mamma, mājsaimniece - varoņdarbs?

 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Kad apskatu savu paziņu loku iekrīt acīs dažas mātes, kuras ir sataisījušas apmēram 2-3 bērnus, nekad nav strādājušas, jo vīrs nes mājās visu naudu un vienmēr sūdzās, ka viņu darbs - mamma, mājsaimniece - ir vissmagākais kas var būt. Viņas esot varones. Dažas jau nto reizi norāda uz šo citātu
"pats briesmīgākais darbs - būt par mājsaimnieci. Algas nav! brīvdienu nav! atvaļinājuma nav! agrāk neaiziesi... un visi tikai saka: viņa sēž mājās, nestrādā."
Ko jūs domājat par tādām?
Manuprāt nav slikti, ja ir iespēja nestrādāt, kaut gan es, lai cik mans vīrs pelnītu, savas attistības dēļ strādātu vismaz pāris stundas dienā, nevis tikai sēdētu ar šīčiem ilgi (pāri 3 gadiem).
Bet dažas tādā situācijā sevi pataisa par baigajām princesēm un vēl sūdzās par smago dzīvi.
Man studijās ir mammas kuras gan ir mammas, gan audzina vienas pašas bērnu, gan studē, gan piestrādā - lūk tā ir dzīve kad skrien un centies visu paspēt.
12.08.2016 15:01 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
faktiski ta ari ir.

Faktiski jūs, atgriežoties darbā, sākāt dzīvot miskastē, pārtikt no hotdogiem un pārstājāt rotaļāties ar bērniem? Really? Ir jādara viss tas pats, tikai pēc darba.
13.08.2016 22:14 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Story, viņai tajā brīdi, kad braucu ciemos primārais bija nagus uzlikt ne mani satikt. Tad vnk saki,ka esi aizņemta, ne saki jā brauc Tā it kā man nebūtu ko citu darīt :D
13.08.2016 22:15 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Elza Elza
Tādās situācijās, kādu Tu norādīji es domaju parasti arī, ko domā tāda sieviete par to, ja viņa pēkšni paliks viena...tad viņa nevarēs cerēt uz vīra naudu vai vecāku atbalstu. Jau šā iemesla dēļ uzskatu ka katrai būtu vismaz kaut kāds darbs jāmāk vai kaut kādai izglītībai jābūt. Man arī starp paziņām ir tāda kura bērnus 3 sataisīja no dazādiem vīriešiem ar visiem tiem nav kopā, 9 klašu izglītība un nevēlas iet strādāt... protams, es ceru ka viņai dzīvē paveiksies un satiks varbūt vīrieti, kurš viņu uzturēs vai arī pati tomēr iesāks kaut ko strādat.
13.08.2016 22:16 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Man loti gruti komenteet kadel vina taa dara,jo man tadu draudzenu nav. Mums ir - ja sarunats, tad sarunats. Pirms tam tajaa dienaa sazvanamies, ka viss bez izmainaam un tiekamies.
13.08.2016 22:17 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Alexxa, +++
Un tas var būt vēl grūtāk, jo darba nogursti un tagad to vajag arī no vīra puses paskatīties. Normāls vīrs atnāk pēc darba un palīdz sievai tā tad viņš jūtās tikpat noguris kā sieva,kas ir mājās katru dienu.
13.08.2016 22:17 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Muzhigaa nakamaa stadija- paliks viena, nevares uz vira naudu ceret utt. :-D vecaki nepalidzes, vai vai vai :D beidz tak tos sunju murgus!!!
13.08.2016 22:18 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Story
it kā tas tā dzive negadītos, visas super laimīgas. :-D
Diemžel patiesībā ta notiek, varbūt ne tik bieži, bet notiek un uzskatu ka tādā gadījumā sievietei ir kaut kas jāprot (izņemot majsaimnieces kompetences) kas ir noderīgs darbā.
Kaut vai izmācies par kaut ko un tad sēdēt majās cik uziet, sliktākajā gadījumā būs dokuments, lai gan darba pieredzes nebūs. Bet vismaz.
13.08.2016 22:22 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Story, tieši tā bija ari man. viss bija laicīgi sarunāts. ne jau es pēkšņi izlecu no vilciena un zvanīju, davaj es nāku pie Tevis :D
sophies_world, bet kāpēc sevi nodrošināt nākotnē ja ir forši,ka kāds uztur vai palīdz visu laiku.
Bet ne jau mums to spriest. Katrs dzīvo kā grib.
Es tā nevarētu. Es plānoju laiku. Man patīk mana nauda un man nepatīk,ka baigi man palīdz. Sēdēt mājās ar bērniem arī netaisos baigi ilgi.
13.08.2016 22:23 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
jau teicu draudzenei vienai ir aukle kas iznem bernu no darzina un vekara panemas ar mazo, ed pusfabrikatus maju karto kalpone. Man lidzigi pusbafrikati un maja merens bardaks tagad. Nav ne speka , ne laika gatavot un tirit. Manejais sad tad pe darba ko pagatavo,bet reti vinam slinkums un gribas pec darba atputu.
13.08.2016 22:24 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Story, bet tā dzīvē notiek. Nav izglītības. Vīrs nomirst iekrājumu nav dižu. Un sieviete saprot, es taču neko nemāku. :) :D Un tad ir vai nu saņemies un sāc ko darīt, vai arī ir tā,ka visu laiku lūdz kādam palīdzību.
13.08.2016 22:25 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un sievietes sanemas atrod darbu un iemacas dzivot. Tiesi tik vienkarsi, neko citu dzive neesmu redzejusi. Reiz LNT radija bezpajumtnieku patversmi, un vaditaja teia ka bomzi 99% ir viriesi,sievietes sanemas un sakarrto savu dzivi, idzivo un ir vitalaka.:-P:-P:-P:-P:-P
13.08.2016 22:27 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Elza_Elza aprakstītās situācijas nav neprasme plānot savu laiku, bet gan necieņa pret apkārtējiem un nepieklājība. Nedomāju, ka tā sieviete būtu savādāka, ja strādātu un būtu bez bērniem.
Nezinu te nevienu cosmo dāmu, kurai katrs bērns no sava vīrieša, nav vīra vai stabila drauga, ir pamatskolas izglītība utt.
Cik no komentāriem var secināt, lielākajai daļai ir stabilas attiecības, izglītība un kaut neliela darba pieredze, lai, ja nu kas, tad kaut kāds atspēriens dzīvē būs.
Mans personīgais viedoklis ir tāds, ka, ja sieviete vēlas būt mamma, tad labāk būtu, ja pirmos bērna dzīves gadus viņa velta bērnam, nevis karjerai. Bet, ja kāda to nedara, tad tas mani neskar, jo katrai jādzīvo tā, kā labi viņai, tā, kas pieņemams viņas otrai pusei un arī bērnam.
13.08.2016 22:27 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Elza Elza
Ja sievietei ir vienaga kas notiktu ja viņa paliek viena, ja sievietei izglītība vienalga kāda veida ir nesvarīga tad viņa var pilnīgi neko nemācīties. Katram savi uzskati. Es uzksatu ka sevi ir jānodoršina vismaz lai šķiršanās gadījumā nav doma " no kā es dzīvošu pēc tam?"(ja sieviete ir bijusi pilnībā atkarīga finansiāli no vīrieša). Pabalsti arī ir iespēja kaut ko saņemt, bet tas kaut kas ir ļoti minimālos apmēros. Bet nu kā es jau teicu, katrs pats domā par sevi - kas viņam ir svarīgs dzīvē un kas nav.
es arī plānoju pārsvarā visu savā dzīvē. Ir protams gadījumi kurus nevar plānot piem. saslimt utt.
Ar bērniem arī nesēdēšu ilgi mājās, jo tas nav mans. Tā ir katra izvēle.
13.08.2016 22:30 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Shis jelibas, pametis tevi tavs virietis, atstas uz ielas... Nu un lai pamet?? Un??? Tad ari domasu ko darit :D
13.08.2016 22:30 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Ir jādara viss tas pats, tikai pēc darba.

Un cik laik tev peec darba ir palicis? Man vienai pazinjai logi nav 2 gadi tiiriiti ne no iekshas, ne no aara. Citai pazinjai virtuves kaa taadas dziivoklii nav jo vinjai visu laiku panjem bizness.
Tatad, luudzu, lai nebuutu jaaaPelee pie abstraktiem jeedzieniem a lja "visu var paspeet ja grib, nevjag tikai slinkot"- tieshi cik "briiva" laika peec darba paliek un kas un cik ilgi tad tiek dariits?
vina vienmer kaut ko aizmirst, jo visu savu dzivi vina pakarto viiram un berniem. Savadak ir tad, kad virs ir prom komandejumaa vai celojuma, tad vinja saak palikt daudz maz pieejamaaka un plaano ko daris,

Vinai viirs neplaano gimenes laiku un savu briivo laiku neplaano to saskanojot ar vinas plaaniem, rezultaataa vinja pilniibaa pieskanojas viirietim, kursh neplaanojot gimenes laiku izskeerdee vinjas laiku vai izjauc vinas plaanus.
13.08.2016 22:31 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Teicu,ka nevienu negribu aizvainot. Katrs dzīvo kā grib.
Es jau izteicu savu viedokli. Un vairāk arī neko neteikšu un neparakstīšu citu dzīves. :)
13.08.2016 22:31 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Man logi tīri. Es paspēju. :D Ar studijām, ar darbu, kas man bija 11h diena un viena brīvdiena nedēļā :D
Slinkums jau lielākais ienaidnieks.
13.08.2016 22:33 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
man 2 darbi, majas biezi esmu 24 nakti, no rita agri jacelas. Un ja reta brivdiena es gribu paguloet atpusties atjaunot spekus un nedarit neko. Manejam darbs lidz 17 bet agri jacelas, ari pec darba atpusas. Ta kaa....
13.08.2016 22:39 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Bet ja tā padomā mums katrai sava mammas, kas ir bijusi ar mums mājās, strādā daudz un atrod laiku mums, mēs taču viņas mīla un cienām. Visvairāk, kad pašas izaugam/ esam mammas.
Šīs ir tādas pašas mammas katra ar savu +/- Kas ziedo laiku bērnu audzināšanai
13.08.2016 22:40 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
sophies_world, man Tev ir ieteikums - atkorķē vīnu, ielej sev glāzi un lēnām ar baudu izdzer. :) Padomā, vai Tu kaut ko iegūsti no šīm karstajām diskusijām, strīdēšanās, apsaukāšanās, cenšanās atkal un atkal visiem pavēstīt savu nostāju utt.? Tu pārmet, ka meitenes "lien Tavā dzīvē", izvelkot citātus no vecām diskusijām, bet tajā pat laikā tēma, ko radīji, ir par citu dzīvēm. Reizēm ir vērtīgi mēģināt uz sevi paskatīties no malas. Pats svarīgākais, ka dzīvo saskaņā ar sevi, saviem uzskatiem, principiem un mērķiem. Vēl svarīgi, lai tie daudz maz sakrīt ar Tava vīra mērķiem. Viss pārējais ir pupu mizas.
Lai Tev veicas ar studijām un izdodas laba karjera darbā, kuru, cik saprotu, esi nesen uzsākusi! :-)
13.08.2016 22:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits