Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

pārcelšanās.

 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Hey!

Drīzumā grasos pārcelties uz vietu, kas tuvāk Rīgai, bet vēl nevaru izlemt kura piepilsēta būtu labāka. Man ir varianti starp Salaspili un Ogri. Protams, Salaspils ir tuvāk Rīgai, bet nezinu vai tā ir labāka vieta dzīvošanai. Mana vēlme, lai ir zaļa pilsētiņa, bet tajā pat laikā lai ir skaistumkopšanas saloni, veikali, tirdziņi, kādas pasākumu vietas, skola, dārziņš, sporta klubs, viegli pieejams tuvumā transports, u.c. ko iespējams tagad neatceros fīčas. Tādēļ gribētu zināt kāda pieredzi vai ieteikumu kura pierīgas pilsētiņa ir laba un atstāj tos labākos iespaidus.
04.06.2016 19:42 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Man šķiet, ka ļoti moderna un lieliska pilsētiņa ir Ādaži. Cenas nekustamajam īpašumam gan ir diez gan augstas, bet pilsēta ir ļoti attīstīta, manuprāt, ļoti piemērota ģimenēm ar bērniem, Rīga arī rokas stiepiena attālumā.
Ja der nedaudz tālāk no Rīgas, tad Saulkrasti, Sigulda. Saulkrasti gan tāda mierīgā pilsētiņa ziemas periodā, bet ļoti ļoti skaista un arī piemērota ģimenēm ar bērniem.
05.06.2016 18:44 |
 
Reitings 65
Reģ: 30.07.2014
Ķekavā cenas īpašumiem ir diezgan kosmoss. Par saloniem nevarētu teikt, ka baigi ir, ko izvēlēties, drīzāk var atrast privāti meistarus. Man gan nav īsti bijis aktuāli, apmeklēju tikai manikīru un tas man ir Baložos.
Ar bērniem vieta dzīvošanai ideāla, ja dzivo centrā, nevis tajos jauno māju ciematiņos. No tiem ar kājām lidz "centram" īsti nevar tikt, tikai ar mikriņu vai savu transportu. Skola ir ok, dārziņi ari ir vairāki, bērniem daudz visadas ārpusskolas nodarbības, pasākumi.
05.06.2016 08:34 |
 
Reitings 515
Reģ: 01.01.2013
Tieši tā, es paudu savu personisko viedokli, kāpēc es neizvēlētos Salaspili. Es taču tikai par sevi arī varu runāt. Un tās ir manas domas, balstoties uz savu pieredzi un sajūtām. Varbūt autorei noderēs viedokļu dažādībai, varbūt nē. Citiem var būt citādākas domas un arī tās būs pareizas.
Es pati nāku no diezgan latviskas pilsētas un krievu valodu te nemaz tik bieži nedzird, tāpēc es jūtos diezgan neomulīgi, ja apkārt dzird tikai krievu valodu, lai gan valodu saprotu. Tāpēc man tas ir mīnuss, ja dzīvesvietā ir daudz krievvalodīgo.
05.06.2016 02:25 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Manā skatījumā jau minētā Jelgava ir tīri labs variants. Tādā pašā attālumā es arī uz Siguldu skatītos. Principā, ja man obligāti būtu jāizvācas no Rīgas, man patiktu tieši Sigulda - tur ir viss, ko var savajadzēties un tajā pašā laikā pilsēta ir mazāka un mājīgāka par Jelgavu.

Tev ir personīgais transports, jeb sabiedriskā transporta pieejamība arī jāvērtē?
05.06.2016 02:06 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Alexxa - kādu vietiņu tad Tu ieteiktu, ko tiešām būtu vērts apskatīt? :-)
05.06.2016 01:47 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Almudena, Ikšķile jau nu gan nav atbilstoša autores vēlmēm. Ok, tur ir zaļš un tas ir forši, bet ar veikaliem ir švaki, ja vien runa nav tikai un vienīgi par pārtikas veikaliem. Saloni ok, divi, bet tur rinda uz divām nedēļām, nevar tā pēkšņi izdomāt, ka gribi zaļus matus un cerēt, ka tuvākajās dienās varēsi to izdarīt. Pasākumi? Vasarā jā, reizi nedēļā kkas ir, bet ziemā vispār kluss.
Ja gribas pa nakti barčikā pasēdēt, variants ir tikai viens - jāpazīst Meidropa darbiniekus. Citādi - nekā.
Ok, skola un dārziņš ir. Vieta ir laba, ja ir auto un visus salonus, veikalus utt, apmeklē Rīgā, Salaspilī vai Ogrē. Esmu tur dažus gadus nodzīvojusi - man patika tieši tas klusums un miers, turklāt diezgan droša vieta likās - kaut kā nemanījās visādi apšaubāmi indivīdi. Pa reizei gadījās redzēt kādu iereibušo, kas kkur maldās, bet kopumā bija ok.

Ogre. Nu nē, paldies. Ogrē dzīvot gan es negribētu. Tur itkā ir viss autores minētais, taču pilsētas kopaina galīgi nerada jaukas zaļas pilsētiņas iespaidu, kaut par koku trūkumu tur tiešām sūdzēties nevar. Tur ir pārāk daudz padomju palieku, kas ir baigi uzkrītošas.
05.06.2016 01:34 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Man šķiet, ka Antuanete noteikti to bija domājusi nevis kā uzbraucienu konkrētai tautai, bet gan tā, ka viņasprāt vieta nav latviešu apdzīvota. Ir cilvēki, kuriem citu tautību pārstāvji netraucē. Ir cilvēki, kuri nevēlas dzīvot vietā, kur apkārt nerunā dzimtajā valodā. Arī es, šobrīd dzīvodama valstī, kurā oficiālā valoda ir angļu, nebūtu pārlaimīga dzīvot kvartālā, kur visi runā, piemēram, tikai ķīniešu valodā. Katram savas domas un viedoklis. Un tieši katra personīgais viedoklis arī tika lūgts tēmas pieteikumā.
05.06.2016 01:08 |
 
Reitings 1319
Reģ: 10.10.2010
Šausmīgi auksta, nemājīga pilsēta un pilna ar krieviem
.

Es neesmu krievvalodīgā gan, bet šis skanēja tā, it kā krievi būtu kkādi noziedznieki bez maz vai slikta rajona rādītājs. (t)(t)
05.06.2016 00:43 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Un redz, vakaros ir staigāts lēnā solī, izbaudot svaigo gaisu un klusumu, un ne reizi neviens nav piesējies vai dīvaini paskatījies. Respektīvi, velns nav tik melns kā te dažas mālē :D
05.06.2016 00:13 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Redzi, Antuanete, tu tik kategoriski auksti šitā pasaki! Dīvaini. Bet nu jā, cik cilvēku, tik viedokļu. Cik esmu aptaujājusi simtiem cilvēku, kuri ar ģimenēm uz šejieni pārcēlušies no Rīgas vai citām pilsētām, tikai 2 sievietes ir atklāti pateikušas, ka viņām te nepatīk. Pārējie 98% ir apmierināti vai pat sajūsmā.
Protams, ja cilvēks ir rusofobs, tad te būs kā būs. Bet nu, ja dzīvo "latviešu" rajonos vai privātmāju rajonos (starp citu, šeit ir arī dazas villas ar baseiniem :D), vai arī cilvēkam ir pofig, tad tie krievi netraucē. Nav tak ar viņiem jākomunicē un tēja jādzer.
05.06.2016 00:11 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Ķekava, bet nu dzīvokļu cenas ir augstas :)
05.06.2016 00:09 |
 
Reitings 515
Reģ: 01.01.2013
Es noteikti neizvēlētos Salaspili. Šausmīgi auksta, nemājīga pilsēta un pilna ar krieviem. Man tur jau gaišā dienas laikā ne pārāk patīk staigāt apkārt vienai. Pat negribu iedomāties, kā būtu pa tumsu.
05.06.2016 00:04 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Rupji sakot, Spils ir tādā attālumā no centra kā, piemēram, Berģi, Baltezers.
04.06.2016 23:43 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Dzīvoju Salaspilī nu jau teju 4 gadus un esmu traki iemīlējusi šo pilsētu!
Dzīvojam labā rajonā/vietā, jaunā mājā. Salonu pilns, pārtikas veikali (Rimi, Maxima, mego, utt), pārtikas tirgus. Viens no lielākajiem sporta namiem Latvijā. Bērniem un pieaugušajiem daudz dažādu sporta izklaižu (fitness, bokss, volejbols, trenažieri, futbols, karatē, utt). Tagad ceļ baseinu.
Blakus Rīgas HES - vieta, kur atpūsties pastaigājoties, skrienot, braucot ar riteni.
Līdz Rīgas centram 25 min ar vilcienu, 30 min ar autiņu (no manas dzīvesvietas puses braucot). Taksis no Vecrīgas izmaksā 10-15 eur robežās.

Karoče, ideāla vieta, kur dzīvot, ja negrib dzīvot Rīgā, bet grib to Rīgas tuvumu "rokas stiepiena attālumā".
04.06.2016 23:41 |
 
Reitings 206
Reģ: 16.06.2011
Ikšķile.
04.06.2016 23:39 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Piekrītu Teressai par Baložiem - ļoti skaista pilsētiņa, miestiņš .. ? :D Mežs turpat blakus, vieta ļoti skaista, klusa. :)
04.06.2016 23:37 |
 
Reitings 431
Reģ: 17.03.2013
Ja ir jebkādi jautājumi par Ogri, vari pm uzšaut, ļoti ilgi te dzīvoju ;-)
04.06.2016 23:13 |
 
Reitings 313
Reģ: 26.03.2015
Es pievienojos LeLeRe viedoklim, ka vajag aizbraukt uz tām vietām un kārtīgi izstaigāt, apskatīt visu. Pirms pāris gadiem arī bija doma pārcelties uz Salaspili, tad nu aizbraucu un sapratu, ka man nepatīk. Pat nevaru nosaukt konkrētu iemeslu, vairāk sajūtu līmenī - jutu, ka negribu tur dzīvot un viss. Lai gan zinu vairākus cilvēkus, kam tur ļoti patīk.

Pāris paziņas ļoti labi atsaucas par Ķekavu un Baložiem. Varbūt arī šīs vietas ir vērts apskatīt ;-)
04.06.2016 21:20 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Es teiktu, ka Jelgava, jo pati te dzīvoju :D
Bet, ja domā pirkt dzīvokli, tad gan teiktu, lai izvēlies citu vietu. Ekonomiski izdevīgāku, jo diemžēl Jelgavā ir tik sapūstas cenas, ka pilnīgi jāsāk domāt, vai tie cilvēki, kas par brutālu šķūni prasa vismaz 20 000, draudzējās ar galvu. Vai arī ja gribās palikt te, tad jāgaida vien, kad plīsīs cenu burbulis.
04.06.2016 21:18 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
K.C. - jā, dzīvoju, tik gribēju noskaidrot kpc šeit tik ļoti citiem patīk. :-D Nē, neapnika, problēma tā, ka šeit īrēju dzīvokli, bet tagad esmu nolēmusi pirkt, jo sakrāju pirmajai iemaksai, bet neesmu droša par dzīvokļa pirkšanu tieši Jelgavā, jo šeit līdz Rīgai tomēr stunda, un tas nav baigi izdevīgi, ja ņem vērā ka šeit darba iespējas arī mazas, līdz ar to jābraukā uz to Rīgu katru darba dienu neatkarīgi no citiem apstākļiem. Bet tas tomēr arī uzreiz izdevumos ir maciņam neizdevīgi. + Jelgava nav manā skatījumā īpaši zaļa, jo neteiktu, ka te daudz (teiksim priežu meži) un vietas klusām un mierīgām (skaistām) pastaigām. Bet varbūt Salaspilī un Ogrē daudz sliktāk :-D
04.06.2016 20:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits