Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Skandināvu dizains un mode

 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Kādas ir jūsu attiecības ar ziemeļniecisko modi, skandi-chic stilu, Skandināvu dizainu un estētiku? Kas īpaši patīk, kas galīgi nē? Kapēc? Mīļākie dizaineri, mākslinieki, blogeri un iedvesmas avoti?

P.S. Uz bildēm, limitu dēļ, īpaši neceru, bet uz linkiem gan! ;-)
21.08.2016 15:54 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Jūū... man ir pilns kompis ar skandināvu dizaina paraugiem. Man ir arī mājas diziana makets uzkombinēts no internetā atrastajām bildēm. Būtu tikai jāķerās klāt idejas īstenošanai. Pagaidām nav sanācis pieķerties.
22.08.2016 18:32 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Renē, interjera gaume mums pilnībā sakrīt:-)
22.08.2016 15:28 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
ahh, tā kā man interjerā, apģērbā un vidē vispār patīk krāsu, formu un tekstūru tīrība un vienkāršība, ziemeļnieciskais dizains man ir ārkārtīgi tuvs. pagaidām gan man vairak tas kaut kādos nelielos aksesuāros izpaužas, bet ļoti gribētu tādā atturīgā minimālismā ar koka elementiem un košiem mākslas darbiem kādreiz iekārtot māju.
ja par konkrētiem zīmoliem, tad vienmēr acis aizkavējas pie Marlene Birger modes, Skagen pulksteņiem, Muuto un Menu interjera priekšmetiem, Broste Copenhagen un Iittala virtuves traukiem, Ferm Living rakstiem un tekstūrām un vēl šī un tā (l)
22.08.2016 15:17 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Ļoti patīk skatīties bildes, pati esmu ieviesusi un, turpinot remontu, ir plānots ieviest vairākas detaļas, bet ne visu tīri tādu kā bildēs. Galvenokārt masīvkoks un koka apdares ir galvenais uz ko skatos, koku var izmantot tik daudzās vietās savā mājās. Man ir vajadzīga siltuma sajūta, to man rada koks, bet tas baltais man asociējas ar ko aukstu.
Minimālisms gan man ir svarīgs, esmu antivācējs, vienīgais, ko savā dzīvē vākšu mājās ir grāmatasun mājdzivnieki. :D
22.08.2016 14:51 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Ja vēl par konkrētiem skandināvu dizaina zīmoliem...tad man patīk dāņu muuto, menu, Broste Copenhagen, somu klasiķis Tapio Wirkkala (viņa Bolle vāzes), Poul Henningsen ar savām " artišoku" lampām, Lindfors ego sērijas kafijas krūzītes. No jaunākiem atklājumiem Anderssen &Woll, Claesson Koivisto Rune.
22.08.2016 14:28 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Cik lieliska tēma un tās bildes.. (l)
Atceros, ka pirms vairākiem gadiem manās rokās nonāca Torgrima Egena grāmata „Dizainers”, un, vizualizējot autora rakstīto, es sapratu, ka tas ir kaut kas man ļoti tīkams. Iekārtojot dzīvokli, pieturējos pie tāda tipiska skandināvu minimālisma: gaišas krāsas, daudz gaismas, maz visādu nieciņu un pats galvenais – plašums (jāpiemin, ka balta krāsa man gan nepatīk, bet bēšs, pelēcīgs, mazliet melns un brūns). Laika gaitā esmu atklājusi visādus dizaina nieciņus, un te nu man ļoti patīk miksēt slāvu minimālismu ar aristokrātisku greznumu.
Savā gaišajā spoguļošanās stūrītī esmu ielikusi šāda veida vintage krēslu tumši sarkanā krāsā, un tādā pašā tornī arī sarkanu grīdas lampu.

Guļamistabā ir ļoti koša glezna ar kailu sievietes augumu un milzu grāmatu kaudze raibumam.
Vispār patīk vāzes, galda lampas, stāvlampas, spilveni, paklāji (neesmu gan iegādājusies, jo šķiet nepraktiski), grāmatas, greznas lustras un gleznas. Jau ilgi skatos šāda dīvāna virzienā, bet nekur neesmu atradusi adekvātā cenā.

Tāpat arī, ja būtu vieta ēdamgaldam, noteikti nopirktu skandināvu stilā, taču klāt izvēlētos šāda veida krēslus, lai atdzīvinātu skatu:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/44/3b/00/443b00693f27f5e33b07c11006fdd5c0.jpg
Man vispār ļoti patīk, kad kāds novērtē manu dzīvokļa iekārtojumu, mani draugi ir teikuši, ka man galvā dzīvo daži tarakāni, bet vismaz ir interesanti (arī tāpēc, jo regulāri kaut ko mainu un atjaunoju).
Dažreiz pasekoju šiem blogiem:
http://lovenordic.blogspot.com/
http://annaleenashem.blogspot.com/
Par modi runājot.. man skandināvu sieviešu stils liekas pārāk ērts un pārāk praktisks (lai arī, cik dīvaini tas neizklausītos). :D Apģērbā (līdzīgi kā dizainā) man patīk vienkāršas lietas ar košiem akcentiem. Varu uzvilkt melnu kleitu, bet uzlikt milzīgu rotu un uzkrāsot sarkanas lūpas.
22.08.2016 14:04 |
 
Reitings 613
Reģ: 29.01.2009
Es dievinu skandivānu dizainu! Pati savu dzīvokli arī esmu iekārtojusi šajā stilā, viss ir balts, grīdas, sienas, griesti, mēbeles, viss. Un pelēki akcenti tekstilā, gultasveļa, paklāji, dīvāns, dvieļi un tamlīdzīgi. Man taaaa patīk, ka viss ir vienkāršs, tīrs un lakonisks, neviens liekas detaļas. Vispār nepatīk, ka interjerā kaut kas rēgojas, patīk, ka viss ir aiz slēgtām durvīm, aiz plauktu durtiņām un tamlīdzīgi.
22.08.2016 09:24 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Man līdzīgas sajūtas kā pride and prejudice. It kā patīk, it kā skaisti, bet nevaru vēl šobrīd iedomāties sevi tādā vidē dzīvojam. Koka grīdas, koks kā tāds, baltas sienas - tas viss ok. Bet man prasās tam visam pa virsu vēl pītas "čūsku lādes", paklājus, globusus, kičīgas lampas utt. utjpr. Bet tad jau tas vairs nav skandināvu stils. :D

Bet atkāpei - Rovaniemi Arktikums ir viens no skaistākajiem un sirdij tīkamākajiem muzejiem, kādos esmu bijusi, tieši dēļ tā baltuma un lakoniskuma.
Par skandināvu modi apģērbā man līdzīgas domas kā dizaina jautājumā. Man patīk - kā basic. Melnas maikas, pelēks, garas jakas, brīvi silueti. Bet ne tikai. Pa laikam vienmēr gribas piemest klāt to etno, hipijstilu, grunge. Manējais tādā ziņā ir vairāk Londonas stiliņš.
21.08.2016 23:47 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man arī līdzīgas sajūtas pārņem, kādu aprakstīja Neons (neskatoties uz to, ka kopumā jau skaisti). No šī dizaina attur arī fenomens.. kad apkārtējie mājokļi atgādina IKEA ekspozīciju :D
21.08.2016 23:20 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man patiktu skandināvu dizains un mode, ja manā uztverē tai nebūtu tādas konkrētas PSRS laiku piegaršas... Manā bērnībā tas viss jau ir redzēts un šobrīd kalpo kā nelāgs atgādinājums par tiem laikiem, kad lakonisms, vienveidīgums, vienāda tipa metāla krūzes, bļodiņas, lampas u.tml. bija visur sastopamas, ne jau kā labas dzīves paraugs. Kā redzu dažas lietas no IKEA, tā noskurinos, jo kaut kas līdzīgs ir redzams pat manu vecāku jaunības bildēs...
Tā jau nav ne vainas, bet vnk manas subjektībās sajūtas...
21.08.2016 23:15 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Ja par iedvesmas avotiem.. Šad un tad iemetu acis interjera dizaineres Ninas radošo ideju lādītē :http://stylizimoblog.com
Arī: http://trendenser.se
..un skandināvu stils franču gaumē jeb zviedru izcelsmes Annas Gustafsones piezīmes par skandināvu interjeriem no Parīzes: http://lamaisondannag.blogspot.dk/?m=1
21.08.2016 22:59 |
 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Ahhh milu, dazi niecini ir! Praktiskas lietas no www.evasolo.dk www.menu.as Dargas, tik ko apskatit un nepraktiskas, vismaz tas, kas bijusas www.grorgjensen.com klasika kresliem no Fritz Hansen, Louis Poulsen lampas, Hay.dk .... Viss kas ieksh www.finnishdesighnshop.com un vel un vel :'-(
21.08.2016 22:58 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Ļoti patīk skandināvu dizains. Tāda lakoniska ziemeļu haika, kas dzimusi Skandināvijas skarbajās ziemās. Saka, ka īstu skandināvu interjeru raksturojot tas, vai miteklī ir vismaz kaut kas no leğendārā Alvara Alto, nu kaut vai Savoy vāze, kam par inspirācijas avotu kļuvušas Somijas ezeru aprises, ja slaveno liekto krēslu nav pa kabatai iegādāties:-D Kur vēl klasiķi Arne Jacobsen, Verner Panton.. un vispār dāņi, manuprāt, ir nepārspējami vizuālā stila noteicēji skandināvu dizainā.
Mani pašu uzrunā skandināvu mierīgie toņi. Ja gribas krāsas triepienu, pietiek ar kādu mākslas darbu, kas telpai piešķir dzīvesprieku, vai tuvu izkārtotas, ierāmētas reprodukcijas.Tāpat patīk skandināviskā ğeometrija, tīras līnijas mēbelēs, skaidri saprotami ornamenti, piemēram, somu Marimekko, kas, lai arī košs un pamanāms, grafiskiem ziedu motīviem, t.s. optiskajiem rakstiem, tomēr ir tik ļoti skandināvisks.
Koks, koks, koks...Grīda, kas iznāk priekšplānā. Spēles ar tekstūrām. Ja ir savstarpēji saskaņotas tekstūras, tad interjers nekad neizskatīsies vienmuļš un garlaicīgs.Turklāt, ja krāsu gammas pieklusinātas, tad tekstūras var būt daudzveidīgas, bagātīgas, piemēram, viegla, gaisīga, burzīga lampa kontrastā ar raupju, adītu pufu un dīvāna pārklājiem.
21.08.2016 22:41 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Es jau laikam esmu pārskandināvējusies :D Mājas man ir tipiskā skandināvu mierā, kur dominē baltais, koks, maigi pelēks un viena siena ir pasteļzaļa (tā gan mantojumā no iepriekšējiem īrniekiem). Ļoti svarīga tā sajūta, kad aizej mājās un tur tāds absolūts miers, harmonija un klusums.
Liekas arī garderobe kļuvusi pavisam skandināviska, bet tas laikam ir dabiski tik ilgi te dzīvojot.
21.08.2016 22:16 |
 
Reitings 82
Reģ: 07.01.2016
 Oo raven tā guļamistaba ir fantastiska!!(l) Man gan būtu bail likt gultu pie tāda loga, ja nu ir vētra un koks iegāžas iekšā?:-D
21.08.2016 22:14 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Man sirdij tuvāks ir kas šāds... Galvenais - daudz gaismas.

21.08.2016 20:55 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
Man no skandināvu dizaina lietām patīk virtuves pričendāļi no Eva Solo. http://creoflick.net/creo/Creative-Products-from-Eva-Solo-906Man šķiet, ka dāņu dizainu nekas nespēj apsteigt.
Māju iekārtojumi arī patīk, bet dzīvojot skandināvijā es esmu novērojusi, ka vidusmēra ģimenēm viss ir tik vienādā stilā! Man tomēr patiktu samiksēt kopā mazliet akcentam dažādu stulu lietas. Citādi nav interesanti, tomēr man prasās pēc individualitātes.
21.08.2016 20:44 |
 
Reitings 184
Reģ: 02.07.2016
Nepatīk. Man šis stils liekas ļoti funkcionāls un ērts, bet tikpat bezpersonisks un vienkāršs, bez vēstures garšas. Toties, ļoti atbilstošs viesnīcām, restorāniem, sabiedriskaām telpām, bet ne mājām, kurās dzīvo personības. Vienīgais, kas saista dizainā ir baltā krāsa un plašums, kā arī koka izstrādājumi. Drēbēs, melnie/pelēkie toņi, arī daži piegriezumi žaketēs, bet tas viss ir vairāk tāds unisex stils.

Mans personīgais daudz vairāk atbilst starp Parīzes dzīvokļu stiliem, vai angļu villām. Lielas, plašas telpas, akmens, pāris veclaicīgas detaļas- koka galds, virtuves trauku skapis, veclaicīga šujmašīna,, pāris modernas detaļas- elektriskā plīts, skaists dīvāns, brīvs, tīrs un romantisks un balstīts uz dabīgo elementu. Zaru (sētnieku) slota, čuguna tējkanna, porcelāna šķīvji, sudraba galda instrumenti.
Drēbēs arī, sievietēm sievišķīgi -svarki, kleitas (melnas/pelēkas/sarkanas/bēši/brūni/rūtoti), vīriešiem vīrišķīgas drēbes.
21.08.2016 20:42 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Paldies.. man arī patīk.. nākamnedēļ plānoju doties pielaikot un vēl uzmest aci uz citiem mētelīšiem :)
21.08.2016 20:15 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Grēcīgi smuks mētelis! (l)
21.08.2016 20:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits