Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Veģetāriešu bērnudārzs

 
Reitings 279
Reģ: 23.04.2014
Vai varat ieteikt kādu bērnudārzu Rīgā vai tās tuvumā, kur laist bērniņu veģetārieti vai vegānu? Bērnudārzs var arī nebūt īpaši specializēts veģetāriešiem, bet tāds, kur tā ir norma. Proti, nevis vienkārši noņem cīsiņu no šķīvja un dod plikus kartupeļus ar salātiem, bet kur dod tiešām pilnvērtīgu un sadalansētu pārtiku.
10.07.2016 21:10 |
 
Reitings 276
Reģ: 05.01.2011
Bērnudārzu ieteikt nevarēšu, bet ieteiktu apdomāt, vai tiešām bērnam neļaut ēst gaļu.
No bērnības biju veģetāriete un tagad vēl savos 20+ gados cīnos ar vitamīnu trūkumu un īpaši dzelzs trūkumu. Tiešām ir taču vidusceļš starp cīsiņiem un burkāniem.
Ir pierādīts, ka veģetārieši vairākās paaudzēs ir neveselāki un vājāki par tiem, kuri ēd gaļu. Varbūt šobrīd vecāki, kuri pārstājuši ēst gaļu +- pēdējos 10 gadus nekādu atšķirību nejūt un arī viņu mazajiem bērniem vēl nav nekas kritisks, tomēr minerālvielu trūkums akumulējas, ja tā to var nodefinēt.
13.07.2016 14:26 |
 
Reitings 260
Reģ: 14.04.2016
Protams, daudz ko spēlē ar tas KĀ cilvēks lasa citu viedokļus. Es neko negatīvu negribēju pat pateikt, bet nez kāpēc manā viedoklī tika saskatīts, ka aizstāvu tikai gaļēdājus. :-D tāpēc man arī nav jābola acis, ja kāds ko kr uzrakstījis ;-)
12.07.2016 18:32 |
 
Reitings 260
Reģ: 14.04.2016
KitijaK tu laikam nesaprati manu domu. Ir starpība, vai lops tiek audzēts tirdzniecībai vairumā , vai pie omes kāds mednieks atved vienu meža cūku. Varbūt rados ir tantuks ar 20 trušiem, kurus audzē savam šķīvim nevis vairumam. Jo tu zini, ka tas pats jēriņš ir mierīgi skaidrījis pa teritoriju un tās vistas nedzīvo šaurībā vai stresa apstākļos. Un tās pašas olas arī ir dētas mierīgā atmosfērā.
Un man dzīvi nemaina tie pētījumi par kaitīgo gaļu, ja es pati sekoju līdzi, kur tiek iepirkts. Man ir doma tuvākajā nākotnē vairāk censties iegūt zemnieku kontaktus, kuri paši sev un mazliet dažiem pircējiem audzē kādu tītaru, vistu, cūku utt. :-)
12.07.2016 18:29 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
iznemums ir cisini un kroketes ar vitinatu skinki un vel vistas buljons ....

Pamēģini viņai gadu šos te arī nedot un tad paskaties uz rezultātiem.
12.07.2016 17:39 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
es neesmu par vegitaru uzturu berniem , bet mana meita pati no brivas gribas galu need , iznemums ir cisini un kroketes ar vitinatu skinki un vel vistas buljons .... :D un berns ka berns , veseligs apaiem vaigiem vienmer skrienoss un zinatkars..... Ta ka es apsaubu jusu izteikums , ka bez galas cilveku piemekles visas iespejamas kaites ....
12.07.2016 17:11 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
KitijaK, piekrītu, ka ne visu diskusijas dalībnieku viedoklis ir bijis konstruktīvs; savējo esmu centos pozicionēt pietiekami kritiski.
Varu vienīgi atkārtot, ka katrs ir tiesība ēst to, ko tas vēlas (izņemot likumā notiektos ierobežojumus). Taču man nepieņemama šķiet manipulēšana ar faktiem, savu pieņēmumu postulēšana kā zinātniski vai loģiski pamatotu u.tml. Diez vai vairumam būtu pieņemama kādas marginālas grupas pozīcija, ka Zeme ir plakana, jo viņiem tā šķiet. Tad kādēļ gan lai mēs pieņemtu vegānu pozīciju?
Paldies, cienu arī Tavu viedokli!
12.07.2016 16:20 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Robert, atvaino, bet es nevēlos šajā diskusijā iesaistīties ar gudrāk noformulētu viedokli, jo, redzot, kā ir gājis Shh, saprotu, ka nav vērts.
Tu arī neiesi uz bērnudārzu diskutēt ar trīsgadniekiem par ASV prezidenta vēlēšanām. Tā arī domāju, ka daudzi veģetārieši vai vegāni, kuri ir redzējuši šo diskusiju, neies diskutēt ar Cosmietēm, kuras pielīdzina sevi un dzīvniekus augiem, par savu uzturu un filozofiju.
Starp citu, es rūpīgi izlasīju komentārus, kur jūs diskutējat ar Shh, man šajā tēmā pievilcīgāks liekas viņa viedoklis. Tomēr cienu arī tavējo. ;)
12.07.2016 16:10 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Es diezgan ātri sapratu, ka runātājs ir vīrietis, lai gan pat nepamanīju tiešu tekstuālu pierādījumu. Laikam man to iespaidu radīja izteiksmes veids.
12.07.2016 16:07 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
KitijaK, man ir ļoti svarīgi, lai oponents argumentē savu viedokli racionāli, nevis kaut ko apgalvo tādēļ, ka "viņam ir taisnība".
12.07.2016 16:05 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Tas ir tieši tas, kas šeit notiek ar ssh, kura ir iedomājusies, ka vienīgā zina

Vēl viena.
Vai varētu tikt pacelts jautājums par to, cik kvalitatīvi jūs lasāt sava oponenta komentārus, ja nespējat pamanīt, ka viņš izmanto vīriešu dzimti? Kāda iespēja, ka cilvēki, kuri pat nesaprot, ar ko viņi daudzu lapu garumā diskutē, reāli iedziļinās oponenta teiktajā? Šaubos, ka visu citu tekstu, ko viņš dod, tai skaitā pētījumus, izlasa rūpīgi, bet dzimumam visu laiku slīd pāri. Domājams, ka visam komentāra saturam slīd pāri, kas nozīmē, ka pazūd jēga diskutēt, ja cilvēki tikai drukā savu tekstu, bet oponentā neieklausās.
12.07.2016 16:02 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Vai piedošanu! Visā murgojumā par kaitniecību un betona un bleķa dzīvelību nekur nepamaniju komentāru autoru saucam sevi vīriešu dzimtē.

Neesi vienīgā. Es, itkā, lasīju uzmanīgi, bet, tā kā mans mērķis bija saprast domu, nevis uzminēt rakstītāja dzimumu, es tām galotnēm uzmanību nepievērsu.
12.07.2016 16:01 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Bērns ēd veselīgi, bet neēd gaļu - nu un tad?

Tikai jautājums - vai ēst bez dzīvnieku izteiksmes produktiem maz iespējams veselīgi un pilnvērtīgi augošam bērnam? Pat ja arī būtu, kādēļ bērns jāpakļauj nevajadzīgam riskam?
Kā jau esmu daudzas reizes norādījis, manuprāt, vegāni nespēj racionāli pamatot savu pozīciju. Vari palasīt manus argumentus.
12.07.2016 15:59 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Vai piedošanu! Visā murgojumā par kaitniecību un betona un bleķa dzīvelību nekur nepamaniju komentāru autoru saucam sevi vīriešu dzimtē. Tas faktu nemaina, tikai vēl vairāk izbrīna. Ko sieviešu forumā dara vīrietis, kurš piedalās tikai šāda rakstura tēmās? Un kam vīrietim vispār tāda vistu kūts ir jātaisa?
12.07.2016 15:58 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Gaļā ir vieglāk uzņemams dzelzs, nekā augos. Baidos samelot, vairs neatceros, šķiet, ka gaļā tas bija divvērtīgs, bet augos trīsvērtīgs un organismam pieejamāka formā ir gaļā. Ko tādu man stāstīja ārsts, kad ģībdama gāju pie viņa ar savu mazasinību un viņš brīnijās, ka es vispār vēl nāku. Un to, ka no augiem dzelzi dabūt ir grūtāk, es pārliecinājos pati. Nekad pirms tam un arī pēc tam, man nav bijušas problēmas ar mazasinību, tikai šajā periodā, kad gaļu neēdu un vēl krietnu laiku pēc tā, kamēr organisms atkopās.
12.07.2016 15:55 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Tas, ka vienā aptrakusi dāmīte te agresīvi ārdās katrā šāda rakstura tēmā, neviena domas nemainīs

Pēc šī rodas sajūta, ka tu vispār neesi lasījusi nevienu Shh komentāru, pretējā gadījumā pamanītu, ka tajos tiek izmantots vīriešu dzimums. Shh ir vīrietis, nevis dāmīte.
12.07.2016 15:54 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Šķiet, ka tavā un daudzu citu šīs diskusijas dalībnieku "cienīsim viens otra viedokli" spēlē tikai vienos, gaļēdāju vārtos, respektīvi, ka jāciena ir tikai gaļēdāju uzskati, bet veģetāriešiem un vegāniem jāklusē. Kaut kas samērā līdzīgs ir tiem cilvēkiem, kuri saka - "es neesmu rasists, bet kaut visi bēgļi nosprāgtu", "es neesmu homofobs, bet kāpēc tie stulbie geji visiem uzspiež savu seksualitāti?"

Tagad netaisi traģēdiju tur, kur viņas nav. Vegāniem ir visas tiesības informēt citus par savu izvēli, par tās iemesliem un iespējām dzīvot atsakoties no dzīvnieku izcelsmes produktiem. Informēt. Nevis kritizēt tos, kas gaļu ēd. Tāpat, kā tad, kad pie manis ciemos nāk cilvēki, kas neēd gaļu vai dzīvnieku izcelsmes produktus kā tādus, es vienmēr piedomāju pie tā, lai šiem cilvēkiem būtu iespējas normāli un garšīgi paēst, gaļu tiem, kas to ēd, gatavojot atsevišķi un nevienam no viesiem nejautājot, kāpēc viņi kaut ko ēd vai neēd. Tā ir otra viedokļa cienīšana - nelīst otra šķīvī.
Ja kāds uzbrūk man un manai kotletei, dabūs to pašu pretī. Tas ir tieši tas, kas šeit notiek ar ssh, kura ir iedomājusies, ka vienīgā zina, kuri pētījumi ir tie pareizie, kas jālasa un visi pārējie ir muļķi, jo noteikti lasa nepareizo universitāšu pētījumus, nepareizo profesoru darbus, viss ir nepareizi, ja tur ir kaut vārds par to, ka gaļas ēšana nav nekāds pasaules gals.
12.07.2016 15:52 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Jā, protams, pilngadīgs, rīcībspējīgs cilvēks, nevis mazs bērns (vai dzīvnieks), kuram jācieš vecāku (saimnieku) kompleksu, ignorances vai reliģiskās pārliecības dēļ.

Problēmas sākas tajā brīdī, kad šo savu uzskatu sāk uzspiest tiem, kas paši lemt nevar - dzīvniekiem un bērniem.

Tā kā, manuprāt, svarīgi ir ēst veselīgi un ēst veselīgi var arīdzan bez gaļas, tad es šajā situācijā gluži vienkārši nesaredzu problēmu. Bērns ēd veselīgi, bet neēd gaļu - nu un tad? Manā skatījumā gaļas gabals nav veselīguma noteicējs. Kas attiecas uz izlemšanas spēju - es jau rakstīju, ka bērna vietā ļoti daudzās jomās, t.sk. arī uzturā, kur nav runa par gaļu, bet, piemēram, saldumiem, izlem vecāki. Šajā gadījumā bērns var pieaugt un izvēlēties no veģetārieša vai vegāna pārtapt par gaļēdāju.
12.07.2016 15:51 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Par bērnu ēdienu (un tēmas pieteikumu) - skaties, kur ēdināšanu nodrošina EcoCatering, ar viņiem noteikti var sarunāt pilnvērtīgu veģetāru uzturu, viņi ļoti nopietni uztver savus mazos klientus.
Un veģetārs uzturs bērniem nav kaitīgs!!! Kas par tumsonību? Vegānisms prasa rūpīgāku iedziļināšanos, jā, bet veģetārisms mazajiem nav kaitīgs un to var apliecināt gan ārsti, gan uztura speciālisti.
Kas tās par maģiskajām vērtīgajām vielām, kas ir gaļā un nav citur? :-/ Diskusiju neturpināšu, ja kāds teiks "aminoskābes". :D
12.07.2016 15:49 |
 
10 gadi
Reitings 7593
Reģ: 29.09.2009
Mēs katrs izvēlamies savu dzīves modeli un cenšamies respektēt to ko ir izvēlējušies citi. Gaļēdājs ēd gaļu, bet veģetārieši un vegāni ēd to, kas viņiem ir pieņemami. Kāpēc vajag visu pārspīlēt? Es domāju, kā kaut kādā brīdī pasaulē būs radies balanss saistībā ar pārtikas patēriņu, jo ja,piemēram, mēs noliegsim gaļas ēšanu un pārtiksim tikai uz dārzeņiem utt.mums tīri fiziski nebūs tik daudz zemes kur to visu audzēt un nāksies šķirties no pļavām, mežiem utt. Un tas atkal būs pilnīgi garām. Darot to ar saprātu un patiesu izpratni visam vajadzētu nostāties uz pareizās sliedes.
12.07.2016 15:47 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
KitijaK, neviens nav pret veģetārismu vai vegānismu. Vismaz nemaniju te nevienu tādu, kam būtu problēmas ar to, ka kāds pats sev ir izvēlējies šādu uzturu. Problēmas sākas tajā brīdī, kad šo savu uzskatu sāk uzspiest tiem, kas paši lemt nevar - dzīvniekiem un bērniem. Es personīgi nevienu veģetārieti vai vegānu nenīstu, es tādus pazīstu vairākus, normāli cilvēki un par laimi neskrien man virsū un nebrēc, ka es mežone, jo savus suņus ar gaļu baroju ( vēl vairāk, viņi paši savus suņus ar gaļu baro) un amorāla, jo pati gaļu ēdu. Nu ēdu es gaļu un ēdīšu, tāpat saviem suņiem es turpināšu dotu viņu sugai atbilstošu barību. Tas, ka vienā aptrakusi dāmīte te agresīvi ārdās katrā šāda rakstura tēmā, neviena domas nemainīs, tikai rada iespaidu, ka šāda uztura piekritēji ir ar putniem, iespējams trūkst kāda aminoskābe un tādēļ šāda nenormāla, agresīva reakcija. Es drīžāk pavilktos biežāk gatavot kādu vegānu vai veģetāru maltīti, ja šī pati agresīvā persona vienkārši padalītos ar garšīgām receptēm. Es nepievēršu milzīgu uzmanību tam, ko es ēdu, galu galā, es ēdu, lai dzīvotu, nevis otrādi un netaisos veltīt papildus laiku savas ēdienkartes plānošanai (vēl tagad atceros plānošanu, kurā ēdienreizē man jāuzņem dzelzs, tāpēc nedrīkstu es tagad lietot tur krējumu, jo kalcijs traucēs tam uzsūkties, bet man šitas jāēd kopā ar kaut ko, kur būs C vitamīns, jo tas to veicina. Man jāapēd tik un tik šitas un tas, lai uzņemtu tik un tik dzelzs. Nē, paldies). Es ēdu to, kas man garšo un prasās konkrētajā mirklī. Ja es ieraudzīšu gardu vegānu recepti, es to pamēģināšu, bet tāpēc, ka kāds te brēc, es neiešu un nemeklēšu nevienu vegānu recepti, bet, kā plānots, taisīšu savu mērci no miruša lopa miesas.
12.07.2016 15:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits