Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai esmu pērkama?

 
Reitings 449
Reģ: 09.11.2010
Vakar bija interesanta saruna ar māsu, kur viņa mani beigās pat nosauca par pērkamu m… Nē, runa nav par to :-D Runa ir par darbu.
Piecus gadus biju nostrādājusi vienā darba vietā, bet tikai vienu reizi biju saņēmusi nelielu algas pielikumu. Pēdējos divus gadus vairākkārt viņiem prasīju algas pielikumu, bet nesaņēmu, līdz beigās aizgāju prom.
Atradu labāk apmaksātu darbu, bet tur viss nenotika tik gludi un apstākļu sakritība, nomainīju atkal. Vairākkārt. Nē, man nepatīk bieži mainīt darbus, patīk stabilitāte, bet vienkārši joprojām neesmu atradusi tādu darbu, kur alga mani apmierinātu.
Īsāk sakot, man ir izveidojusies nostāja, ka man ir vienalga, kur es strādāju, es iešu pie tā, kur maksās vairāk. Māsa bija šokā par tādu manu izteikumu, jo esot taču bez maz vai jāmīl sava darbavieta, jābūt lojālam un varbūt kādu dienu uzkalposies augstāk.
Bet es saku, ka es tāpat nemīlēšu nevienu darba devēju. Tāpat man neviens darbs nebūs mīļāks par maniem personiskajiem mērķiem. Tāpat man nebūs ideāla saskaņa ne ar vienu šefu. Mīlēt un būt lojāla es varēšu būt tikai savam biznesam, kur es piepildu savus sapņus, nevis kalpoju kāda cita sapņa labā. Tāds man arī ir mērķis pēc gadiem, bet pagaidām strādāt jebkur, ka tikai vairāk maksā un ātrāk varu sakrāt saviem mērķiem.
Kāda ir jūsu nostāja šajā jautājumā?
15.07.2016 11:06 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Pērkama m*** tā kā pa skarbu. Vienkārši tāda ir Tava nostāja, un tas ir ok. Ja vari paciest jebko algas dēļ, tad nav problēmu.
Man pašai alga nekad nebūs vienīgais motivators, jo es nekad nevarētu strādāt neciešamu darbu vai atrasties neciešamā kolektīvā tikai lielas algas dēļ.
15.07.2016 11:12 |
 
Reitings 14
Reģ: 12.05.2016
Ir uzņēmēji un ir darbinieki. Pēc tevis stāstītā, Tu esi pagaidām nerealizējies uzņēmējs :-)
15.07.2016 11:16 |
 
Reitings 449
Reģ: 09.11.2010
Protams, neciešamu darbu nedarītu par lielu algu.
Bet tā standarta darbu jā. Pēdējā gada laikā esmu pastrādājusi trīs darbavietās, pa lielam visas ir vienādas. Jauks kolektīvs, šefs ik pa laikam besī, ir dienas un darbi, kas patīk, ir kas nepatīk. Nekas tāds baigi atšķirīgais. Atšķiras tikai atalgojumi dažādos uzņēmumos.
Jaunībā, jā, tad man bija svarīgi strādāt kādā savā sapņu uzņēmumā, būt super lojālai. Tā nu es nostrādāju 5 gadus, izliku sevi visu un beigās pat algu normāli nevar pacelt. Kāda jēga?
Saprotu, ka savu sapņu darbu es varu radīt tikai es pati. Uz to, manuprāt, arī ir jātiecas. Bet tam vajag naudu. Un tāpēc nauda ir mans vienīgais motivators, izvēloties darbavietu.
Māsa esot manī vīlusies kā cilvēkā par šādu nostāju. Gribu saprast, vai tiešām tas izklausās tik nenormāli
15.07.2016 11:20 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Man pašai alga nekad nebūs vienīgais motivators, jo es nekad nevarētu strādāt neciešamu darbu vai atrasties neciešamā kolektīvā tikai lielas algas dēļ.

man tas pats
15.07.2016 11:31 |
 
Reitings 33
Reģ: 08.07.2016
Pērkama m*** tā kā pa skarbu. Vienkārši tāda ir Tava nostāja, un tas ir ok.

+++
Man arī liekas, ka par to pērkamo ma**u ir mazliet par traku teikts.8-)
15.07.2016 11:34 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
nē nu iet runa par normāliem darbiem savā jomā vai ne? tas nav tā, ka finanšu analītiķis Latvijā pelna mazāk kā istabene Norvēģijā un autore tik duj pēc naudas.
man šķiet pilnīgi normāli, drīzāk jocīga māsas attieksme. bet ir daudz cilvēku, kas piecietīs jebko, jo galvenais taču, ka ir darbiņš (nevis aldziņa, piepildījums, rezultāts, darba/privātās dzīves balanss, nē, ka tik darbiņš), manā ģimenē arī ir daži tādi :)
15.07.2016 11:40 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
tava nostāja ir tikai apsveicama, jo tu vēlies sasniegt kaut ko dzīvē, un tavs mērķis ir sapelnīt naudiņu, lai varētu arī to darīt.
15.07.2016 11:41 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Es arī uzskatu, ka Tava nostāja ir pareiza, atrast pēc iespējas labāk apmaksātu darbu un krāt savam uzņēmumam! Malacis! Kā jau šeit teica - ir divu tipu cilvēki, tie, kas grib un strādā zem, kāda cita un tie, kas paši grib būt vadītāji, īpašnieki.
15.07.2016 11:48 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Veiksmi Tev! Lai izdodas sasniegt mērķus! :-)
15.07.2016 11:48 |
 
Reitings 449
Reģ: 09.11.2010
Jā, darbs savā jomā. Esmu mārketinga speciāliste. Un, proti, man ir vienalga, kur es ar to mārketingu nodarbojos, taisu mārketinga plānus finanšu uzņēmumam vai zivju fabrikai. Ka tikai vairāk maksā :)
15.07.2016 11:49 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ja godīgi, izklausās, ka māsai skauž. Viņa laikam nemaina darba vietu, jo visdrīzāk pati jaunu darbu tik viegli neatrastu, tāpēc jāpiecieš tas, kas ir. Bet, lai justos labāk par sevi, viņa tevi tā nosauca... Tā kā neķer kreņķi ;-)
15.07.2016 12:00 |
 
Reitings 449
Reģ: 09.11.2010
Māsa strādā par skolotāju un ir sava darba entuziaste. Pelna maz, bet viņu pārsvarā uztur vīrs, tā kā par naudu neiespringst, viņai svarīgāka ir tā darba misija
15.07.2016 12:02 |
 
Reitings 51
Reģ: 10.07.2016
Bija laiks, kad arī domāju, ka, kamēr nestrādāju savu sapņu darbu (t.i. - saistītu ar savu augstskolas apgūstamo programmu), tikmēr man ir vienalga kur strādāju.
Tā nu vienā brīdī sapratu, ka man nebija taisnība. Ne par kādu algu nespēju paciest pretīgu vadības attieksmi/maiņu grafiku (kurš man diemžēl ir vēl šobrīd)/nezināšanu, kurā brīdī tev piezvanīs un liks nākt strādāt.. un vēl un vēl.. ;-)
Bet katram savs.. ja ir stipri nervi un nenormāla motivācija krāt, tad jā!
Veiksmi! :-)
15.07.2016 12:03 |
 
Reitings 583
Reģ: 01.09.2015
Man patīk Tava nostāja un es ar tādiem pašiem principiem dzīvoju un piepildu savus mērķus. Un tas nebūt nenozīmē strādāt neciešamu darbu vai sadzīvot ar pretīgu vadību. Var atrast lielisku darbu, perfektu priekšnieku un labu algu apvienojumā :) Lai arī Tev izdodas! Galvenais nepadodies un zini savu vērtību!
15.07.2016 12:12 |
 
Reitings 51
Reģ: 10.07.2016
Marjory - tas jau ir ideālais variants protams! :-D8-)
15.07.2016 12:21 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Nezinu, kāpēc, bet man vienmēr šīs meitenes diskusijas liekas izfantazētas :D Tad par vīriešiem, tad par algām, un kas tik vēl te nav bijis vairāku gadu garumā redzēts. Var jau būt, ka kļūdos.
Ja par tēmu, tad , protams, ļoti pārspīlēti (un atkal izklausās piefantazēts), ka cilvēku, kurš vēlas nopelnīt vairāk, māsa!!! var nosaukt par pērkamu. Jebkurā gadījumā, ja runājam par tēmu, alga - kā darbinieka vienīgais motivātors, tad man kā darba devējam, nav patīkami, ja manam darbiniekam vienīgais , kas interesē, ir algas lielums, tāpēc cenšos darbinieku motivēt arī savādāk.
Tajā pašā laikā, ņemot vērā situāciju darba tirgū, ir skaidrs, ka lielākajai daļai iedzīvotāju svarīgākais ir cipars kontā un pārējais paliek otrajā plānā.
15.07.2016 13:06 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
Manuprāt galvenais ir lai darbs pašam patiktu un kolektīvs. Lai katru dienu būtu prieks uz to braukt. Vispār ir arī tads teiciens "ja cilveks stradas tikai naudas pec,vins to lielo naudu nekad nenopelnis." Un ta tas ari ir. Galvenais ir lai darbs patik,lai gribas taja ari kapt augstak pa karjeras kapnem, bet ja cilveks ir gatavs stradat jebko,kur tikai daudz maksa,tad ja vins ir perkams un to naudu nekad ari ta nedabus.
15.07.2016 13:23 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
alga izriet no darba spējām un zināšanām. attīsti sevi, pilnveidojies un varēsi darīt normālu darbu par labu samaksu. :)
lielākā daļa cilvēku grib celt cenu par esošiem pakalpojumiem, bet kā jau mēs zinām, ar cenas sadārdzināšanos, secīgi tiek sagaidīta augstāka kvalitāte.
es neko sliktu nevaru pateikt par vēlēšanos saņemt vairāk naudas, tas ir ļoti labi. bet tad ir nevis jāmaina visu laiku darbs, bet gan savā pamata darbības sfērā vienkārši jāpiespiežas un kādu laiku jādara vairāk un labāk. pēc tam ir krietni vieglāk, jo līdz ar kvalifikācijas celšanu paverās plašāks skats uz darba tirgu :)
māsa gan nesmuki pateica, bet esmu pārliecināta, ka māsa Tev vēl tikai labāko un nevēlas, lai pieņem nepārdomātus lēmumus :)
15.07.2016 14:39 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ja par vienu un to pašu darbu cits darba devējs maksā vairāk, man šķiet absolūti saprātīgi iet pie tā cita. Ja jaunais labi maksājošais darba devējs ir neadekvāts psihs, arī absolūti saprātīgi meklēt trešo. Ne visām profesijām ir cēlā "misijas" pieskaņa, lai morālais piepildījums no tās būtu svarīgāks par materiālo. Morālu gandarījumu var gūt arī citur, ārpus darba laika, bet ēst gribas katru dienu. Plus ir ļoti viegli nosodīt māsu, kad pašai nav jādomā par finansēm.
15.07.2016 14:57 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Teikts, protams, ir par skarbu un tā ir katra paša darīšana, kā dzīvot savu dzīvi.
Personīgi man šāda svārstīšanās ir nesaprotama, ja, kā minēji, gada laikā nomainīji trīs darba vietas. Ja jau mainīji, tad jau sākotnēji alga apmierināja. Ja pārbaudes laikā saprati, ka pienākumi, kolektīvs utt. neapmierina, tā ir cita situācija, bet ja tikai algas dēļ... man tas šķiet jocīgi. BET tā ir Tava izvēle. Mētāties ar šādiem komentāriem man šķiet vēl nepareizāk, kā dzīties pēc lielākas algas.
15.07.2016 15:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits