Dzīvošanas problēmas

 
Reitings 489
Reģ: 17.04.2015
Sveikas. Nesen esmu pārvākusies pie vienas vecas tantiņas,jo nevēlējos daudz maksāt par īri un šis man likās labs variants. Ievācoties viss itkā bija kārtībā, bet jo dienas jo mani vairāk sāk kaitināt viņas darbības.. Viņa man visu laiku jautā kur iešu, cikos, izprašņā par manu dzīvi, pārvieto manas mantas! Biju šokā pārnākot mājās atverot savu skapi ieraugot,ka manas drēbes ir pārvietotas uz citu skapja nodalījumu.. Nezinu varbūt tas tā viņai liekas normāli, bet man nē.. Kā Jūs saudzīgāk pateiktu to,ka Jums nepatīk tas ko viņa dara..
13.09.2016 10:08 |
 
Reitings 109
Reģ: 17.08.2015
Traka situācija... Pirms īrēt šo istabiņu, ar saimnieci runājāt to, vai viņa nāks/nenāks tavā istabā? Par koplietošanas telpu izmantošanu? Ideālā variantā, to visu vajadzēja īres līgumā atrunāt.
Tagad vajadzētu izvērtēt, vai ir vērts mēģināt ko runāt ar saimnieci. Te ir vairāki varianti -
1. sabojātas attiecības
2. tantuks teiks jā, jā, labi - istabā neiešu, bet pa kluso tāpat tavā prombūtnē šiverēsies pa tavām mantām.
3. tantuks nāks pie prāta un tiešam nelīdīs tavās mantās. Bet nu par to es stipri šaubos.
Jebkurā gadījumā, es tādos apstākļos dzīvot nevarētu. Man pēc šī visa lai vai kā, bet vienmēr liktos, ka kāds ir bijis tajā istabā un aizticis manas mantas.
Izīrētājam jau nu būtu jāsaprot, ka tādas lietas darīt nevar. Tu galu galā maksā naudu par šo istabu, ne jau par velti tev tā iedota. Bet diemžēl, ne visiem tas ir saprotams.
13.09.2016 15:44 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es tādā situācijà vnk panāktu, ka tiek uzstādīta slēdzene un promejot slēgtu durvis ciet (atslēga tikai vienā eksemplārā!). Un miers!
13.09.2016 16:02 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Paciet vai izvācies - vecu cilvēku nepārmācīsi un labāk nemaz nesāc tantuku audzināt, mazums, pēc tam dabūsi pēc pilnas programmas. Es vispār no šitādiem tantukiem bēgu kā no sērgas, es pat dzīvokli no veca cilvēka neīrētu, kur nu vēl istabu kopā dzīvojot! Tur vajag stiprākus nervus par manējiem.

++++
Vispār jau viņa droši vien negrib neko sliktu, grib komunicēt un domā, ka, ja tas ir viņas dzīvoklis, tad viņa tur arī visu drīkst, neskatoties uz to, ka ir izīrējusi istabu par naudu. Arī, ja būtu viņas radiniece, nu nedrīkst viņa Tavas mantas aiztikt.
Man personīgi nemaz nevajag svešus tantukus, man besī arī tas, ja mans vīrs manas lietas aiztiek, pārvieto.
Dream woman, kā ir ar viesiem? Ko viņa dara, ja kāds pie Tevis atnācis vai paliek pa nakti? Kā viss notiek virtuvē-viņa grib Tev arī gatavot?
13.09.2016 16:03 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Gan jau,ka nekādi viesi nevar pa nakti palikt.
13.09.2016 16:07 |
 
Reitings 253
Reģ: 31.05.2016
Man vienreiz īrējot istabu (kaut gan pārējās 2 vienmēr bija aizslēgtas, tukšas) babuška pateica, ka viņai nepatīk, ka man āboli stāv šķīvī virtuvē.. Vai arī - kartupeļu spainis redzams zem taburetes. Un galds ir par platu, viņai grūti iespraukties virtuvē. Bet viņa tur parādījās 1x mēnesī, tad arī nesapratu to jēgu regulēt.. 3 mēnešus tur nodzīvoju (ātrāk nekā plānoju), visu promejot satīrīju un samaksāju par laiku, ko neizmantoju - paņēma visu līdz pēdējam eiro.
13.09.2016 16:28 |
 
Reitings 253
Reģ: 31.05.2016
Citas raksta, ka neietu īrēt pat dzīvokli no pensionāriem. Mana pieredze ir tāda, ka viņi ierodas kad sagrib - reti kad norunā ierašanās laiku (pēc naudas kad atbrauc) vai arī ja norunā, ir bijis, ka deviņos svētdienā no rīta piezvana pie durvīm. Ir tāda sajūta itkā visu laiku mani kāds te novēro :-D
13.09.2016 16:30 |
 
Reitings 313
Reģ: 07.10.2010
Vaai, lasu un pilnīgi atceros manu murgu. Īrēju dzīvokli jaunā, nesen uzceltā mājā no kāda pensionāra, kas izrādījās sociālais dzīvoklis, bet nu labi. Pirmais, kas ienākot, laipni sagaidīja, bija ar flomasteru sazīmēts kailas sievietes attēls no kāda veca xxx žurnāla ,pielīmēts pie koka gabala un pakārts pie sienas tualetē. Nu labi, dzīvoklis kopumā jauks, noignorēju to, noņēmu, iebāzu skapī. Tas vecis izdomāja ierasties nerunātā laikā, kamēr biju ārpus mājas, piezvanīja un sāka man bļaut virsū- Kas , tev tā dāma ēst prasīja, ka tu viņu no sienas noņēmi??? Pēc tā viņš man pateica, ka ja vēlreiz noņemšu, metīs mani ārā no dzīvokļa.... :D Tad vēl bez norunas brauca dzert uz dzīvokli lēto vīnu plastmasas pudelē, kamēr nebiju mājās, zvanīja un izteica komplimentus par to, kādas man skaistas drēbes skapī ( nebija viņam iemesla tur līst...) ātri vien izvācos ārā no jaukajiem apartamentiem. Vēl daudz un daudz varu stāstīt par tā jaukā kunga izdarībām....bet nu.... :D
Labāk vācies ārā, ja gribi pasargāt savus nervus- tas ir tikai sākums. :)
13.09.2016 16:54 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Kristya, fuuuuuuu kāds riebīgs vecis tas ir bijis :-D
Esmu daudz ko īrējusi, bet nesaprotu kur jūs šitādus brīnumus izrokat.
13.09.2016 17:18 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Kristya., pastāsti vēl. Vienkārši es sāku lasīt kā tādu aizraujošu romānu.:-D
13.09.2016 17:29 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Nav taisnība, ka vecums nosaka kaut ko. Man darbos bijuši ļoti mūsdienīgi, erudīti pensionāri!
Kas attiecas uz rakāšanos pa mantām - jaunībā, ja tas nebūtu pensionārs, atrautos pa tāfeli momentā.
13.09.2016 18:31 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Starp citu, reizēm ļoti komplicētās lietās pensionāri var gadīties ne sliktāki kā jauni doktoranti. Pat IT jomā.
Ir dzirdēts, ka reizēm izīrētāji strauji ceļ cenu, kad ievācies. Ļoti bieži dzirdēts.
13.09.2016 18:34 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Kristya., pastāsti vēl. Vienkārši es sāku lasīt kā tādu aizraujošu romānu

+++
:D
Bet nu lasot jūsu stāstus, man mati ceļas augšā un domāju, kā mums ar māsu savulaik paveicies, kad dzīvojām unstudējām Rīgā, un īrējām istabu no pensionāres. Nedz viņa līda mūsu istabā, nedz izprašņāja, nedz kaut kādi ierobežoja. protams, bija daži sīkumi, kas mēdza kaitināt, kaut kādi nenozīmīgi aizrādījumi no sērijas - vai vari pakarināt savu dvieli tā, nevis šitā utt., bet kopumā arī tagad, pēc 8 gadiem attiecības ir labas. Nepieciešamības gadījumā, esot Rīgā, varu pie viņas bezmaksas arī palikt, ja nu gadījumā kas.. Kopā svinējām dzimšanas dienas, mēdza atnest ko gardu, joprojām arī viņu sveicam dzimšanas dienās un Jaunajā gadā, dāvinot nelielas dāvanas. Par spīti tam, ka viņai 80+, galva skaidra un bez milzīgiem putniem..
13.09.2016 18:36 |
 
Reitings 112
Reģ: 22.08.2016
Es arī ieteiktu vispirms parunāt ar tanti. Ja nu arī runāšana nelīdz, tad neko darīt - es pārvāktos.
Man šis stāsts kā reiz atsauca atmiņā laiku, kad pati īrēju dzīvokli no pensionāres, kura sākumā atstāja forša tantuka iespaidu. Tā tas bija līdz brīdim, kad sākās viņas apciemojumi. Ierodoties dzīvoklī, viņa nekautrējoties sāka vērt vaļā skapjus, vandīties pa manām mantām, stāstīt kurā skapja daļā tām labāk vajadzētu atrasties. Kā kareivis izmaršēja cauri visām istabām, neatkarīgi no tā, ka tikko biju pamodusies un pat nebiju paguvusi saklāt gultu. Pēc tam rauca degunu un lūkojās uz mani kā uz nekārtīgu sušķi. Kad izteicu tantukam savu viedokli, apciemojumi beidzās. Līdz kādam vēlam vakaram, kad man negaidīti sanāca neaizbraukt uz darbu, bet palikt mājās. Iedomājieties manu šoku, kad es esmu dušā, izdzirdu, ka kāds slēdz vaļā dzīvokļa durvis, nodomāju, ka draugs ieradies mājās un kaila iznāku no vannasistabas un savā viesistabā ieraugu nevienu citu kā tantuku, kura uz mani blenž atvērtu muti, bet es nezinu ar ko piesegt savus plikumus. :D Tālāk nāca frāze: "Nezināju, ka esi mājās!" Tad es sapratu, ka viņas apciemojumi tā arī nekad nebeidzās, gluži vienkārši viņa, zinot kur strādāju, kā sargsuns vaktēja dzīvokli un tad, kad neviens nebija mājās, ar savām atslēgām rokās slēdza durvis vaļā un dzīvojās pa dzīvokli un manām mantām. Negaidītais apciemojums bija pēdējais piliens. Izvācos ārā un kopš tā laika, neskatoties uz to, ka, protams, ir arī forši un tiešām jauki pensionāri, no tāda vecuma cilvēkiem vairs neko necenšos izīrēt.
13.09.2016 19:06 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Es nomainu atslēgu slēdzenes,kad ievācos, tad mierīga sirds,kad neviens negaidīti neizliks aiz durvīm ,nenāks bez manas ziņas.
Protams,kad painfromēju dzīvokļa saimnieku, bet līdz šim nav bijis problēmas atslēgu maiņu sarunāšanu.
13.09.2016 19:20 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
un bijušo īrnieku ierašanos:D
13.09.2016 19:20 |
 
Reitings 37
Reģ: 04.09.2016
Eu, bet, re, cik forša tēma sanāca! :-D
13.09.2016 23:34 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Manam tantukam, kurš nomira skapīti bija pilns ar plastmasas maisiņiem sabāzts.
Laikam diezgan daudz iznāca izmest.
Nu ļoti daudz, laikam bija vairāki atritumu maisi, kas mani nošokēja.
Jo, nesaprotu, kāpēc plastmasas maisiņi ir jākrāj???
13.09.2016 23:37 |
 
10 gadi
Reitings 3176
Reģ: 29.01.2009
Jo, nesaprotu, kāpēc plastmasas maisiņi ir jākrāj???

Es ar nesaprotu. Bet man radiniece tā dara (arī 80+ gadi).. Bet putni viņai galvā nav- skaidra un loģiska. Bet maisiņus krāj un neļauj izmest :D
13.09.2016 23:47 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Manam tantukam, kurš nomira skapītī....

:-D:-D:-D
13.09.2016 23:47 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
NordicBelle
Bet, tas bija smieklīgi par tiem maisiņiem!!!
:-D:-D:-D
13.09.2016 23:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!