Veģetāriešu bērnudārzs

 
Reitings 279
Reģ: 23.04.2014
Vai varat ieteikt kādu bērnudārzu Rīgā vai tās tuvumā, kur laist bērniņu veģetārieti vai vegānu? Bērnudārzs var arī nebūt īpaši specializēts veģetāriešiem, bet tāds, kur tā ir norma. Proti, nevis vienkārši noņem cīsiņu no šķīvja un dod plikus kartupeļus ar salātiem, bet kur dod tiešām pilnvērtīgu un sadalansētu pārtiku.
10.07.2016 21:10 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Ja suņiem, kaķiem jākļūst par vegāniem varbūt cilvēkiem pēdējais laiks pāriet uz uztura bagātinātājiem, vitamīniem. Stulbums pilnīgs!!! (e)
11.07.2016 02:05 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Mani interesē, cik daudz suņu un kaķu īpašnieku dod saviem mājdzīvniekiem jēlu gaļu, jo spekulējot ar to, ka dzīvnieki ir plēsēji, tieši to arī būtu viņiem jādod. Es zinu, ka tepat forumā ir meitenes, kas speciāli kauj dzīvniekus saviem suņiem. Bet domājams, ka vairums nopērk kādu barību veikalā. Tad kāda starpība, vai tai barībai ir pievienoti pāris procentu gaļas un tās pārstrādājumu vai nav?
Palasot sastāvu, man tiešām labāk patiktu barot savu suni ar šo veģetāro barību http://www.miluliem.lv/shoppingcart/products/Veģetāras-izcelsmes-barība-suņiem-FLEXI-DOG-73.html nekā ar sliktas kvalitātes gaļas saturošu barību. Domājams, visi zina par Dogo.
Protams, ir arī laba barība ar gaļu dzīvniekiem. Es vēlos pateikt, ka nevar vadīties pēc tā, ka, ja barība ir veģetārā, tad tā ir slikta, bet ja ar gaļu - tad super.
11.07.2016 02:15 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Grūtniece, tāds sakars, ka Dogo ir barība, kuras sastāvā ir gaļa. Cilvēks, kurš savu suni baro ar Dogo veidā izstrādājumiem, par savu mīluli rūpējas daudz mazāk nekā cilvēks, kurš pērk savam sunim veģetāro barību.
Labi, ka ierunājies par McDonaldu. Es tiešām gribētu zināt, no kurienes rodas visi tie daudzie mazo bērnu bari šajās ēstuvēs. Nopietni kāds vēl atļaujas argumentēt, ka veģetārs uzturs nozīmē obligātu neveselīgu uzturu un izvēles ierobežošanu? Es kā daudz lielāku problēmu redzu bērnus, kas pārtiek no burgeriem, čipsiem u.c. Varbūt pirms kliegt par veģetārā uztura bīstamību ir vērts izņemt no rokām savam bērnam kārtējo kinderolu..
Uzturs ar vai bez gaļas negarantē veselīgumu. Varu derēt, ka daudzi veģetārieši ir daudz veselīgāki par gaļēdājiem, jo krietni vairāk interesējas par uztura tēmu.
11.07.2016 02:23 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Roberts.I
Ja pieaudzis, rīcībspējīgs cilvēks izvēlas būt vegāns (hispeteris, marginālis utt.), tad tā ir viņa paša izvēle. Pavisam citāda ir situācija, kad vecāki izvēli izdara sava bērna vietā, piespiežot viņu kļūt par veģetārieti. Manuprāt, tā jau ir vardarbība pret bērnu.

Vai vari pamatot savu viedokli, ka bērna barošana veģetāri ietver vardarbību?Es redzu tikai racionālu pamatojumu pretējam, proti, ir nepareizi un vardarbīgi bērnu bez nepieciešamības barot ar tādu barību, kas satur dzīvnieku izcelsmes produktus, jo
1. Tas ir vardarbīgi pret dzīvniekiem, jo uzturs, kurā iekļauti dzīvnieku izcelsmes produkti, ir neizbēgami saistīts ar vissmagākajām vardarbības formām pret dzīvniekiem (ieslodzīšana, nepiemērotas vides uzspiešana, rīkles pārgriešana un tml.).
2. Tas ir vardarbīgi pret bērnu, jo bērns nespēj izdarīt pārdomātu izvēli, bet, ja spētu, tad visticamāk neizdarītu tādu izvēli, kuras rezultātā nopietni ciestu citas būtnes. Vismaz grūti iztēlotis tik ļaunu bērnu, kas gribētu griezt, piemēram, govīm rīkles.
3. Mums ir pienākums minimizēt vardarbību.
No šīm trim tēzēm loģiski izriet, ka VISIEM vecākiem, kuriem ir pieejams sabalansēts vegānisks uzturs, ir pienākums savus bērnus barot tikai vegāniski. Ir nepareizi uzspiest bērnam ņemt dalību dzīvnieku izmantošanā un slaktēšanā, jo to negrib nedz šie dzīvnieki, nedz bērns, līdz ar to tas ir dubultā nepareizi.
Nemaz nerunāsim par to, ka augošam bērnam ir nepieciešama gaļa un dzīvnieku izcelsmes produkti.
Muļķības. Protams, dažas no vegāniskajām diētām nav veselīgas un nav piemērotas bērniem, bet pilnīgi noteikti skaidrs, ka ir arī tādas, kas ir piemērotas. Iepazīsties, ko par šo jautājumu saka zinātnieki, kas šo jautājumu ir nopietni pētījuši:
It is the position of the American Dietetic Association that appropriately planned vegetarian diets, including total vegetarian or vegan diets, are healthful, nutritionally adequate, and may provide health benefits in the prevention and treatment of certain diseases. Well-planned vegetarian diets are appropriate for individuals during all stages of the life cycle, including pregnancy, lactation, infancy, childhood, and adolescence, and for athletes.
Avots: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19562864
11.07.2016 04:11 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
No tēmas apraksta nevar saprast, vai bērnam medicīnisku iemeslu dēlj vai vecāku preferences dēlj tiek meklēts šāds dārzinjš, bet ja šis tas mav medicīnisku iemeslu dēlj, tad es noteikti stingri ieteiktu pārdomāt par bērna ēdienkartes ierobežošanu. Galjā ir dažādas vielas, kas ir nepieciešamas bērna pilnvērtīgam uztura
un attīstībai.
Es pienjemu, ka varbūt ir kāds viens privāta bērnudārzs, kas nodarbojas ar tādām lietām, bet lielākā dalja Rīgas un Pierīgas bērnu dārzi strādā pēc valstī noteiktām ēdienkartes normām, kas paredzētas pilnvērtīga un sabalansēta uztura ievērošanai.
11.07.2016 08:02 |
 
Reitings 3622
Reģ: 06.05.2014
Lai jau vecāki dara ar savu bērnu, ko grib. Tik mazam uzspiest savus uzskatus nav pareizi, ka nesanāk vēlāk bērnu ar kotleti sastapt aiz stūra. Bērnam pašam ir jāizlemj tas.
11.07.2016 09:44 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Te ir pasens raksts, kurā arī pieminēts konkrēts dārziņš:
http://www.mammamuntetiem.lv/articles/10849/mazais-vegetarietis-bernudarza/
Beigās ir ļoti labs citāts: " Tāpēc mēs nolēmām, ka stāstīsim Paulam par to, kāpēc gaļa nav jāēd, bet izvēli lai izdara viņš pats."
11.07.2016 09:52 |
 
Reitings 377
Reģ: 29.01.2009
Man liekās Ikšķilē arī bija veģetārs bērnudārzs.....bet autorei laikam der tikai Rīgā...(t)
11.07.2016 09:53 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
KitijaK - vai esi dzirdējusi, ka pastāv labas profesionālās barības suņiem un kaķiem, kur sastāvā tiešām daudz gaļas, nevis sūdīgie DOGO? Turklāt DOGO nevar nosaukt par tiešām pilnvētīgu barību no gaļas.
Un vēl, tavai zināšanai - tagad ļoti daudzi izvēlās savus suņus un kaķus barot tieši ar īstu, dabīgu gaļu - vistas vai liellopa, cits ar jēlu, cits ar vārītu. Mani dzīvnieki vispār sauso neēd, izņemot lielo suni. Bet pat tas ēd profesionālu, labu barību. Omg. Nopietni, vai nu veģetārā labās kvalitātes Josera, vai DoGo? Tā pati Josera ražo pilnvērtīgas un lieliskas barības no gaļas.
11.07.2016 09:53 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Mani interesē, cik daudz suņu un kaķu īpašnieku dod saviem mājdzīvniekiem jēlu gaļu,

Laukos dod. Kad nokauj kādu lopu, suņi un kaķi kā traki gaida galvu, iekšas, visādas atliekas, ko cilvēki neizlieto. Un vēl tie suņi un arī kaķi paši arī noplēš kādu putnu vai peli, aci nepamirkšķinot. Viņi ir plēsēji un paši izvēlas tādi būt, lai gan var ēst arī makaronus, kartupeļus utt.
Par tēmu, es arī neatbalstu, ka bērnam neļauj dot gaļu. Var pastāstīt, kāpēc vecāki gaļu neēd, bet to aizliegt bērnam ir diezgan egoistiski. Ārsti tādus vecākus sauc par idiotiem, vai ne?
11.07.2016 10:00 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
(t) diskusija uz 6 lapām, bet tikai viens reāls ieteikums par dārziņu Grīziņkalnā.
Es zinu, ka veģetārs dārziņš ir Montessori Māja, kur vadītāja ir Ņina Stepanova. Veģetāru dārziņu nebūs daudz, cik man zināms, Ņinai bija diezgan grūti panākt veģetāro ēdināšanu, jo tas ir pretrunā ar kaut kādiem bērnudārzu MK noteikumiem vai standartiem.
11.07.2016 10:13 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
ok viena lieta savu bērnu audzināt kā veģetārieti, jo vēlāk viņš tāpat varēs izvēlēties un izteikt savas domas. bet stulbākais , ko esmu dzirdējusi ir savus mājdzīvniekus radināt pie šāda uztura? nu kāda vellna pēc? tie suņi un kaķi jums nepateiks kā jūtas, vai viņiem tas patīk vai nepatīk. un jā šie dzīvnieki ir radīti , lai ēstu gaļu!!! Vienalga jēlu, vai konservu veidā, bet gaļu. Jebkurš vets pateiks, ka neko labu šis veģetārais ēdiens jūsu dzīvniekam nedos. Tā jau ir dzīvnieka mocīšana pēc savām iegribām.
11.07.2016 10:25 |
 
Reitings 344
Reģ: 27.10.2014
@An0nym0u5 :: Domāju plēsīgajiem meža zvēriem arī būtu pēdējais laiks aizdomāties vai nekļūt par vegetāriešiem. Viņu pieradinātie brāļi jau pamazām apgūst šo trendīgo lietu.

hahahahaha :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
smieklu deva šodienai :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
11.07.2016 10:31 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Pazīstamai ģimenei bērni gaļēdāji iet dārziņā ar veģetāru ēdināšanu, adresi gan nezinu. Bet nu, ir, ir Rīgā tādi pieejami.
11.07.2016 10:33 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Barot savu suni ar veģetāru partiku,manuprāt, ir tas pats, kas barot ar Dogo. Es savam sunim nepērku suņu barību vispār, bet pati gatavoju viņam liellopu, rīsus un dārzeņus. Neuzskatu, ka suns (kuram pretrunā ar vegānu populāro argumentu ir lieli ilkņi) var pārtikt no gaļas aizvietotājiem, tā ir dzīvnieku mocīšana.
11.07.2016 10:38 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Esmu runājusi ar vetārstiem par ēdināšanas jautājumu. Suņiem un kaķiem gremošanas sistēma ir kardināli atšķirīga. Suns ir visēdājs un suni pilnīgi mierīgi var padarīt par veģetārieti, ja suns uzņems visus nepieciešamos vitamīnus un aminoskābes, dzīvos ilgu un laimīgu mūžu. Piemēram, ja ēdīs piena produktus, olas. Savukārt kaķim veģetārs uzturs ir stingri aizliegts, protams, ja dzīvnieks būs badā, viņš ēdīs arī aizvakardienas griķus, bet realitātē dzīvnieks ilgāk par mēnesi - diviem neizdzīvos, tā ir dzīvnieka novešana bada nāvē, jo kaķis ir izteikts gaļēdājs. Kaķim arī nav ieteicams uzņemt ogļhidrātus. Minimālā daudzumā drīkst - tik, cik nepieciešams šķiedrvielu ieguvei, tas arī viss.
Turklāt kaķim ir ieteicams dot jēlu gaļu, savukārt suņiem jēlu gaļu ilgstoši un regulāri dot nedrīkst, jādod termiski apstrādāta.
11.07.2016 10:50 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Daenerys1, un šeit es tevi apstrīdēšu, kā kinoloģisko kursu students, kuram šodien jau ir eksāmens. Suns nu nekādi nevar padarīties par veģetārieti. Tas ir tipisks plēsējs un nekad mūžā vēl nav bijis visēdājs, uz to norādā, pirmkārt, jau viņa zobi. Cūka ir tipiska visēdāja un tai ir ļoti līdzīgi zobi cilvēkam - bilde, lai nav jāmeklē https://biology.nebrwesleyan.edu/Courses/Labs/Biology_of_Animals/Images/Lab%20Images/Images%20for%20the%20Web/PigTeeth.gif

Un tad ir suns
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/f0/2a/e1/f02ae19e36e10f0ba5a7374696552087.jpg
Vai tu tiešām spēj noticēt, ka tie ilkņi un spicie molāri(tie ir tie lielākie dzerokļi žokļa beigās) ir paredzēti burkānu medīšanai? Vai tu esi redzējusi suni, kas uz lauka iet medīt tur kāpostus, kartupeļus, burkānus, grauž kukurūzas vālītes un kviešu graudus no vārpstām knibina? Suns šīs lietas vispār pārstrādāt nespēj, dabīgas. Ja tev ir suns un tu vari viņu piespiest ieēst burkānus, bietes un kāpostus izdari to un gaidi varavīksni pēc aptuveni 12 stundām nākam ārā pa otru galu. Suns nespēj šķelt augu šūnapvalkus, tas nozīmē, ka viņš nespēj dabūt ārā pilnīgi neko no tā, kas šajās šūnās ir vērtīgs. Lai suns kaut ko no tā visa spētu dabūt viss augu materiāls ir jāvāra un jāblenderē, nkas atkal nozīmē, ka daudzi vitamīni ies bojā un suns no tā vārītā burkāna nebūt nedabūs ārā to, ko mēs varam dabūt apēdot to svaigu, bet, manuprāt, tas vien, ka suns nespēj pārstrādāt augus tādus kādi tie ir, liecina par to, ka sunim tie nebūtu jāēd vispār. Es tiešām nezinu nevienu suni, kas medītu dārzeņus. Suņa žokļa funkcijas ir noplēst, salauzt(kaulus), nedaudz samitrināt ar siekalām, izgaršot un norīt, un norīt milzīgus gabalus, tiem ir ļoti elastīgs barības vads, kas ir raksturīgi tikai gaļēdājiem. Ķīmiska barības apstrādi mutē nenotiek, kas ir svarīgi, ja nepieciešams uzņemt kaut ko no augiem, visiem zālēdājiem un visēdājiem barības ķīmiska apstrāde sākas jau mutē, tāpēc visi visēdāji un zālēdāji kožļā, bet plēsēji noplēš un norij. Sunim ir ļoti īsas zarnas, tieši tik īsas cik nepieciešamas plēsējam un pilnīgi nepiemērotas, lai tajās spētu pārstrādāt augus, lai pārstrādātu augu materiālu ir nepieciešams ilgāks laiks, tik ilgāks cik zuņa gremošanas trakts savai barībai neatvēl.
Un, jā, pilnīgas muļķības par to, ka suns nevar ēst jēlu gaļu visu laiku. Viņam tieši tas arī būtu visu laiku jāēd. Sauc to par raw prey model barošanu un tā sevī iekļauj 80% gaļas, 10% kaulu un 10% orgānu, šad tādu kādu zivi un olu. Visu tikai jēlu. Un neko vairāk. Mani suņi šādi ēd jau krietnu brīdi, dzemdē veselus kucēnus, dzimst lieli metieni un arī kucēni ēd šādu jēlu gaļu no 3 nedēļu vecuma, 6-7 nedēļu vecumā sagrauž veselus vistu spārnus. Termiski apstrādātai gaļai nav nekādas jēgas, viss, ko termiska apstrāde izdara ir izdara ir nogalina tur esošās aminoskābes un vitamīnus, suns saņem nepilnvērtīgu uzturu, jo ne visas gaļā esošās vielas iztur karstumu. Vārīta akna, piemēram, ir pilnīgi bezjēdzīga gaļas masa, jēla akna- kolosāls vitamīnu avots, tur ir teju viss, kas sunim nepieciešams vitamīnu ziņā. Palasi te animalsraw.jimdo.com
Par cilvēkiem, balstoties uz to, ka cilvēka gremošanas trakts, jau sākot ar muti, manuprāt, stipri vien atgādina cūkas gremošanas traktu, un visi mēs zinām, ka cūka ir visēdāja un tie ir cilvēki, kas mājas cūkai liedz gaļu ēst. Uzskatu, ka dzīvnieki vispār labāk zin, kas viņiem būtu jāēd un ja cūka ar tādiem pašiem dzerokļiem, tik pat neciliem ilkņiem uzskata, ka viņai ir jāmedī kūtī ieklīdušas žurkas un jānoķer viņas silē ievēlusies vista, turklāt tai vēl ir ļoti līdzīga garuma gremošanas trakts un kuņģa uzbūve ar cilvēku, tad es atļaušos uzskatīt, ka arī cilvēks ir visēdājs un gaļu tas var ēst. Var arī, protams, neēst, katra brīva izvēle, man ir gluži vienalga, ko katrs ēd. Es veģetāriete pabiju 2 gadus, beidzās ar katastrofāli zemu hemoglobīna līmeni un ģībšanu uz līdzenas vietas, vajadzēja 2 gadus, lai ar šo tiktu galā. Es pie tā atgriezties netaisos. Ja kādam bērns ir pateicis, ka gaļu negrib, ļoti labi, bet nedot viņam gaļu savu uzskatu pēc ir idiotiski. Un ja nu tam bērnam viņa prasās? Viņš varbūt izaug par mednieku un visas dzīvnieku ciešanas viņam pie vienas vietas, bet viņu par veģetārieti audzina.
11.07.2016 11:47 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Meitenēm, kas man atbildēja - es zinu, ka pastāv labas kvalitātes suņu barība ar gaļu. Es runāju par šiem fenomeniem:
attiecībā uz dzīvniekiem
Barot savu suni ar veģetāru partiku,manuprāt, ir tas pats, kas barot ar Dogo.

attiecībā uz cilvēkiem
Man ir viena tālā radiniece, kura kaut kad sen kļuva par veģetārieti un viņai piedzima meita, kurai arī aizliedza ēst gaļu. Tagad tā meitene ies 3.klasē, bet, kad atbraucu ciemos un mēģinu runāt ar meiteni, vēroju viņu, liekas, ka viņa ir nedaudz atpalikusi gan fiziski, gan morāli. Ne paskriet normāli var, ne ar bumbu spēlēt kā pārējie bērni, tikai staigā lēnītēm pa pagalmu. Kad uzdod kādu jautājumu, arī klusē, it kā nesaprot, ko jautā. Varbūt tā ir sakritība un ir kāds cits iemesls šādai uzvedībai, bet man viņas ir nedaudz žēl...

Nebaidīšos teikt šo vārdu - stulbi cilvēki starp veģetārismu, vegānismu un sliktu, nepilnvērtīgu uzturu liek vienādības zīmi. Tas, ko es cenšos pateikt, ir tas, ka uzturs ar vai bez gaļas pats par sevi negarantē to, cik uzturs būs veselīgs vai neveselīgs. Ir pietiekami daudz piemēru uzturam ar gaļu gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem, kur uzturs nav veselīgs. Un ir pietiekami daudz piemēru uzturam bez gaļas, kur uzturs ir veselīgs.
11.07.2016 12:15 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Kaut citādi man KitijaK šķiet drusku kaitinoša, šajā topikā dalām teju identisku viedokli.
Nedomāju, ka ir vērts visus gaļēdājus uzskatīt par neprašām uztura sabalansēšanas mākslā, bet ir daudz ļaužu, kas kombināciju baltie rīsi + cīsiņš (no tā štruntīgā gala) +svaigs gurķis uzskata par gana sakarīgu.
Ir pietiekami daudz piemēru uzturam ar gaļu gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem, kur uzturs nav veselīgs. Un ir pietiekami daudz piemēru uzturam bez gaļas, kur uzturs ir veselīgs.
Un otrādi. Āmen.
11.07.2016 12:26 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Harmony suns nevar nomirt bada nāvē, ēdot veģetāru uzturu, kaķis gan var. Vai tas ir paredzēts vai neparedzēts dabā, tas jau cits jautājums. Un manam draugam pirmais suns atmetās no tā, ka tika barots ar jēlu gaļu: zarnas pārstāja pārstrādāt pārtiku, nomira bada nāvē, jo visu apēsto atvēma.
11.07.2016 12:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits