Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Rīgas mikrorajoni?

 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Sveikas. Jautājums Rīdziniecēm. Tātad, mūsu ģimene vairs nevar iztikt bez dzīvokļa Rīgā. Maza un kompakta 1 vai 1,5 istabu liela. Dzīvokli vēlamies pirkt, tā kā, tas ir atbildīgs pasākums. ļoti svarīgas ir šādas lietas - kurš mikrorajons skaitās tāds mierīgāks - urļiku, nariku tīrs, samērā mierīgs. Un vēl - par jaunuzceltajām mājām - kuras skaitas nekvalitatīvās, kuras skaitās tās labākās. Lietas, kuras principā neinteresē - nav svarīgi, vai apkārt ir bērnam draudzīgā vide (rotaļu laukumi, parki un tamlīdzīgi).
Un vēl - cik svarīgi dzīvojot Rīgā ir pieslēgt dzīvokli apsardzei? Ņemot vērā, ka tas dzīvoklis citreiz i pat mēnesi stāvēs tukšs.
Nu jā, nebūtu slikti, lai būtu pietiekoši zemi maksājumi, vai jauna/renovēta māja, lai būtu alokatori - lai katrs maksā par sevis patērēto siltumu, tā paša iemesla dēļ, ka tas dzīvoklītis biežāk tomēr stāvēs tukšs.
Tīri jūsu viedokļi, tos svarīgākos lēmumus tāpat pieņems ģimenes vīrieši, tas ir viņu lauciņš, taču es ar vēlos šo to uzzināt.
30.07.2016 14:50 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Ui, nē, Babīte, Imanta 4, nezinu, man tas gals šķiet kaut kur tur.... tālu, tālu. Vecmīlgrāvi ar negribētu. Tāpat Bieriņi un Mārupe mums nav vajadzīgi. Lauku atmosfēras mums pietiek pašu mājās, tomēr dzīvoklis Rīgā ir domāts tām reizēm, kad Rīgā esam darba, mācību vajadzībās, izklaides pasākumos.
Nolēmām pieturēties vairāk Centram un Teikai. Iespējamas vēl pāris vietas, bet nu tās visas vairāk vai mazāk ir netālu no centra.
01.08.2016 12:38 |
 
Reitings 55
Reģ: 10.07.2016
Viennozīmīgi, Babīte, Imanta. Babītē esmu bijusi tik dažas reizes, tur ir fantastiski, atmosfēra kā laukos.
Imantā ir kluss. Reizēm ir kādi bomži un narkomāni, bet pa lielam tur ir drošs un kluss. Ļoti, ļoti, ļooti patīk rajons ap Dammes ielu un Imanta 4 (l) Pati apsveru domu dzīvot Imantā, nevis centrā.
01.08.2016 11:44 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Varu pastāstīt no sava skatu punkta,esmu dzīvojusi, Purvciemā, centrā, Imantā.
Purvciems-dzīvoju pie Minskas, ļoti laba satiksme un ātri var aizbraukt. Apkārt lielie veikali, man ir diez gan kluss, nebaidos arī vakaros/naktīs nākt mājās, tiesa gan neiesaka gar tirgu staigāt un brīvdienās gar Rigondu. Es pat neteiktu,ka te ir urlas, vismaz man pie mājām nav :D
Centrs - Dzirnavu ielas sākums - klusa vieta, mierīga tauta.
Tērbatas ielas gals - salīdzinoši kluss, man gan nenoveicās ar kaimiņiem (dzīvoju komunālā tipa dzīvoklī)
Lāčplēša iela (pie Čaka ielas) - te gan man bija bailīgi dzīvot, ļoti bieži kāds bomzis gulēja kāpņu telpā, kāpņu telpa atradās iekšpagalmā, bija bail tumsā tur iet, blakus spēļu zāle, kur brīvdienās visādi brīnumi tika redzēti.
Imanta - pats sākums, pie tilta. Privātmāju rajons.Viss forši, kluss, ja neņem vērā,ka ik pa laikam vilciens brauca garām, naktīs bija bail tik gar tiltu iet, jo bieži redzēju,ka tur šļirces samētātas.
Tagad pa lielam dzīvojos Iļģuciemā, 5. tramvaja galapunktā. Nekā tāda bailīga nav, vai vismaz pagaidām neesmu redzējusi :D Jā tur mazajās ieliņās var redzēt īpašo kontingentu, bet domāju,ka katrā rajonā tā ir.
01.08.2016 11:22 |
 
Reitings 987
Reģ: 02.06.2016
Visu mūžu dzīvoju Juglā un varu pateikt ka šeit ir tikai 2 vietas kur naktī labāk nestaigāt- 6.galapunkts un pāri dzelzcela laukums. Visur citur ir loti droši. Dzērāji un narkomāni tāpat ir vairak vai mazak visos rajonos.

++++++++++++++++
01.08.2016 10:47 |
 
Reitings 102
Reģ: 29.01.2009
Ja būtu iespēja izvēlēties, dzīvotu Bieriņos vai Mārupē. Prom no lielpilsētas burzmas, bet tai pat laikā ātri turp var nokļūt.
01.08.2016 10:44 |
 
Reitings 9
Reģ: 11.05.2016
hmm ir jāsaprot kur vairāk patīk, jo Rīgā iedalās cilveki divās kategorijās- Pārdaugavieši un otrs Daugavas krasts.
Visur noziedzības līmenis ir līdzīgs (esmu pārliecināta par to, ko apgalvoju) :)
Noziedzīgās pasaules pārstgāvji, kas dzīvo mikrorajonos iet sirot uz Centru :) Savukārt Valmieras ielas apkārtnē, Purvciemā, Pļavniekos netiku aiztikta un apzagta.
Vislābāk, manuprāt, ir izvelēties tuvo Teiku un tuvo Purvciemu, kas ir zaļš rajons, kur var iziet ārā. Arī Mežciemam nav ne vainas.
Ja darbs ir centrā un nav sava auto Imanta šķiet par tālu. Bet jāsaprot cilvēka gaume. no malas grūti pateikt :)
01.08.2016 10:29 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
Ja Latvijā legalizētu marihuānu, tad visi bāri, naktsklubi un dzērāju pritoni pildītos ar smiekļiem un mīlestību. Visiem būtu veselīga apetīte. Apkārt vērtos vaļā ēstuves un bulciņu veikali. Alkahola točkas izmirtu kā dinozauri ledus laikmetā.
01.08.2016 06:21 |
 
Reitings 416
Reģ: 03.06.2013
* Sarkandaugava - nē nē nē, vairs nemūžam, draudzene dzīvoja, padzīvoja kādus dažus mēnešus un aizlaidās no tā rajona, urlas...urlas visur.
* Mežaparks - vēl viens lielisks rajons, bet cik esmu skatījusies tad padārgi.
31.07.2016 23:39 |
 
Reitings 416
Reģ: 03.06.2013
Par cik katrā rajonā dzīvo kāds pazīstamais, varu par dažiem pastāstīt nedaudz. :-)
* Iļģuciemā dzīvoju visu dzīvi, urlas skraida apkārt uz urrā, bļaustīšanās pa naktīm. (tas pats par Dzirciemu un Dzeguškalnu).
* Imanta, jau nedaudz mierīgāks rajons, atkarībā kurš imantas gals.
* Āgenskalns, arī daudz urlu, bomži un dzērāji.
* Ķengarags, atkarībā kurš gals, maskačkai kategorisks NĒ, tur kur krasta rajons, kas tuvāk daugavai un Lido atpūtas centram ir vēl tīri okey.
* Ja nav žēl naudas tad viss ideālākais rajons ir klusais centrs (Antonijas iela utt), superīgs rajons.
* Jugla/teika, nav bijusi ļoti liela saskarsme ar šiem rajoniem, bet īsti neko sliktu nevaru pateikt.
* Purvciems, personīgi nepatīk, daudz urlu un tā nepatīkami.
* Pļavnieki, ir okey, tik ļoti nav sanācis būt tajā galā.
* Ziepniekkalns manuprāt jauks rajons, dzīvo draugi un šobrīd tieši tur meklējam paši dzīvokli.
PS: Šis ir mans viedoklis, katram tas ir savādāks, tas viss no pieredzes, redzētā un tā ko stāsta. ;-)
31.07.2016 23:35 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Rvis, tad jau man tieši palaimējās tikt neforšākajā vietā. :D Bet piekritīšu, ka rajonam visādā citādā ziņā nav ne vainas. Principā jau kā jebkur - ir rajonos savas labās un ne tik labās vietas. :)
31.07.2016 23:32 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
Ophelia- Nu kā jau iepriekš rakstīju, galapunkta rajons un pāri dzelzscelam ir vienīgās neomulīgās vietas juglā. Visur citur, manuprāt rajons ir pat loti omulīgs :)
31.07.2016 23:26 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Rvis, dzīvoju tur pirms 3 gadiem neilgu laiciņu, tāpēc, iespējams, arī līdz galam nepaspēju iejusties. Vietai pašai kā tādai nebija nekāda vaina. Iespējams, tur vainīgi manis pašas putni galvā, jo man nepatika konkrēti apkārtne ap māju - tā likās tāda neomulīga. :D
31.07.2016 23:23 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
vienna, paldies arī tev par info! :-)
31.07.2016 23:13 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Ja pērc dzīvokli, kas ir jaunajās mājās, tad labāk skatīties tādu projekta māju, kas celtas pirms buma. Zinu, ka vieni no pirmajām mājām uzcēla Juglā un tās ir labas. Par pārējiem projektiem ļoti jāskatās, jo par cik mums klienti daudz ir celtnieku, tad zinu kā tiek celtas mājas.
Par rajoniem-pati esmu dzīvojusi centrā, Imantā, Teikā- visi patika un likās ok. Dzīvošanai man patiktu Mežciem, Mežaparks un iespējams arī Jugla.
31.07.2016 13:30 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
Visu mūžu dzīvoju Juglā un varu pateikt ka šeit ir tikai 2 vietas kur naktī labāk nestaigāt- 6.galapunkts un pāri dzelzcela laukums. Visur citur ir loti droši. Dzērāji un narkomāni tāpat ir vairak vai mazak visos rajonos.
31.07.2016 13:13 |
 
Reitings 9
Reģ: 30.11.2015
Zomzom
Esmu ilgstoši dzīvojusi arī Avotu ielas un Ziedoņdārza rajonā. Bija ļoti OK, ar gadiem paliek vēl labāk. Ja būtu izvēle tad, iespējams, negribētu dzīvot aiz Avotu ielas virzienā uz dzelzceļa pusi, bet līdz tai esmu jutusies droši arī naktīs mājās nākot (pa Avotu ielu līdz Matīsa ielai). Ziedoņdārza tuvums ir liels pluss.
31.07.2016 12:48 |
 
Reitings 9
Reģ: 30.11.2015
Patīk Dzirciema ielas rajons, Iļģuciema tuvējā daļa, gabaliņš no Nordeķu parka līdz Dzegužkalnam, Botāniskajam dārzam un atpakaļ. Klusi, mierīgi, ļoti zaļi, lielisks transports uz centru (2. un 5. tramvajs, 9. un 25. trolejbuss, n-tie autobusi). Urlas neesmu manījusi, naktīs bieži esmu staigājusi apkārt un jutusies droši. Jūrmalas veloceliņš tuvu, Daugavgrīvas jūra tuvu. Gribētos vairāk kafejnīcu, bet tad var doties uz Āgenskalna pusi. Arī Āgenskalns - Kalnciema iela, Meža iela - ļoti patīk.
31.07.2016 12:43 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Man patīk Purvciems un Pļavnieki - viss pa rokai. Urlas tur ir, bet ne tādā vairumā kā Iļğuciemā, Ķengaragā.
31.07.2016 11:47 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Tagad dzīvoju sarkandaugavā.
Nu nočņiku, točkas un citas interesantas vietas netrūkst. Gan narkomāni parubījušies sešos no rīta,pirmdienā,gan nebeidzama ballīte nedēļas garumā. Bet nu,ja daudz virsū neblisinies, ej savu ceļu, neviens virsū neskrien.Galvenais, nevajag piesaistīt lieku uzmanību.
31.07.2016 11:42 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Tas ir tikai piemērs...Neciešu Pļavniekus, kā jau minēju + kā tu minēji plānojums ir slikts. Un jā telpas izskatās pamazas.
Studio dzīvoklim tieši jāiztaisa vizuāli plašāku.
Un ņemt lielos kredītus nav prātadarbs...tu nekad nevari zināt, kas notiks ar darbu/veselību tāpēc labāk pašam sakrāt vai vismaz kādus 80% no vajadzīgās summas.
Bet nu tad jau redzēs, vel ilgi jākrāj nauda:-( varbūt beigās paņemšu 1 istabas, bet tad gan plašu nevis mazu dzīvoklīti.
31.07.2016 11:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits