīrs dusmojas

 
Reitings 188
Reģ: 14.09.2015
Vīrs dusmojas, kad kaut ko publicēju Facebookā. Piemēram, kad apprecējāmies, nomainīju statusu un pieliku plāt kāzu bildi, uz ko viņš bija dusmīgs. Teica, ka varēju tāpat statusu nomainīt "pa kluso", ka nav tas jāliek kā publisks life event un vēl ar bildi klāt. Uzskata, ka nav jāliek nekas no privātās dzīves.
Jāsaka, ka agrāk liku bildes no pasākumiem savos sociālajos tīklos. Bet, kad sagājām kopā, faktiski to izbeidzu. Nu tik pa retam. Un tagad saņemu pārmetumus jau par tā retajām reizēm...
Ko darīt?
Kā jūsējie attiecas pret bilžu publiskošanu?
29.10.2016 19:00 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vatson tu esi slimigi parnemta ar svesu dzivem un foto. Vel cekot un glabat uz saca datora ienaidnieku foto kaudzem pat kaaazu jo redz kadreiz var noderet???? Tur jabut pilnigi slimai.
13.11.2016 08:24 |
 
Reitings 356
Reģ: 03.10.2013
Facebook privātajā profilā apstiprinu tikai labus draugus un uzticamus paziņas. Šajā profilā pa retai reizei publicēju tikai savas bildes no kāda ceļojuma vai bildes, ko vēlos parādīt draugiem. Profila aprakstā esmu norādījusi tikai savu vārdu un uzvārdu. Šajā profilā publicētais ir redzams tikai FB draugiem.
Tā, kā daudzi cilvēki vēlas draudzēties tikai manas profesionālās darbības dēļ, papildus izveidoju FB lapu, kur šie svešie cilvēki var skatīties to, ko publicēju saistībā tikai ar profesionālo darbību.
Reiz biju pieminēta kāda rakstā "Privātā dzīve ", protams, ka bez saskaņojuma vai atļaujas un viņi bija izmantojuši vienu bildi, kuru bija atraduši manā privātajā profilā. Tā kā cilvēks, kurš bija šo bildi atradis, nav mans fb draugs, tad viņa guvums bija foto, kurā biju ietagota. Bilde bija izcili stulba, pārējie cilvēki no foto nogriezti un pierakstīts kaut kas ne pa tēmu. Kopš šī atgadījuma, uzliku filtru, lai varu apstiprināt arī to, kur draugi mani tago.
Agrāk pašai patika visu radīt un aicināt puspazīstamus cilvēkus, bet tad izaugu un pieņēmos prātā. Nu nevajag man 1000 interneta draugus un virtuālos "like". Foršāk ir satikt īstos draugus īstajā dzīvē. Tā kā šobrīd nedzīvoju Latvijā, tad FB ir vieta, kur komunicēju ar draugiem ikdienā, bet kad esmu LV, tad tikai pa telefonu vai tiekamies :)
13.11.2016 07:37 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Nekad neesmu sapratusi cilvēkus, kuriem jāatrāda katrs savas dzīves notikums, katra kafejnīca, kurā ieiets kokteili izdzert utt.

es soc.tīklos uzturos reti un neuzskatu par vajadzīgu publicēt visai pasaulei katru savas dzīves detaļu. man svarīgos dzīves notikumos ir klāt man tuvie cilvēki, kuriem tur ir jābūt un ja kāds nav vai pēc tam grib apskatīt bildes, vienmēr ir iespēja tās apskatīt.
***
tiem, kas saliek gan feisbukā pa 60 savu kāzu bildēm vai tikko piedzimušo bēbi vai no sporta zāles apmeklējuma manā skatījumā vispār kaut kas nav kārtībā ar galvu. neredzu iemeslu nepārtraukti atrādīt savu dzīvi citiem un nevaru arī iedomāties ka normālu domājošu cilvēku varētu tādos apmēros tas viss interesēt par citiem,
***
diskusijas autorei vajadzētu cienīt sava vīra vēlmi pēc privātuma un jāaizdomājas, ka ne jau visi grib izlikt savu dzīvi visai pasaulei uz paplātes.
12.11.2016 21:46 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Mariee, tur ir loti kompliceeta, neikdieniska situaacija, kam man taas bildes var nodereet nevaru paskaidrot neskaidrojot pashu situaciju, jebkuraa gadijumaa no bildeem var nosuukt loti daudz informaacijas, it iipashi ja visi cilveeki tajaas ir ieziimeeti un ieziimeetajiem cilveekiem fb profilaa ir vairaak informaacijaa kaa savaa CV. Tas ko cilveeki raksta pie savaam bildeem reizeem loti daudz pasaka par vinjiem. Cilveeki savaa fb bija salikushi tik daudz informaacijas, ka es atklaaju kraapnieciibas faktu. Siikaak cosmo protams nevaru staastiit, bet taas bildes un informaacija paliidzeeja salikt visu ainu kaa no puzeles gabalinjiem.
07.11.2016 00:04 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Kāpēc publicē? Lai citi apskaustu :) Kāzu bilde vēl nav nekas. Stulbāk, ja ir tiešā reportāža no bildinājuma vietas un pēc tam 100 kāzu bildes, kur var meklēt atšķirības.
Nesaprotu nevienu no galējībām - ne katra sīkuma atspoguļošanu (neskaitāmie selfiji - seja viena un tā pati), ne paranoiskās bailes, pasarg Dies', kāds paņems manu bildi, izdrukās un piespraudīs pie sienas, jo es taču esmu tik īpašs :)
06.11.2016 21:12 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Vatson, bet kam tev tās bildes ir vajadzīgas? Ja tur nav safotografēts nekas kas varētu ineresēt drošības policiju utt kādā veidā tev tādas var noderēt? Pilnīgi nemaz nesaprotu tavu loģiku, bet palika interesanti.
06.11.2016 19:43 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Rīdziniece, aiz gara laika neviens neko neseivoja, tas ir tiiri informaacijai par cilveekiem kuri man paaragaaja celju. Slimi buutu uz taam bildeet katru dienu skatiities, es taas neesmu redzeejusi kopsh noseivoju gadu atpakalj un atkaartoti skatiities neinteresee.
Tur nevajag daudz praata lai iipashi aizdomaatos, muusdienaas peec informaacijas iet uz soc. tiikliem, ta ta jaunums. :D
06.11.2016 19:22 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Man ir atseviskaa failaa noseivotas bildes no cileeka profila, kuram es labu neveelu lai neteiktu vairaak. Neskatos taas bildes, neko speciaali ar taam nedaru, bet nu mazums informaacijai man taas naakotnee noderees, tur kaazu bildes arii ir.
bet cik slimai cilveka psihei jabut lai lidz kam tadam aizdomatos un ta daritos? Tu jau sev launu dari neveinam citam.
06.11.2016 17:20 |
 
Reitings 115
Reģ: 29.01.2009
Runājot par būšanu soc. tīklos vai tieši pretēji nebūšanu tajos - vienu draugu nepieņēma darbā, jo nevarēja viņu atrast soc. tīklos. :-D 'Pamatoja to tā, ka šis cilvēks tad acīmredzot ir nekomunikabls. :-D
01.11.2016 13:52 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Bet man patīk, ka draugi un paziņas liek bildes, patīk skatīties, it sevišķi uz tiem, kam ir reāls talants safočēt tā skaisti un ar odziņu :)
01.11.2016 11:43 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Man laikam vairāk tāds neitrāls viedoklis šajā jautājumā. Vīrs praktiski nav sociālajos, es esmu, bet neaktīva. It kā nav tā, ka man būtu bail no kaut kā, vai ka es speciāli neliktu bildes , drīzāk mums nemaz nav tik daudz to bilžu ko likt, tāpēc ielieku pāris reizes gadā no ceļojumiem vai citiem notikumiem. Mēs laikam vairāk izbaudām mirkli. Ja abi esam restorānā, tad baudām viens otra sabiedrību, vīnu un ēdienu, nevis taisam bildes, ja aizejam uz koncertu, dziedam un lēkājam, nevis fočējam, brīvdienās bijām uz Rozentāla izstādi, nu bāc, vai tiešām ir jāstāv un katra glezna jāfočē? Es to laikam nesaprotu, es izbaudu lietas un notikumus klātienē, nevis cenšos visu sabildēt , lai vēlāk izliktu apskatei, it sevišķi jau tādos ikdienišķos notikumos, kā restorāns, koncerts, izstāde vai zelta rudens Siguldā. Jā, ja esmu ceļojumā ārzemēs, tad gan vairāk gribās kaut ko sabildēt , lai paliktu par piemiņu, un pēc tam var parādīt draugiem kādu bildi :)
01.11.2016 11:41 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es lieku bildes, jo man gribas padalīties ar draugiem, kurus neredzu katru dienu, nevis ar kaut ko lielīties. Man vienalga - liek vai neliek
01.11.2016 11:07 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Es tikai nesaprotu motivaciju bilzu liksanai publiskaja telpa. Ko jus ar to gribat panakt? Apmierinat savu ego? Palielities? Es vienkarsi neredzu NEVIENU iemeslu, lai to daritu. Kas no ta, ka kads uzzinas, ka esat apprecejusies? Ar kadu merki Jus tas bildes liekat?

Ai, kā mani kaitina tie jautājumi! Tu pati esi reģistrējusies soc. portālā? Parasti tādus jautājumus uzdod, kas tur ir, paši neko neliek/nepublicē, tikai citus stalko. Man, savukārt, rodas jautājums, nafig tad reģistrēties, ja nav nekādu aktivitāšu?
Nē, es uzskatu, ka katram ir tiesības publicēt vai nepublicēt savas bildes/domas un kas tur vēl. Bet tik apriebies lasīt, ka bildes liek tikai tie, kas grib ar kaut ko palielīties. Kaut kāda taisnvirziena domāšana..
Pati reti lieku bildes, atčekojos un atzīmējos vēl mazāk, bet kaitina tādi indivīdi.
01.11.2016 11:04 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
tapec, ka vienkarsi grib, bez jebkada pamatojuma
Nūu, manuprāt, gribēšanai pamatā vienmēr ir kāda motivācija, lai arī varbūt ne acīmredzama.
Bet tēma jau arī ir par gribēšanu/negribēšanu, un tātad pēc Beibes.Martas - pamatojums tam vispār nav vajadzīgs un nav ko analizēt: vīrs negrib, teicis, ka nepatīk, tad vai nu jārespektē viņa vēlmi, vai, ja nerespektē, jārēķinā ar sekām. Tikko tieši bija ziņa no kādas arābu valsts, kur vīrs izšķīries ar pirms brīža apprecētu sievu, jo viņa pārkāpusi vienošanos, nepublicēt kāzu norisi soctīklos.
Zinu vairākus cilvēkus, kuru nav soctīklos, jo viņi principā ir pret šādu virtuālu saziņas veidu - viņuprāt nekam nevajadzētu aizstāt dzīvu saziņu: tikšanās, kaut vai telefona sarunas. Ja grasītos publicēt FB kādu attēlu, kurā ir arī viņi, apdomātu, vai to vajag, vai vispirms nepalūgt piekrišanu.
Un piekrītu viņiem, ka soctīkli ir tāda pseidosaziņa - it kā iespēja iepazīt vairāk cilvēku, nodibināt jaunus sakarus, bet vienlaikus šī saziņa ir tāda sintētiska - ne mīmikas, ne runas toņa, nevar zināt, cik E vielu uzlabošanai piejaukts.
Pati arī par sevi neko daudz FB nelieku, taču statusu kādu laiku pēc precībām tomēr nomainīju. Sākumā likās priekš kam, bet pēc dažām ziņām no svešiem vīriešiem a la "what a lovely smile you have!" atzīmēju "married" un tas līdzēja.
01.11.2016 10:42 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Es tikai nesaprotu motivaciju bilzu liksanai publiskaja telpa. Ko jus ar to gribat panakt? Apmierinat savu ego? Palielities? Es vienkarsi neredzu NEVIENU iemeslu, lai to daritu. Kas no ta, ka kads uzzinas, ka esat apprecejusies? Ar kadu merki Jus tas bildes liekat?

EE, tapec, ka vienkarsi grib, bez jebkada pamatojuma?! Pielec? Nee? Nu drankigi tev, ko lai saka.
01.11.2016 10:04 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
es nesaprotu cilvēkus kuri norobežojas no soc tīkliem , tikko izgāju cauri tam , ka cilvēku atrast ir neiespējami , es zināju vārdu uzvārdu , bet man nebija telefona numura .... brīžiem šķita kā neiespējamā misija . Soc tīklos nav , google neko sakarīgu ārā nemet .... Protams, ka es beigās atrdu to cilvēku , savādāk jau tā nebūtu es .... , bet man tas šķiet dīvaini ....
Man pašai pa lielam ir vienalga ko kāds tur liek , it īpaši tagad ..... , bet laikam jau tapēc , ka atrs no mums ir dažāds , man vajag cilvēkus rokas stiepiena attālumā , man vajag sajūtu , ka man ir blakus un es to saņemu...
Ok , tas ko es tagad teikšu nav normāla situācija , bet tāpat .... , ja nedod dievs kaut kas notiks ar Jums vai kādu citu , tad FB ir tā vieta , kur atrast vismaz kaut kādus kontaktus savādāk , tas vienkārši ir neiespējami , ja cilvēkam ir vairāk par 10 draugiem reālajā dzīvē .....
Man jau šķiet , ka liela daļa publicēt fotogrāfju tiek uztvertas neitrāli , kādreiz bija lieli albumu kalni mājās , tagad 101 galerija FB
01.11.2016 09:56 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Manuprāt jūs stipri pārspīlējat ar to privātās dzīves sargāšanu vai tieši pretēji izlikšanu soc tīklos.
Katrs publicē tik cik uzskata par nepieciešamu.
Atcerotes sevi ballīšu laikā, man bija svarīgi pēc ballītes vai cita veida atpūtas uztaisīt jaunu albūmu. Biju ļoti aktīva soc tīklu lietotāja. Šobrīd man ne ballītes, ne soc tīkli nav aktuāli un tam nav nekāda sakara ar privātuma sargāšanu.
01.11.2016 09:47 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Man ļoti daaudz pārdomāt savus sociālo tīklu lietošanas paradumus ir likusi Facebook opcija "Memories" :D Un kopš redzu, ka bildes un ieraksti, kas man pirms trim gadiem likušies forši, tagad šķiet vienkārši kooooooo, tad nu tagad ļoti domāju, ko rakstīt :D
01.11.2016 09:34 |
 
Reitings 9
Reģ: 23.09.2014
Tad nedari tā.:-D (l)
31.10.2016 18:12 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
nevaru iedomāties, ko sliktu tāda bilde nodara drošībai un privātumam un vispār jebkam. to, ka seksīga kolēģe uzzinās, ka viņš ir precēts? vai kāda trakā saglabās mapē "top ienaidnieks"?
+++ :-D
Bet tie, kuri tik ļoti pret publicēšananos vai pat liek neīstu vārdu/uzvārdu, kāda velna pēc, vispār reģistrējaties fb ?
Šķiet, ka nevar izlemt, grib un it kā negrib būt sociālajos tīklos :-D Dīvaiņu pilna pasaule :-P
31.10.2016 17:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!