Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kas notiek ar tīņiem? Resnuma kults?

 
Reitings 276
Reģ: 05.01.2011
Sveikas! Nesen uzzināju un biju šokā par to, ka mūsdienās ir tīņi, kas apceļ dēļ tā, ja esi tieva. Konkrētā meitene manā skatījumā nebija tieva, bet vienkārši normālas miesasbūves (kā lielākā daļa tīņu deviņdesmitajos). Problēma ir tajā, ka viņas klasē vairums ir resnu meiteņu un ka resnums tagad skaitās normāli. Pavērojot apkārt jauniešus, esmu šokā - 15 gadīgas meitenes izskatās daudz, daudz sliktāk, nekā sievietes ap 30 un 40 gadiem. Es nesaprotu, kas tas par resnuma kultu un kopš kura laika tas tiek uzskatīts par pieņemamu. Nesaprotu arī, kā vecāki var kaut ko tādu nodarīt saviem bērniem, nerūpējoties par viņu uzturu un dzīvesveidu.
Līdz šim nebiju tam pievērsusi uzmanību, bet nu saistībā ar konkrēto apcelšanas gadījumu sāku iedziļināties un tiešām esmu šokā. Kā jums liekas - kādēļ ir iegrozījies tā, ka mūsdienās resnums tiek uzskatīts par normālu parādību, nevis problēmu?
07.08.2016 10:50 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Revenge of the fat bitches! :D
07.08.2016 10:54 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Kardašjanas resnās d***** ietekme?
07.08.2016 10:55 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Kā resni cilvēki var justies labāk paši par sevi? Ar izteicieniem 'fuj, cik tu esi tievs' kā kaut ko negatīvu. Ja runa ir par pusaudžiem, tad tajā laikā meitenes parasti ir resnas vai pārāk tievas, tikai pēc tam sāk stabilizēties svars un viss pārējais. Ja runa ir par bērniem, tad tiešām briesmīgi, jo vecākiem kādā brīdī būtu jāaptur šāds dzīvesveids. Bet pazinu lokā ir arī meitene, kas ir ar lieko svaru, lai gan ēd normāli (cik nu es zinu), bet ir veduši pie ārsta un ir atklāta kaut kāda slimība, kas tagad tiek ārstēta. Celojot, esmu novērojusi, ka citās valstīs (pat Eiropas robežās) tomēr šī situācija ir vēl skumjāka.
07.08.2016 10:58 |
 
Reitings 260
Reģ: 14.04.2016
Tumblr pilns ar meitenēm, kurām lieli dupši un krūtis, bet tām parasti arī ir plakana preses zona, kas veido to smilšu pulksteņa formu. Bet diemžēl meitenes neidomājās, ka to var paveikt ar pareizu uzturu un sportu, sanāk, ka vienkārši noēdās resnas un cenšas novelt savas problēmas uz normālajām.
Žēl, ka tā, man jau bija prieks, ka daudzi tagad ar veselīgo dzīvesveidu aizraujas nevis resnēšanu.
07.08.2016 11:06 |
 
Reitings 568
Reģ: 20.04.2009
Es gan tieši esmu ievērojusi, ka tīņu meitenēm ļoti labi augumi. Tas ka apceļ arī tievās, nav tikai mūsdienās. Vairums tīņi apceļ par visu ko iespējams.
07.08.2016 11:17 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Nu neesmu ievērojis, ka pusaudži tagad būtu kļuvuši resni...jā protams ir arī resnie, bet tas vairāk akmentiņš puišu dārziņā.
Bet meitenes? Tā kā skolā nemācos grūti spriest vispārīgi, bet vismaz tās meitenes, kas man darbā pa vasaru strādā (15/16 gadi) + ko var redzēt uz ielas...vairākums tieši ir tieviņas. Es pat teiktu pārāk tievas. Kad biju tajā vecumā, tad mana vecuma meitenes tomēr bija ar miesu ne kauliem, ko tagad apkārt redzu.
Tai meitenei varbūt vnk pagadījusies tāda klase/skola kur vairāk apaļīgas? Jo tiešām uz ielas tusnes neredz daudz...tieši pretēji.
Bet nu cik esmu palasījis šajā portālā diskusijas par svaru, tad nu esmu ievērojis, ka vairākums meiteņu/sieviešu normālu svaru pret savu augumu uzskata par lieko svaru...
Varbūt tur tā lieta? Tā meitene varbūt pieder pie tievajām (ļoti), kā rezultātā visas pārējās liekas tusnes?
Es došu piemēru, kāds ir normāls svars manā skatījumā: 1.70/65-68 kg. Mazs svars būs: 1.70/50-60 kg.
Bet tai meitenei iesaku neņemt galvā ko citas/citi saka. Gan pēc gadiem tām skaudīs tās meitenes tievums :-D
Labāk būt tievam, ne resnam:-)
07.08.2016 11:26 |
 
Reitings 253
Reģ: 31.05.2016
Kopš savām acīm redzēju kā māte padsmitgadīgai meitai dod šņabi padzerties, ne par ko nebrīnos.
07.08.2016 11:27 |
 
Reitings 1816
Reģ: 10.04.2014
Nu nu, nezinu kur jums tās resnās rēgojas. Pati nesen pabeidzu skolu, un varu droši apgalvot ka leilākā daļa tomēr ir pārāk tieviņas, tad dažas normālas, un pa retai kāda resnāka.
Bet ja klasē norma ir resnums, tad protams, ka savus iekšējos kompleksus meitenes izgāž uz mazākumu - tieviņo.
07.08.2016 11:30 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
tāpēc, ka tagad modē lieli dibeni un lielas krūtis, nu kā jau pieminētajai Kardašjanai.
07.08.2016 11:31 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
givenchy parakstos zem taviem vārdiem. Vismaz manā laikā arī tā bija + arī taisnība par mazākuma apcelšanu.
07.08.2016 11:34 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Manuprāt tieši otrādi - modē ir veselīgs dzīvesveids. Sabalansēts uzturs un fiziskas aktivitātes. Vismaz manā paziņu lokā.
07.08.2016 11:42 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Bet ir atškirība - smilšu pulkstenis (kas, manuprāt, tiešām šobrīd tiek kultivēts) vai meitene, kuras viduklis pazūd starp 10 liekajiem kilogramiem. Mūsdienās tiešām apalīgas dāmas sevi lepni sauc par curvy un jūtās seksīgas. Nu lai jau..
07.08.2016 11:47 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
To sauc par mazkustīgu dzīvesveidu.
Domāju, no klātesošajām, kurām ir 25+ daudzas tāpat kā es 15 gados šķina iekšā mammas ceptos kartupeļus un cūkgaļas kotletes, bet mēs nebijām resnas, jo ar draudzenēm gājām ārā, pastaigājāmies, nevis visu laiku sēdējām pie datora. Man tajā laikā svars bija augums - 120 cm un vēl mazāks. Tagad esmu novērojusi, ka ir daudz tievu pusaudžu, bet ir arī daudz vairāk resno, nekā bija manā bērnībā. Un vēl - ļoti daudz ir mazu un resnu bērnu, resni bērnudārznieki, resni sākumskolēni. Tā, ka riepa ļum.
07.08.2016 11:52 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Bet vispār arī ēšanas paradumi ir briesmīgi. Ko jūs ēdāt bērnībā? Man garšoja plika maize, burkāni, āboli. Atceros, kā es raudāju, kad man lika ēst biezpiena sieriņus Kārums - man trakoti negaršoja! Nesen biju vienā ekskursijā, kur bija arī 2 sākumskolas vecuma bērni. Kas bija līdzi? 2 lielās čipsu pakas, kuras sīkie pa vakaru nolocīja, kaut kādas desiņas, pieaugušie ēd šašliku, bet bērni - desiņas. Un mani nošokēja, ka uz pusotru dienu garu ekskursiju vienam sīkajam līdzi bija paņemti 8 (!!!!) Actimeli. Nu labi, katru dienu pa Actimelam, bet 8!!!!! Tur taču ir nenormāls daudzums cukura.
07.08.2016 11:57 |
 
Reitings 80
Reģ: 27.07.2016
Manuprāt tieši otrādi - modē ir veselīgs dzīvesveids. Sabalansēts uzturs un fiziskas aktivitātes. Vismaz manā paziņu lokā/quote]
Saskaroties ar pusaudžiem diendienā, varu teikt, ka daudzas šeit nošokētos, ja zinātu, cik daudzām pusaudžu meitenēm ir ēšanas problēmas, pamatā bulīmija.
07.08.2016 12:01 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Tāpēc, tā ir jūsu, kā vecāku atbildība. Vajag dot garšīgus ēdienus, bet reizē veselīgus + ar kādu fizisku aktivitāti arī jānodarbojas.
P.S. Savā ziņā saviem gēniem varu pateikties, varu ēst ko sirds kāro, bet nepalikt resns. Priekā:-D
07.08.2016 12:02 |
 
Reitings 80
Reģ: 27.07.2016
Kas bija līdzi? 2 lielās čipsu pakas, kuras sīkie pa vakaru nolocīja, kaut kādas desiņas, pieaugušie ēd šašliku, bet bērni - desiņas

Jā, par šo es arī brīnos. Kā vecākiem var būt tik ļoti vienalga par sava bērna veselību un labsajūtu?
8 actimeli?:-/:-/
07.08.2016 12:02 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
boxxx, tajā ekskursijā gan tas sīkais bija padrukns savam vecumam, gan arī viņa tētim bija paliela alus guza. :-/ Es nošokējos. Par mani brīnījās, ka es ēdu Rāmkalnu sukādes (vēders niķojās) un dzēru nevis kolu, bet ūdeni.
07.08.2016 12:05 |
 
Reitings 80
Reģ: 27.07.2016
Man atkal paziņu lokā ir ģimene, kurā regulāri aizbraucot ciemos, uz galda ir desiņas, frī kartupeļi, visādi veikala pīrādziņi utt. Ikdienā vecāki strādā un 8 un 12 gadus vecie bērni pēc skolas uztaisa sev roltonus. Pamatojums - gāzes plīts. Vecāki negrib darbā satraukties par to, ka bērni neizslēgs gāzi, apdzedzināsies utt. Biju šokā, kad šo uzzināju. Nu wtf, tu tak vari uztaisīt iepriekšējā vakarā kaut ko vai pagatavot vakariņas vairāk un atstāt kaut ko veselīgāku, ko mikrenē iemest un uzsildīt. :-/ Brokastīs arī kelogsi ar pienu vai baltmaize ar nutellu, putras, normālu maizi, biezpienu vispār bērni nepazīst.. Lieki piebilst, ka bērni sāk apvelties un 12 gadījajai meitenei pumpas nenormālas uz sejas.
07.08.2016 12:12 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Latviete, pie kuras Norveģijā biju Au pair programmā, savai 2gadigajai meitai deva dzert kolu. Kopumā ar otru meitu, kurai 5 gadi, abas dienā izdzēra aptuveni 1L kolas.
Turklat, kola nebija vienīgais ļaunums.
Kad bērns Norvēģijā uzsāk skolas gaitas, medmāsa seko līdzi bērna svaram. Ja tas ir paaugstināts, tiek ar bērnu pārrunāta mājas ēdienkartē un arpusskolas nodarbibas, tas, vai berns pietiekami daudz laika pavada ārpus mājas fiziskās aktivitātes.
Meitene, protams, ikdienu pavadīja pie planšetes.
Biju lieciniece sarunai, kurā ši pati mamma meitai iemacija tekstu, Kurš bus jāatbild medmāsai. Samelots gan par uzturu, gan par fiziskajām aktivitātēm, lai tikai pašai nebutu jādodas uz skolu atbildēt par savu bērnu lēnu nonāvēšanu. Nu forši..
07.08.2016 12:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits