Vecāku cilvēku palaišana sēdēt sabiedriskajā transportā

 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Nupat aizgājis mini-šums BezTabu, kur skatītāja izteica savas domas, ka pensionāriem vajadzētu noteikt konkrētus laikus, kad lietot sabiedrisko. Doma jau skaidra - kopš bērnības zinam, ka vecāki jāpalaiž apsēsties, viņiem ir grūti nostāvēt. Un kā tad ar tām dusmīgajām omēm, kas uzskata, ka viņas IR jāpalaiž apsēsties?
Pati esmu tikusi izmesta no vietas ar skaļu skandālu ar visai lielu vēderu vai noskatīta kā kasīšanās mērķis.
Kā tad ir? Jālaiž vai nav?
26.10.2016 22:32 |
 
Reitings 692
Reģ: 25.07.2016
Es pati piedāvāju sevis ieņemto vietu vien tad, ja reāli redzu nepieciešamību, piem., iekāpj sieviete vai vīrietis, kurš knapi kājās spēj noturēties vai ar smagiem maisiem/somām, vai mazu bērniņu.
Tā speciāli katram vecāka gadagājuma cilvēkam, kurš iekāpj autobusā neprasu vai viņš nevēlas apsēsties, jo bieži vien pati esmu pārgurusi, ar galvassāpēm vai pēc visām tām ikdienas skriešanām (turklāt man parasti jābrauc vismaz pusstundu tajā transportaa, ja nav sastrēgumi un bieži viss piebāzts, pilns).
Ja man metās virsū ar agresiju un saka bez maz vai - tā ir mana mīļākā sēdvieta, vācies ārā, tev nebija tiesību te apsēsties, tad es nelaižu vai arī palaižu, bet pasaku kaut ko asu :D nu nevar tā uzbrukt un likt kādam iet projām, ja ir slikti, tad kur problēma palūgt, lai kāds atbrīvo to sēdvietu. Bet nē, tā vietā ceļ traci.
Bet kopumā, neuzskatu, ka man ir jālaiž katrs - ja zinu, ka nespēšu to visu gabalu nostāvēt un man ir reāli hu*ova, tad neviens to vietu nedabūs :D
Tā vienmēr bijis un būs, ka autobusi pilni, vietu maz, visiem gribētājiem nepietiks.
27.10.2016 01:41 |
 
Reitings 549
Reģ: 22.12.2013
Manuprāt, tikai logiski piedāvāt savu sēdvietu vecāka gadagājuma cilvēkiem. Man nav grūti to izdarīt un tiesām zel par cilvēkiem, kuri to nedara. Tas ļoti daudz pasaka par pasu cilvēku, ļoti daudz...
27.10.2016 03:23 |
 
Reitings 103
Reģ: 29.01.2009
Mūsu sabiedrība ir pārsteidzoši neiecietīga. Ja godīgi, esmu šokā, ka daļa cilvēku šajā diskusijā ir gatavi uzstādīt ierobežojumus, kurā laikā kāds drīkst un kuros nedrīkst braukt - tikai lai pašiem būtu ērtāk. Ja grib, lai būtu ērtāk, tad piedodiet man, bet ir jāpērk mašīna vai jābrauc ar taksi, nevis jācer, ka Rīgas pilsēta nodrošina sabiedrisko transportu tieši priekš jums, princesēm, nevis priekš visas sabiedrības.
27.10.2016 06:26 |
 
Reitings 103
Reģ: 29.01.2009
Vispār tik daudzas meitenes šeit diskusijā saka, ka nevarēs nostāvēt (nerunāju par grūtniecības periodu vai tiešām periodu pēc operācijas u.tml.). Draudzīgs ieteikums- ja nevar 30 min pastāvēt, varbūt pie ārsta jāiet + savu izturību nedaudz jāpatrenē, piemēram, pamēģinot vairāk ar kājām pastaigāt, nevis nosēžot sabiedriskajā? Tad jau sanāk, ka jūs savos ~ 20 gados esat sliktākā formā kā tantiņas 60 gados? :-(
27.10.2016 06:32 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Parasti laižu apsēsties gan vecus cilvēkus, gan grūttnieces, gan māmiņas ar maziem bērniem.
Kad pati biju gaidībās, tad nemanīju īpašu atsaucību uz palaišanu apsēsties. Itin bieži stāvēju un jau ar lielu punci.
27.10.2016 07:54 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Es nezinu ko te vispār var diskutēt. Vecāki cilvēki vienmēr ir jāpalaiž apsēsties, tāpat kā grutnieces un mammas ar mazajiem. To kurš kāds brauc nav mūsu daļa. Pensionāriem tā jau viss ir apgriezts līdz minimuma, vnk kkas debīls prasīt kāpēc redz viņiem brīvs transports.
27.10.2016 08:10 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Laižu sēdēt, man nav žēl :D
27.10.2016 08:23 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Piederu pie tās cilvēku grupas, kuriem paliek slikti. Parasti cenšos sēdēt, grūtnieces un invalīdus vienmēr palaižu.
Ir bijušas reizes, kad esmu palūgusi, lai mani palaiž apsēsties, arī tad mani nolamajā kāda sieviete (t) un, protams, es noğību (t)
27.10.2016 08:29 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
pārsvarā pašai sanāk stāvēt, ja atbrīvojās vieta, tad piebakstu blakus stāvošajai tantei, nevis sēžos pati.
no vienas puses varbūt tas būtu tāds pagaidu risinājums, ne jau aizliegt pensionāriem braukt konkrētos laikos, bet bezmaksas biļetēm ieviest laika ierobežojumu. bet labāks risinājums būtu nodrošināt raitāku un kvalitatīvāku sabiedrisko transportu. lai ne pensionāriem, ne cilvēkam, kas ir pārmaksājis par biļeti, nebūtu jāstāv kājās.
27.10.2016 08:32 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Vispār nesaprotu to tantiņu modi rāpties kontroliera vietā, ja reiz "tik ļoti sāp kājas un ir grūti paiet un nostāvēt"..

Redz, Tu nesaproti šo, es, savukārt, nesaprotu kā var nelaist vecāka gadagājuma cilvēkus neapsēsties, kad tie stāv blakus. Un vēl lepoties ar to, ka 17 gados piederi pie tās bezkaunīgās mūsdienu jaunatnes.
Ar sabiedrisko jau sen nebraucu, bet kad braucu, jā vienmēr laidu. Man nav negatīvas pieredzes. Varbūt tāpēc, ka tiklīdz redzēju kādu pensionāru, tad uzreiz laidu sēdēt, nevis truliu blenzu logā, tēloju beigto peli vai analizēju situāciju..
Bet ja mani mēģinātu izkorķēt no vietas, bakstot ar nagiem vai ko citu, nu tad gan pateiktu pāris vārdus, jo bezkaunība nav attaisnojama nekādā vecumā
27.10.2016 08:38 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Ai, nu beidziet šito: ja nepatik sabiedriskais brauc ar taksi vai savu auto. A tu nopelni to naudu taksim vai auto, ne jau tie cilvēki kuri var atļauties auto brauc ar sabiedrisko ( protams ir izņēmumi ), bet par stāvvietu Rīgā arī jāmaksā. Protams vēl jau var teikt ej ar kājām. Ok, ja tās ir dažas pieturas nav jau pronlēmu, bet ja tas ir 30min brauciens + mums te visu cauru gadu nav ideāli lakapstākļi.
Tāpat lielai daļai cilvēku nav tās lielākās algas, bet uz darbu jātiek un tas pats sabiedriskais nav nemaz tik lēts.
Visi šie apstākļi arī veido to negatīvismu sabiedriskajā transportā - katrs ar savām problēmām un sāpēm.
Es gan nesaku, ka nevajag būt pieklājīgiem. Vienkārši cilvēkiem ir pārāk daudz problēmu.;-)
27.10.2016 08:39 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Par biļetēm runājot.. es atbalstu bezmaksas biļetes skolēniem un pensionāriem, ar gariem zobiem arī dienas studentu biļetes varu sagremot, lai gan uzskatu, ka vismaz līdzmaksājumam ir jābūt, bet kādā sakarā neklātieniešiem šāds bonuss? tas man vispār nav skaidrs. Pārāk daudz to vip cilvēku Rīgā, pārāk daudz.
27.10.2016 08:40 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
studentiem nav kādi 30 centi jāmaksā?
students arī ir tas statuss, ko cilvēks var apiet (nu nevar izklikties par bērnu vai pensionāru tik viegli :D ) iestāties kaut kur, nokārtot etalonu, pamest skolu, bet semestra garumā braukāt.
27.10.2016 08:50 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Selīna.
Tas VIP klientu daudzums arī ir pie vainas. Domāju daudzi tāpēc arī apsēžas un nelaiž cilvēkus apsēsties, jo kādam tak par sabiedrisko jāmaksā. Un ja tu esi viens maksātājs starp pieciem nemaksātājiem. Noteikti nav patīkama sajūta :-D
27.10.2016 08:54 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
TalisQualis - vai, es ļoti atvainojos, tiešām jāmaksā līdzmaksājums. Tagad izpētīju kārtīgāk.
Bet nu tāpat man par neklātieniešiem nav skaidrs. Strādājošiem pensionāriem ir lielāka mēnešbiļetes maksa par strādājošajiem studentiem :-|
27.10.2016 08:56 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Un jā, es pati zinu cilvēku pie kā griezties, lai kļūtu par Alberta koledžas feiko studentu :D nevienam gan kontaktus nedošu :-D
27.10.2016 08:59 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Selīna, neklātienes students nav students?
27.10.2016 09:02 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.01.2009
Es uzskatu, ja ir iespēja (pats neģībsti nost vai tml.), tad vecākus cilvēkus, grūtnieces, māmiņas ar bērniem vai vienkārši kādu, kuram tobrīd ir fiziski grūtāk turēties/kustēties ir jāpalaiž apsēsties.
Ja mēs gribam dzīvot pieklājīgākā, iecietīgākā un laipnākā sabiedrībā, tad ir jāsāk pašam ar sevi un savu attieksmi.
27.10.2016 09:03 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Most - ir, bet lielākā daļa ir strādājoša. Ja strādājoša - tad, lai maksā.
27.10.2016 09:04 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Selīna, liela daļa klātienes studentu strādā. Klātiene vai neklātiene nemazina slogu, ko sagādā studijas. Tas pats ar strādājošiem pensionāriem.
Jāciena citam citu un jābūt tolerantākiem. Izdarīt spriedumu par cilvēku pēc vienas epizodes sabiedriskajā, noteikti nav tolerances paraugstunda. Cik daudz par katru no jums var pateikt svešinieks transportā? Varbūt kāda 20 gados slimo ar hronisku kaiti, kas viņu dažās situācijās padara nespējīgāku par 60 gadīgu sievieti, vai tāpēc viņa jākaunina, ka nerūpējas par savu veselību un vispār, lai sāk dzīvot veselīgāk, jo tas taču visu atrisinās
27.10.2016 09:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits