Kas notiek ar tīņiem? Resnuma kults?

 
Reitings 276
Reģ: 05.01.2011
Sveikas! Nesen uzzināju un biju šokā par to, ka mūsdienās ir tīņi, kas apceļ dēļ tā, ja esi tieva. Konkrētā meitene manā skatījumā nebija tieva, bet vienkārši normālas miesasbūves (kā lielākā daļa tīņu deviņdesmitajos). Problēma ir tajā, ka viņas klasē vairums ir resnu meiteņu un ka resnums tagad skaitās normāli. Pavērojot apkārt jauniešus, esmu šokā - 15 gadīgas meitenes izskatās daudz, daudz sliktāk, nekā sievietes ap 30 un 40 gadiem. Es nesaprotu, kas tas par resnuma kultu un kopš kura laika tas tiek uzskatīts par pieņemamu. Nesaprotu arī, kā vecāki var kaut ko tādu nodarīt saviem bērniem, nerūpējoties par viņu uzturu un dzīvesveidu.
Līdz šim nebiju tam pievērsusi uzmanību, bet nu saistībā ar konkrēto apcelšanas gadījumu sāku iedziļināties un tiešām esmu šokā. Kā jums liekas - kādēļ ir iegrozījies tā, ka mūsdienās resnums tiek uzskatīts par normālu parādību, nevis problēmu?
07.08.2016 10:50 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Paskatoties apkārt, dažbrīd rodas sajūta, ka lielai daļai meiteņu nudien netraucētu kāda anoreksijas "kūre", teiksim, 2 nedēļu garumā.

Tu esi aptaurēts? Kāda "anoreksijas kūre"? Badoties NAV veselīgi, tikai sačakarē iekšējos orgānus un psihi. Nākamreiz, pirms kaut ko raksti, padomā, vai tas, ko Tu raksti, ir korekti. (t)
07.08.2016 19:50 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Šodien modē resnās dirsas, 90-ajos bija modē tā saucamais "heroīna šiks", mode mainās arī uz ķermeņu tipiem - kāds pārsteigums, ne?
07.08.2016 19:55 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Bet kura vecuma kategorijai Kardašjana ir elks?

Domāju, ka no kādiem 7-8 gadiem.
07.08.2016 19:57 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
7-8 gados Kardašjana...? Kur tas bērns tiek pie tādas informācijas? Šķirsta mammas iepirkto dzelteno presi un sastāda mammai kompāniju pie TV, skatoties Keeping up with the Kardashians?
07.08.2016 20:01 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Tu esi aptaurēts? Kāda "anoreksijas kūre"? Badoties NAV veselīgi, tikai sačakarē iekšējos orgānus un psihi. Nākamreiz, pirms kaut ko raksti, padomā, vai tas, ko Tu raksti, ir korekti. (t)

Ja jaunietis cieš no aptaukošanās, tad domāju, ka badoties un zaudēt svaru noteikti ir mazāk kaitīgi nekā turpināt ēst un riskēt ar 2. veida cukura diabētu, paaugstinātu ZBL utt.
07.08.2016 20:01 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Neesmu dzirdējusi nevienu, kurai Kardašjanas dirsa šķistu kā paraugs. Tāpat šogad ievēroju, ka meitenes kļuvušas veselīgākas un slaidākas kopumā. Kā arī, manuprāt, ņirgāšanās mānija jau sen pazudusi lielos apmēros. Mēs skolā nesmējāmies par izskatu vispār - cik resns vai cik tievs, arī tagad to neuzskatu par normu.
07.08.2016 20:04 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Roberts.I, random badošanās kūres (pretstatā ilgtspējīgai ēšanas paradumu maiņai un sportam) lielākoties beidzas ar yo-yo efektu un svara atgriešanos (ir pētījumi par šo jautājumu, ja interesē detaļas).
07.08.2016 20:05 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Šķirsta mammas iepirkto dzelteno presi un sastāda mammai kompāniju pie TV, skatoties Keeping up with the Kardashians?

Jā, aptuveni.
Roberts.I, random badošanās kūres (pretstatā ilgtspējīgai ēšanas paradumu maiņai un sportam) lielākoties beidzas ar yo-yo efektu un svara atgriešanos (ir pētījumi par šo jautājumu, ja interesē detaļas).

Tā diemžēl ir, bet nekur neesmu sacījis, ka patiek vienīgi ar badošanos. Uzsveru, ka šeit runāju nevis par lieko svaru, bet jau aptaukošanos! Drastiskas diētas sniedz vislabākos rezultātus, pēc tam visu atlikušo mūžu jāēd apdomīgi, jo daudziem ēšana ir kā atkarība.
Diemžēl sports dod ļoti mazu efektu - lasīju pētījumu.
07.08.2016 20:10 |
 
Reitings 184
Reģ: 02.07.2016
Roberts.I
Baidos, ka "resnums", "tievums" un "normālums" ir ļoti subjektīvi jēdzieni

Tieši tāpēc es savā komentārā liku pēdiņās, jo katram indivīdam šīs kategorijas ir atšķirīgas.
Pat tevis minētais vienādais svars var abos gadījumos pie vienāda auguma likties gan, kā viena meitene ir normāla otra apaļa, gan kā abas ir apaļas, gan abas normālas. Viss atjarīgs, protams, no subjekta un novērotāja skatupunkta un iekšējās atskaites sistēmas,kas tiek uzskatīts par lielu/mazu.
Es jau minēju, ka, vienmēr, spriežu pēc sevis. Objektīvi cilvēka svaru var izkalkulēt garums cm -110 un būs tas ideālais ne pa daudz,ne maz, bet vizuāli katram šāds svars izskatītos savādāk. Manā subjektīvajā skatījumā ir ļooooti retas meitenes, kurām piestāv būt apaļākām. Savukārt, daudzām "normālajām" notievējot, tās kļūst pat ļoti skaistas.
Tā ķermeniskā mode ir stulbums, kuram tiešām seko pusaudži.
07.08.2016 20:10 |
 
Reitings 26
Reģ: 10.04.2016
Protams. Šī ir aktuālākā problēma tagad. Un modē Kardašjanas ar savām resnajām dirsām

Man Kardašjana ir tālu no elka, bet ironiski, ka tu cepies par lielajiem Kardašjanu dibeniem, tajā pat laikā priecājoties par viņas seju (vismaz spriežot pēc tā, ja bilde ir profilā, tev tā patīk)- acis, mati, uzacis. Kāpēc skriešana pēc Kardašjanu dibena ir aktuāla problēma, bet skriešana pēc viņas sejas ir pieņemama?
(Es zinu, ka tā nav viņa bildē, bet tas ir viņas meikaps, kuru tagad izmanto pat vairāk cilvēku, kā skrien pēc dibena ideāliem).
07.08.2016 20:13 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu man ir 26, manā draugu lokā fanot par Kardašjanu nozīmē apm. to pašu, ko lasīt žurnālu "Barbie", tāpēc jautāju. :-D Varbūt 16 gadīgajām patīk Kardašjana?
Vispār manā draugu lokā arī pēdējā laikā visi/visas tievē.
07.08.2016 20:13 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Manā subjektīvajā skatījumā ir ļooooti retas meitenes, kurām piestāv būt apaļākām. Savukārt, daudzām "normālajām" notievējot, tās kļūst pat ļoti skaistas.

Pilnībā piekrītu!
07.08.2016 20:14 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Šoreiz gandrīz it visā varu piekrist Robertam. Domāju, ka ar badošanās kūri viņš nedaudz pārspīlēja, bet, jā, uzskatu, ka mūsdienās ir pārāk daudz apaļīgu meiteņu (vairāk nekā veselīgi slaidu). Mūsdienu sabiedrība ir pārāk aizrāvusies ar tievuma nolikšanu, līdz ar to aizmirsa par otru galējību. Manos laikos, kad vēl Bārbijas bija īstās Bārbijas - "tās kaulainās un slaidās, kas bojā bērnu uzskatus par skaistumu". Lai gan godīgi sakot, bērnībā nemaz nebiju pievērsusi uzmanību tam, cik tieva viņa ir. Un patiesībā, tolaik manā klasē bija tikai viens apaļīgs puisis, un tas nekādā gadījumā nelikās nevienam nekas normāls. Ko es vēlos ar to teikt? Nesen biju aizgājusi pie stomatologa, kas strādā pamatskolā. Un gaidot rindā, pamanīju, ka praktiski visas meitenes bija apaļīgas, un tieši šodien laukos runāju ar 11 gadus vecu kaimiņu meiteni, kas man pastāstīja, ka viņa ir vienīgā neapaļīgā meitene viņas klasē. Ir vairākas meitenes, kas 11 gados sver 55+ kilogramus. Un diemžēl tiešām, slaidas meitenes tagad parasti tiek apsmietas.
07.08.2016 20:18 |
 
Reitings 394
Reģ: 14.07.2012
Piektkārt, jāsaprot, ka visi cilvēki nav vienādi, un tas ir ļoti labi. Pazīstu dažas meitenes, kuras ir apaļīgas un, ziniet, viņām tas apaļīgums patiešām piestāv.

Manā subjektīvajā skatījumā ir ļooooti retas meitenes, kurām piestāv būt apaļākām. Savukārt, daudzām "normālajām" notievējot, tās kļūst pat ļoti skaistas.
Pilnībā piekrītu!

Muļķis tu esi, centies izklausīties gudrs, bet nemitīgi nonāc pretrunā ar savu argumentēto un inteliģento viedokli :D :D
07.08.2016 20:20 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Nu man ir 26, manā draugu lokā fanot par Kardašjanu nozīmē apm. to pašu, ko lasīt žurnālu "Barbie", tāpēc jautāju. Varbūt 16 gadīgajām patīk Kardašjana?
Vispār manā draugu lokā arī pēdējā laikā visi/visas tievē.

Nedomāju, ka tas ir vecums, kas nosaka, vai interesēs kas tāds, drīzāk tas varētu būt IQ :-D
07.08.2016 20:24 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Muļķis tu esi, centies izklausīties gudrs, bet nemitīgi nonāc pretrunā ar savu argumentēto un inteliģento viedokli :D:D

Neredzu pretrunu - ir dažas meitenes, kurām neliels apaļums piestāv, bet vairums "normālo" meiteņu pēc notievēšanas izskatās labāk. Tikai mans viedoklis. :-)
Starp citu, varam iztikt arī bez apvainojumiem.
07.08.2016 20:25 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Piekrītu, ka pārmērīgu tievu meiteņu ir ļoti maz, kamēr pārmērīgi apaļo skaits ir liels

Tev bija ap 35 - 40? Pareizi? Nu tad piekritīšu..ap 40 gadiem ir vairāk resnu nekā tievu.
Bet manā vecuma kategorijā (pašam 25) tieši pretēji...vairāk tievās, kārnās.
Zem 20 vispār lielākā daļa baigi kārnās.
Kas jums ar to lielpakaļas āksti? Vismaz 20+ gadīgās no mana paziņu loka nav dzirdēts, ka fanotu par to ''slavenību''. Pusaudzes varbūt...bet pusaudzēm ir tievuma kults ne resnuma.
Vislabāk ir, ka ir normāla miesasbūve - ne resna, ne tieva. Kā zināms, tad daudzām ir ļoti maldīgs priekšstats, kas ir normāli.
Piemēram man ir māsa. 1.67/49-51 kg sver. Un viņa uzskata, ka tikai kādu 1-2 kilo klāt vajadzētu...ja vajag kādus vismaz 10.
Sievietēm ir problēma atzīt, ka viņas ir pārāk tievas. Nav ne veselīgi, ne skaisti būt kaulukambariem, bet ej nu ieskaidro.
Proporcionāli Latvijā tievu cilvēku (bērnu/jauniešu vidū) ir vairāk nekā resnu. Cita aina paveras uz minēto 40+ kategoriju.
Es uzskatu, ka par bērnu svaru ir atbildīgi vecāki, bet par pilngadīgā paši. Ja grib izskatīties pēc skeleta vai tauku pikuča, tad tā pašu darīšana.
Cita lieta ir ja ģenētiski ir problēmas nomest svaru vai tieši pieņemties svarā.
Un apkārtējiem: Nešķirosim viens otru pēc svara kategorijas. Ne jau svars nosaka to vai esam labi cilvēki vai slikti.
07.08.2016 20:54 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Piemēram man ir māsa. 1.67/49-51 kg sver. Un viņa uzskata, ka tikai kādu 1-2 kilo klāt vajadzētu...ja vajag kādus vismaz 10.

es esmu tieshi tik gara un apmeram taa sveru. Esmu bijusi +10 kg klaat (nee, tas nebija grutniecibas laikaa) un es izskatijos peec mazas bulcinjas. Cik garsh tik plats. :-D
07.08.2016 20:57 |
 
Reitings 1534
Reģ: 28.04.2015
Tas, ko es nesaprotu- kāpēc, ja tievais vai normālais saka, ka pareizi ir būt tievam vai normālam, uzreiz ir sašutums par to, kā var tā diskriminēt apaļos. Bet, kad apaļais saka, ka pareizi ir būt apaļam, iebilšana pret to skaitās kā rupjība un diskriminācija. Nu, labi, štopē sevī visu, kas ielien, bet nesaki, ka tas ir pareizi un skaisti. (Es runāju par tiešām resniem cilvēkiem, nevis tādiem, kas neielien xs izmērā). Bet piebildīšu, ka dzīvē es tādus teikumus esmu dzirdējusi tikai no cilvēkiem internetā, nevis dzīvē. Dzīvē parasti dzirdami normālam augumam vērsti- aizej apēd burgeru.
07.08.2016 20:59 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nekādu aptaukošanās tendenci jauniešu vidū neesmu manījusi. Piekrītīšu, ka ir vairāk ļoti tievo meiteņu, nekā izteikti ar lieko svaru.
Un vēl - sievietes tik tiešām vairāk šūmejās par savu svaru un citas sievietes svaru, nekā vīrieši par sieviešu svaru. Sieviete ne vien sevi iedzīs kompleksos, bet arī citu paspēs noknābt par itkā liekiem kg, turpretī vīrietis pat nemana nekādu atšķirību +/- 7 kg robežās (un citreiz pat vairāk - atkarībā no auguma).
Varbūt rezi liksimies mierā? Nav ko drebēt par katru kg, labāk jāēd veselīgi un jākustās - un organisms būs pateicīgs un vesels.
07.08.2016 21:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits