Veģetāriešu bērnudārzs

 
Reitings 279
Reģ: 23.04.2014
Vai varat ieteikt kādu bērnudārzu Rīgā vai tās tuvumā, kur laist bērniņu veģetārieti vai vegānu? Bērnudārzs var arī nebūt īpaši specializēts veģetāriešiem, bet tāds, kur tā ir norma. Proti, nevis vienkārši noņem cīsiņu no šķīvja un dod plikus kartupeļus ar salātiem, bet kur dod tiešām pilnvērtīgu un sadalansētu pārtiku.
10.07.2016 21:10 |
 
Reitings 89
Reģ: 08.07.2016
Nesaprotu, kāpēc cilvēki nevar vienkārši baudīt dzīvi. Bet, nē, izdomā visu ko.
10.07.2016 23:55 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Dārziņos ir sabalansēts uzturs
Tas nu gan ir viens skaists sapnis! :-D Varbūt daļā arī ir, bet ne visos. It īpaši lauku dārziņos, kur pārbaudes neiegriežas..
10.07.2016 23:57 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
Ir cilveki kam vnk negarsho gala. Es, piemeram, edu tikai vistu. Man no parejas galas vemiens nak.
Mani radi tik pashi taisa un zave bebra un cukas desas. Taisa visadus smorejumus un vnm sauc mani par nenormalu, ka es needu.
Un tas jau nav tikai par galu. Man negarsho visadi marineti gurki un kompoti un visi vnk sausminas ka es varu neest, jo tas veseligs, pashu gatavots
10.07.2016 23:59 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
man ir tā uz kauliem, tā pat kā Jums!

Nu man tās gaļas būs ļoti maz :D
Bet nu šī tēma aiziet galīgi ne uz to pusi...
11.07.2016 00:00 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Nesaprotu, kāpēc cilvēki nevar vienkārši baudīt dzīvi. Bet, nē, izdomā visu ko.

Varu runāt par sevi - es izvēlos tādu uzturu, jo tas man liek justies enerģiski, veselīgi, izskatos labāk, āda palikusi daudz labāka utt utt, ētikas aspekts tikai palīdz. Iedomājoties, ka tā kotlete bija cūka, vista vai vēl nez kāds dzīvnieciņš, es to nespēju ieēst, slikti paliek pat domājot. Nespēju skatīties tos video no kautuvēm un mājlopu audzētavām, tāpēc neatbalstu viņus arī pērkot tos produktus!
11.07.2016 00:01 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Manuprāt, diskusija ir par ko citu. Ja pieaudzis, rīcībspējīgs cilvēks izvēlas būt vegāns (hispeteris, marginālis utt.), tad tā ir viņa paša izvēle. Pavisam citāda ir situācija, kad vecāki izvēli izdara sava bērna vietā, piespiežot viņu kļūt par veģetārieti. Manuprāt, tā jau ir vardarbība pret bērnu. Nemaz nerunāsim par to, ka augošam bērnam ir nepieciešama gaļa un dzīvnieku izcelsmes produkti. Nesaņemot tajos esošās barības vielas, var tik aizkavēta bērna fiziskā un garīgā attīstība, rasties dažādas saslimšanas.
Interesanti, ko darītu vegān-hipsteru vecāki, ja uzzinātu, ka viņu atvase pēc pilngadības sasniegšanas vada mednieku biedrību? :-)
11.07.2016 00:02 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Ko jūs gribat valsts dārziņā pa 2 eiro dienā ēst?
Kamēr privātajos summas vidēji ir 4 eiro.
Man tā pat kā stiprais_dzimums garšo tikai vistas gaļa, cūkgaļu atēdos bērnībā un tagad tik retu reizi apēdu cūkgaļu.
11.07.2016 00:03 |
 
10 gadi
Reitings 1517
Reģ: 29.01.2009
Nu man tās gaļas būs ļoti maz

Un? Gribas palielīties?;)
11.07.2016 00:06 |
 
10 gadi
Reitings 1517
Reģ: 29.01.2009
Labi, atvainojos par komentāriem, ja kādu aizskāru! :) :-D
11.07.2016 00:08 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Un? Gribas palielīties?

Par ko tur lielīties?:-D Es tieši gribētu kādu ''gaļu'' sev vairāk;-)
Tas komentārs bija domāts humoram:-)
11.07.2016 00:11 |
 
Reitings 184
Reģ: 02.07.2016
Es gaļu neēdu no gadiem 5 un jā tā bija mana izvēle (visa ģimene gaļēdāji), bet man negaršoja un es atteicos nu jau gadus 19 sanāk. Fiziski man viss ir kārtībā, neko papildus nelietoju, mati, nagi stiprāki, kā dažiem gaļēdājiem, tā kā nevajag jau nu te runāt, ka bērns nevar izvēlēties pats, vai uzreiz nomirs, ja izlaidīs ikdienas kotleti. Putrot divas lietas veģetārismu ar vegānismu arī nevajag. Ja skatās no dzīvnieku izmantošanas ētikas, jā vegānisms ir labākā pieeja, bet ja domā un kustina smadzenes, tad jeb kurš saprot, ka veģetārisms spēj nodrošināt organismu labāk, kvalitatīvāk un daudzveidīgāk ar uzturvielām, it sevišķi augšanas periodā.
Par gaļēdājiem nerunāsim, tā ir cita opera. Cilvēks ir visēdājs, bet ēst ētiski ir izvēle.
Par bērnudārziem, apskaties privātos, bet ir iespējams arī sarunāt individuālu ēšanu publiskajā dārziņā, vienīgais tur, iespējams būs jāpiemaksā, lai nebūtu tie "kartupeļi ar salātiem". Un vēl jau vienmēr var runāt ar dārziņa vadību, ka tu uztaisi pustdienu kastīti līdzi un auklīte no rīta aiznes uz virtuvi, bet tur uzsilda.
11.07.2016 00:15 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
si diskusija ir ar jautajumu KUR ir kads vegetariesiem draudzigs darzins!?
var diskutet par temu- izvele, no cik gadiem un kad uzskatams, ka berns ir pietiekami spejigs izlemt par savu uzturu!
BET par vegetarismu un veganismu diskusija ir seit http://cosmo.lv/forums/topic/197372-veganisms/
negribas, lai si diskusija atkal parversas par malsanu uz rinki, ka gala ir veseliga un nepieciesama, vai ka nav zel dzivniecinu!!
runajot par vecumu un berna izveli- pilnigi piekritu, bet, tad tik un ta ir dazadi skatpunkti, jo, ja bernam piedava kolu vai cipsus, vins tos gribes ari turpmak, bet vai tie ir vesligi, uzturam nepieciesami un saucami par labu izveli!? bet bez vecaku "iedeva pagarsot" ta gribesana nerodas!
parsteidz ari ik pa laikam lasot maminu un bebisu temas, ko ka darit, ja mazulis negrib est galu! nedot, jo ta ir vina izvele ne tiek nemts vera, jo, ja uzskats no vecakiem ir, ka "gala ir svariga del vitaminiem", tad to par uzpiesanu neuzskata!
11.07.2016 00:27 |
 
Reitings 109
Reģ: 22.12.2015
Es neesmu par vai pret nevienu modeli. Manupraat, katram ir sava izvele dota kaa audzinaat savus bernus un kaa est pasham. Kaitina tikai tas, ka muzhigi kadam kaads cits ir jaamaaca kaa dziivot. Nu tachu lai eed un baro kaa grib, kameer tas neskar citus, kapec ir jakomentee citu izveeles un jaapsaukaajas?! Tas attiecas gan uz galedaajiem, gan vegetaariesiem.
Pati eedu galju bet esmu skatiijusies dokumentaalas filmas par vegaanu uzturu un uz briidi ari aizdomaajusies vai negribu taa dziivot. Starp citu, tas ka kaadam nagi labaaki vai aada skaistaaka pec galjas izsleegsanas nav garants, ka tas tiesi ir no galas neesanas. Varbut tapec ka vairaak saaki eest daarzenus vai piedomaat pie uztura, vai vienkaarsi labi geeni jau visu dziivi. Un man jau vispar liekas ka nav tik daudz tas vegaanais uzturs paarbaudiits ilgterminaa, jo lielais VEG kults saakaas, manupraat, tikai nesen. Bet, nu, kaa jau teicu, lai jau katrs eed un dara kaa grib! :D
11.07.2016 00:27 |
 
10 gadi
Reitings 730
Reģ: 17.10.2013
Uzskatu, ka veğetārisms un vegānisms ir atbalstāms, ja visu gadu ir pieejami svaigi,tikko novākti dārzeņi un augļi,bet tā Latvijā nenotiek Ja es piemēram dzīvotu kur ir visu gadu ļoti silts- šaubos vai es ēstu gaļu, bet tā kā es dzīvoju Latvijā, es izvēlos bērnam dot to pašu mājas cūciņu, nekā dārzeņus un augļus (+ noteikti vitamīnus kas paredzēti vegāniem) kuri ir novākti zaļi un sašpricēti.
Bet nu noteikti neatbalstu veğetārismu bērniem,kā arī filmiņu rādīšanu.
11.07.2016 00:48 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Piem. Kartupeļu putra ar cīsiņu

Cīsiņus ,sardeles var dot bērniem,ja ir 80% saturs gaļas. Ne jau ,kaut kādus parastos cīsiņus dod.
11.07.2016 00:52 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Vecāki saviem bērniem grib dot visu to labāko. Es nesaprotu, kādēļ vecākiem, kuri ir veģetārieši vai vegāni un kuri tādējādi šo dzīvesveidu uztver par pareizu, būtu saviem bērniem jādod gaļa. Dot bērnam gaļu ir tikpat liela izvēles ierobežošana, cik nedot gaļu. Turklāt bērnu tiesību ierobežošanas runas man šķiet visai smieklīgas. Mēs ierobežojam daudz ko bērns varētu gribēt. Viņš varētu gribēt pārtikt tikai no saldumiem vai, būdams divgadnieks, visu dienu skatīties multenes planšetē. Vecākiem to ir tiesības regulēt tāpat kā gaļas ēšanu vai neēšanu. Kad bērns pats pieaugs, tad varēs ēst gaļu, pārtikt tikai no saldumiem un ieurbties planšetē, bet, mazam esot, neredzu neko sliktu, ja viņa dzīvi regulē vecāki, kuri vēl viņam visu to labāko.
11.07.2016 00:52 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
It īpaši lauku dārziņos, kur pārbaudes neiegriežas..

Uzraksti attiecīgajai iestādei anonīmu vēstuli ar piemēriem,kas ,Tavuprāt, varētu neatbilst un pārbaude atbrauks
11.07.2016 00:55 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Suns veģetārietis vai vegāns nenozīmē, ka suns ēdīs salātlapas. Ir speciālas suņu, kaķu barības šādiem nolūkiem, kas noteikti ir daudz labākas par tādām gaļu saturošām masveida popularitāti ieguvušām barībām kā Dogo, no kuras mirst suņi, Whiskas u.c.
11.07.2016 00:59 |
 
10 gadi
Reitings 505
Reģ: 26.08.2013
Domāju plēsīgajiem meža zvēriem arī būtu pēdējais laiks aizdomāties vai nekļūt par vegetāriešiem. Viņu pieradinātie brāļi jau pamazām apgūst šo trendīgo lietu.
11.07.2016 01:45 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Kāds sakars vispār Dogo iepīt šajā sarunā? Tak jebkurš normāls vetārsts pateiks, ka tas nekas labs nav. Tik pat labi varam sākt runāt par McDonalds kotletēm. :-D
11.07.2016 02:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits