Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Maltīšu iepriekšsagatavošana (Meal prep)

 
Reitings 67
Reģ: 03.01.2015
Sveikas!
Kādai ir pieredze ar maltīšu iepriekšsagatavošanu (+/- visas maltītes vairākām dienām)? Idejiski tas ir ideāls veids, kā noturēties pie izvēlētā kaloriju daudzuma un ēst veselīgi, kā arī apburoši video soc. tīklos liek domāt, ka tas ir ģeniāls risinājums visām veselīgas diētas problēmām, bet kā ir realitātē? Cik dienas ir iespējams ēst vienu un to pašu tīri psiholoģiski un cik ilgi vispār ēdienu var uzglabāt, lai tas būtu tikpat garšīgs kā pagatavošanas dienā?
Dalieties, lūdzu, pieredzē un receptēs! :-)
https://www.youtube.com/watch?v=_9UdcmxKA-Q
12.10.2016 12:59 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Man iet otrā nedēļa, kad ēdu pēc iepriekš izplānotas ēdienkartes. Un man sanāk, ka divas dienas pēc kārtas ēdu vienu un to pašu. Tas ir tīri aiz ekonomiskiem un laika taupīšanas apsvērumiem, lai nepaliek iesākti produkti, ko neapēd un jāmet ārā, un lai patērētu mazāk laika ēdienu gatavošanā.
No plusiem 1) ļoti ērti. Laiks ietaupās ne tikai gatavojot, bet arī uz iepirkšanos. Iepriekš man vai draugam bija jāiet uz veikalu katru dienu, tagad 1 reizi divās dienās. Kā arī nav jādomā, ko lai vakarā pagatavo (man tā vienmēr ir bijusi problēma).
2) ir produkti, kas apnīk, bet tā ir ēdienkartes vaina. Neiedomājos, ka man sanāk viens produkts brokastīs, tas pats citas dienas vakariņās. Teiksim tā, es vairs neesmu sajūsmā par biezpienu. :D Bet ja atkārtotos divas dienas, man neapniktu.
Tādā veidā, kā tas ir šajā video, domāju, ka es nevarētu, jo tiešām apniktu ēst visu nedēļu vienu un to pašu. Bet tas 2 dienu variants mani pagaidām apmierina. Man gan nav tā, ka es pat auzu pārslas iepriekš nomēru, bet es pārliecinos, ka man tās plauktā ir un es zinu, ka piemēram, pirmdien un otrdien ēdīšu auzu pārslu putru.
Tā kā gatavoju divām dienām, ar uzglabāšanu pagaidām problēmu nav bijis. Bet vispār apsveru domu par saldēšanu. Tas tāds nākamais solis.
Visbeidzot, tas ir ļoooooti individuāls pasākums, jo, piemēram, man nepatīk gatavot, es gatavošanas laiku mēģinu samazināt līdz minimumam un pēdējā laikā ievēroju, ka tādēļ esmu pasākusi iet vieglāko ceļu un ēst visādu junk. Ir cilvēki, kam negaršo uzsildīts ēdiens. Man tādu problēmu nav. Ir cilvēki, kas nevar iedomāties, kā var iepriekš izplānot ēdienkarti, man tādu problēmu nav, man ir reāli vienalga, ko ēst (ja neskaita to biezpiena gadījumu :D ), ka tikai tas neaizņem daudz laika. Bet tas man netraucē laiku pa laikam pavadīt virtuvē vairākas stundas, lai mēģinātu pagatavot kaut kādu kulināro šedevru. Vienkārši tāds noskaņojums uznāk reti.
Un es pieļauju, ka šis variants man strādā, jo man ļoti patīk visu ko plānot un rakstīt plānus, līdz ar to man sagādā prieku vienu reizi nedēļā apsēsties un izštukot ēdienkarti, un tad katru vakaru, plānojot nākamo dienu, saprast, kāda ir "loģistika", kas man iepriekš jāsagatavo utt. Cilvēkiem, kam nepatīk dzīvot pēc plāna un kas ir tādi garastāvokļa cilvēki, es pieļauju, ka tā dzīvot liekas briesmīgi. :D
Sanāca ļoti garš teksts, jo šis man šobrīd ir aktuāls jautājums, un es arī labprāt parunātu, kāda citiem ir pieredze un domas šajā jautājumā. :D
12.10.2016 13:30 |
 
Reitings 1859
Reģ: 08.09.2016
Jā, šis ir jauks variants..
Tikai izskatās pārāk vienveidīgi, trešajā dienā gan jau rautu uz augšu :D
P.S. Sophie, es biezpienu varētu ēst 20 gadus no vietas un neapniktu :-D
Bet es arī pieturos pie divu dienu principa.. Ne jau man salati staves nedelu ledusskapi un gaidis piektdienu :D vai gala. Nu nē.
Brokastis es neēdu.
Vispār, nē, šis nekad nebūs priekš manis.
12.10.2016 13:38 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
es biezpienu varētu ēst 20 gadus no vietas un neapniktu

Mele, pirms sešām dienām man arī tā likās. :D
12.10.2016 13:46 |
 
Reitings 1859
Reģ: 08.09.2016
Sophie, bet es tiešām viņu ēdu katru dienu :-D
12.10.2016 13:52 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Mans bijušais kaimiñš mēdza gatavot weekendā un sasaldēt tajā pašā dienā (protams, atdzisušu ēdienu). Neturēja saldētavā ilgāk par mēnesi un, protams, skatījās kādus produktus var un nevar saldēt. Tā kā viñš dzīvoja viens, tad sanāca izdevīgi gan ekonomiski, gan laika ziñā. Pati mēgināju spaghetti ar lielopa maltās gałas mērci tā sasaldēt, bija OK.
12.10.2016 13:54 |
 
Reitings 67
Reģ: 03.01.2015
Man ir tā, ka plānot, taisīt grafikus un aprēķinus patīk, bet realizācija pieklibo :-D
Laikam būs jāsāk arī ar kādiem 2 dienu plāniem un tad jāskatās kā sanāk.
12.10.2016 14:04 |
 
10 gadi
Reitings 4392
Reģ: 30.09.2013
Savlaik kad strādāju vēl birojā uz darbu ņēmu līdzi 2+1 ēdienreizi.. tā viena ir uzturvielu kokteilis pēc treniņa.
Nekādu problēmu kooā ar brokastīm sagatavot vēl citas ēdienreizes un mūsdienās ir visāads tremo somas utt lai ēdienu saglabātu siltu.
Tikia nesaprotu vienu - kād''el daudzi iedomājušies ka jāēd vislaik viens ? Tak var sabalasnēti ok saplānot kaut 20 da''zadus ēdienus
12.10.2016 15:51 |
 
10 gadi
Reitings 4392
Reģ: 30.09.2013
Piemēram esikdienā ēdu 5x un nevienā edienreizē neviens produkts neatkārtojas.. ja vakadzētu varētu saplānot vēl vismaz 5 ēdienrezies kur nekas neatkārtotos bet uzturzinņa l'dzv
ērtīgi
12.10.2016 15:55 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
gatavoju 5 kastites katram darba dienas pusdienam. neko sarezgitu netaisu, jo ciest nevaru pavadit ilgak ka stundu virtuve. parasti tas ir divu veidu galas (lai neapnik), saldeti darzeni, visu sametu cepeskrasni un aizmirstu, lidz gatavs. piedevas risi vai pasta.
ari brokastis gatavoju. ieprieks izvaru putru lielos kvantumos un vairakas olas.
vakarinas parasti edu salatus vai zupas, klat sagatavoju dazada veida olbamvielas (sauteju zivi mikrovilnu krasni vai cepeskrasni ari pie reizes ar pusdienu galam sagatavoju sojas kotletes/ sniceles, utt utj).
12.10.2016 16:53 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Es gatavoju 4-5 dienām uz priekšu - faktiski visām darba dienām. Vīram līdzi pusdienas un mums abiem vakariņas. Parasti svētdienā pagatavoju 3-4 ēdienus, atkarībā no ēdiena veida un uzglabāšanas ilguma ir ēdieni, ko sanāk ēst 1x nedēļā, ir ko sanāk ēst 2x. Produktus pasūtu ar piegādi uz mājām, lai mierīgi internetā varu izvēlēties, kas man nepieciešams. Gatavošana man prasa vidēji 3h, bet ar laiku iemanos darīt visu arvien ātrāk, jo nav tā, ka man ļoti patiktu tupēt pie plīts. Meal prep manā gadījumā nav tievēšanas vai veselīgas ēšanas mēģinājums, bet gan laika un naudas taupīšanas pasākums.
12.10.2016 17:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits