Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ārštata žurnālisti

 
Reitings 264
Reģ: 06.04.2011
Labdien! Kā jūs atradāt ārštata žurnālista darbu žurnālā vai portālā (kaut vai pusslodzes)? Labprāt dzirdētu jūsu pieredzi. Man ir augstākā izglītība, tomēr tā nav saistīta ar žurnālistiku. Man vienmēr ir padevusies un patikusi eseju u. tml. darbu rakstīšana. Tomēr ārštata žurnālista vakances redzu ļoti reti. Kur jūs man ieteiktu meklēt vakances un pieteikties, lai varētu pierādīt savas spējas un vai ir reāli ar šādu darbu nopelnīt vismaz minimālo algu?
05.07.2016 17:45 |
 
Reitings 29
Reģ: 16.01.2016
Kāpēc nestudē žurnālistiku?
06.07.2016 17:57 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Sūti savus cv uz vietām, kurās vēlies strādāt.
06.07.2016 20:34 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Es atsaucos uz neformālu sludinājumu sociālajos tīklos. Starp vairākām citām pretendentēm mani izvēlējās tāpēc, ka man bija blogs, kurā varēja gūt aptuveni priekšstatu par to, kā es rakstu. Kā arī nojaust, ka es saprotu, ko nozīmē rakstīt interneta medijos.
Mani ieteikumi:
Pieseko sociālajos tīklos žurnāliem un žurnālistiem, kuri darbojas tevi interesējošā sfērā (mode, politika, kultūra?).
Uzreiz raksti, ja redzi interesējošu sludinājumu.
Izveido kaut kādu savu platformu, kurā publicēt savu rakstu paraugus. Tev vajag kaut ko līdzīgu portfolio - nevienam neinteresē tevis pašas viedoklis, ka tev patīk un padodas eseju rakstīšana. Viņi gribēs redzēt konkrētus piemērus un to, vai tavs teksts atbilst viņu kritērijiem (vai varbūt ir pieslīpējams).
Nepaļaujies uz to, ka kaut kur būs publicētas formālas vakances. Šajā jomā tomēr cilvēki viens otru pazīst un sākumā piedāvās darbu zināmiem cilvēkiem.
Pieņemu, ka alga atšķiras dažādās vietās, bet vispār interneta portāli ir sliktākā vieta, kur mediju jomā strādāt. Jo tur ir vismazākās algas, tajā pašā laikā jāsaražo visvairāk satura. No tā arī rodas tie ne pārāk kvalitatīvie portālu raksti. Žurnālos ir labākas algas par salīdzinoši mazāku apjomu, bet tur atkal ir augstāki standarti, un žurnālisti nemaz tā neraujas no tiem prom.
06.07.2016 20:52 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Un jā, es nedomāju, ka ir jēga sūtīt CV. Jaunus darbiniekus meklē tad, kad rodas pēc tādiem nepieciešamība. Neviens tavu kandidatūru neizskatīs, ja tieši tajā brīdī nebūs vajadzīgs darbinieks.
06.07.2016 20:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!